Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Agnieszka Anna

dziecko nie raczkuje!

Polecane posty

Witajcie,

Czy waszym zdaniem moja córka jest trochę spóźniona w rozwoju ruchowym? ma 9.5 miesiąca, zaczyna podnosić dupke i opierać się na kolanach, ale mam wrażenie że do raczkowania jeszcze daleko. Teraz dopiero zaczyna sama siadać. Na nóżkach jest słaba, nie sprezynuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noektore dzieci nie raczkuja. Wcale. Pomijaja ten etap i od razu zaczynaja chodzic. Noe ma sie czym martwic. Ma czas. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

9,5 miesiaca i nic?

moja corka w 7 miesiacu chodzila...

Tak jak napisałam. A w 7 miesiącu chodzić to trochę wcześnie z kolei, nie zazdroszczę☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

9,5 miesiaca i nic?

moja corka w 7 miesiacu chodzila...

A chodziła do szkoły czy tylko sama do łazienki i do kuchni zrobić sobie kanapkę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój syn też ma 9,5 mies i sam siada od 2tygodni. Też mało raczkuje,  wszędzie pełza i chyba tak czuje się pewniej. Idzie mu to bardzo szybko. Tydzień temu zaczął wstawać przy meblach, a wczoraj już przechodzić wzdłuż kanapy do stolika.  Codziennie coś nowego teraz. Dodam, że jest z tych dużych i ciężkich, więc mu trudniej. To moje trzecie dziecko, każde rozwijało się podobnie i zaczynało chodzić koło roczny.   Niech twoja córka jak najwięcej ćwiczy,  niektore dzieci trzeba zachęcać,  bo są zwyczajnie leniwe. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja mama mi mówiła, ze ja w ogóle nie raczkowałam i wszystko ze mną ok do tej pory jeśli chodzi o poruszanie się. Ponoć niektóre dzieci tak mają. Ale może warto powiedzieć o tym pediatrze, żeby lekarze sprawdzili czy dziecko tak po prostu ma, czy może jest jakiś problem zdrowotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Moja córka nie raczkowała a się czołgała. Po 7 miesiącu zaczęła podnosić pupke do góry. Ale nie raczkowała! 

W 8 miesiącu dalej to samo. Zaczęła sama siadać ale nie raczkowała! Dopiero szczerze mówiąc któregoś dnia zaczęłam chodzić na czworaka dookoła niej i zaczęła! Za kilka dni będzie miała 9 miesięcy i zaczyna sama wstawać. 

Może po prostu musisz jej pokazać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja córka nigdy nie pełzała. Ok. 7 miesiąca zaczęła raczkowac do tyłu i wokół własnej osi. Dopiero jakiś miesiąc, dwa później załapała jak to się robi do przodu. Po kilku dniach już wstawała przy meblach. Teraz ma 10,5 i wzdłuż tych mebli próbuje chodzić. 

Dużo wydarzyło się w ciągu kilku dni. U ciebie może być podobnie. Długo, długo nic i nagle mega postępy w krótkim czasie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z raczkowaniem mnie uspokoiłyście, ale żeby nawet nie sprężynowała na nóżkach? Podtrzymana pod pachami nie robiła hopsahopsa? Jakby nie wiedziała o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×