Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Mamamarta

Jak pomóc 15 latkowi poradzić sobie z kompleksem?

Polecane posty

Witam,Mój starszy 15 letni syn (2006) ma straszny kompleks,czuje się beznadziejnie z powodu ,że mierzy "tylko 170cm".Zastanawiam się jak możemy mu z mężem pomóc,syn rozmawiał ze szkolną psycholożką ale niestety nic to nie pomogło,syn czuje się beznadziejnie przez to że jest najstarszy i najniższym chłopakiem,cała klasa w technikum się z niego śmieję a wiadomo-bardzo go to boli szczególnie kiedy najwyższe dziewczyny śmieją się z niego.Jak mu pomóc? Bardzo chcemy mu pomóc.

 

Proszę o poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj mu przykład z życia - mayer lansky współtwórca  mafii amerykańskiej miał tylko 165 cm wzrostu, Bonaparte tez  nie należał do gigantów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałabym napisać coś wzniosłego typu "kochaj siebie", ale niski wzrost u chłopaka bardzo bedzie oddziaływał na całe jego życie  (170 to nie jest jakoś super niski, to ale tak na granicy). Są przypadki (bardziej na zachodzie) że mężczyźni podają sie bardzo ryzykownej i zostawiajacej okropne blizny operacji wydłużenia kości łydki/uda. Możemy być źli na świat za ma takie 'wymagania estetyczne', ale ich nie zmienimy.

Nie myślałas/eś o jakiejsc terapii? Brat mojej koleżanki jakoś 15 lat temu już lekarze przepisywali mu hormon wzrostu. Także to nie jest jakaś nieprzetestowana nowość medyczna. Jest ograniczony czas wiek to działa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ma 15 lat to jeszcze moze wystrzelic w gore, to po pierwsze. Po drugie 170 cm to nie jest tragedia. Wbrew pozorom wiekszosc mezczyzn nie dobija do 180cm. Mam kilku kolegow ktorzy maja okolo 160cm. Maja tez wspaniale, bardzo atrakcyjne zony, dzieci i udane zycie. Dla tak mlodego czlowieka to moze byc trudna sytuacja jednak starajcie sie mu tlumaczyc, ze On wciaz jeszcze rosnie i bedzie rosl przez nastepne lata, podczas gdy jego koledzy juz prawdopodobnie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noo przyklad z zycia.. Kaczynski ma 168cm a stworzyl ugrupowanie ktore rzadzi 40mil Panstwem juz 15lat.. Strach pomyslec co bedzie gdy Wodza zabraknie. O zgrozo.. Koniec naszego Panstwa jest juz bliski ...

 

Kaczynski,jakis mafiozo.. o kurcze ja bym sie bala o przyszlosc syna.. Koniecznie jakas terapia.. 

Edytowano przez .Gość
blad
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sport? Strongmani chyba często są niscy, kiedyś mi znajomi mówił, że jak "pakujesz", to lepiej być niskim, bo u wysokiego serducho często pada. Żużlowcy, kierowcy F1 są niscy: Lewis Hamilton ma 1,74m, Bartek Zmarzlik - 1,7m, Gollob 1,75.
Może teatr/film? Jest sporo niskich aktorów, Tom Hardy ma 1,7m a w jakich gra filmach! Daniel Radcliffe: 1,65m

I to prawda, że jeszcze może sporo urosnąć. Mój kolega będąc w wieku 15-17 lat urósł 20cm, z 1,6m do 1,8m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,za zainteresowanie.

Dnia 31.10.2021 o 10:24, KateZRzeszowa napisał:

Przecież niewiele dzieci w wieku 15 lat ma powyżej 170. Poza tym będzie rósł jeszcze do minimum 20 rż. 

Właśnie większość ma te 180cm,ja na to uwagi nie zwracam ale mój syn jest tym załamany

Bardzo proszę o pomoc bo razem z mężem bardzo chcemy mu pomóc,teraz jest jeszcze gorzej bo w szkole wyzywają go od karłów

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopcy rosną do 25 roku życia. Jakiego wzrostu są dziadkowie? Podobno po nich sie dziedziczy wzrost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pójdz do psychologa...to naprawde pomaga. Szczegolnie dzieciom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Eralda napisał:

Chłopcy rosną do 25 roku życia. Jakiego wzrostu są dziadkowie? Podobno po nich sie dziedziczy wzrost

Dziadek bardzo wysoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×