Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Borek9876

Imię dla chłopca, Staś czy Łukasz

Polecane posty

Mam dylemat.  Podobają mi się 2 imiona jw. Które lepsze dla synka? Staś bardziej oryginalnie A Łukasz klasycznie. No i zdrobnienia Staszek i Stasiek vs. Łukaszek. Jestem w kropce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Staś oryginalne? Powiedz Staś na korytarzu przedszkola bądź szkoły… jak dla mnie lepsze Łukasz.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się z tych dwóch bardziej podoba Łukasz. Mieliśmy dać tak na drugie imię naszemu synkowi ale chyba jednak będzie Piotrek 

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Staś nie jest oryginalne a wręcz bardzo popularne. Więcej małych Stasiow niż Łukaszów. Łukasz bardzo mi się podoba. Jeśli chodzi o Stanisława wręcz przeciwnie. Jeszcze Stanisław dla dorosłego mężczyzny może być ale właśnie te Stasie, Sztaszki brzmią jeszcze gorzej. To jednak tylko moja opinia i wam ma się podobac

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Staś to teraz bardzo popularne imię, Łukasz już odchodzi w zapomnienie, myślę że na obecne czasy było by bardziej oryginalne

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Borek9876 napisał:

Mam dylemat.  Podobają mi się 2 imiona jw. Które lepsze dla synka? Staś bardziej oryginalnie A Łukasz klasycznie. No i zdrobnienia Staszek i Stasiek vs. Łukaszek. Jestem w kropce...

Dodam jeszcze że ojciec dziecka ma na imię Łukasz i nie chce słyszeć żeby jego syn miał tak samo na imię.  A mi ono bardzo się podoba... 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Borek9876 napisał:

Dodam jeszcze że ojciec dziecka ma na imię Łukasz i nie chce słyszeć żeby jego syn miał tak samo na imię.  A mi ono bardzo się podoba... 😞

Bez sensu takie kopiowanie, nie dziwie sie ze ojciec dziecka nie chce.Lepszy wiec Stanislaw w tej sytuacji

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardziej podoba Staś. Imię Łukasz lubię ale Staś podoba mi się bardziej. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zrobisz jak uważasz, ale jest tyle imion, że dla mnie bez sensu jest nadawanie takiego samego imienia jak ojciec dziecka.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Borek9876 napisał:

Mam dylemat.  Podobają mi się 2 imiona jw. Które lepsze dla synka? Staś bardziej oryginalnie A Łukasz klasycznie. No i zdrobnienia Staszek i Stasiek vs. Łukaszek. Jestem w kropce...

A co myślicie o imieniu Tymoteusz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Borek9876 napisał:

A co myślicie o imieniu Tymoteusz?

Bardziej podoba mi się Amadeusz lub Miłosz. Uwielbiam to imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Borek9876 napisał:

A co myślicie o imieniu Tymoteusz?

Tymoteusz tak średnio ale Tymon Tymek już bardziej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość888 napisał:

Bardziej podoba mi się Amadeusz lub Miłosz. Uwielbiam to imię.

Miłosz bardzo ładne. Amadeusz też fajnie brzmi. Ja mam w rodzinie Amandę i co ciekawe ma kolege Amadeusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2021 o 10:57, Borek9876 napisał:

Mam dylemat.  Podobają mi się 2 imiona jw. Które lepsze dla synka? Staś bardziej oryginalnie A Łukasz klasycznie. No i zdrobnienia Staszek i Stasiek vs. Łukaszek. Jestem w kropce...

No i mamy Stanislawa.  Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Borek9876 napisał:

No i mamy Stanislawa.  Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. 

Gratulacje! Niech zdrowo rośnie.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może być Staś,tylko nie Stasiu, podobną alergię mam na Jasiu,Heniu.Jest Jaś,Stas i Henio jak już.To u na końcu jest koszmarne,no chyba,że "Jasiu chodź do domu" to wtedy jest to poprawna forma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łukasz to mi się nigdy nie podobało. Mój mąż ma tak na drugie, na szczęście. Wyjątkowo nieładne.  A Staś jest piękne s każdej formie. Staś dla dziecka, Stanisław dla mężczyzny bardzo męskie. Piękne imię wybraliście.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalinaJagoda

Mój synuś  ma na imię Staś. Łukasz to imię popularne w moim pokoleniu. Tak więc Staś :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MalinaJagoda napisał:

Mój synuś  ma na imię Staś. Łukasz to imię popularne w moim pokoleniu. Tak więc Staś :)).

A Staś popularne w pokoleniu Twoich rodziców i pokoleniu Twoich dzieci. Tak czy tak Łukasz ładniejsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalinaJagoda
16 godzin temu, Annn2020 napisał:

A Staś popularne w pokoleniu Twoich rodziców i pokoleniu Twoich dzieci. Tak czy tak Łukasz ładniejsze 

Ale Stanisław to imię polskie, ma korzenie w słowiańskiej tradycji,  a Łukasza to obce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MalinaJagoda napisał:

Ale Stanisław to imię polskie, ma korzenie w słowiańskiej tradycji,  a Łukasza to obce.

Co nie zmienia faktu że Łukasz dla mnie brzmi ladniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×