Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

3 minuty temu, Gość_2 napisał:

Tak naprawdę żeby coś się zmieniło trzeba byłoby zaorać to co jest, spłacić zobowiązania wobec wcześniejszych pokoleń, pozbawić je praw wyborczych, zmienić ordynację wyborczą, ograniczyć reprezentację w parlamencie, zlikwidować senat i niech młodzi ułożą scenę polityczną od nowa - nowe partie, nowe wybory i doprowadzenie do zmian legislacyjnych

Tyle że nie realne . Nie żyjemy w próżni. Te nowe pokolenia gdzieś się wychowały i gdy przyjdzie proza życia to obawiam się że wrócą do wzorców. Ale jeśli ktoś naprawdę chce zawalczyć to mogę mu choć kanapki zrobić by miał siłę do walki. Wydaje mi się jednak że większość rodaków nie potrafi myśleć o nas jako narodzie. Ważniejsze są dla nich partykularne interesy. 

1 minutę temu, irukangi napisał:

Wydaje mi się jednak że większość rodaków nie potrafi myśleć o nas jako narodzie. Ważniejsze są dla nich partykularne interesy. 

Większość nie potrafi myśleć, część próbuje, ale nie wychodzi z myśleniem poza czubek własnego nosa 😉  A interesy, które są ważne, to te dotyczące widocznego, mierzalnego i szybkiego w osiągnięciu dobra. Leży i kwiczy planowanie długofalowe, przewidywanie konsekwencji. Ludzie zostali wytresowani kiełbasą wyborczą do myślenia od wyborów do wyborów. Nie liczy się poprawienie ogólnego dobrobytu, tylko chwilowy profit, bo ten dał.

• Like 1
  • Thanks 1

Mnie ta informacja zasmuciła i przygnębiła. I boję się teraz także o siebie, bo planujemy starać się o kolejne dziecko. A co, jeśli będzie terminalnie chore już w okresie prenatalnym? Owszem, stać by mnie było, żeby wyjechać do Czech i co z tego? Mój kraj już o mnie nie dba... 😞

• Like 2

8 minut temu, Gość_2 napisał:

Większość nie potrafi myśleć, część próbuje, ale nie wychodzi z myśleniem poza czubek własnego nosa 😉  A interesy, które są ważne, to te dotyczące widocznego, mierzalnego i szybkiego w osiągnięciu dobra. Leży i kwiczy planowanie długofalowe, przewidywanie konsekwencji. Ludzie zostali wytresowani kiełbasą wyborczą do myślenia od wyborów do wyborów. Nie liczy się poprawienie ogólnego dobrobytu, tylko chwilowy profit, bo ten dał.

Racja! ale może oddajmy temat Paniom bo to co ten pseudo-trybunał "orzekł" to nawet nie średniowiecze. Właściwie nie ma w słowniku ludzi kulturalnych określenia na to postanowienie. 

2 minuty temu, Yskra napisał:

Mnie ta informacja zasmuciła i przygnębiła. I boję się teraz także o siebie, bo planujemy starać się o kolejne dziecko. A co, jeśli będzie terminalnie chore już w okresie prenatalnym? Owszem, stać by mnie było, żeby wyjechać do Czech i co z tego? Mój kraj już o mnie nie dba... 😞

Niestety chyba nigdy nie dbał.

Przed chwilą, irukangi napisał:

Niestety chyba nigdy nie dbał.

To prawda. Nie wiem czy kiedykolwiek w historii Polski Polska dbała o Polaków 😞

3 minuty temu, Yskra napisał:

To prawda. Nie wiem czy kiedykolwiek w historii Polski Polska dbała o Polaków 😞

Myślę że tak . To u nas przecież mogli żyć sobie ludzie prześladowani w Europie np. ż...i jeśli tylko przestrzegali Polskiego prawa . Jednak ja mogę się odnieść do tego co sam przeżyłem i tego co przeżyły najbliższe mi pokolenia czyli dziadkowie .

Zamiast protestow na ulicach spopularyzujmy akcje podrzucania chorych dzieci pod drzwi kosciola.  

W trakcie WWII wycieli nam przywodcow, niektorym udalo sie uciec.  Potem komunizm robil sieczke z mozgu i tworzyli kulture nieufnosci i doniesicieli.  Obecne pokolenia widza tylko zachod i nadal mysla jak komunisci czyli byle sie nachlapac i nazywaja to wolnym rynkiem i europejskoscia.

7 minut temu, Dobrosułka napisał:

Zamiast protestow na ulicach spopularyzujmy akcje podrzucania chorych dzieci pod drzwi kosciola.  

