Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lawenda21

Czy narkoza zabiera całkowicie świadomość ?

Polecane posty

Byłam ostatnio u dentysty i mam aż 6 zębów do wiercenia. Niestety problem mój polega na tym, że boję się jak cholera i moje pytanie może wydawać się trochę absurdalne, ale moja dentofobia jest tak głęboka, że odgłos wiertła dentystycznego obudzi mnie nawet jak będę trupem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, KateZRzeszowa napisał:

Tak. Ja zdążyłam zapytac ile potrwa az narkoza zacznie działać i mnie nie było  😄

Problem polega na tym, że drugiej takiej paranoiczki jak ja to na swiecie nie ma i obawiam się, że nawet będąc pod narkozą mogą coś słyszeć, albo coś czuć. Niestety, ale mój strach przed dentystą jest olbrzymi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lawenda21 napisał:

Problem polega na tym, że drugiej takiej paranoiczki jak ja to na swiecie nie ma i obawiam się, że nawet będąc pod narkozą mogą coś słyszeć, albo coś czuć. Niestety, ale mój strach przed dentystą jest olbrzymi. 

Jestem w stanie zrozumieć. O ile dentysty sie nie boje to co innego mnie zabija, ale narkoza po prostu Cie uspi. Moj syn byo pod narkoza w lutym i tez 3 sek i go nie było. Nastaw sie pozytywnie, co jak co ale klawiaturę trzeba mieć porządna.

Ja kiedys tez panikowałam jak mialam iść do dentysty i do dzis pamiętam to wiertło, ale teraz dentysci sa całkiem inni, sprzęty świetne, wiertło juz nie brzmi jak wiertarka a lekko piszczy. Po zrobieniu zębów poszukaj dentysty który zrozumie twoj strach i u którego bedziesz sie czuła dobrze. To tez ważne. Teraz mamy świetnego dentyste,a mój mąż kiedys na kanałowym zasnął 😄 tez lubie go, bo przy regularnych wizytach co pol roku dba on o najmniejsze wady i nawet jak jest borowanie to trwa 2 minuty 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lawenda21 napisał:

Problem polega na tym, że drugiej takiej paranoiczki jak ja to na swiecie nie ma i obawiam się, że nawet będąc pod narkozą mogą coś słyszeć, albo coś czuć. Niestety, ale mój strach przed dentystą jest olbrzymi. 

Nie, nie będziesz nic słyszeć ani czuć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam narkoze przy zabiegu ginekologicznym. Bylam przerazona, ale jak juz mnie podlaczyli to zdarzylam tylko zapytac anestezjolożki czy napewno bede spala, i urwal mi sie film. Nie pamietam nic, nawet przebudzenie pamietam ledwo i jak przez mgle. Nie masz sie czego bac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narkoza to jest totalne wyłączenie. zupełnie nie wygląda to jak sen czy cokolwiek innego. Ja miałam operacje pod narkoza, i oprócz tego ze cżłowiek traci przytomosc w moment, to pamietem, ze przez to wyłaczenie po przebudzeniu ma sie do zludzenia wrazenie, ze czas w ogóle nie minał. Ja kiedys sie obudziłam, to myslałam, ze jestem przed zabiegiem a było chyba kilka godzin po, bo długo sie nie budziłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narkoza dziala w ciagu kilku sekund i to tak nagle. W jednej chwili jeszcze cos tam myslisz, a w drugiej juz Cie nie ma. Po wszystkim wybudasz sie z pewnym trudem i lekka dezorientacja. Nic w czasie kiedy spisz nie slyszysz i nie czujesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, lawenda21 napisał:

Byłam ostatnio u dentysty i mam aż 6 zębów do wiercenia. Niestety problem mój polega na tym, że boję się jak cholera i moje pytanie może wydawać się trochę absurdalne, ale moja dentofobia jest tak głęboka, że odgłos wiertła dentystycznego obudzi mnie nawet jak będę trupem. 

Który to już twój temat odnośnie strachu przed wiertłem? Jeszcze do ciebie nie dotarło, że narkoza wyłącza cię w 200% ze świadomości? A skąd wiesz, że cię obudzi nawet jak będziesz trupem? Sprawdzałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no narkoza wyłancza calkowicie, nie ma sie czego bac fajnie jest jak sie ma narkoze 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz są takie znieczulenia miejscowe, że po kiego grzyba narkoza. Naprawdę nie jesteś w stanie pokonać tego strachu? Po narkozie możesz mieć na przykład wymioty, wyplujesz wszystkie plomby i po co ci to 😄

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.10.2020 o 21:05, lawenda21 napisał:

Byłam ostatnio u dentysty i mam aż 6 zębów do wiercenia. Niestety problem mój polega na tym, że boję się jak cholera i moje pytanie może wydawać się trochę absurdalne, ale moja dentofobia jest tak głęboka, że odgłos wiertła dentystycznego obudzi mnie nawet jak będę trupem. 

Witam, rozumiem Pani obawy, bo mam podobnie. Przez okropny strach przed dentystą musiałam kilka zębów robić jeden po drugim. Teraz podają znieczulenie miejscowe tzn. dentysta smaruje dziąsło żelem znieczulającym, a następnie wstrzykuje w dziąsło znieczulenie. Borowanie już nie jest takie uciążliwe jak kiedyś. Moim zdaniem jest mniejszy hałas. Medycyna poszła mocno do przodu i na prawdę nie ma czego się obawiać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×