Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Mam już 3letnią córeczkę Michalinkę, teraz jestem w mojej 2 ciąży, jest to już końcówka bo za dwa tygodnie mam termin porodu, a my z mężem nie wybraliśmy jeszcze imienia.

Moje propozycje to:

Laura, Alicja i Emilia , natomiast propozycje męża to Melania i Julia. Wcześniej jeszcze miał w swoich Amelię, ale to imie kojarzy mi się z tą straszną i smutną chorobą kończyn. Tak więc jak myślicie które z nich wybrać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wasze propozycje są ładne. Wg mnie w tej kolejności Emilia Alicja Laura Julia i Melania. Wszystkie mają l w środku, to wasz wymóg czy po prostu takie się podobają? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się żadne nie podoba. Poczekajcie do narodzin i dziecko samo wam "powie", jakie chce imię. Na rejestrację macie 2 tygodnie. Dziecko nie musi mieć imienia zaraz po urodzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas miała być Kornelia A jest jednak Alicja 😊 A za nie całe 2tyg  będzie Aleksander ❤

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z proponowanych wybrałabym Alicję, albo Melaninę.

Laury nigdy bym nie nadała, ma fatalne brzmienie i z większością nazwisk tworzy łamaniec językowy. Dla mnie to jest jedno z najbrzydszych kobiecych imion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.10.2020 o 22:13, Aga super matka napisał:

Mam już 3letnią córeczkę Michalinkę, teraz jestem w mojej 2 ciąży, jest to już końcówka bo za dwa tygodnie mam termin porodu, a my z mężem nie wybraliśmy jeszcze imienia.

Moje propozycje to:

Laura, Alicja i Emilia , natomiast propozycje męża to Melania i Julia. Wcześniej jeszcze miał w swoich Amelię, ale to imie kojarzy mi się z tą straszną i smutną chorobą kończyn. Tak więc jak myślicie które z nich wybrać? 

Coś czuję że po wczorajszym sukcesie Igi Świątek Julia, Zuzia, Zofia i Hania zostaną zdetronizowane na dalsze miejsca jeżeli chodzi o imię dla córeczki:p 

Znaczenie imienia : "Iga jest niezwykle pracowita. Nie znosi bezczynności, pojęcie „wolny czas” dla niej nie istnieje. Jej mąż i dzieci mają z nią bardzo dobrze. Wszystko zawsze zaplanowane, posprzątane, ugotowane. Mała Iga chętnie pomaga rodzicom w obowiązkach domowych, lubi zabawy wymagające użycia wyobraźni."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dobrosułka napisał:

Ignacja

To imię Iga w "pełnym" brzmieniu? Myślałam, że Iga nie ma "wydłużonej wersji"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Dobrosułka napisał:

Iga jest zdrobnieniem najczesciej od Jadwigi poniewaz jest ona bardziej popularna, albo wlasnie Ignacji

Ja po raz pierwszy usłyszałam właśnie w takiej formie samodzielnej Igę, gdy okazało się, że będzie w rodzinie, ale nie jako zdrobnienie... Było to tłumaczone modą na takie krótkie 3 literowe imiona typu Iga, Mia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dobrosułka napisał:

Oj mozna.  Ja mialam kilka zdrobnien i znajomych, ktorzy lubili tworzyc nowe.  Moja corka ma blisko dziesiec.  Lubie nawet niektore tak zwane zgrubienia.  Da sie poszlaec w jezykach slowianskich.  W innych jezykach sa zdrobnienia, ale takie utarte i po jednym, dwoch lub przezwiska.

Po prostu fantazji im brak 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×