Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Amina12

Co myślicie o tym liście pożegnalnym? Co poprawić?

Polecane posty

Ten list pisze na wszelki wypadek bo coraz częściej mam dość życia. Jednak na razie nie odbiore sobie życia . A oto on.  Nie wytrzymam tego dłużej. Wolę żeby mnie nie było. Uwierzcie mi że chcę skończyć swoje cierpienie. Wiem że może wam to sprawi ból ale mi przyniesie ulgę. Najlepiej postarajcie się o mnie zapomnieć. Kocham was. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, słońce_ napisał:

Masz depresję?

Nie wiem co mi jest. Mam 14 lat i jakoś życie mi coraz bardziej nie pasuje. Może to dojrzewanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2020 o 16:00, Amina12 napisał:

Nie wiem co mi jest. Mam 14 lat i jakoś życie mi coraz bardziej nie pasuje. Może to dojrzewanie? 

Zgadzam się z słońce_ . Czasami okres dojrzewania tak wpływa na człowieka. Hormony itp... To nie jest łatwy czas, ale też nie trwa wiecznie. Staraj się robić rzeczy, które lubisz. Odetnij się od osób, których nie lubisz. Jeszcze będzie pięknie. Porozmawiaj z przyjaciółka, z mamą, z psychologiem w szkole. To przejściowy okres więc warto sobie pomóc 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego typu posty nalezy zglaszac na policje. Zglosilam moderatotowi. Trzeba reagować jesli ktos ma mysli aby sobie życie odebrac. Nie mozna do tego dopuscic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Christmas_Pudding napisał:

Nie mozna do tego dopuscic. 

Bo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Nemetiisto napisał:

Bo?

w zależności co wolisz:

1. każde życie jest święte

2. niezapobiegnięcie samobójstwu, o którym małolata pisze na publicznym forum, wiąże się z odpowiedzialnością karną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Gość_2 napisał:

1. każde życie jest święte

Każdemu należy się szacunek a nie dyrdymały o świętości.

26 minut temu, Gość_2 napisał:

2. niezapobiegnięcie samobójstwu, o którym małolata pisze na publicznym forum, wiąże się z odpowiedzialnością karną

Z jakiego paragrafu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Nemetiisto napisał:

Każdemu należy się szacunek a nie dyrdymały o świętości.

Z jakiego paragrafu?

z pierwszym się zgodzę, ale właśnie dyrdymały o świętości są popularniejsze, co do drugiego:

W treści przepisu art. 151 Kodeksu karnego, ustawodawca określił specyficzny rodzaj przestępstwa polegający na namowie innej osoby do popełnienia przez nią samobójstwa, jak i pomocy w doprowadzeniu takiej osoby do targnięcia się na własne życie. Czyn taki jest zagrożony karą od 3 miesięcy do 5 lat (a zatem jest on występkiem).

(...)

Należy podkreślić, iż naturalnie namowa innej osoby musi być świadomym i celowym działaniem, zaś sama pomoc przy samobójstwie może już być zarówno działaniem (np. udostępnienie pistoletu, trucizny) jak i zaniechaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Jaasmine napisał:

z gownianego. Znowu jakas psychopatka dostala ataku urojenia.

Łatwo Ci ferować wyroki jednak to chyba jakby nie Twój interes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość_2 napisał:

Należy podkreślić, iż naturalnie namowa innej osoby musi być świadomym i celowym działaniem, zaś sama pomoc przy samobójstwie może już być zarówno działaniem (np. udostępnienie pistoletu, trucizny) jak i zaniechaniem.

Trochę naciągane zważając na to, że owa nastolatka równie dobrze może być facetem po czterdziestce, który dobrze się bawi trolując.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Jaasmine napisał:

A twoj ?

Zupełnie nie. Dlatego mam to gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tumam izok napisał:

konserwacz tym tworem

Jak się za młodu dobrze zakonserwuje to będzie tylko z korzyścią dla wszystkich.

😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Nemetiisto napisał:

Trochę naciągane zważając na to, że owa nastolatka równie dobrze może być facetem po czterdziestce, który dobrze się bawi trolując.

może być, to prawda. Ale w takich przypadkach, jeśli by jednak doszło do nieszczęścia i policja dokopie się do tego, że ona wypisywała wcześniej takie rzeczy na forum, to może pociągać ludzi właśnie z powodu zaniechania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Gość_2 napisał:

może być, to prawda. Ale w takich przypadkach, jeśli by jednak doszło do nieszczęścia i policja dokopie się do tego, że ona wypisywała wcześniej takie rzeczy na forum, to może pociągać ludzi właśnie z powodu zaniechania

Zgadam się z tym że to może być troll ale i prawda. Tylko ludzie może przeczytacie ze zrozumieniem zdanie  Jednak na razie nie odbiore sobie życia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Hgdt napisał:

Zgadam się z tym że to może być troll ale i prawda. Tylko ludzie może przeczytacie ze zrozumieniem zdanie  Jednak na razie nie odbiore sobie życia. 

bo na razie szuka atencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość_2 napisał:

bo na razie szuka atencji

Ludzie jak w nic nie rozumiecie kompletnie nic przecież ja pisałam że ten list to na wszelki wypadek a nie na teraz. Po prostu chciałam żebyście ocenili ale już nie musicie bo mam dużo lepszy tylko on jest długi i nie che się mi go przepisywać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2020 o 11:52, Christmas_Pudding napisał:

Tego typu posty nalezy zglaszac na policje. Zglosilam moderatotowi. Trzeba reagować jesli ktos ma mysli aby sobie życie odebrac. Nie mozna do tego dopuscic. 

Ludzie nauczcie się czytać ze zrozumieniem. A policja to i tak gowna by zrobiła ja ich dobrze znam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Amina12 napisał:

Ludzie nauczcie się czytać ze zrozumieniem. A policja to i tak gowna by zrobiła ja ich dobrze znam. 

Dziecko, takich listów nie pisze się "na wszelki wypadek, nie chcę się zabić, ale sobie przygotuję list pożegnalny, jakby nagle mi się odwidziało". Jeśli ktoś wypisuje coś takiego to oznacza, że albo szuka atencji i zainteresowania, w tym przypadku na publicznym forum od przypadkowych ludzi, albo ma poważne problemy ze sobą i trzeba mu pomóc, dlatego tego typu rzeczy zgłasza się do moderacji, żeby ona ewentualnie podjęła decyzję, co z tym fantem dalej, zawiadamiając odpowiednie służby.

I uwierz mi, w tym przypadku mogą coś zrobić, bo jeśli uważasz, że jesteś tutaj w 100% anonimowo, to życzę powodzenia w życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gość_2 napisał:

Dziecko, takich listów nie pisze się "na wszelki wypadek, nie chcę się zabić, ale sobie przygotuję list pożegnalny, jakby nagle mi się odwidziało". Jeśli ktoś wypisuje coś takiego to oznacza, że albo szuka atencji i zainteresowania, w tym przypadku na publicznym forum od przypadkowych ludzi, albo ma poważne problemy ze sobą i trzeba mu pomóc, dlatego tego typu rzeczy zgłasza się do moderacji, żeby ona ewentualnie podjęła decyzję, co z tym fantem dalej, zawiadamiając odpowiednie służby.

I uwierz mi, w tym przypadku mogą coś zrobić, bo jeśli uważasz, że jesteś tutaj w 100% anonimowo, to życzę powodzenia w życiu.

No a ja je pisze na wszelki wypadek bo jestem orginalna i jak mi się odwidzi to będzie wszystko gotowe. Znaczy nie tylko list ale wszystko. Tylko na razie to ja nie potrzebuje pomocy. Wszystko w porządku. Ja tylko chciałam żeby ktoś ocenił mój list ale już nie musicie bo mam dużo lepszy tylko on jest długi i nie chce mi się go przepisywać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Amina12 napisał:

No a ja je pisze na wszelki wypadek bo jestem orginalna i jak mi się odwidzi to będzie wszystko gotowe. Znaczy nie tylko list ale wszystko. Tylko na razie to ja nie potrzebuje pomocy. Wszystko w porządku. Ja tylko chciałam żeby ktoś ocenił mój list ale już nie musicie bo mam dużo lepszy tylko on jest długi i nie chce mi się go przepisywać. 

Jeśli jest równie "orginalny" jak Ty, to polecam sprawdzić go z polonistką na najbliższej e-lekcji języka ojczystego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gość_2 napisał:

Jeśli jest równie "orginalny" jak Ty, to polecam sprawdzić go z polonistką na najbliższej e-lekcji języka ojczystego

Bez przesady zresztą ona nawet by nie chciała tego czytać. Zrobi lekcje i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Amina12 napisał:

Bez przesady zresztą ona nawet by nie chciała tego czytać. Zrobi lekcje i tyle. 

Czyli w sarkazm też nie potrafimy...

Ok, to może tak: przy Twojej "orginalności" polecam słownik ortograficzny, łącznie z częścią odnoszącą się do zasad interpunkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Gość_2 napisał:

Czyli w sarkazm też nie potrafimy...

