Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

17 minut temu, słoneczko1988 napisał:

Też chce podać w czerwcu dwa, mam obawy , ale to mój 3 transfer i chce zwiększyć szansę.  Zastanawiam się nad embrioglue do tansferu. 

U nas też słabe nasienie a ja mam dodatkowo hasimoto i obniżone białko c . W sobotę konsultacja zobaczymyco powiedzą 

Słoneczko1988 - miałam Primo Vision, Embryo Glue, Assisted Hatching, Blastocysta 4AA i żadnych chorób współistniejących. Nasienie również ok. 

Nasz lekarz nie nalegał na te elementy dodatkowe (nawet mówił, że nie ma potrzeby, bo wszystkie parametry super), ale my chcieliśmy zwiększyć szanse. U nas nie dało rady.Trzymam kciuki za Ciebie! 🍀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, słoneczko1988 napisał:

Dziewczyny mam pytanie czy wy przed transferami odstawiacie używki ??? Typu kawa słodycze?? 

 

Używki zawsze warto ograniczyć, ale ja nie odstawiałam całkowicie, bo wydaje mi się że to nie ma aż takiego wpływu. Mam przynajmniej taką nadzieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, słoneczko1988 napisał:

Nie załamuj się z tego co pamiętam to pierwsza stymulacja często tak bywa, mają teraz dobre metpdy selekcji plemników.  Mało komórek ale pewnie dobrej jakości , oby były 3 piękne blastocysty.  Będziesz miała od razu transfer ??

Obawiam się, ze do transferu niedojdzie 😞 dzwonili z laboratorium, że dwie komórki się zdegradowały, także została nam tylko 1, bardzo marne szanse 😢nie sądziłam, ze będzie aż tak zle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, margareta napisał:

Używki zawsze warto ograniczyć, ale ja nie odstawiałam całkowicie, bo wydaje mi się że to nie ma aż takiego wpływu. Mam przynajmniej taką nadzieję

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, słoneczko1988 napisał:

Dziewczyny mam pytanie czy wy przed transferami odstawiacie używki ??? Typu kawa słodycze?? 

 

Mi przed transferem mówili, że po należy ograniczyć spożycie kofeiny (kawa/herbata) w większych ilościach. Inne używki jak papierosy czy alkohol no to wiadomo 😜 co do słodyczy nie słyszałam o takich zaleceniach. 

A w praktyce ja osobiście ogólnie nie pale, wino na kilka dni przed transferem ostatnio, kawy ogólnie nie pijam, słodycze sporadycznie bo raczej ogólnie zdrowo się odżywiam na co dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, słoneczko1988 napisał:

Też chce podać w czerwcu dwa, mam obawy , ale to mój 3 transfer i chce zwiększyć szansę.  Zastanawiam się nad embrioglue do tansferu. 

U nas też słabe nasienie a ja mam dodatkowo hasimoto i obniżone białko c . W sobotę konsultacja zobaczymyco powiedzą 

Nie bójcie się podawania dwóch zarodków, ja przy słabym nasieniu tez dwa transfery byly po 1 zarodku a 3 podawali mi po dwa. Też tak slyszalam, ze to zwiększa szansę ze jeden zostanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, słoneczko1988 napisał:

Dziewczyny mam pytanie czy wy przed transferami odstawiacie używki ??? Typu kawa słodycze?? 

 

Ja alkohol i słodycze odstawiłam na cały czas starań. Alkohol wiadomo. A słodycze z powodu tego, że cukier źle wpływa na jakość komórek jajowych. Szczególnie przy PCO. Dlatego zrezygnowałam że wszelkich form produktów sztucznie dosładzanych. Oczywiście cukry naturalnie występujące w produktach jem.

Co do kofeiny to ograniczyłam skrajnie. Łyk kawy. Lub yerby. Tylko dla smaku. Ale absolutnie nie cała szklankę. Jeśli coś zawiera cacao lub zielona herbatę, te też tylko minimalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kiteras napisał:

Obawiam się, ze do transferu niedojdzie 😞 dzwonili z laboratorium, że dwie komórki się zdegradowały, także została nam tylko 1, bardzo marne szanse 😢nie sądziłam, ze będzie aż tak zle. 

