Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Eternity

Ja w temacie wychowywania dzieci....

Polecane posty

Witajcie,

Wczoraj lub przedwczoraj jechałam autobusem linii 39 w Lublinie, w Polsce. Na jednym przystanku wsiadła matka z trójką dzieci, wyrośniętym chłopakiem i dwójką dziewczyn w wieku przedszkolnym. Jechali przez jeden przystanek, ale moim zdaniem zachowywali się skandalicznie. Na chłopaka w ogóle nie patrzyłam, ale dziewczynki i matka zachowywały się głośno i bardzo donośnie coś komentowały i śmiały się. Jako, że siedziałam na przeciwko poręczy której się trzymały odniosłam- może mylne- wrażenie że śmiały się ze mnie. Nie miałam odwagi podejść, w ogóle nie zareagowałam. Teraz żałuję, może gdybym podeszła temu rozwrzeszczanemu towarzystwu zrobiło by się po prostu głupio. Muszę dodać, że nie wiem z czego się śmiały: ani nie byłam ubrana wyzywająco ani dziwnie się nie zachowywałam, nie byłam też w ogóle umalowana. Moje pytanie brzmi: jak zwracać uwagę takim ludziom ??? Co na takich działa ? I ogólna refleksja: jak teraz matki wychowują swoje dzieci ? Czy gdyby naprzeciwko nich był kaleka bez nogi lub ktoś ślepy też śmiały by się do rozpuku ? Co ich tak bawi ? Wysiadły na tym samym przystanku co ja i z rozbawieniem na twarzach pognały w przeciwną stronę, a ja poszłam w swoją. Co robić w takich sytuacjach ? Zwracać uwagę ? Jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem każdy człowiek zasługuje na elementarny szacunek, nawet jeśli stałby koło nich bezdomny to moim zdaniem nie miały prawa komentować czyjegoś zachowania/ ubioru bo to po prostu nie przystoi, nie wypada i nie tak zachowują się cywilizowani ludzie. Czego matki uczą swoje dzieci ? Pogardy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie wiesz z czego się śmiały, czy w ogóle wyśmiewały kogoś czy najzwyczajniej w świecie miały dobry humor. Chyba nie jest zakazane cieszyć się z dnia i mieć uśmiech na twarzy. Lepiej żeby wszyscy milczeli i patrzyli w podłogę? Chyba coś jest nie tak z Twoją samooceną, że odbierasz dobry humor innych ludzi za szydzenie z Ciebie. A jeżeli faktycznie były za głośno jak na komunikacje miejską wystarczyłoby poprosić o bycie ciszej. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Moje pytanie brzmi: jak zwracać uwagę takim ludziom ??? Co na takich działa ?" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zwracać uwagę, bo ktoś się z czegoś śmiał? Nie wiedząc z czego? Serio, tak ci przeszkadza widok szczęśliwych ludzi i jesteś taka  upierdliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta kobieta i jej dzieci śmiały się ewidentnie z kogoś, niekoniecznie ze mnie, może świadczyć o tym fakt, że nie miały w rękach telefonów komórkowych ( ani dzieci ani matka ). Ja byłam najbliżej nich - tak się ulokowały- więc poczułam się osobiście dotknięta. Podpowiedzcie mi jakieś teksty jak można zgasić w paru słowach takie osoby. Po to założyłam ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiałabym też chętnie o tym dlaczego matki uczą swoich dzieci bycia okrutnym i nieempatycznym, wyśmiewania się z ludzi którzy na to nie zasługują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam aż ktoś mi napisze prawdę o tej kobiecie, będę tu siedzieć cały dzień i czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popracuj nad swoją samoocena. Jako mama córki w wieku przedszkolnym powiem Ci, że nawet do głowy jej nie przyjdzie śmiać się z kogokolwiek. Dzieci w tym wieku akceptują ludzi takimi jacy są. Nie mają uprzedzeń. Mogą się spytać dlaczego ten pań czy ta pani coś tam, coś tam, ale wyśmiewanie się nie będą. Matce i dzieciom dopisywał dobry humor. Śmiały się i rozmawiały. Super. Mialydobry dzień. Jeżeli były za głośno to jedno, zawsze możesz przyłożyć palec do ust i z uśmiechem zrobić cssss. Dzieci zrozumieją. Będą śmiał się ciszej. Nie rozumiem dlaczego miałabyś je uciszac i rzucać jakimiś tekstami. Nic Ci nie zrobiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Eternity napisał:

Czekam aż ktoś mi napisze prawdę o tej kobiecie, będę tu siedzieć cały dzień i czekać.