Ok, to może tak: przy Twojej "orginalności" polecam słownik ortograficzny, łącznie z częścią odnoszącą się do zasad interpunkcji

Po co? Ja ten list pisałam na komputerze potem go wydrukowałam i teraz trzymam w szafce na wszelki wypadek. Jak będzie potrzebny to go wyciągnę na razie go nie potrzebuję. Mi chodziło o treść listu a nie o błędy. Zresztą to mają być moje ostatnie poważne słowa a nie jakieś znaczki interpunkcyjne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak go napisalas na komputerze, to jaki problem tu wkleic? Nic nie musisz przepisywac, tylko kopiujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Amina12 napisał:

No a ja je pisze na wszelki wypadek bo jestem orginalna i jak mi się odwidzi to będzie wszystko gotowe. Znaczy nie tylko list ale wszystko. Tylko na razie to ja nie potrzebuje pomocy. Wszystko w porządku. Ja tylko chciałam żeby ktoś ocenił mój list ale już nie musicie bo mam dużo lepszy tylko on jest długi i nie chce mi się go przepisywać. 

Zaręczam ci, że jak ci się odwidzi, to w du/pie będziesz miała listy pożegnalne. Napiszesz nowy. Na razie jak ci źle, to polecam przelewać swoje emocje na papier w formie opowiadań, czy wierszy. Nieważne, czy to umiesz, czy nie, ale pomoże. Uspokajające ziółka i sport. Cokolwiek, bylebyś się ruszała i poprzez treningi wyżyła.

 

Edytowano przez Unlan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Gość_2 napisał:

Dziecko, takich listów nie pisze się "na wszelki wypadek, nie chcę się zabić, ale sobie przygotuję list pożegnalny, jakby nagle mi się odwidziało". Jeśli ktoś wypisuje coś takiego to oznacza, że albo szuka atencji i zainteresowania, w tym przypadku na publicznym forum od przypadkowych ludzi, albo ma poważne problemy ze sobą i trzeba mu pomóc, dlatego tego typu rzeczy zgłasza się do moderacji, żeby ona ewentualnie podjęła decyzję, co z tym fantem dalej, zawiadamiając odpowiednie służby.

I uwierz mi, w tym przypadku mogą coś zrobić, bo jeśli uważasz, że jesteś tutaj w 100% anonimowo, to życzę powodzenia w życiu.

Masz sporo racji. My jej ocenimy ten list, coś do niego dołożymy, zmienimy itp, a potem się do nas dokopią i powiedzą, ze pomogliśmy w nieszczęściu. Jeśli to prowo, a wydaje mi się, że tak, to wyjątkowo głupie.

Edytowano przez Unlan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Unlan napisał:

Masz sporo racji. My jej ocenimy ten list, coś do niego dołożymy, zmienimy itp, a potem się do nas dokopią i powiedzą, ze pomogliśmy w nieszczęściu. Jeśli to prowo, a wydaje mi się, że tak, to wyjątkowo głupie.

 

 

 

Edytowano przez Amina12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Unlan napisał:

Masz sporo racji. My jej ocenimy ten list, coś do niego dołożymy, zmienimy itp, a potem się do nas dokopią i powiedzą, ze pomogliśmy w nieszczęściu. Jeśli to prowo, a wydaje mi się, że tak, to wyjątkowo głupie.

Co to niby za nieszczęście? Przecież tyle ludzi na świecie odbiera sobie życie i nic się nie dzieje. Zresztą nie wydaje mi się żeby pomoc w sformułowaniu listu była jakąś szczególną pomocą.  Tym bardziej że cały czas piszę że na razie nie mam zamiaru tego robić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Amina12 napisał:

Co to niby za nieszczęście? Przecież tyle ludzi na świecie odbiera sobie życie i nic się nie dzieje. Zresztą nie wydaje mi się żeby pomoc w sformułowaniu listu była jakąś szczególną pomocą.  Tym bardziej że cały czas piszę że na razie nie mam zamiaru tego robić. 

Tyle dzieci jest ofiarami pedofilów, tyle ludzi jest mordowanych, jest tyle wypadków samochodowych, wojen na świecie i nic się nie dzieje. 

Skończ ta prowokacje, bo aż nudna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z twoich odpowiedzi widzę że masz 14. Lat. Chodzisz jeszcze do szkoły i dopiero zaczynasz dojrzewać a to jest normalne w tym okresie i wieku. Świat jest szeroki i głęboki. Poza tym wydaje mi się że wszyscy albo przynajmniej większość tak miała w tym wieku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×