Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość_2

Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku ws. aborcji. Jeszcze dziś publikacja w Dzienniku Ustaw

Polecane posty

Na stronach Trybunału Konstytucyjnego opublikowane zostało uzasadnienie wyroku ws. aborcji, wydanego ponad 3 miesiące temu. Dokument liczy 153 strony. W uzasadnieniu czytamy, że: 

Nie można przyjąć, że duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej, zagrażającej jego życiu choroby jest podstawą do mówienia o naruszeniu dobra matki - napisano w uzasadnieniu Trybunału Konstytucyjnego.

Publikacja uzasadnienia otwiera drogę do wejścia wyroku w życie. 

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że zgodnie z wymogami konstytucyjnymi wyrok zostanie opublikowany dzisiaj w Dzienniku Ustaw. 

Zgodnie z prawem dopiero po jego ogłoszeniu w Dzienniku, wyrok zacznie obowiązywać. 

 

źródło: www.rmf24.pl

 

To by było na tyle...

Edytowano przez Gość_2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytując Pratchetta

"Ankh – Morpork eksperymentowało z wieloma systemami rządów, aż osiągnęło formę demokracji znaną jako Jeden Człowiek, Jeden Głos”. Patrycjusz był tym Człowiekiem; miał Głos" 

U nas tez jeden człowiek i jeden glos

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KateZRzeszowa napisał:

Cytując Pratchetta

"Ankh – Morpork eksperymentowało z wieloma systemami rządów, aż osiągnęło formę demokracji znaną jako Jeden Człowiek, Jeden Głos”. Patrycjusz był tym Człowiekiem; miał Głos" 

U nas tez jeden człowiek i jeden glos

U nas to jeden człowiek i wielogłos, bo podąża za nim stado baranów - niestety...

 

Bardziej pasowałoby mi:

Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych.

George Orwell, Folwark zwierzęcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gość_2 napisał:

U nas to jeden człowiek i wielogłos, bo podąża za nim stado baranów - niestety...

 

Bardziej pasowałoby mi:

Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych.

George Orwell, Folwark zwierzęcy

Tez trafne 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TK nie jest sadem, brakuje usta/wy, ktora musi przejsc przez Se/jm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AZS56 napisał:

TK nie jest sadem, brakuje usta/wy, ktora musi przejsc przez Se/jm.

Właśnie tutaj dochodzi do prawnego paradoksu, bo TK nie jest organem ustawodawczym, ale w momencie wydania akurat takiego wyroku "kasuje" ten element kompromisu aborcyjnego z ustawy i teraz, aby to ewentualnie naprawić trzeba od nowa rozpocząć proces legislacyjny całej ustawy, z niezbędnymi zmianami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, irukangi napisał:

Klasyka. Jednak to ludziom nie przeszkadza. Obudzą się z "ręką w nocniku". 

Bardziej chodzi o powtórkę tematu zastępczego, a jest co kryć:

- klapa narodowego programu szczepień

- bunt przedsiębiorców

- w sądach masowe unieważnianie mandatów policji i sanepidu za łamanie reżimu sanitarnego przez obywateli i firmy

itd.

 

Pewnie teraz liczą na protesty jako wymówkę do wprowadzenia zamordyzmu i jakiejś kolejnej anty-tarczy kryzysowej bocznymi drzwiami. Albo będą chcieli przepchnąć bokiem niekorzystną dla skarbu państwa umowę społeczną z górnikami

Edytowano przez Gość_2
  • Like 1
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SidheSantee napisał:

Z czego nie wynika wcale że:

a) dotychczasowe regulacje prawne przestały obowiązywać

b) że nowa ustawa będzie pozbawiona dotychczas funkcjonujących wyjątków ( choć zapewne procedury zostaną zaostrzone, i słusznie. Przy obecnych dość łatwo można było je "obejść" )

A masz na to jakąś dobrą interpretację? Bo te do których ja dotarłam po ogłoszeniu wyroku wskazywały na wstrzymanie procedury terminacji ciąży dla tego pktu kompromisu aborcyjnego do czasu powstania nowej legislacji.

 

4 minuty temu, irukangi napisał:

Jest jeszcze wiele innych tematów do ukrycia. Problem w tym że ludzie już zapomnieli czym kończy się autorytaryzm. 

Ja się zastanawiam czy jest granica ? A górnicy, no cóż zapomnieli hasła wyborcze PISu? Co do skarbu państwa to chyba już nie istnieje. 