No dobra czyli prowokacja. 

Czekaj sobie, czekaj.

Edytowano przez AgsAgsAgs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, prowokacja bo siedzę jak głupia i pytam o co chodziło tej kobiecie. Już napisałam o co mi chodzi, chce poznać odzywki które zgaszą każdych krzykaczy, po to tu weszłam, a dzieci to oczywiście aniołki i to ze mną jest coś nie tak, jak zwykle na forum dla matek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce poznać odpowiedzi osób które wierzą że te dzieci razem z ich matką się ze mnie wyśmiewały. Jak ich zgasić w paru zdaniach ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam że każde dziecko i każda kobieta która wyśmiewa się z czyjegoś kalectwa jest nic niewartym śmieciem ludzkim i ścierwem. I tak mówię do Ciebie niuniu 😘 😘 ;*  Miłego dnia 😘 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Chce poznać odzywki które zgaszą każdych krzykaczy, po to tu weszłam".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadnej z was się nigdy nie zdarzyło nie wiedzieć jak sobie poradzić z cudzym chamstwem, brakiem elementarnej kultury i przyzwoitości ? Żadnej ? Podpowiedzcie co robić w takich sytuacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to nie tylko dzieci eie śmiały,ale matka tez. Więc o jakim wychowaniu można mówić? Po prostu ten typ ludzi, a dzieci powtarzają zachowania dorosłych.

Powiem Ci że w takiej sytuacji niewiele można bo cokolwiek powiesz roznieci gunwoburze,kultury w autobusie nie nauczyzz, a z głupim nie wygrasz. Po prostu olać i przy wyjściu życzyć pani rozumu. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Eternity napisał:

Porozmawiałabym też chętnie o tym dlaczego matki uczą swoich dzieci bycia okrutnym i nieempatycznym, wyśmiewania się z ludzi którzy na to nie zasługują.

Tak, bo każda matka wychowuje dziecko na mordercę, złodzieja i gwałciciela. Już masz swoje zdanie, to po co pytasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KateZRzeszowa, dzięki za wsparcie. Nareszcie jakiś głos rozsądku 🙂 Rzeczywiście uczyć kogoś kultury w autobusie to dosyć karkołomny pomysł 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gość 333, wystarczy że matki uczą dzieci, że jakakolwiek inność, odstępstwo od normy - chociaż ja w ogóle nie czuje się jakkolwiek inna- jest czymś z czego wolno się wyśmiewać. Takie matki w ogóle nie powinny mieć dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czuje się inna bo wyglądam schludnie i zachowuje się normalnie i moim zdaniem to powinno wystarczyć dobrze wychowanemu człowiekowi żeby się z kogoś nie wyśmiewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jeszcze można powiedzieć o człowieku widząc go w komunikacji miejskiej niż to co wymieniłam ( schludny wygląd i normalne zachowanie ). A może trafił mi się jakiś irydolog co wyczytał coś z moich źrenic 😄 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co robić żeby takie sytuacje się nie powtarzały ? Jak odpowiadać, szczególnie tym dzieciom które się śmieją kompletnie bez żadnego powodu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Eternity napisał:

Co robić żeby takie sytuacje się nie powtarzały ? Jak odpowiadać, szczególnie tym dzieciom które się śmieją kompletnie bez żadnego powodu ? 

Świata nie zmienisz,ludzie są różni i przede wszystkim olać to i nie przejmować się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspominałam, nawet z bezdomnego w autobusie bym się nie śmiała bo taki człowiek zasługuje na szacunek i godność i przede wszystkim jest CZŁOWIEKIEM a nie zabawką, którą może się pobawić przez 5 minut wasze dziecko ku waszej uciesze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×