Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agasia175

Płaską główka z lewej strony U niemowlaka

Polecane posty

Witam wszystkie mamy. Proszę o odpowiedź te mamy, których dzieci miały płaską główkę i czy się to wyrównało?moja niunia ma 3 miesiące i ma spłaszczenie z lewej strony ponieważ bardziej preferowała tą stronę. Teraz już nie protestuje jak leży na przeciwnej, ale mimo to spłaszczenie jest. Pediatra mówi że to wróci, ale ja nacxytalam się różnych wpisów i jestem przerażona. Kupiłam jej poduszkę ortopedyczna i czekam na efekty tylko to czekanie mnie wykończył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wróci wróci. Moje też tak miały i wszystko jest ok. Jedna lekarka mnie ochrzaniła, że nie dbam, a też robiłam co mogłam, a druga powiedziała, żebym swoją sobie pomacała, czy mam taką równą😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Witam wszystkie mamy. Proszę o odpowiedź te mamy, których dzieci miały płaską główkę i czy się to wyrównało?moja niunia ma 3 miesiące i ma spłaszczenie z lewej strony ponieważ bardziej preferowała tą stronę. Teraz już nie protestuje jak leży na przeciwnej, ale mimo to spłaszczenie jest. Pediatra mówi że to wróci, ale ja nacxytalam się różnych wpisów i jestem przerażona. Kupiłam jej poduszkę ortopedyczna i czekam na efekty tylko to czekanie mnie wykończył...

Główka się wyrówna. Moja Córka też miała płaską główkę z jednej strony. Prosty sposób raz kładziesz dziecko w łóżeczku w jedną stronę a raz w drugą stronę. Ściągnij baldachim z łóżeczka. Dziecko leżąc w łóżeczku wybrało sobie jeden punkt na który często patrzy, dlatego trzeba je odwracać. Czas na wyrównanie mierzy się w tygodniach a raczej miesiącach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi 😘 trochę mnie to uspokoiło, bo z tego wszystkiego aż skontaktowałam się z kliniką od kasków i wysłałam do nich zdjęcia główki mojej córki to odpisali że to ciężka reformacja, A jak zadzwoniłam to już inaczej mówili. Tak jakby chcieli mnie zastraszyć i naciągnąć na pieniądze... A powiedzcie mi jeszcze ile czasu trwało u Was to wyrównywanie się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja corka tez miala mocno dosyc splaszczona glowke z jednej strony. Teraz ma prawie 4 lata i nic nie widac. Z synkiem powtorzylo sie to samo. Co ja sie go nie naprzekladalam w nocy, ukladalam na boczku, zawijalam w tecznik paczke soli by nie mogl sie przrsunac na ulubiony bok. Nic to nie dawalo. Glowka sie splaszczyla. Dzis ma prawie 18 miesiecy i glowka moze nie jest idealna ale wyglada bardzo ladnie. Spokojnie, wszystko bedzie dobrze.😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas też sie wyrównało, ale z tego powodu dostaliśmy polecenie konsultacji z fizjoterapeuta, syn był okropnie leniwy i dużo nam dały zajecia, mimo to , zaczął chodzić w wieku  17,5 miesiąca, więc na granicy normy. Obserwuj malucha i jego rozwój motoryczny, bo może to być przyczyna jakichś zaburzeń. U nas padło na autyzm, ale równie dobrze moze byc słabe lub wzmożone napięcie mięśniowe. Oczywiście dziecko może być zupełnie zdrowe, a to Ty popełniałaś błąd układając go ciągle na jednym boku. Myślę jednak że czujność nie zaszkodzi. Nie straszę, uczulam! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Moja corka tez miala mocno dosyc splaszczona glowke z jednej strony. Teraz ma prawie 4 lata i nic nie widac. Z synkiem powtorzylo sie to samo. Co ja sie go nie naprzekladalam w nocy, ukladalam na boczku, zawijalam w tecznik paczke soli by nie mogl sie przrsunac na ulubiony bok. Nic to nie dawalo. Glowka sie splaszczyla. Dzis ma prawie 18 miesiecy i glowka moze nie jest idealna ale wyglada bardzo ladnie. Spokojnie, wszystko bedzie dobrze.😄

 

 

Dziękuję Wam za odpowiedzi 😘 trochę mnie to uspokoiło, bo z tego wszystkiego aż skontaktowałam się z kliniką od kasków i wysłałam do nich zdjęcia główki mojej córki to odpisali że to ciężka reformacja, A jak zadzwoniłam to już inaczej mówili. Tak jakby chcieli mnie zastraszyć i naciągnąć na pieniądze... A powiedzcie mi jeszcze ile czasu trwało u Was to wyrównywanie się?

Nie panikuj i nie denerwuj się. To się u dzieci zdarza i dzieci z tego wyrastają. U nas w użyciu był woreczek z ryżem. A że firmy niepotrzebnie straszą to jest całkiem inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Niunia kręci już głowa jak szalona raz w lewo raz w prawo więc nie martwię się o napięcie mięśniowe. Wydaje mi się że była tak w brzuchu ułożona dlatego trzymała główkę w lewo. Mam nadzieję że będzie tak jak piszecie chociaż i tak leży na tej ortopedycznej podusi- nie zaszkodzi 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Niunia kręci już głowa jak szalona raz w lewo raz w prawo więc nie martwię się o napięcie mięśniowe. Wydaje mi się że była tak w brzuchu ułożona dlatego trzymała główkę w lewo. Mam nadzieję że będzie tak jak piszecie chociaż i tak leży na tej ortopedycznej podusi- nie zaszkodzi 🙂

W brzuszku to ona pływała. 🙂 Dziecko poznaje świat i często skupia się na jednym wybranym punkcie. Bioderka w porządku? Z naszym dzieckiem mieliśmy trochę ćwiczeń. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W brzuszku to pływała na początku jak miała dużo miejsca potem nie miała juz tak dużo. Tak bioderka ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to opisać, żeby być dobrze zrozumianą. Taką główkę trzeba głaskać. Dopóki jest niezarośnięte ciemiączko, to da się takim głaskaniem ułożyć kości czaszki. Kilka minut dziennie. Ja już dokładnie nie pamiętam jak głaskałam swoje niemowlę, ale chyba w stronę spłaszczenia. Miała jeden bok spłaszczony i lekko wyciągnięty do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

W brzuszku to pływała na początku jak miała dużo miejsca potem nie miała juz tak dużo. Tak bioderka ok. 

W takim razie ciesz się z tego, ze się dobrze rozwija. Już niedługo przed Tobą skoki rozwojowe. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×