Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
MłodaMama

Kolki? Problemy z brzuszkiem? Co mu jest?

Polecane posty

Mój synek ma prawie miesiąc. Przez pierwszy tydzień było wszystko ok. Później zaczęły się płacze. Teściowa oczywiście że to problemy z brzuszkiem. Trzeba masować, nosić, odbekiwać. Robiłam to i nic. 

Po jakimś czasie kupiłam syropek z oleju koperkowego. Działało! Jednak po kilku dniach zorientowałam się że przy podawaniu syropku jest okropny płacz, a w momencie gdy skończę go podawać nagle cisza. I sobie myślę że to nie możliwe żeby tak szybko zaczął działać. Dosłownie 5 sekund i koniec z płaczem. 

Kolejna sprawa. Jak młody płacze i się pręży od razu pierwsza myśl: brzuszek. Ale jak partner weźmie go na ręce (pozycja pionowa) i przytuli do piersi też nagle cisza. Pochodzi z nim tak 5 minut i z głowy. Już wtedy nie podajemy syropku.

I kolejna rzecz. Jak synka karmię tak jak zazwyczaj to pluje mlekiem (dosłownie) i się rzuca i płacze, a jak zawine w takie burrito to nagle i je spokojnie i od razu zasypia. 

To moje drugie dziecko i teraz nie wiem czy to rzeczywiście problemy z brzuszkiem (teoretycznie objawy jak przy kółkach) czy po prostu przytulas?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ma wzmożone napięcie mięśniowe albo coś w tym stylu skoro reaguje na opatulanie i dobrze się czuje w kokonie? Być może pionizacja mu pomaga a być może jest mocniej troszkę przetrzymywany przez faceta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo , córcia ma 6 tygodni . Położna poleciła butelkę z aventa antykolkowa z Zielona łyżeczka , taka nasadka w srodku pod smoczkiem . Do tego dicoflor dodawany do mleka . 3,4 dni jak reka odjal 🙂 polecam spróbować:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nena123 napisał:

U mnie to samo , córcia ma 6 tygodni . Położna poleciła butelkę z aventa antykolkowa z Zielona łyżeczka , taka nasadka w srodku pod smoczkiem . Do tego dicoflor dodawany do mleka . 3,4 dni jak reka odjal 🙂 polecam spróbować:) 

Niestety nie karmię butelką tylko piersią 🙄 chociaż coraz częściej się zastanawiam nad przejściem na butelkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×