Wiem że jesteś przerażona. Trzymaj się. Jesteśmy z tobą. Ciągle jest ta jedna. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Pacjentka Invimed napisał:

Nie bójcie się podawania dwóch zarodków, ja przy słabym nasieniu tez dwa transfery byly po 1 zarodku a 3 podawali mi po dwa. Też tak slyszalam, ze to zwiększa szansę ze jeden zostanie. 

Czyli oczekujesz aktualnie na potwierdzenie czy transfer sie udał? Jesli tak trzymam kciuki aby tak bylo ✊🏻✊🏻✊🏻 U nas wlasnie ze wzgledu na slabe nasienie lekarz zaproponował podanie dwoch zarodków takze ufam ze wie co mowi 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.06.2020 o 08:05, Anka Skakanka napisał:

Nie mam dodatkowych badań 😞 czy masz wiedzę, ile mogą kosztować? Co powinnam zbadać? Tak pytam, bo skoro lekarz nie zlecił, to pewnie musiałabym na własna rękę robić?

Wydajac kase na badanie zarodkow musisz zrobic wszystko, zeby cie dobrze zdiagnozowali.

Jaka jest przyczyna, ze trafilas do kliniki nieplodnosci?

Zbadaj tarczyce (tsh, ft3, ft4), krzywa insulinowa i krzywa glukozy, potem homocysteine i witaminy D3, B9, B12 i ferrytyne -te badanie moze ci zlecic ogolny jesli masz jakiegos zaufanego. Ale mozesz tez wykonac prywatnie. Wazne, zeby homocysteina byla robilona od razu po pobraniu probki, albo probka odwirowana, a nie przeslana do innego laboratorium, bo wynik moze byc zafalszowany. Czas ma zu znaczenie. Normy laboratoryjne sa tez inne niz normy dla staraczek, zarowno dla tarczycy, jak i dla homocysteiny, wiec musisz byc czujana, jesli lekarz powie, ze wszystko w normie 😉 To samo z witaminami -wysokie nie zawsze oznaczaja, ze wszystko super, moga oznaczac problemy z wchlanianiem.

Ja leczylam sie do teraz poza Polska i w Polsce robilam tylko immunologie. Bylam w Lodzi i bardzo polecam.

Popatrz sobie tez na badania na zakrzepice na testdna jest chyba pakiet. Ja mialam badane dodatkowo bialko S, bialko C i AT III w pakiecie w mojej bylej klinice. Mnie zrobili tez pakiet podobny do pakietow po poronieniu, w ktorym bylo tez pare istotnych rzeczy.

Przeanalizuj dokladnie co moglo byc do teraz przyczyny niepowodzen i przygotuj sie najlepiej jak potrafisz, zeby sie udalo 😃 Wszystko bedzie dobrze 😘😘

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, słoneczko1988 napisał:

Dziewczyny mam pytanie czy wy przed transferami odstawiacie używki ??? Typu kawa słodycze?? 

 

Słoneczko ja przed transferem zrezygnowałam całkowicie z kawy i mocnej herbaty, słodycze też znacznie ograniczyłam i od dnia transferu przez kilka tyg. Piłam sok z ananasa ten z Lidla co w lodówkach jest. W moim przypadku ten transfer okazał się tym szczęśliwym ale czy fakt nie picia kawy i picie soków z anansaa miało na to wpływ hmmmm nie wiem. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gingko napisał:

Wydajac kase na badanie zarodkow musisz zrobic wszystko, zeby cie dobrze zdiagnozowali.

Jaka jest przyczyna, ze trafilas do kliniki nieplodnosci?