To nie moralne. Walcz sama ale nie używaj do tego chorych dzieci. 

4 minuty temu, irukangi napisał:

To nie moralne. Walcz sama ale nie używaj do tego chorych dzieci. 

Ja uwazam, ze to jest moralne.  Jezeli kosciol chce brac odpowiedzialnosc za cialo kobiety i jej wybory to powinien wziasc odpowiedzialnosc za swoje wybory.  Powaznie chore dziecko to wielka odpowiedzialnosc, wysilek i wydatek.  

• Like 2

Przed chwilą, Dobrosułka napisał:

Ja uwazam, ze to jest moralne.  Jezeli kosciol chce brac odpowiedzialnosc za cialo kobiety i jej wybory to powinien wziasc odpowiedzialnosc za swoje wybory.  Powaznie chore dziecko to wielka odpowiedzialnosc, wysilek i wydatek.  

Nie żartuj 🤣 klechy i odpowiedzialność.🤣

Powtarzam nie kosztem dzieci . Po prostu czas zredukować te placówki Państwa Watykańskiego , przestać płacić im przez nasze Państwo a sami spokornieją. Oczywiście powinni odpowiadać za swoje czyny ale to inna bajka. 

• Like 1

Przed chwilą, irukangi napisał:

Nie żartuj 🤣 klechy i odpowiedzialność.🤣

Powtarzam nie kosztem dzieci . Po prostu czas zredukować te placówki Państwa Watykańskiego , przestać płacić im przez nasze Państwo a sami spokornieją. Oczywiście powinni odpowiadać za swoje czyny ale to inna bajka. 

Wlasnie o to chodzi.  Jezeli czegos nie zrobimy to do niczego nie beda sie poczuwac.  Jak zaczna ciezko uposledzone noworodki na swoich schodach znajdywac to moze cos sie zmieni.  Chociaz moze masz racje i po prostu beda te dzieciaki podrzucac do panstwowych placowek.

6 minut temu, Dobrosułka napisał:

prostu beda te dzieciaki podrzucac do panstwowych placowek.

Lub p....... ć 😟 

Gość 6S80ME
1 godzinę temu, Nemetiisto napisał:

Dlatego warto wprowadzić demokrację bezpośrednią. Jak w Szwajcarii czy Australii tylko te ...nsyny nigdy się na to nie zgodzą bo wtedy rolę się odwracają i to oni stają się sługą a społeczeństwo, panem.

Demokrację bezpośrednią? To wtedy "konserwa" będzie miała nie trochę ponad połowę jak teraz, ale 70% głosów. Zapytajcie broken czy miłośników "Boga, Honoru i Ojczyzny" z tego forum co sądzą o tym orzeczeniu tego pseudo TK. 

Spokojnie, laicyzacja społeczeństwa postępuje. Jeszcze kilkanaście/dziesiąt lat i sami poczują nierychliwą sprawiedliwość

• Like 1

Gość 6S80ME
5 minut temu, Gość_2 napisał:

Spokojnie, laicyzacja społeczeństwa postępuje. Jeszcze kilkanaście/dziesiąt lat i sami poczują nierychliwą sprawiedliwość

Powiedz to kobietom, zmuszonym do urodzenia takiego dziecka. Ale poniewaz w realnym życiu będzie to problem elektoratu PiS, to mają co chciały.

1 minutę temu, 6S80ME napisał:

Powiedz to kobietom, zmuszonym do urodzenia takiego dziecka. Ale poniewaz w realnym życiu będzie to problem elektoratu PiS, to mają co chciały.

Nie powiem, bo w moim słowniku brak na tę sytuację odpowiednio obelżywego słownictwa, które powinno trafić nie do tych kobiet, a do polityków, którzy w ogóle wyszli z takim projektem, do sędziów, którzy wydali to orzeczenie oraz wszystkich organizacji prolife, które będą to fetować, ponieważ dla nich wszystkich ochrona życia poczętego kończy się wraz z jego narodzinami (co będzie tragedią nie tylko dla tych dzieci, ale także ich rodziców) lub śmiercią (co wiąże się z zagrożeniem życia matek, a także problemami psychicznymi kobiet).

