Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Krystian.

Mama poświęca mi mało czasu

Polecane posty

Mama poświęca mi mało czasu sprawa wygląda tak jakiś półtora roku temu poznała takiego Krzyśka i się ożenili i on ma córkę i moja mama wszędzie z nią chodzi do sklepu na spacer itd i moja mama nigdzie mnie nie zabiera od czasu do czasu tylko po to rzeby jej zakupy pomógł nosić nie wiem co mam zrobić i mi jest smutno że wybiera prawie obcą osobę a mnie nie a to wszystko zaczęło się od tego jak poznała tego Krzyśka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnnn

Mama pewnie stara się żeby dziecko męża ja polubilo. I może troszkę w tym wszystkim zapomniała o Tobie. Nie wiem ile masz lat ale może Ty zaproś gdzieś mamę np kina do kawiarni na spacer itp. I zawsze warto szczerze i spokojnie pogadać. Możesz mamie pokazać to forum jak już będzie więcej odpowiedzi. Możliwe że mama nawet nie wie że sprawia Ci przykrość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Nie dziwię ci się, że się tak czujesz. Ja bym pogadała z mamą i powiedziała co czujesz, bo mama prawdopodobnie nie zdaje sobie sprawy, że ci smutno i jest skupiona na tym, aby przypodobać się nowemu facetowi i jego rodzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość xxx

I ciesz się, że ślub wzięli. Gdy dorośniesz, ze spokojem opuścisz dom i pójdziesz w świat, zamiast zamartwiać się, że mama sama zostanie. Ten "jakiś Krzysiek" będzie z nią na co dzień. Mama pewnie próbuje się przypodobać jego córce, bo nieznośne dziewczyny mogą stworzyć piekło w domu. Może ta córka jest dodatkowo manipulowana przez swoją matkę? Na pewno twojej mamie zależy na stworzeniu dobrej atmosfery w waszym domu. A może też brakowało jej córki? Ma do tego prawo, ale oczywiście jest przede wszystkim twoją mamą.

Oczywiście porozmawiaj z mamą o tym, jak się czujesz, że zależy ci na czasie z nią. Powiedz jej, że cieszysz się, że ma bliską osobę, ale ty też jej jeszcze długo będziesz potrzebował. I chociaż może to wydawać się  trudne, spróbuj nawiązać nić porozumienia z Krzyśkiem. Wyjdzie to wam wszystkim na dobre. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że szczera rozmowa z rodzicem moze być trudna. To, co czujesz jest całkowicie normalne i masz do tego prawo. Natomiast warto przełamać się i porozmawiać z mamą. Myślę, że wtedy możecie wyjasnic sobie wiele rzeczy, zrobi się lepiej i lżej. 

Pamiętaj, nie uda się rozwiązać problemu jeśli się nie porozmawia. Czasami ludzie nawet nie zdają sobie sprawy z tego (druga strona konfliktu), że jakiś problem istnieje. Przelam się więc i porozmawiaj z mamą 🙂 3mam kciuki 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×