Zbadaj tarczyce (tsh, ft3, ft4), krzywa insulinowa i krzywa glukozy, potem homocysteine i witaminy D3, B9, B12 i ferrytyne -te badanie moze ci zlecic ogolny jesli masz jakiegos zaufanego. Ale mozesz tez wykonac prywatnie. Wazne, zeby homocysteina byla robilona od razu po pobraniu probki, albo probka odwirowana, a nie przeslana do innego laboratorium, bo wynik moze byc zafalszowany. Czas ma zu znaczenie. Normy laboratoryjne sa tez inne niz normy dla staraczek, zarowno dla tarczycy, jak i dla homocysteiny, wiec musisz byc czujana, jesli lekarz powie, ze wszystko w normie 😉 To samo z witaminami -wysokie nie zawsze oznaczaja, ze wszystko super, moga oznaczac problemy z wchlanianiem.

Ja leczylam sie do teraz poza Polska i w Polsce robilam tylko immunologie. Bylam w Lodzi i bardzo polecam.

Popatrz sobie tez na badania na zakrzepice na testdna jest chyba pakiet. Ja mialam badane dodatkowo bialko S, bialko C i AT III w pakiecie w mojej bylej klinice. Mnie zrobili tez pakiet podobny do pakietow po poronieniu, w ktorym bylo tez pare istotnych rzeczy.

Przeanalizuj dokladnie co moglo byc do teraz przyczyny niepowodzen i przygotuj sie najlepiej jak potrafisz, zeby sie udalo 😃 Wszystko bedzie dobrze 😘😘

O rany 😕 tarczyca, glukoza, insulina ok, reszta - nawet nie słyszałam o tyCh badaniach. Dziękuje ślicznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kiteras napisał:

Obawiam się, ze do transferu niedojdzie 😞 dzwonili z laboratorium, że dwie komórki się zdegradowały, także została nam tylko 1, bardzo marne szanse 😢nie sądziłam, ze będzie aż tak zle. 

Ściskam, jesteśmy tutaj z Tobą

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Milach napisał:

Czyli oczekujesz aktualnie na potwierdzenie czy transfer sie udał? Jesli tak trzymam kciuki aby tak bylo ✊🏻✊🏻✊🏻 U nas wlasnie ze wzgledu na slabe nasienie lekarz zaproponował podanie dwoch zarodków takze ufam ze wie co mowi 🙂 

Tak w sobotę robię bete:-) 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój cud trwa i się rozwija, na dzisiejszym USG było widać jak bije serduszko ❤️ 

Nie poddawajcie się nigdy w życiu!!! Trzymam za Was kciuki z całych sił 🥰

  • Like 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Beta napisał:

Mój cud trwa i się rozwija, na dzisiejszym USG było widać jak bije serduszko ❤️ 

Nie poddawajcie się nigdy w życiu!!! Trzymam za Was kciuki z całych sił 🥰

Wspaniała wiadomosc 😍😍😍

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Beta napisał:

Mój cud trwa i się rozwija, na dzisiejszym USG było widać jak bije serduszko ❤️ 

Nie poddawajcie się nigdy w życiu!!! Trzymam za Was kciuki z całych sił 🥰

Super !!! Trzymaj trzymaj nie puszczaj !!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Beta napisał:

Mój cud trwa i się rozwija, na dzisiejszym USG było widać jak bije serduszko ❤️ 

Nie poddawajcie się nigdy w życiu!!! Trzymam za Was kciuki z całych sił 🥰

Cud najpiekniejszy. Nowe życie.

Napisz coś więcej kochana. Ile ma mm. Który to tydzień. Na kiedy masz termin. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Beta napisał:

Mój cud trwa i się rozwija, na dzisiejszym USG było widać jak bije serduszko ❤️ 

Nie poddawajcie się nigdy w życiu!!! Trzymam za Was kciuki z całych sił 🥰

Cudownie 💚

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kiteras napisał:

Obawiam się, ze do transferu niedojdzie 😞 dzwonili z laboratorium, że dwie komórki się zdegradowały, także została nam tylko 1, bardzo marne szanse 😢nie sądziłam, ze będzie aż tak zle. 

Nie trać nadziei, mam nadzieję że to będzie ta jedyna. Trzymaj się 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Aja napisał:

Cud najpiekniejszy. Nowe życie.

