Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

 

Dobrze to ujęłaś, ale ona i tak nie zrozumie. Już widzę jak to biedne dziecko każdemu kto wywali oczy na imię ''Nadzieja'', będzie tłumaczyć, że ''to pełna wersja imienia Nadia, jednego z najpopularniejszych imion w Polsce''. Baba oderwana od rzeczywistości

Obawiam się, że możesz mieć rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy strasznie sie dopominaja szacunku i tolerancji dla wszystkich, to takie teraz modne.Ubiora chlopca w ...enke i zawiaza warkoczyki, nadadza dziecku jakies dziwaczne imie i oburzaja sie na nieprzychylne reakcje otoczenia.A to przeciez nie wrodzona cecha wygladu tylko celowe wyroznianie sie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prócz Nadzieji czy Julii są jeszcze inne imiona z  tzw. środka z którym dziecko na pewno nie będzie się  źle czuło, ani na siłę wyróżniało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Nikt nie wywali oczu na wierzch i nie bedzie musial nic tlumaczyc poniewaz kazdy rozumie co Nadzieja oznacza.  Sama jestes oderwana od rzeczywistosci jezeli nie zauwazylas, ze idealem naszego spoleczenstwa jest indiwidualizm.  Kazdemu dziecku wmawiamy, ze jest wyjatkowe i specjalne, ale nie zapominaj, ze imie musisz miec takie same jak setki tysiecy innych i nie odstwaj w tym kierunku.  CO ja mam zrozumiec?  Hipokryzje?

To, że zdziwaczałe imię krzywdzi dziecko. A wyróżniać się można na mnóstwo sposobów, niekoniecznie imieniem, bo takie ''wyróżnienie'' niekoniecznie będzie darem, może być wielkim ciężarem. Po co ryzykowac cierpienie dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Na ile interesujesz sie imionami nadawanymi w Polsce?  Ja przegladam wszystko co sie da i dzieci mieszane dostaja imiona azjatyckie, afrykanskie itd poniewaz inne narody podchodza do zagadnienia inaczej, ale ty chyba tego nie rozumiesz.  Sama napisalas, ze Stanach nadaja przerone imiona i nie musisz byc rdzennym amerykaninem, zeby dac dziecku na imie Jezioro.  Podajesz przyklad Apple, a ona wcale nie jest amerykanka tylko pol amerykanka i pol brytyjka.  

Czy wiesz, ze w Polsce jest uzywanych 20 000 imion?  To wy nie rozumiecie co ja probuje powiedziec.  Bronie ludzi, ktorzy wybieraja niecodziennie imiona poniewaz prawie wszyscy na tym forum po nich jezdza.  Na moje argumenty nie odpowiadacie tylko caly czas powtarzacie to samo.  Probuje wprowadzic wiecej tolerancji wobec imion.  Ludzie nadaja imiona nie wiedzac co one oznaczaja i wypowiadaja sie na te tematy nie znajac sie w ogole na rzeczy.  Ja nie rozumiem i zebys wiedziala, ze nie zrozumie dlaczego tak bardzo przeszkadzaja wam odmienne imiona.  Nadzieja ma piekne znaczenie i wiadomo wszystkim co oznacza i co rodzice czuli jak to dziecko mieli.  Imiona, ktore dla nas brzmia dobrze sa tymi z ktorymi jestesmy osluchani.  Nie osluchamy sie jezeli nie bedziemy nadawac roznych imion i kolko sie zamyka.  

Sówka miała rację. Nie zrozumiałaś.

Odnośnie USA. To patrz i czytaj, bo ja napisałam, że MY to nie Stany, gdzie się nadaje dziecku imię Torba na ramię. A jakie to ma znaczenie, że córka Gwyneth jest w połowie Angielką? Urodziła się w Stanach, a tam można jechać po bandzie z imionami. Wyjaśniłam ci również, dlaczego tak tam jest. Powtórzę. Indianie nadawali swoim dzieciom imiona pochodzące od przyrody, lub znanych im przedmiotów. To przetrwało i przeszło na Europejczyków i Afrykanów. Asymilacja, naśladownictwo, mieszanie krwi. Nigdzie się tak nie jedzie z imionami jak w Stanach, nigdzie.

Są niecodzienne imiona, i niecodzienne imiona. Jedne do przyjęcia, a inne nie. I tego, że nie wszystkie są do przyjęcia nie potrafisz zrozumieć Dobrosławo. A może niecodzienna Dobromiło? A może masz na imię Anna, Agnieszka, czy inne bardzo popularne miano i ci żal, żeś codzienna z imieniem.

Zobacz co mi napisałaś " Ja przegladam wszystko co sie da i dzieci mieszane dostaja imiona azjatyckie, afrykanskie itd poniewaz inne narody podchodza do zagadnienia inaczej, ale ty chyba tego nie rozumiesz" Sama nie rozumiesz. Proszę czytaj jeszcze raz " nikt nie da dziecku, które nie jest mieszanką z żółtą, czy czarną rasą imienia typowego dla Azji, czy rdzennej plemiennej Afryki." To nie inne podejście innych narodów, to jest dokładnie takie samo podejście jak nasze. Jak jest mieszane małżeństwo, to każde z małżonków walczy o tradycyjne imię jego narodowości. Chińczyk, Koreańczyk, Somalijczyk, Turek, Hindus, mieszkający w Polsce, każdy z nich będzie walczył o tradycyjne imię występujące w jego kulturze.