Granicy już dawno nie ma, jest za to betonowy elektorat i reszta skłóconego społeczeństwa

 

A skarb państwa się uzupełni - hiperinflacja, która sztucznie zmniejszy wartość długu publicznego oraz nacjonalizacja oszczędności zalegających w bankach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gość_2 napisał:

A masz na to jakąś dobrą interpretację? Bo te do których ja dotarłam po ogłoszeniu wyroku wskazywały na wstrzymanie procedury terminacji ciąży dla tego pktu kompromisu aborcyjnego do czasu powstania nowej legislacji.

Do czasu uchwalenia i publikacji nowej ustawy obowiazuje jeszcze stara.

Edytowano przez AZS56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, SidheSantee napisał:

To nie klęska kk, tylko klęska CYWILIZACJI, że doprowadza do sytuacji, w ktorej bzykanie traktuje się równie beztrosko i bezmyslnie, jak wypicie kubka kawy, dla przyjemności. 

Że propaguje się w imię egoizmu ZABIJANIE bezbronnych, w imię rzekomej "wolności wyboru" tych, którzy z definicji powinni PRZEDE WSZYSTKIM chronić WŁASNE potomstwo.

A kto pozniej interesuje się tymi bezbronnymi kiedy męczą się z powodu różnych chorob,onkologia dziecięca wyglada jak umieralnia i rodzice musza błagać o kase na leczenie? Zainteresowanie państwa konczy się w momencie ocalenia życia, pozniej maja wypięte. Najwyzej kosciol się pomodli,bo choć w tym kartonie o to co boskie dbają. 

Egoizm nie jest zły. Nie widze ani jednego powodu by zmuszax siebie i istotę ktora nie ma szans na normalne życie do cierpienia. Tymczasem w tym kraju kazdy sie martwi o życie wieczne bardziej niż o życie doczesne. Zwlaszxza osoby które ten temat w ogole nie dotyczy...

 

  • Like 1
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SidheSantee napisał:

Ciekawe masz poglądy..

Takie niezbyt....hmmmm...empatyczne?

Znaczy, według ciebie i twojej filozofii, powinno się postępować z KAZDYM bezbronnym, chorym, męczącym się z powodu różnych chorób podobnie jak z abortowanymi?

Zabijać?

Ktoś już to praktykował onegdaj.

Taki pan z wąsikiem. Kochał dzieci i psy, dokarmiał ptaszki.

I całe zastępy jemu podobnych. 

Oni też w większości, poza degeneratami Dirlewngera, byli czuli i kochający, a nawet dobroduszni.

Nie kazdym, mowa jest wylacznie o nienarodzonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, SidheSantee napisał:

W imię prawa do życia KAZDEGO Człowieka, szczególnie nienarodzonego DZIECKA.

I wiara nie ma z tym nic wspólnego. Z kk jestem wyklęty jako heretyk juz od wielu lat

to rodź sobie "dzieci" bez głowy nieludzka gnido. Akysz stąd. Zyczę ci dalszego życia w celibacie, bylebyś żadnej baby nie zapłodnił. 

 

Protesty będą dotąd, aż karakan zejdzie ze sceny,. dziś o 20 w KRK. Widzimy się. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SidheSantee napisał:

Ciekawe masz poglądy..

Takie niezbyt....hmmmm...empatyczne?

Znaczy, według ciebie i twojej filozofii, powinno się postępować z KAZDYM bezbronnym, chorym, męczącym się z powodu różnych chorób podobnie jak z abortowanymi?

Zabijać?

Ktoś już to praktykował onegdaj.

Taki pan z wąsikiem. Kochał dzieci i psy, dokarmiał ptaszki.

I całe zastępy jemu podobnych. 

Oni też w większości, poza degeneratami Dirlewngera, byli czuli i kochający, a nawet dobroduszni.

A jaka empatie ty okazujesz tym którzy aktualnie potrzebuja pomocy? Dzieciom,matkom które potrzebują kroci na życie i leczenie,a nie mogą pojsc do pracy bo mają chore dziecko. 

Poza tym wg mnie każdy ma prawo decydowac o swoim życiu. A nie jeden o wszystkich. To jest podstawowa zasada,którą tobie umknęła. 

