Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak myślicie (nie mówię że to pierwsze to coś złego ale) ile procent kobiet od cesarki na życzenie robi sobie ją z obawy o siebie, a ile o dziecko? Bo mi się wydaje że to nie ma wiele wspólnego ze starchem o dziecko. One się boją o siebie, by nie bolało

Polecane posty

Gość tyu

te matki co tak srają ze strachu przed naturalnym porodem to pewnie jak dziecko dostanie pierwszego kataru to mało nie zejdą na zawał 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 minuty temu, Gość Lili napisał:

Nie chodzi o ideały. Tak gładko usprawiedliwiacie zwykłe przestępstwo, powołujecie się na mityczny system, ale w nosie macie to, że wasze córki i wnuczki, dzięki waszemu postępowaniu, kiedyś zmierzą się z tym samym. Gdyby organizatorki akcji "rodzić po ludzku" wychodziły z takiego samego założenia, że "nic się nie da zrobić", "jest jak jest" to wasi mężowie nadal oglądaliby swoje dzieci przez szpitalne okno całe 30 sekund. Na wszystko macie wytłumaczenie, ale wolicie kupować różowe/niebieskie ciuchy na allegro niż dowiedzieć się czegoś o porodzie jako takim, a potem płacz.

ktos tutaj ci wyzej napisal, napisalam tez ja, jestem przykladem ofiary systemu, poniewaz nie zrobiono mi cc i urodzilam sn z komplikacjami. ale to juz moje zycie, pogodzilam sie i nie bede miec takiej agresywnej postawy bo ROZUMIEM kobiety, ktore sie boja. gdybys tyle energii, ktora tutaj poswiecasz na klotnie wlozyla w wychowanie dzieci to chwala ci za to. ale nie oceniaj tych, ktore patrzac na ryzyko jakie wystepuje w polsce daja koperte wyceniona na tyle na ile je stac. kazdy ma swoje sumienie, ale korupcja juz istnieje i nikt nie bedzie poswiecal siebie i dziecka w imie zmiany na lepsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nik
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Po pierwsze to te zaswiadczenia czesto sa wymuszane przez osoby, ktore jeszcze nigdy nie rodzily, tylko od tak sie boja. Po drugie, jestem na fb na tych wszystkich stronach o ciazy i gdzie rodzic, i tam kobiety pisza sobie co mowic, zeby takie zaswiadczenie dostac i za darmo wymusic cc. Po trzecie, jesli ktos ma taki strach, albo traume to niech odpusci sobie kolejne dziecko i po klopocie. Serio wolicie robic z siebie ...ki, zamiast isc do prywatnego szpitala? Nie stac Cie to albo rodz naturalnie, albo sie nie rozmnazaj.

tak cię boli, że ktoś sobie umie załatwić za darmo, a ty musisz płacić? 😅 nie umiesz otworzyć gęby, to rodź w warunkach jakie sobie sama zapewniłaś, co nam do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość tyu napisał:

te matki co tak srają ze strachu przed naturalnym porodem to pewnie jak dziecko dostanie pierwszego kataru to mało nie zejdą na zawał 🤣

nie no, pewnie, przecież katar to to samo co niedotlenienie 🤦‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

zauwazylam ze najbardziej jadem pluja te, ktore sa przeciwko cc. ja urodzilam co prawda sn, ale mam na tyle empatii, ze potrafie zrozumiec druga kobiete, niezaleznie w jakiej sytuacji sie znajduje. zycze wam wszystkim wiecej zrozumienia i szacunku dla drugiego czlowieka i mam nadzieje, ze tego samego bedziecie uczyly swoje dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosv
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

nie no, pewnie, przecież katar to to samo co niedotlenienie 🤦‍♀️

ale katar to może być koronowirus, przecież  zdarzały się przypadki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
6 minut temu, Gość Gość napisał:

haha, no na pewno ty mi będziesz mówić jak mam żyć, a jak nie 🤣 mówiłam ci już, pogódź się z tym, że nie masz wpływu na to jaki sposób porodu będą wybierać inne kobiety, skup się na swoim, będzie ci się łatwiej żyło

