Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
petysana

SMS od PGNIG o braku wpłaty

Polecane posty

Przed chwilą, petysana napisał:

No to prawda. Ale biorę też pod uwagę możliwość że ktoś mógł podać im mój numer

I co z tego ? Prąd nie na Ciebie ? Nie podpisywałaś umowy ? OLEJ TO. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, petysana napisał:

Dostałam dziś taki SMS od PGNIG: "Informujemy o braku wplaty za fakture nr [...] w kwocie 563.84 zl. Prosimy o pilne uregulowanie naleznosci". Problem w tym, że ja nie korzystam z ich usług. To jeden z tych SMSów od oszustów czy może ktoś podał mój nr zamiast swojego? Może ktoś z was też takie SMSy dostawał? Co robić?

Jeśli nie korzystasz z ich usług to zignoruj wiadomość.

Praktycznie raz w tygodniu dostaje SMS lub telefon ze jestem dłużna jakieś pieniądze, albo czeka na mnie paczka i muszę zapłacić jakaś kwotę, albo nie opłacałam podatku itp.

skoro nie korzystasz z ich usług to nie rozumiem po co się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, petysana napisał:

No to prawda. Ale biorę też pod uwagę możliwość że ktoś mógł podać im mój numer

Nie bój żaby. Żaba w wodzie i nie ubodzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Leżaczek napisał:

Ja też bym poszedł do nich i opirrdolil 😁

Idź Niech Ci autorka upoważnienie wystawi BOCIE 🙂 Te rady to sobie wsadź!!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, irukangi napisał:

Nie wierz botom ! Olej to . Pisałaś że 

więc ?... co Ci mogą zrobić ? Niech idą do sądu 😉 wygrasz zażądasz odszkodowania. Po grzyba pisać do nich w necie by oprócz tel. mieli e-maila i byś może inne dane z kompa? 

No chyba że temat ma służyć do reklamy Leżaczkowej itd. 

To źle że do nich napisałam? Napisałam do nich z tel a nie z kompa, w jaki sposób mieliby mieć moje dane z urządzenia po wyslaniu maila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Stała napisał:

Weź. To jest podjudzanie z twojej strony i wiem, że się okropnie nudzisz po szkole.. Nara.

Eee, co? Ja do szkoły już nie chodzę i serio sie martwie, bo nigdy takich smsow nie dostawal, mało kto ma w ogole mój numer, a tu coś takiego nagle.. Nie ma potrzeby bys byla nieuprzejma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, petysana napisał:

To źle że do nich napisałam? Napisałam do nich z tel a nie z kompa, w jaki sposób mieliby mieć moje dane z urządzenia po wyslaniu maila?

OK . Myślałem że z kompa . Ale nie reaguje się na takie info. Bo po co się tłumaczyć? Nawiązanie kontaktu może ich utwierdzić w czymś. Jedyną rozsądną reakcją jest zlewka . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Leżaczek napisał:

Sprawdź w gogle numer z którego to przyszło.

No wlasnie nie mogę, bo numer mi się nie wyświetla, tylko sama nazwa: PGNIG 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olej to totalnie i skasuj od razu. Jeśli wiesz, że z niczym nie wisisz, to wiadomo, że podpucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Namierzyli cię. Zinwigilowali. Podsłuchy masz w kompie, w tele, wchodzą na konto, czyszczą je teraz. Poczuj szelest pieniądza umykającego z twojej kieszeni. Mają cię. Kamerki. Widzą wszystko. Wielki Brat patrzy. Pójdziesz z torbami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie czyhają oszuści. Trzeba być czujnym. Ostatnio walczyłem z dostawcą prądu. Chcieli mi wcisnąć nową umowę gwarantującą stała cenę prądu przez 3 lata. Poczytałem sobie o tym w forum. Okazało się, że gdybym podpisał tą umowę, moje opłaty wzroslyby o prawie 20 zł miesięcznie.  Rachunki płacę co 2 miesiące więc każdy rachunek byłby wyższy o prawie 40 zł. Obroniłem się przed tą umową. Niestety wiele osób dało się na to nabrać. Najwięcej osób naciagnietych na nowe umowy to ludzie w podeszłym wieku.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, irukangi napisał:

OK . Myślałem że z kompa . Ale nie reaguje się na takie info. Bo po co się tłumaczyć? Nawiązanie kontaktu może ich utwierdzić w czymś. Jedyną rozsądną reakcją jest zlewka . 