Napisz coś więcej kochana. Ile ma mm. Który to tydzień. Na kiedy masz termin. 

Dzisiaj kończy się 7 tydzień, mały człowiek ma już cały 1cm i 8mm a termin porodu został wyznaczony na 21 styczeń. Czuję się bardzo dobrze i oby tak zostało, najważniejsze to donosić i urodzić zdrowe maleństwo. 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Beta napisał:

Dzisiaj kończy się 7 tydzień, mały człowiek ma już cały 1cm i 8mm a termin porodu został wyznaczony na 21 styczeń. Czuję się bardzo dobrze i oby tak zostało, najważniejsze to donosić i urodzić zdrowe maleństwo. 

Życzę z całego serca urodzenia zdrowego bobasa w terminie. Piękny ten Twój cud, oby takich więcej ☺️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Anka Skakanka napisał:

O rany 😕 tarczyca, glukoza, insulina ok, reszta - nawet nie słyszałam o tyCh badaniach. Dziękuje ślicznie 

Wiekszosc z nas o badaniach dowiaduje sie tutaj na forum, a nie w klinice 😉

Badan jest mnostwo. Wazne jest tez hysteroskopia. Najwazniejsze byc dobrze zdiagnozowana 🙂 bo moze wcale nie potrzebujesz in vitro. Zacznij od tarczycy i krzywych (3 punty wazne) i tych witamin, bo to mozesz zrobic dosc szybko.

Ja gdybym wiedziala na poczatku mojej drogi co mi jest, to bym nie musiala przez to przechodzic. Teraz boje sie, ze mi czas ucieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Beta napisał:

Dzisiaj kończy się 7 tydzień, mały człowiek ma już cały 1cm i 8mm a termin porodu został wyznaczony na 21 styczeń. Czuję się bardzo dobrze i oby tak zostało, najważniejsze to donosić i urodzić zdrowe maleństwo. 

Pięknie. Bardzo duży jak na 7 tydzień. Będzie kawał silnego i dużego chłopa coś czuję. 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Asusena. A co u ciebie? Jak się czujesz? Jak się maleństwo rozwija?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, P@ulina napisał:

Dziękuję Kochana za wsparcie.❤ Oj bardzo pokładam nadzieje w tym Acofilu zwlaszcza po Twoim przypadku 🥰 powiedz proszę jakie Ty miałaś dawkowanie?

Paulina nie mogę znaleźć rozpiski, jutro poszukam dokladnie, 3 segregatory przewertuje, znajdę na pewno. Z tego co pamiętam to acofil 1 ampulkostrzykawka zawiera 30 mln. Jednostek/0.5ml, począwszy od dnia następnego po transferze :

Rano 1 zastrzyk clexane, 5 mg encorton, 1 tab Acard, wieczorem 1/3ampulkostrzykawki acofilu/koniecznie trzymaj w lodowce/tyle od Docenta Paśnik plus leki od ginekologa prowadzą ego inv. Acofil chyba do 8 tygodnia ciąży, clexane do 12 tyg. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Beta napisał:

Mój cud trwa i się rozwija, na dzisiejszym USG było widać jak bije serduszko ❤️ 

Nie poddawajcie się nigdy w życiu!!! Trzymam za Was kciuki z całych sił 🥰

Bardzo się cieszę będzie zdrowa śliczna dzidzia 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Iryza napisał:

Paulina nie mogę znaleźć rozpiski, jutro poszukam dokladnie, 3 segregatory przewertuje, znajdę na pewno. Z tego co pamiętam to acofil 1 ampulkostrzykawka zawiera 30 mln. Jednostek/0.5ml, począwszy od dnia następnego po transferze :

Rano 1 zastrzyk clexane, 5 mg encorton, 1 tab Acard, wieczorem 1/3ampulkostrzykawki acofilu/koniecznie trzymaj w lodowce/tyle od Docenta Paśnik plus leki od ginekologa prowadzą ego inv. Acofil chyba do 8 tygodnia ciąży, clexane do 12 tyg. 

 

Chętnie bym zobaczyła zdjęcie twixow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×