Jeśli ta ochrona ma się ograniczać do zmuszania kobiet do porodów, bez odpowiedniej opieki prenatalnej, odpowiedniego przeprowadzania porodów, wsparcia w opiece nad tymi dziećmi oraz bez opieki psychologów i psychiatrów dla całych rodzin dotkniętych tymi dziećmi, to mówmy o sadyzmie, a nie o miłosierdziu

• Thanks 1

Gość 6S80ME
4 minuty temu, Gość_2 napisał:

Nie powiem, bo w moim słowniku brak na tę sytuację odpowiednio obelżywego słownictwa, które powinno trafić nie do tych kobiet, a do polityków, którzy w ogóle wyszli z takim projektem, do sędziów, którzy wydali to orzeczenie oraz wszystkich organizacji prolife, które będą to fetować, ponieważ dla nich wszystkich ochrona życia poczętego kończy się wraz z jego narodzinami (co będzie tragedią nie tylko dla tych dzieci, ale także ich rodziców) lub śmiercią (co wiąże się z zagrożeniem życia matek, a także problemami psychicznymi kobiet).

Jeśli ta ochrona ma się ograniczać do zmuszania kobiet do porodów, bez odpowiedniej opieki prenatalnej, odpowiedniego przeprowadzania porodów, wsparcia w opiece nad tymi dziećmi oraz bez opieki psychologów i psychiatrów dla całych rodzin dotkniętych tymi dziećmi, to mówmy o sadyzmie, a nie o miłosierdziu

Chciały tego, to mają. Kartka wyborcza, to potężna broń i trzeba z niej mądrze korzystać. Trzeba myśleć.

Edytowano przez 6S80ME

2 minuty temu, 6S80ME napisał:

Chciały tego, to mają. Kartka wyborcza, to potężna broń i trzeba z niej mądrze korzystać. Trzeba myśleć.

Gdyby wybory miały coś zmienić, to już dawno zostałyby zakazane 😉 Poza wypaczonym elektoratem, mamy skopaną ordynację wyborczą, która jeszcze bardziej betonuje scenę polityczną

Poza tym, ja też jestem kobietą, nie głosowałam na (nie)miłościwie nam panujących i oby mnie taka sytuacja nigdy nie spotkała.

To może być kolejnym argumentem do spadku i tak tragicznej dzietności. Kobiety po trzydziestce przez to tym bardziej będą ostrożnie podchodziły do tematu późnego macierzyństwa po raz pierwszy lub kolejny, bo nikt im nie da tej furtki bezpieczeństwa

Edytowano przez Gość_2

Gość 6S80ME
1 minutę temu, Gość_2 napisał:

Gdyby wybory miały coś zmienić, to już dawno zostałyby zakazane 😉 Poza wypaczonym elektoratem, mamy skopaną ordynację wyborczą, która jeszcze bardziej betonuje scenę polityczną

A co niby wyniosło do władzy tą opcję polityczna, która powołała ten pseudo TK, jak nie wybory? Skąd się wzięła ta większość parlamentarną jak nie z wyborów? Kto na nich głosował? Marsjanie?

Wybory to koncowy wynik.  Zacznijmy od tego kto ma dostep do tych stolkow, kto ma sponsorow, zeby startowac.  Ja mam w rodzinie osoby, ktore startuja i nic.  Jak normalna osoba pracuje i chce startowac to jest problem.  Trzeba byc specjalnie wytrenowanym leniem, ktory ma kontakty, obieca oddac wklad wielokrotnie i wtedy moze cos sie uda zdzialac

Gość 6S80ME

A odbetonowanie tej sceny politycznej dopuści do władzy jeszcze większą konserwę, spod znaku "Bóg, Honor, Ojczyzna".

Gość 6S80ME
Przed chwilą, Dobrosułka napisał:

Wybory to koncowy wynik.  Zacznijmy od tego kto ma dostep do tych stolkow, kto ma sponsorow, zeby startowac.  Ja mam w rodzinie osoby, ktore startuja i nic.  Jak normalna osoba pracuje i chce startowac to jest problem.  Trzeba byc specjalnie wytrenowanym leniem, ktory ma kontakty, obieca oddac wklad wielokrotnie i wtedy moze cos sie uda zdzialac

Ale ten koncowy wynik jest jaki jest, a mógłby być inny. Gdyby przy władzy była opcja lewicowa, nic takiego nie miało by miejsca. Ponieważ jednak społeczeństwo głosuje na "konserwę" to mają co chciały.

6 minut temu, 6S80ME napisał:

Czej, ale czy te kobiety co głosowały na Trzaskowskiego nowe prawo nie dotyczy? Kto głosował na pis? Fani Kaczyńskiego i miesięcznic smoleńskich, rycerze Rydzyka, 70 latki które nie dadzą sie zapłodnić in vitro, radykały, chciałabym napisać, zasiłkowicze i 500+... plus wyborcy Bosaka. 

Ale ten koncowy wynik jest jaki jest, a mógłby być inny. Gdyby przy władzy była opcja lewicowa, nic takiego nie miało by miejsca. Ponieważ jednak społeczeństwo głosuje na "konserwę" to mają co chciały.