Spytalam się w tym formularzu czy to jeden z tych oszustow smsowych czy moze ktos podał mój numer zamiast swojego. W czym niby mialoby ich to utwierdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Stała napisał:

Dobra. Namierzyli cię. Zinwigilowali. Podsłuchy masz w kompie, w tele, wchodzą na konto, czyszczą je teraz. Poczuj szelest pieniądza umykającego z twojej kieszeni. Mają cię. Kamerki. Widzą wszystko. Wielki Brat patrzy. Pójdziesz z torbami...

Mam nerwicę lękową i znikome doświadczenie życiowe, nic nie poradzę na to że się przejmuję. Ale bez przesady, nie mam schizofrenii XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, BoniBluButler napisał:

Olej to totalnie i skasuj od razu. Jeśli wiesz, że z niczym nie wisisz, to wiadomo, że podpucha.

A jak nie skasuję to co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Esox napisał:

Wszędzie czyhają oszuści. Trzeba być czujnym. Ostatnio walczyłem z dostawcą prądu. Chcieli mi wcisnąć nową umowę gwarantującą stała cenę prądu przez 3 lata. Poczytałem sobie o tym w forum. Okazało się, że gdybym podpisał tą umowę, moje opłaty wzroslyby o prawie 20 zł miesięcznie.  Rachunki płacę co 2 miesiące więc każdy rachunek byłby wyższy o prawie 40 zł. Obroniłem się przed tą umową. Niestety wiele osób dało się na to nabrać. Najwięcej osób naciagnietych na nowe umowy to ludzie w podeszłym wieku.  

Dostawcy prądu robią takie machlojki? 😮

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, BoniBluButler napisał:

Nic.

Niestety istnieje możliwość że wpadnie o godz 5 rano CBś i antyterroryści ! Postawią przed sądem i skarzą na 25lat 🙂 W puszce każą pracować przy wydobyciu uranu na jedzenie 😞 

To cały czas ta sama osoba obsługująca "program" cafe pisze te brednie, ona i jej projekty same ze sobą . Sztuczny ruch ma umacniać reklamodawców w błogiej nieświadomości że docierają do ogromnej liczby użytkowników 😉  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, irukangi napisał:

Niestety istnieje możliwość że wpadnie o godz 5 rano CBś i antyterroryści ! Postawią przed sądem i skarzą na 25lat 🙂 W puszce każą pracować przy wydobyciu uranu na jedzenie 😞 

To cały czas ta sama osoba obsługująca "program" cafe pisze te brednie, ona i jej projekty same ze sobą . Sztuczny ruch ma umacniać reklamodawców w błogiej nieświadomości że docierają do ogromnej liczby użytkowników 😉  .

Ty chyba też już paranoje masz jakieś . 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, petysana napisał:

Dostawcy prądu robią takie machlojki? 😮

Niestety tak. Wydzwaniają albo wciskają te umowy w BOK. Często wykorzystują sytuację gdy po zmarłym właścicielu, przepisuje się umowę na inną osobę. Wtedy nowa umowa nie będzie zawierała warunków starej umowy. Ta nowa będzie już droższa gdyż będzie zawierała opłatę handlową. Oczywiście Pani z BOK będzie wciskać kit, że ta nowa umowa jest opłacalna i że trzeba ją podpisać gdyż innej opcji nie ma, co jest czywistym kłamstwem. Klient, który się postawi i będzie stanowczy otrzyma umowę na starych warunkach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BoniBluButler napisał:

Ty chyba też już paranoje masz jakieś . 