Jesli matka będąc w ciazy wie ze urodzi zdeformowane dziecko. A musi urodzić bo tak to gdzue tutaj ematia? Względem kogo? Dziecka ktore umrze za chwile lub po kilku dniach? Bo kogo obchodzi kobieta? Jej zdrowie fizyczne i psychiczne. Przeżyłeś kiedyś sytuacje kiedy ktoś bliski ci jedzie do szpitala pl to by urodzić i się pożegnać? Szczerze wątpię,bo wtedy bys wiedzial co to empatia

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SidheSantee napisał:

a to robi jakąkolwiek różnicę w kwestii ochrony życia Człowieka?

Naukowo dowiedziono już dość dawno, że życie konkretnego przedstawiciela gatunku Homo Sapiens powstaje w chwili zapłodnienia.

Chronmy życie ktore jest. Zdrowe..zdatne do budowania tej cywilizacji. Tymczasem jak juz wspomniałam co pozniej to juz niczyj interes. Grunt by do emerytury nie dozyli bo i tak nie ma z czego wypłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KateZRzeszowa napisał:

Chronmy życie ktore jest. Zdrowe..zdatne do budowania tej cywilizacji.

Zlikwidujmy szpitale a chorych do gazu. Wystarczy sama profilaktyka w ochronie zdrowia.

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Solanka napisał:

Zlikwidujmy szpitale a chorych do gazu. Wystarczy sama profilaktyka w ochronie zdrowia.

Przestanmu placic za modlitwę w Toruniu,a zacznijmy leczyć. Tymczasem rząd juz niejednokrotnie pokazał.priorytety i 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SidheSantee napisał:

soi...

gdy bedziesz stara już, bezradna, chora czy kaleka w wyniku nie daj bohu wypadku ( absolutnie nie życzę ), też do aborcji..

Ta sama reguła, te same zasady

W Szwecji tak mają, moze się przeprowadź?

Ale odpowiedz na pytania czy byłeś w takiej sytuacji a nie odbijaj piłeczkę. Jak będę stara i bezradna to podejmę własną decyzje. Niektórzy sie decydują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, SidheSantee napisał:

 

 

 

żADEN rząd, jak do tej pory, od 1989, łącznie z lewicowymi, NIE uciął dotacji dla Torunia.

 

A widzisz. A na ratowanie życia tak 🙂 I to jest przykład jak bardzo rzad obchodzą dzieci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, SidheSantee napisał:

W jakiej sytuacji?

Bo niezbyt wiem, o co ci kaman

Czy kiedys ty lub twoja partnera byliście w sytuacji kiedy oczekiwaliście dziecja,z ktorym sie tylko pozegnacie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, KateZRzeszowa napisał:

Przestanmu placic za modlitwę w Toruniu,a zacznijmy leczyć. Tymczasem rząd juz niejednokrotnie pokazał.priorytety i 

Jestem za. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, irukangi napisał:

Nie do gazu tylko KK ich modlitwą będzie leczył. Bo składki przejada system. 

A Kościół to , a Kościół tamto. A Kaczyński to, a Kaczyński tamto. Pierwsza choroba Polaków do leczenia: obsesja nienawiści. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Solanka napisał:

Jestem za. 

Tymczasem pieniądze na tvp są,pieniądze na Toruń sa,pieniądze na premie i fikcyjne stanowiska są,70 mln na wybory poszly a chore dzieci żebrzą o pieniądze na leczenie. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, irukangi napisał:

Co do skarbu państwa to chyba już nie istnieje. 

Wystarczy, że istnieje: "wytwórnia papierów wartościowych". 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SidheSantee napisał:

yhymmm...

kolejna oszołomiona.a ..

sugeruję zapoznać się z statystykami owych NARODZONYCH " bezgłowych".

Promil, bo taka ciąża zwyczajnie niezbyt sie chce utrzymać naturalnie.

Skoro nie chcesz mieć dziecka, sugeruję wiadro zimnej wody na goffa wylać..

ZAMIAST...

kolejny wielki medyk bez papierów. Szurem też jesteś? Bezmózgowie to tylko przykład. Taki sam ekspert jak karakan, tylko wielkie słowa i slogany "ochrona życia" i "esesmańska symbolika". A idź pan w ch...j jak to mówią. To, że przykładów jakiejś tam choroby jest mało, to nie znaczy, że ich nie ma, logika widzę u ciebie dawno się ulotniła ze łba. Z tego co mi wiadomo większość legalnych aborcji było dokonywanych właśnie z powodu wad letalnych, więc jakoś nie dochodziło do samoistnego obumierania takich płodów. Poza tym czekanie jak obumrze samo to okrucieństwo dla kobiety i tyle. Robione jest to tylko po to, by trzepać więcej kasy z pogrzebów. Ale rozumiem, że jesteś obojętny, przy pe*ałowaniu nie dochodzi do zapłodnienia, więc nie twoja sprawa, możesz dalej pi&&dolić od rzeczy jak teraz. Fajna moralność, pozazdrościć. 

