Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Asiabaaia

Niemowlę a dzieci partnera

Polecane posty

Lada dzień urodzę dziecko. Mąż ma troje dzieci z poprzedniego małżeństwa w wieku przedszkolno-szkolnym. Czy w pierwszych dniach, a może nawet 2-3 tygodniach po porodzie, lepiej by było żeby dzieci nie przyjeżdżały do nas (zwykle mamy je od piątku do niedzieli)? Mam mieszane uczucia, mąż sam tego nie zaproponował, a ja jednak obawiam się chorób, które dzieci mogą przywlec z 3 różnych placówek... często przyjeżdżają do nas zasmarkane, kaszlące. Jakie jest Wasze zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony rozumiem że chcesz dbać o noworodka ale te dzieci to jego rodzeństwo i dzieci twojego męża. Gdyby to były  też twoje dzieci wyrzuciła byś je z domu bo się pojawi nowy maluch? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Annn2020 napisał:

Z jednej strony rozumiem że chcesz dbać o noworodka ale te dzieci to jego rodzeństwo i dzieci twojego męża. Gdyby to były  też twoje dzieci wyrzuciła byś je z domu bo się pojawi nowy maluch? 

Gdybyśmy mieszkali wszyscy razem, to i flora bakteryjna byłaby ta sama. Ja po ich wizytach czesto jestem chora (w zeszłym roku przywiozły nam covida), a co dopiero maleństwo. 

Rozumiem, że to rodzeństwo i nie chce im odbierać możliwości spędzenia czasu z bratem i tatą, ale obawiam się o zdrowie noworodka, na odwiedziny będzie jeszcze czas. Może przez tych kilka tygodni mąż mógłby np widywać się z dziecmi poza naszym domem i bez noclegu, a później wszystko wróciłoby do normy, no nie wiem sama, może przesadzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam ze masz racje 🙂

tak naprawdę nie jesteś wstanie przewidzieć jak będziesz się czuła ty i dziecko po porodzie poza tym dzieci męża sa male wiec tak naprawdę jeżeli nie zobaczą rodzeństwa przez miesiąc to nawet tego nie odczują. Tak jak piszesz powyżej fajnie jakby jednak ojciec spędził czas z dziećmi ale nie koniecznie w waszym domu a brata zawsze może pokazać przez telefon. Myślę ze twój maż doskonale wie co znaczy mieć niemowlę w domu i spokojnie uszanuje twoja decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Wzięłaś sobie męża z trójka dzieci, to tak jakbyście mieli miec teraz czwórkę. Nie ograniczaj kontaktów ojca z dziećmi z poprzedniego małżeństwa. Już zaczynasz kombinować, oczywiście wszystko sobie racjonalizujesz ale już idziesz w tym kierunku. Zakładam, że maleństwo będzie spało razem z Wami w sypialni. Możesz ustalić zasady, że dzieciaki maja tam nie wchodzić, jeżeli zauważysz, że są przeziębione albo nawet na wszelki wypadek. Mąż może się wypytać czy są zdrowe i jeżeli tak nie będzie powodu do zmartwień. 

Inna sprawa, że Tobie po porodzie z dwa tygodnie spokoju  też by się przydały byś miała szanse dojść do siebie. Mąż rzeczywiście może spotkać się z dzieciakami poza domem choć precedensy maja to do siebie, że mogą przerodzić się w regułę. Młodsze dziecko z nową partnera nie powinno być powodem do zaniedbywania dzieci starszych.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×