Nie ma czegos takiego jak sposob porodu. Cc to nie porod. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
38 minut temu, Gość gosc napisał:

to nie regula, ale warunki w polskich szpitalach sa fatalne i nikt nie chce ryzykowac. zawsze wszystko moze pojsc gladko, no ale "co jesli"? ja rodzilam naturalnie i padlam ofiara statystyk. 

Jeśli w takich fatalnych warunkach decydujesz się na operację, to mogiła 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość gosc napisał:

zauwazylam ze najbardziej jadem pluja te, ktore sa przeciwko cc. ja urodzilam co prawda sn, ale mam na tyle empatii, ze potrafie zrozumiec druga kobiete, niezaleznie w jakiej sytuacji sie znajduje. zycze wam wszystkim wiecej zrozumienia i szacunku dla drugiego czlowieka i mam nadzieje, ze tego samego bedziecie uczyly swoje dzieci.

no bo ty jesteś normalna, masz swoje życie, swoje problemy i nie musisz się emocjonować porodami innych kobiet, bo ci się ludzi i musisz się dowartościować. Tylko tyle i aż tyle, pozdrawiam 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooj
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Nie ma czegos takiego jak sposob porodu. Cc to nie porod. 

a wiadro to nie pipka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość nik napisał:

tak cię boli, że ktoś sobie umie załatwić za darmo, a ty musisz płacić? 😅 nie umiesz otworzyć gęby, to rodź w warunkach jakie sobie sama zapewniłaś, co nam do tego

Nie boli mnie to, bo mam wskazania przy ktorych bez krecenia nosem zrobiliby mi cesarke. Wybralam sn, bo chcialam urodzic swoje dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwerty
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Nie ma czegos takiego jak sposob porodu. Cc to nie porod. 

no właśnie to operacja bo wywalają bebechy na zewnątrz, macicę też. Stąd te zasłony żeby pacjentka nie oglądała swoich "wnętrzności"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Nie boli mnie to, bo mam wskazania przy ktorych bez krecenia nosem zrobiliby mi cesarke. Wybralam sn, bo chcialam urodzic swoje dziecko.

To brawo dla ciebie, jesteś mądrzejsza niż myślałam, ryzykuj zdrowiem swoim i dziecka dla zaspokojenia swojego ego 🤦‍♀️ na pewno ci kiedyś podziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blabla
4 minuty temu, Gość ooooj napisał:

a wiadro to nie pipka

Znajdziecie kiedys jakis inny argument niz wiadra i niedotlenienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lili
12 minut temu, Gość Gość napisał:

haha, no na pewno ty mi będziesz mówić jak mam żyć, a jak nie 🤣 mówiłam ci już, pogódź się z tym, że nie masz wpływu na to jaki sposób porodu będą wybierać inne kobiety, skup się na swoim, będzie ci się łatwiej żyło

Nie obchodzi mnie jaki sposób wybierają, ale jak to robią, nielegalnie i ma prawo mnie to obchodzić, bo przez was służba zdrowia tak wygląda, krasnolódki łapówek nie dają, tylko wy. To ja tobie mogłabym napisać "pogódź się z tym jak wyglądają polskie szpitale i że rodzisz naturalnie", ale tego nie robię, bo nie o rodzaj porodu mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość gosc napisał:

To brawo dla ciebie, jesteś mądrzejsza niż myślałam, ryzykuj zdrowiem swoim i dziecka dla zaspokojenia swojego ego 🤦‍♀️ na pewno ci kiedyś podziękuje

Powiedzialam Ci jakie mialam wskazania, ze pieprzysz glupoty o zdrowiu mojego dziecka? Nie masz argumentow to sie wymyslanie zaczyna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonim

Wiecie co, wasze życie musi być NAPRAWDĘ nudne, skoro tutaj emocjonujecie się tym, kto jak rodzi. Jak to jedyna podnieta w życiu, to bo coś robicie źle 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
7 minut temu, Gość gosc napisał:

zauwazylam ze najbardziej jadem pluja te, ktore sa przeciwko cc. ja urodzilam co prawda sn, ale mam na tyle empatii, ze potrafie zrozumiec druga kobiete, niezaleznie w jakiej sytuacji sie znajduje. zycze wam wszystkim wiecej zrozumienia i szacunku dla drugiego czlowieka i mam nadzieje, ze tego samego bedziecie uczyly swoje dzieci.

Ja to widzę odwrotnie, nikt nie jest przeciwko CC, bo ono jest potrzebne, gdy są wskazania, widzę wyraźnie naganiaczy do CC, ktore naciągają na niedotlenienie, nietrzymanie moczu, rozklapciu..., co ewidentnie jest zmyślone i dowodzi interesu w namawianiu na CC na życzenie.Poziom we jest żenujący, nie ma co z tymi indywidualni dyskutować, każdy robi co uwaxa, przynajmniej zabrały głos nie tylko.naciagaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gooooosc
11 minut temu, Gość Gosc napisał:

Nie ma czegos takiego jak sposob porodu. Cc to nie porod. 

Chyba, ze chodzi o wybor czy my rodzimy dziecko czy "rodzi" je za nas lekarz. Bo jesli chcemy nazywac cc porodem, to w takiej sytuacji lekarz powinien byc wpisany jako matka dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Lili napisał:

Nie obchodzi mnie jaki sposób wybierają, ale jak to robią, nielegalnie i ma prawo mnie to obchodzić, bo przez was służba zdrowia tak wygląda, krasnolódki łapówek nie dają, tylko wy. To ja tobie mogłabym napisać "pogódź się z tym jak wyglądają polskie szpitale i że rodzisz naturalnie", ale tego nie robię, bo nie o rodzaj porodu mi chodzi.

Tylko różnica między nami jest taka, że ty nie masz wpływu na to jak urodzę, możesz się produkować do woli, a ludzie dawali łapówki i będą dawać, czy ci się to podoba czy nie. Więc możesz mi pisać co chcesz, a ja i inne kobiety i tak zrobimy to, co uważamy za najlepsze dla siebie i swoich dzieci 🤷‍♀️ a już tak poza tematem -  jeżeli uważasz, że największym problemem w naszym systemie opieki zdrowotnej są rodzące, które dają łapówki to 👍 może agituj najpierw, żeby ten system został naprawiony i nie było potrzeby popełniania przestępstw, aby godnie urodzić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nik
6 minut temu, Gość Blabla napisał:

Znajdziecie kiedys jakis inny argument niz wiadra i niedotlenienia?

ja myślę, że te dwa są wystarczająco poważne, żeby nie musieć szukać dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwerty
1 minutę temu, Gość Gooooosc napisał:

Chyba, ze chodzi o wybor czy my rodzimy dziecko czy "rodzi" je za nas lekarz. Bo jesli chcemy nazywac cc porodem, to w takiej sytuacji lekarz powinien byc wpisany jako matka dziecka.