Bez odbioru. Kobiety nie ustąpią dopóki karakan nie zejdzie ze sceny, tego jestem pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Solanka napisał:

A Kościół to , a Kościół tamto. A Kaczyński to, a Kaczyński tamto. Pierwsza choroba Polaków do leczenia: obsesja nienawiści. 

To nie ovsesja a fakty. Tymczasem rząd na czele z K. robi co robi. Czyli prowadzi własne interesy. A kosciol niepotrzebnie wypowiada się w tematach do których nie ma ani prawa głosu ani kompetencji. Owszem,aborcja jesr sprzeczna z Kościołem,ale państwo to odrebna instytucja. Nie nienawidzę, ale sie nie zgadzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SidheSantee napisał:

byłem w dużo gorszej.

później się tym tematem zająłem ( i robię to do dziś ) w szerszym aspekcie, i akurat dosć dobrze wiem, także z racji swoich doświadczeń zawodowych, o czym piszę

Większość tych, ktorzy decydują się na abo, nie zdaje sobie sprawy jak bardzo potrafi to zniszczyć WŁASNĄ osobowość.

O tym dowiadują się dopiero PO.

A tego już NIE DA się odwrócić.

Śmierć to śmierć. Nie ożywisz trupa własnego dziecka.

NIGDY!

A co z własną osobowością kiedy wiesz,że do końca życia będziesz pielęgniarka własnego dziecka. I jak zyc ze świadomością ze jak matki zabraknie to juz nikomu ono nie będzie potrzebne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Solanka napisał:

Zlikwidujmy szpitale a chorych do gazu. Wystarczy sama profilaktyka w ochronie zdrowia.

To następny krok tego pseudotrybunału. Z tym, że orzekną, że profilaktyka to również zbyt wiele. Wystarczy modlitwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KateZRzeszowa napisał:

To nie ovsesja a fakty. Tymczasem rząd na czele z K. robi co robi. Czyli prowadzi własne interesy. A kosciol niepotrzebnie wypowiada się w tematach do których nie ma ani prawa głosu ani kompetencji. Owszem,aborcja jesr sprzeczna z Kościołem,ale państwo to odrebna instytucja. Nie nienawidzę, ale sie nie zgadzam

To nie jest sprawa wierzących tylko wszystkich ludzi. Aborcja zabija ludzi a nie katolików,  muzułman czy ateistów. Kościół może siedzieć cicho. Myślisz, że wtedy będzie po sprawie? Obrońcy życia wywodzą się z różnych środowisk. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Solanka napisał:

Aborcja zabija ludzi

Bzdura. Człowiek to istota zdolna do życia poza łonem matki. Aborcja zabija organizmy pasożytnicze.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, irukangi napisał:

Nie będę leczył niczego jak tylko przestanę obywateli Państwa Watykańskiego z przemocą mi zabranych pieniędzy opłacać. Kaczyńskiego nie mieszałem do niczego, to proszę nie pomawiać mnie. 

 

Daj spokój tu i tak nic nie dotrze . Jeśli fakty są nie wygodne dla wiernych kłamstwu to "precz z faktami".

Pieniądze są bo nam je zabierają .

Wiem,jednak denerwujące jest to ze obcy ludzie, chca podejmować nasze osobiste decyzje zyciowe.I tez nie ma sensu mówić o cudzej moralności,osobowości i zdrowiu psychicznym,bo każdy z nas jest inny I usuwając chory plod jedna kobieta to przezyje to inaczej. Tak czy inaczej kazda kobieta powinna moc podjąć taka decyzje i zadbać o siebie. Wiele tez postanowi urodzić i należy im się pomoc oraz szacunek. Jednak to ich decyzja. Osoby walczace zaś o zakaz aborcji chca w jakiś sposób zaspokoić swoje sumienie i po wygranej wypija whisky a kobiety będą cierpieć. Ale kto się nami przejmuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×