Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Monikaw12

Sen 11 miesięcznego dziecka

Polecane posty

Syn Idzie o 21 spać a budzi się już o 24 po pierwszej pobudce budzi się co 1-2 h jestem wykończona nie wiem co może być powodem.  Nigdy nie przespał ani jednej nocy . Niedługo musze wrócić do pracy i nie wyobrażam sobie wstawania co godzinę.  Kiedy wasze dzieci zaczęły przesypiać noce  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakim jest wieku? Wymęcz go przed snem to i będzie spał jak suseł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śpisz razem z nim? Moze jego łóżeczko przysun do Twojgo łóżka, będzie sie czuł bezpieczniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Starszy pierwsza noc bez pobudek przespał w wieku 4 lat,mlodszy po 2 urodzinach. Normalnie budzili się około 2razy w nocy, w okresie ząbkowania był hardcor zwłaszcza że starszym. Także tak... 

Oboje dlugo spali w naszej sypialni,bo nie lubie biegać po nocy. Czasem po prostu spali z nami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Stała napisał:

W jakim jest wieku? Wymęcz go przed snem to i będzie spał jak suseł. 

11 miesięcy.  Jestem juz wykończona w dzień spi 2 razy po 1.5 h 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Eva napisał:

Śpisz razem z nim? Moze jego łóżeczko przysun do Twojgo łóżka, będzie sie czuł bezpieczniej 

Spi w swoim pokoju ale jak nie mam już siły to spi że mną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawie roczne dziecko nie potrzebuje tyle snu w dzień. Raz dziennie wystarczy. Plus aktywność fizyczna, spacery. Kąpiel. Sen. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Stała napisał:

Prawie roczne dziecko nie potrzebuje tyle snu w dzień. Raz dziennie wystarczy. Plus aktywność fizyczna, spacery. Kąpiel. Sen. 

Nie wytrzyma na jednej drzemce bo wstaje o 6 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Monikaw12 napisał:

Nie wytrzyma na jednej drzemce bo wstaje o 6 

Zmień. Wprowadź rutynę. Będzie inaczej funkcjonował. Np. dwie drzemki po godzince najpierw, potem krócej. W końcu jedno spanie dziennie. Przetrzymaj go. Zajmij go. Zorganizuj mu czas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówca że jedna drzemka wystarczy. Moja ma 17 miesięcy. Rzadko budziła się w nocy. Na początku musiałam nawet wybudzać do karmienia. Przestałam ją budzić jak skończyła 4miesiace i od tamtego czasu przesypia noce. Ale był tako okres koło roku właśnie ze budziła się ciągle w nocy ale wystarczyło ją przytulić i spała dalej. Trwało to jakieś 2-3tygodnie i samo ustąpiło. Teraz czasem się budzi jak ząbkuje boleśnie. 

Co robisz kiedy wstaje w nocy? Tzn karmisz przewijasz, bawisz się z nim czy co? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Annn2020 napisał:

Zgadzam się z przedmówca że jedna drzemka wystarczy. Moja ma 17 miesięcy. Rzadko budziła się w nocy. Na początku musiałam nawet wybudzać do karmienia. Przestałam ją budzić jak skończyła 4miesiace i od tamtego czasu przesypia noce. Ale był tako okres koło roku właśnie ze budziła się ciągle w nocy ale wystarczyło ją przytulić i spała dalej. Trwało to jakieś 2-3tygodnie i samo ustąpiło. Teraz czasem się budzi jak ząbkuje boleśnie. 

Co robisz kiedy wstaje w nocy? Tzn karmisz przewijasz, bawisz się z nim czy co? 

Karmie przewijam i przytulam i albo zaśnie na godzinę albo na dwie a nieraz obudzi się już po 15 minutach . Może to jakiś regres snu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wydaje mi się zeby 11 miesięczne dziecko potrzebowało jedzenia w nocy co 3h 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Icran_ napisał:

Może kolejne ząbki?

Je, bo masuje dziąsła, co daje trochę ulgi. ( ntety, nie pamiętam już, jak to z tym rośnięciem u maluchów, ale bywa różnie )

Ogólnie rzeczywiście najlepiej przestawić mu rytm, by mniej spal w dzień. 1 drzemka powinna wystarczyć, zwykle poobiednio. Stopniowo to redukuj. Poza tym dużo zabawy, spaceru, ruchu. Zajmuj się nim. Dzieci w tym wieku uczą się świata, są wszystkiego ciekawe. Jeśli nie dostarczysz mu dość bodźców, będzie czuło niepokój.

Spanie obok też moze pomóc.

Mogą to być też jakieś inne kwestie zdrowotne, przedyskutuj to z pediatrą.

Jak nie szły ząbki to też sie budzil co 3h rzadko kiedy przespał do rana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Monikaw12 napisał:

Karmie przewijam i przytulam i albo zaśnie na godzinę albo na dwie a nieraz obudzi się już po 15 minutach . Może to jakiś regres snu ?

Może regres a może rzeczywiście pora na zmiany. Więcej aktywności w dzień ale dopasowanych do jego wieku bo przebodzcowanie też nie jest dobre. A przed snem porządna kolacja i wyciszenie kąpiel czytanie przytulanie. Taki wasz rytuał który daje dziecku poczucie bezpieczeństwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój się budził jeszcze do niedawna co godzinę. Aż pewnego dnia przespał pół nocy a na następną noc już przespał całą. Teraz już śpi całe noce ale bywają dni że się obudzi z raz. Też tak się martwiłam jak ty. Także zmiana nastąpiła z dnia na dzień. Wymyślam już wszystko ale nic to nie dawało. Musiał dojrzeć sam. A drzemkę ma jedną max 2h. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, 31190 napisał:

Mój się budził jeszcze do niedawna co godzinę. Aż pewnego dnia przespał pół nocy a na następną noc już przespał całą. Teraz już śpi całe noce ale bywają dni że się obudzi z raz. Też tak się martwiłam jak ty. Także zmiana nastąpiła z dnia na dzień. Wymyślam już wszystko ale nic to nie dawało. Musiał dojrzeć sam. A drzemkę ma jedną max 2h. 