Bo ? 🙂 

Drwię sobie ? 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, irukangi napisał:

Bo ? 🙂 

Drwię sobie ? 🙂 

No nawet leżak tutaj ma 27 kont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Esox napisał:

Niestety tak. Wydzwaniają albo wciskają te umowy w BOK. Często wykorzystują sytuację gdy po zmarłym właścicielu, przepisuje się umowę na inną osobę. Wtedy nowa umowa nie będzie zawierała warunków starej umowy. Ta nowa będzie już droższa gdyż będzie zawierała opłatę handlową. Oczywiście Pani z BOK będzie wciskać kit, że ta nowa umowa jest opłacalna i że trzeba ją podpisać gdyż innej opcji nie ma, co jest czywistym kłamstwem. Klient, który się postawi i będzie stanowczy otrzyma umowę na starych warunkach. 

Albo mu K....y prąd wyłączą . Będzie się procesował lat kilka . Wygra sprawę a jedyny poszkodowany to będę klienci którzy będą się na koszty i odszkodowanie zrzucali . Ot taki kwiatek odkąd elektrownie nie są Polską własnością. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BoniBluButler napisał:

No nawet leżak tutaj ma 27 kont.

Nie liczyłem . Ja mam jedno. Pewnie dlatego uważasz że mam objawy paranoi 🙂  . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ...nurek napisał:

Akurat w tym wypadku Leżaczek dobrze gada. Ktoś podszywa się pod PGNIG, więc niech oni o tym wiedzą, w końcu w ich interesie jest dobrać się oszustom do czterech liter, a mają do tego i ludzi, i środki 😉 

Akurat to ja lubię mówić z robą. Każdy myśli to co myśli. Myśli sobie moja głowa, że maszyna zwalnia pulę i losuje w poniedziałek numery kończące się na 9, automatycznie. Lub gdzieś, niegdyś zostawiłeś zapis cyfr komórkowych w necie. Z hakerstwem nie jesteś za pan brat czyli nie umiesz być oszustem... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, ...nurek napisał:

A leki kurrrwa wzięte? 😜 

Regularnie. Stale. Niezmiennie. Świnia. Ignor permanentny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałam odpowiedź od PGNIG przez maila:

"W nawiązaniu do zgłoszenia z dnia 19.07.2021r. w sprawie błędnie otrzymanej wiadomości tekstowej SMS wysłanej na Pani numer telefonu komórkowego [...] z informacją o zaległych należnościach naszego Klienta, PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. wnosi o trwałe usunięcie wiadomości SMS, która nie dotyczy Pani osoby.

Jednocześnie informujemy, iż powyższy numer telefonu został usunięty z bazy danych naszego Klienta."

Chyba jednak to była pomyłka i albo oni pomylili numer, albo ktoś im podał mój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2021 o 15:01, petysana napisał:

Dostałam dziś taki SMS od PGNIG: "Informujemy o braku wplaty za fakture nr [...] w kwocie 563.84 zl. Prosimy o pilne uregulowanie naleznosci"

Z ostatnich twoich wpisów i  własnych doświadczeń wiem, że oni mają (delikatnie ujmując) bur.del i chaos w swoich systemach informatycznych. 

Nie wiem, jak oni sobie wyobrażają "trwałe usunięcie wiadomości SMS", ale bądź przygotowana, że przyjedzie gość walcem i poprosi o twój telefon 😄

 

Edytowano przez gotb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2021 o 17:03, gotb napisał:

Z ostatnich twoich wpisów i  własnych doświadczeń wiem, że oni mają (delikatnie ujmując) bur.del i chaos w swoich systemach informatycznych. 

Nie wiem, jak oni sobie wyobrażają "trwałe usunięcie wiadomości SMS", ale bądź przygotowana, że przyjedzie gość walcem i poprosi o twój telefon 😄

 

No to ja w odwecie przyjadę walcem do nich i poproszę o ich komputery, żeby trwale usunąć mój numer z ich serwerów 😎

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×