Koncowym wynikiem jest to, ze myslacy ludzie wybieraja mniejsze zlo lub po prostu sa tak zniecheceni tym teatrzykiem, ze w ogole nie glosuja.

Przed chwilą, 6S80ME napisał:

A co niby wyniosło do władzy tą opcję polityczna, która powołała ten pseudo TK, jak nie wybory? Skąd się wzięła ta większość parlamentarną jak nie z wyborów? Kto na nich głosował? Marsjanie?

Widzisz, tutaj chodzi o to, że listy wyborcze składają się z większej liczby kandydatów, a tak naprawdę realnym wyznacznikiem dostania się do parlamentu jest miejsce zajmowane na liście. Osoby na niższych miejscach są tam tylko po to, aby elektorat na nich głosujący dał pewny stołek tym wyżej. Nawet jeśli ktoś nisko uplasowany realnie ma więcej głosów niż "jedynka" to i tak jedynka wchodzi do parlamentu. Gdyby decydowały o tym głosy oddawane na konkretnego kandydata, to w takim przypadku mogłoby się okazać, że dziadki leśne, które okupują zawodowo sejm od niemal 30 lat powinny pójść do świetnie zarządzanych przez siebie przez tyle dekad pośredniaków w poszukiwaniu świetnie płatnej pracy dla osób, które uczciwą robotą się nie skalały.

3 minuty temu, Dobrosułka napisał:

Zacznijmy od tego kto ma dostep do tych stolkow, kto ma sponsorow, zeby startowac.  Ja mam w rodzinie osoby, ktore startuja i nic.  Jak normalna osoba pracuje i chce startowac to jest problem.  Trzeba byc specjalnie wytrenowanym leniem, ktory ma kontakty, obieca oddac wklad wielokrotnie i wtedy moze cos sie uda zdzialac

Zapomniałaś jeszcze o subwencjach z budżetu, które stanowią próg zaporowy dla mniejszych ugrupowań, które chciałyby się wybić z własnym (niedo)finansowaniem

4 minuty temu, 6S80ME napisał:

A odbetonowanie tej sceny politycznej dopuści do władzy jeszcze większą konserwę, spod znaku "Bóg, Honor, Ojczyzna".

Częściowo tak, ale da też większą szansę centrystom i wolnościowcom, gdy już sytuacja okrzepnie i będą miały szansę dojśc do głosu ugrupowania z innych środowisk

Ale teraz rządzi lewica! Tylko jest to narodowy katolicki socjalizm! To, że powiem, że identyfikuję się jako pojazd opancerzony Rosomak, nie oznacza, że nim jestem. Zobacz na program, w którym miejscu program realizowany przez PIS jest prawicowy?

Gość 6S80ME
1 minutę temu, KateZRzeszowa napisał:

Czej, ale czy te kobiety co głosowały na Trzaskowskiego nowe prawo nie dotyczy? Kto głosował na pis? Fani Kaczyńskiego i miesięcznic smoleńskich, rycerze Rydzyka, 70 latki które nie dadzą sie zapłodnić in vitro, radykały, chciałabym napisać, zasiłkowicze i 500+... plus wyborcy Bosaka. 

Prawo jest nie tylko z inicjatywy PiS, ale także Kukiz15 oraz Konfederacji. A przecież doskonały wynik kandydata Konfederacji, to zasługa młodych, także kobiet. Więc powtarzam: chcieliście to macie.

Gość 6S80ME
1 minutę temu, Dobrosułka napisał:

Koncowym wynikiem jest to, ze myslacy ludzie wybieraja mniejsze zlo lub po prostu sa tak zniecheceni tym teatrzykiem, ze w ogole nie glosuja.

Mniejsze zło, czyli w tym przypadku Platforma czy Lewica, nigdy na taki pomysł by nie wpadło. Więc wybrali większe zło. Chcieli, to mają.

1 minutę temu, 6S80ME napisał:

Prawo jest nie tylko z inicjatywy PiS, ale także Kukiz15 oraz Konfederacji. A przecież doskonały wynik kandydata Konfederacji, to zasługa młodych, także kobiet. Więc powtarzam: chcieliście to macie.

Moze nie jest to najlepsze miejsce, zeby znalezc tutaj tych ktorzy glosowali na Pis.  PO 70-stce ludzie zwykle nie maja komputerow i nie siedza na kafeteri.  Podobnie z 500+ chociaz nie lubie generalizacji...  Takze rozmawiasz tutaj pewnie z wieloma osobami, ktore na Pis nie glosowali wiec stweirdzenia w stylu chcieliscie to macie wypowiadasz do zlej audiencji

• Like 2

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się