W jakim jest wieku ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

13 miesięcy. Jest na piersi i w nocy co godz praktycznie jadł. W sumie z przyzwyczajenia. A teraz jakoś nie potrzebuje. Zębów jeszcze nie ma więc przyczyną wstwania nie były raczej zeby. Wiem, że ci ciężko ale musisz się uzbroić w cierpliwość i  wyluzować trochę. Śpij z nim, karm go, wiecznie to trwać nie będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, 31190 napisał:

13 miesięcy. Jest na piersi i w nocy co godz praktycznie jadł. W sumie z przyzwyczajenia. A teraz jakoś nie potrzebuje. Zębów jeszcze nie ma więc przyczyną wstwania nie były raczej zeby. Wiem, że ci ciężko ale musisz się uzbroić w cierpliwość i  wyluzować trochę. Śpij z nim, karm go, wiecznie to trwać nie będzie:)

Boję się że się przyzwyczai że mną spać i będę miała później problem z odyczeniem go . Moj syn pije mleko modyfikowane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też tak mówili odkładaj bo się przyzwyczai. Jakbym tak robiła to bym chodziła jak zombi. Nie wyobrażam sobie wstawać co godzinę i się totalnie wybudzać. Jakoś się nie przyzwyczaił:) gdyby miał się przyzwyczaić to by się nauczył że po kolacji i myciu ma iść spać  skoro robi się to codziennie a  jakoś się przez rok nie nauczył. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja córka od urodzenia przesypiała noce. To znaczy budziła się ale po cycu od razu zasypiała więc nie było problemu. Po 6 miesiącach była już na butelce i przestała jeść w nocy. 

Może przed spaniem idź z nim na spacer, pobaw się z nim. Wieczorem kąpiel, masaż, kolacja i spać. My mamy taką rutynę i nie ma problemu. Córka zawsze śpi jak zabita. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu tak jest. Niektóre dzieci tak mają. Córka koleżanki dramatycznie spała do 4 r.ż. Za radami różnych osób zwiedzili pół świata lekarzy, byli u niejednego psychologa i nic. Interakcje były, rutyna, zabawy, kąpiele, spacery, wymęczenie, uspokojenie, masaże, wszystko było i nic. Jak budziła się 2x w nocy tak się budziła, jeść, pić, bawić się.... Chodzili oboje po ścianach, bo ile można. Druga koleżanka ma dwie córki - od 6 miesiąca obie przesypiają całą noc. Nic szczególnego z nimi nie robi, po prostu tak mają, że śpią.

Moje dziecko też kiepsko śpi... chodzę do pracy, jest ciężko, ale co mam zrobić. Spała z nami do 2 latek (kładliśmy ją do łóżeczka, ale po pierwszym budzeniu braliśmy ją do siebie, żeby potem nie wstawać), bo byśmy nie dali rady. Tak, staraliśmy się wytrzymać, ale po 2 tygodniach wstawania co 2 godziny stwierdziliśmy, że trudno - bierzemy do nas. Teraz ma 2,5 i jest lepiej, ale też nie zawsze prześpi noc. Ja się chyba już przyzwyczaiłam 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak odstawic nocne karmienie? Moj syn je o 24 i później do rana juz nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 5 miesiąca synek spal dobrze nawet potrafił sam zasypiać.  Może wynika to z tego że po przebudzeniu nie potrafi sam zasnąć tylko trzeba go lulać? Jak to było u was . Kiedy wasze dzieci nauczyły się zasypiać same ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może daj mu się wyryczeć. Wtedy będzie spał jak trzeba. Nie stosujesz rad od nas to czego oczekujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie 2 dzieci. 1 karmione MM i tutaj było mniej pobudek. 2 KP i tutaj czasem zdarzało się i co godzinę przystawiać. Z czasem przechodzi, tylko bądź konsekwentna.

A wszystkim, którzy mówią, żeby się "wyryczało" to od razu podziękuj za świetne rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

po pierwsze - powtarzalny rytuał przed spaniem. Razem z karmieniem np.okolo 19.30-20.00.

po drugie- w nocy tak duze dziecko nie potrzebuje juz jesc, zazwyczaj to przyzwyczajenie. Postaraj sie ograniczać.

po trzecie - nie przebieraj dziecka w nocy, bo sie rozbudza. 
 
po czwarte- postaraj sie nie brac na rece, ale podejść i mowic do dziecka, lekko głaskać. 
 

poza tym, konsekwencja w działaniu (nawet jak jest ciezko). Czasami dziecko lekko zapłacze przez sen, wtedy lepiej nie isc od razu tylko odczekać 2-3 mun. Czesto samo zasypia. 
powodzenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Synek jeszcze nie przesypia całej nocy, ale i tak jest znacznie lepiej od kiedy podaje mu jako ostatni posiłek mm Humana Dobry Sen, które jest gęstsze od standardowego. Teraz synek budzi się maksymalnie 1-2 razy w ciągu nocy. Ale ważny jest też cały rytuał przed snem, żeby wszystko było codziennie tak samo robione i o jednakowej porze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×