Pewien pan mieszkający w Stanach, na youtube ma filmik o polskich imionach i wiesz co? Bardzo popularne imię w Polsce : Michał jest odbierane tak jak chińskie. Oni słyszą Mi Chał. I pytają? Jak to jest? Jesteś biały, a masz chińskie imię?

Kilka niecodziennych, odmiennych imion starosłowiańskich.. Biezdziad, Biezwuj, Boleczaj, Jutrowoj, Mszczuj, Ubysław, Niemiła, Pężyrka, Rzepicha. Jesteś pewna, że nadałabyś któreś z tych imion dziecku? Owszem, dziecko będzie wyróżnione i to jak, ale czy będzie z tym imieniem szczęśliwe? Czy samo brzmienie imienia będzie mu pasować. Bo widzisz, to, ze ty lubisz takie imiona, nie oznacza, że dziecko nie będzie miało o tego typu imię żalu do końca życia i z Baltazara przechrzci się na Barłomieja.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Na ile interesujesz sie imionami nadawanymi w Polsce?  Ja przegladam wszystko co sie da i dzieci mieszane dostaja imiona azjatyckie, afrykanskie itd poniewaz inne narody podchodza do zagadnienia inaczej, ale ty chyba tego nie rozumiesz.  Sama napisalas, ze Stanach nadaja przerone imiona i nie musisz byc rdzennym amerykaninem, zeby dac dziecku na imie Jezioro.  Podajesz przyklad Apple, a ona wcale nie jest amerykanka tylko pol amerykanka i pol brytyjka.  

Czy wiesz, ze w Polsce jest uzywanych 20 000 imion?  To wy nie rozumiecie co ja probuje powiedziec.  Bronie ludzi, ktorzy wybieraja niecodziennie imiona poniewaz prawie wszyscy na tym forum po nich jezdza.  Na moje argumenty nie odpowiadacie tylko caly czas powtarzacie to samo.  Probuje wprowadzic wiecej tolerancji wobec imion.  Ludzie nadaja imiona nie wiedzac co one oznaczaja i wypowiadaja sie na te tematy nie znajac sie w ogole na rzeczy.  Ja nie rozumiem i zebys wiedziala, ze nie zrozumie dlaczego tak bardzo przeszkadzaja wam odmienne imiona.  Nadzieja ma piekne znaczenie i wiadomo wszystkim co oznacza i co rodzice czuli jak to dziecko mieli.  Imiona, ktore dla nas brzmia dobrze sa tymi z ktorymi jestesmy osluchani.  Nie osluchamy sie jezeli nie bedziemy nadawac roznych imion i kolko sie zamyka.  

No o dalej nic nie rozumiesz. Mi dziwne imiona wcale nie przeszkadzają, przeszkadza mi krzywdzienie dzieci, bo mamusia ma takie widzimisię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja rozumiem co piszesz tylko zadnego sensu to nie ma.

JEzeli nie zauwazylas to kilka osob tutaj napisalo, ze podoba im sie Nadzieja wiec nie ma czegos takiego jak wrodzone zle brzmienie imionia Nadzieja w Polsce.  Dodatkowo, imie Nadziej/Nadzieja jest obecne w Polsce od conajmniej tysiaca lat wiec jak moze zle brzmiec w jezyku polskim?  Wyszlo z mody i teraz troche wraca jak pozostale imiona.

Porownalas Euforie- Nadzieja jest imieniem z dluga tradycja w Polsce i innych krajach.  W ktorym miejscu znalazlas, ze Euforia jest imieniem?

Kilka osob napisalo, ze imie to podoba im sie.  Wniosek z tego taki, ze niektorym sie podoba, a innym nie.  Tobie sie nie podoba to w porzadku, ale nie dorabiaj tutaj swojej ideologi brzmieniowej czy innej.

Jezeli tak bardzo ci zalezy na dobru innych dzieci to pilnuj sie, zeby twoje dzieci i znajomi nie slszeli jak smiejesz sie z innych ludzi lub fantazyjne hipotezy na temat imion w jezyku polskim tworzysz (Mija/Mia to wedlug ciebie dobrze brzmiace imie w jezyku polskim?)

Zwroc uwage jak twoje dzieci sie wyrazaja o imionach innych i jezeli sie smieja to wytlumacz, ze tak nie powinny robic i juz sprawilas, ze dzieciom w twoim otoczenia krzywda sie nie dzieje.

Wiecej nie mam na ten temat ochoty rozmawiac poniewaz co kolejna hipoteza dlaczego to imie powinno byc zapomniane jest durniejsze.  Nie podoba sie ok, ale nie probujcie waszego gustu popierac jakimis wyssanymi z palca powodami, zeby tylko zabrzmiec powaznie i niby bezinteresowanie.

