Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Hgffff

Mam tylko wykształcanie gimnazjalne i chyba w życiu nie znajdę pracy.

Polecane posty

Moja edukacja skończyła się na 3 technikum. Po tym jak pani od matematyki w końcu przestała mnie przepychać i wpisała 1 na koniec nie wróciłam do szkoły. Nie mogłam się przepisać do szkoły zawodowej bo byłam pełnoletnia. Żałuję swojego wyboru że od razu nie poszłam do zawodówki ale to też w sumie trochę wina rodziców. Co ja mam zrobić? Bez szkoły będę bezrobotna do końca życia. Za granicę nie wyjadę bo nie znam żadnego języka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ofertę szkół dla dorosłych, tam też są zawodówki, jeśli chcesz sobie chociaż zawód jakiś zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam parę osób z wykształceniem podstawowym i jakoś sobie radzą. Nie jest to co prawda praca marzeń (z resztą co kto lubi) ale da się coś zarobić i przeżyć. Można pracować na produkcji, w zakładach mięsnych czy po prostu sprzątać. Ale jak ktoś wyżej napisał są też szkoły zawodowe dla dorosłych, różne kursy itp. Głowa do góry nie będzie tak zle🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To proste. Idz do liceum zaocznego. Poczytaj sobie o przechodzeniu ucznia technikum do ZLO w Prawie Oswiatowym. Lata technikum przekladaja sie na zdane semestry, wiec mozliwe ze np. bedziesz miala do zaliczenia tylko jeden semestr, zeby miec wyksztalcenie srednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykształcenie nie ma żadnego znaczenia. Liczą się znajomości i plecy. Ilu ludzi po studiach nie ma pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, serduszko7 napisał:

Liczą się znajomości i plecy.

Nawet to nie pomoże na dłuższą metę, jak się jest głąbem, który niczego nie potrafi

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, serduszko7 napisał:

Wykształcenie nie ma żadnego znaczenia. Liczą się znajomości i plecy. Ilu ludzi po studiach nie ma pracy?

Bzdura. Ja mam swoją firmę, kilkoro z moich dalszych znajomych pytali mnie czy nie zatrudniłabym ich u siebie. Odpowiedź była nie, bo nie mieli odpowiedniego wykształcenia. A ja wolę zatrudnić osobę, która jednak włożyła jakiś trud w zdobycie wykształcenia niż kogoś komu się nie chciało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, BitchNaughty napisał:

Bzdura. Ja mam swoją firmę, kilkoro z moich dalszych znajomych pytali mnie czy nie zatrudniłabym ich u siebie. Odpowiedź była nie, bo nie mieli odpowiedniego wykształcenia. A ja wolę zatrudnić osobę, która jednak włożyła jakiś trud w zdobycie wykształcenia niż kogoś komu się nie chciało. 

No bzdura, skoro ty tak myślisz to napewno inni też.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze wystarczą same znajomości. Najpierw trzeba coś umieć zrobić by tą pracę dostać.

Co do wykształcenia to czasem człowiek bo zawodówce jest bardziej ogarnięty, lepiej wykona dane zadanie niż wykształcony. Wykształcenie nie zawsze idzie w parze z inteligencją i zaradnością.

A co do autorki to w dzisiejszych czasach dużą zaletą są pokończone kursy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Marina82 napisał:

No bzdura, skoro ty tak myślisz to napewno inni też.

Większość osób, które znam mających własne firmy myśli tak jak ja. I nie zatrudniają ludzi bez wykształcenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2020 o 10:25, Hgffff napisał:

Moja edukacja skończyła się na 3 technikum. Po tym jak pani od matematyki w końcu przestała mnie przepychać i wpisała 1 na koniec nie wróciłam do szkoły. Nie mogłam się przepisać do szkoły zawodowej bo byłam pełnoletnia. Żałuję swojego wyboru że od razu nie poszłam do zawodówki ale to też w sumie trochę wina rodziców. Co ja mam zrobić? Bez szkoły będę bezrobotna do końca życia. Za granicę nie wyjadę bo nie znam żadnego języka. 

To znowu ty? Mało wyczerpująco ci odpisano w poprzednich twoich tematach?

Dnia 11.11.2020 o 11:14, Annn2020 napisał:

Znam parę osób z wykształceniem podstawowym i jakoś sobie radzą. Nie jest to co prawda praca marzeń (z resztą co kto lubi) ale da się coś zarobić i przeżyć. Można pracować na produkcji, w zakładach mięsnych czy po prostu sprzątać. Ale jak ktoś wyżej napisał są też szkoły zawodowe dla dorosłych, różne kursy itp. Głowa do góry nie będzie tak zle🙂

Problem w tym, że autorka nie chce pracować na produkcji, w sklepie, a tym bardziej sprzątać. Ma wyższe "ambicje".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Marina82 napisał:

No bzdura, skoro ty tak myślisz to napewno inni też.

Jeśli ktoś prowadzi firmę, to nie jest to działalność charytatywna, ani przytułek dla nieogarniętych życiowo znajomych, którzy mają zamiar wozić się na "znajomościach". W pewnym momencie kończą się sentymenty i nie patrzysz na znajomości i sympatie tylko na rachunek ekonomiczny, a żeby zarabiać trzeba albo coś potrafić, albo być na tyle ogarniętym, że się rokuje po przeszkoleniu. Jeśli ktoś nie spełnia żadnego z tych kryteriów to najlepsze znajomości nie pomogą.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, BitchNaughty napisał:

Większość osób, które znam mających własne firmy myśli tak jak ja. I nie zatrudniają ludzi bez wykształcenia. 

Ale oczywiscie. Bo i po co w salonie kosmetycznym,krawcowa 😄 albo w biurze projektowym, kucharz 😄

Wez mysl czasem. Prowadzac firme ukierunkowama na dana usluge albo dana produkcje,raczej kazdy zatrudniac bedzie osoby juz majace o tym jakies pojecie. Chyba ze to duza firma ktora stac na szkolenia..

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od kursow zawodowych, szkoleń. Oferty są bardzo bogate, jest w czym wybierać. W stołecznym ośrodku Kontimex nawet masz wygodne i dogodne płatności za kursy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A lubisz dzieci? Masz cierpliwość? Może przedszkole ? Tam liczy się podejście do dziecka a nie wykształcenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×