Lekarz niczego nie rodzi. Rozcina mięśnie, potem tkanki macicy i wyciąga dziecko. Źli lekarze potrafią je uszkodzić podczas wyciągania (np połamać bark) Matka ma macicę, w której rozwija się płód. Przy cc przechodzi operację, nie rodzi bo leży nieprzytomna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nik
4 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Ja to widzę odwrotnie, nikt nie jest przeciwko CC, bo ono jest potrzebne, gdy są wskazania, widzę wyraźnie naganiaczy do CC, ktore naciągają na niedotlenienie, nietrzymanie moczu, rozklapciu..., co ewidentnie jest zmyślone i dowodzi interesu w namawianiu na CC na życzenie.Poziom we jest żenujący, nie ma co z tymi indywidualni dyskutować, każdy robi co uwaxa, przynajmniej zabrały głos nie tylko.naciagaczki.

nie jest zmyślone, bo się zdarza. Jak ty chcesz ryzykować nietrzymaniem moczu, to ci przecież nikt nie zabrania? czemu się czepiasz jak ktoś nie chce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha
4 minuty temu, Gość Gooooosc napisał:

Chyba, ze chodzi o wybor czy my rodzimy dziecko czy "rodzi" je za nas lekarz. Bo jesli chcemy nazywac cc porodem, to w takiej sytuacji lekarz powinien byc wpisany jako matka dziecka.

nie może być wpisany jako matka dziecka, bo mu przy porodzie nie rozerwało du.py tak jak tobie 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha
2 minuty temu, Gość qwerty napisał:

Lekarz niczego nie rodzi. Rozcina mięśnie, potem tkanki macicy i wyciąga dziecko. Źli lekarze potrafią je uszkodzić podczas wyciągania (np połamać bark) Matka ma macicę, w której rozwija się płód. Przy cc przechodzi operację, nie rodzi bo leży nieprzytomna.

na jakim ty zadupiu mieszkasz, że wam tam cesarki robią jak jesteście nieprzytomne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nik
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Ja to widzę odwrotnie, nikt nie jest przeciwko CC, bo ono jest potrzebne, gdy są wskazania, widzę wyraźnie naganiaczy do CC, ktore naciągają na niedotlenienie, nietrzymanie moczu, rozklapciu..., co ewidentnie jest zmyślone i dowodzi interesu w namawianiu na CC na życzenie.Poziom we jest żenujący, nie ma co z tymi indywidualni dyskutować, każdy robi co uwaxa, przynajmniej zabrały głos nie tylko.naciagaczki.

nie jest zmyślone, bo się zdarza. Jak ty chcesz ryzykować nietrzymaniem moczu, to ci przecież nikt nie zabrania? czemu się czepiasz jak ktoś nie chce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośc
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Tylko różnica między nami jest taka, że ty nie masz wpływu na to jak urodzę, możesz się produkować do woli, a ludzie dawali łapówki i będą dawać, czy ci się to podoba czy nie. Więc możesz mi pisać co chcesz, a ja i inne kobiety i tak zrobimy to, co uważamy za najlepsze dla siebie i swoich dzieci 🤷‍♀️ a już tak poza tematem -  jeżeli uważasz, że największym problemem w naszym systemie opieki zdrowotnej są rodzące, które dają łapówki to 👍 może agituj najpierw, żeby ten system został naprawiony i nie było potrzeby popełniania przestępstw, aby godnie urodzić? 

Jeśli dla ciebie godny poród oznacza cc bez potrzeby, to żenujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośc
4 minuty temu, Gość nik napisał:

ja myślę, że te dwa są wystarczająco poważne, żeby nie musieć szukać dalej

Tylko że te widra i niedotlenienie to bzdura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blabla
1 minutę temu, Gość nik napisał:

ja myślę, że te dwa są wystarczająco poważne, żeby nie musieć szukać dalej

A ja mysle ze o wiele powazniejszym problemem od "wiadra" powinny byc te zwiazane z waszymi dziecmi. Np to, ze dzieci po cc maja slabsze miesnie i wolniej rozwijaja sie ruchowo. Ale jesli chcecie miec nieruchome lalki w lozeczkach to prosze bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jprdl
Przed chwilą, Gość gośc napisał:

Jeśli dla ciebie godny poród oznacza cc bez potrzeby, to żenujące.

a umiesz odpowiedzieć na pytanie, co cię obchodzi co jakaś obca kobieta uważa za godny poród? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×