Dla mnie Nadzieja jest calkiem fajnym imieniem chociaz nie nadalabym poniewaz wole inne.

O_o??? Czytam ten post i czy ciebie doszczętnie popie/rdoliło? 

Po pierwsze nigdzie nie napisałam, że Nadzieja to brzydkie imię. Wyjaśniam ci cały czas, dlaczego niektórzy ludzie mają ambiwalentny stosunek do tego imienia. Sówka też nie napisała, że to imię jest brzydkie. Ona ci cały czas tłumaczy, że tym imieniem można skrzywdzić dziecko. Czego ty nie rozumiesz? Co tu nie ma dla ciebie sensu? Jaka hipoteza, że imię ma być zapomniane? Weź nie dopowiadaj mi czegoś czego nie napisałam.

Co ty bredzisz z tą Mią? Gdzie napisałam, że to dobrze brzmi w języku polskim? Zapytałaś o Miję, jako część mowy w języku polskim więc ja ci odpowiedziałam, że pewnie jak ktoś ma dziecko o tym imieniu, to pewnie miał na myśli Mia, a podał w urzędzie Mija.

Nie chodzi o to, czy Euforia jest imieniem, czy też nie. Spokojnie mogłaby być imieniem dokładnie jak Nadzieja. Bo to ta sama kategoria, ale jakimś dziwnym cudem imienia z tego nie zrobiono. Ciekawe dlaczego?

A jednak. Jednak zabrakło by ci odwagi nazwać dziecko Nadzieja, a Mszczuj i Biezdziad cię po prostu przeraziły 😄 Jesteś adwokatem odmiennych imion, to weź to na klatę. Tak jak tobie zabrakłoby odwagi na takie imiona, innym brakuje odwagi dać dziecku Nadjeżdża, to dają Nadia, tak mnie też zabrakło odwagi dać dziecku na imię Kunegunda. Różnica polega na tym, że my z Sówką rozumiemy dlaczego brakuje ludziom odwagi do nadawania niektórych imion, a ty nie. Nic dziwnego, ze nie widzisz sensu w tym co piszemy jak ty widzisz w naszych wypowiedziach całkiem coś innego niż my piszemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno Dobrusiu. Nigdy się nie śmiałam z czyiś imion i dzieci też tego uczyłam. To, że ja sobie zdaję sprawę z tego, że mogłam narazić swoje dziecko na śmieszność (bo za obce dzieci nie odpowiadam), ty rozumiesz jako wyśmiewanie się z imion, to nie pozostaje mi nic innego, jak współczuć ci braku umiejętności zrozumienia tekstu czytanego. Być adwokatem też trzeba umieć. Tobie na razie to nie wychodzi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadzieja? Jestem zdecydowanie na "nie". Potem komentarze w stylu "nadzieja umiera ostatnia", "nadzieja matka głupich", ale to nie "mądrzy" rodzice będą słyszeli, ale dziewczynka/dziewczyna która sama sobie tego imienia nie nadała. Kurcze, jak można nie mysleć o tym co młoda osoba będzie przeżywała, bo rodzice chcą się "wyżyć" nadając "oryginalne imię...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za ...NE komentarze 🙂 jak mniemam to co drogie panie piszą odzwierciedla to co macie w głowie. Czyli niestety nie za wiele 🤭

Nadzieja to piękne i niezwykłe imię. Takie samo jak każde inne.

Niestety nietolerancja i zwykła głupota zaczyna się szerzyć ale nic dziwnego skoro tego uczycie swoje dzieci. Jak widać niektórym wystarczy nietypowe imię do zwyzywania drugiego człowieka. Powiedziałam bym uj wam w de, ale nie powiem 😂 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Didi93 napisał:

Co za ...NE komentarze 🙂 jak mniemam to co drogie panie piszą odzwierciedla to co macie w głowie. Czyli niestety nie za wiele 🤭

Nadzieja to piękne i niezwykłe imię. Takie samo jak każde inne.

Niestety nietolerancja i zwykła głupota zaczyna się szerzyć ale nic dziwnego skoro tego uczycie swoje dzieci. Jak widać niektórym wystarczy nietypowe imię do zwyzywania drugiego człowieka. Powiedziałam bym uj wam w de, ale nie powiem 😂 

 

 

Nietolerancja i głupota to zazwyczaj panuje  wśród dorosłych. Jeszcze nie słyszałam dziecka które wyśmiewałoby jakieś imię. Dla dziecka imię to imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Gość888 napisał:

Nietolerancja i głupota to zazwyczaj panuje  wśród dorosłych. Jeszcze nie słyszałam dziecka które wyśmiewałoby jakieś imię. Dla dziecka imię to imię.

Dzieci przejmują pewne zachowania i wzorce. Jeśli w domu mają do czynienia z osobami które wyśmiewają wszystko i wszystkich bardzo możliwe że będą tego typu rzeczy powielać wśród rówieśników. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×