Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1234

Imię Abigail - czy to dobry pomysł?

Polecane posty

Gość 1234

Drogie mamy, mam termin na początek grudnia a jeszcze nie wybraliśmy imienia. Będę rodzic w Niemczech ale mozliwe ze przeniesiemy się już za rok do Polski (wykańczamy dom ). Także córka będzie chodzić do szkoły w PL. Teściowa jak usłyszała to złapała się za głowę a moja mama upiera się żebyśmy nazwali ją Zosia po prababci. Jestem w rozsypce I nie wiem co robić. Cały czas chciałam żeby córka miała niecodzienne imię by byc wyjątkową pośród tysiąca Kasi i Ani. Jak się przyjmie Abigail w PL? Rozważaliśmy jeszcze Sarah, Hedwig i Yvonne ale to opcje B, bardziej polsko brzmiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak jesteś Polka i chcesz mieszkać w Polsce, to daj jej polskie imię. Nie Yvonne, tylko Iwona. No chyba że chcesz żeby później dzieci w szkole się z niej śmiały to możesz jej dać popularne niemieckie imię np. Brunhilda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna

Tylko nie Zosia.  Ja mam na imię Anna. Jak się przedstawiałam często słyszałam: znowu, kolejna Anka, jak cie zapisać w tel bo mam już ze czteryAnie. I tak w koło. Imie wg mnie ładne ale w moich czasach oklepane tak jak obecna Zosia. Abigail mi sie podoba pozostałe wybrane  przez ciebie raczej nie. Ludzie będą sia zawsze dopytywac jak to się wymawia albo pisze ale to twój wybor😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poli36

bardzo fajne imię,reszta podanych przez ciebie mi się nie podoba...jak mi się nie podoba dawanie imion po zmarłych,odziedziczyć po prababci to można pierścionek a nie imię...a dzieci nie będą się śmiać bo w tych czasach będzie w klasie masa dzieci z niepolskimi imionami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Daj takie jakie Tobie pasuje ale pamiętaj o dziecku. Ja osobiście wolę bardziej Polskie imiona. Nie najbardziej popularne ale jest dużo ładnych imion które nie są tak popularne teraz np Karolina, Izabela, Ewa... 

Widzę jednak ze Tobie się bardziej podobają że tak to nazwę "zagraniczne". Co do tego imienia ciężko cokolwiek powiedzieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iopla

Ja też rozważam imie Abigail. Mieszkam w Pl. Mało spotykane imie. Abigail imie Hebrajskie. Niw udziwnione jak Dżesika czy Brajanek, albo Dżoana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×