Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
paw01

Czy są tutaj osoby które posiadają trochę wiedzy odnośnie prawa rodzinnego ?

Polecane posty

9 minut temu, Skb napisał:

Aby nie doprowadzać do takich sytuacji należy zawiązać fujarkę w supeł i nie pchać do każdej dziury. Wtedy masz 100% pewność, że żadna cię nie wykorzysta.

Tak, to rzeczywiście bardzo mądre rozwiązanie, aczkolwiek z mojej perspektywy bezużyteczne, ponieważ nie pcham się do każdej dziury. W swoim życiu uprawiałem seks z 5 partnerkami, czyli nie jakoś specjalnie dużo, w tym jedna to moja obecna z która jestem już od 13 lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Bimba napisał:

A ty co planowałeś nie myśląc o antykoncepcji idąc do łóżka z dziewczyną ?

Zapewniam, że nie miałem wtedy tak chytrego planu, żeby pójść z nią do łóżka, później ulotnić się w cień na 20 lat i po 20 latach wrócić jak gdyby nigdy nic i wypiąć się na swoje dziecko. Zwłaszcza, że to pytanie jest ...yczne, bo to nie ma najmniejszego znaczenia co ja planowałem. Poszliśmy do łóżka dobrowolnie, a że zaszła w ciąże, no trudno zdarza się, tylko dlaczego mi o tym nic nie powiedziała przez te wszystkie lata ? Czy to miał być jakiś żart ? Przecież gdyby ona wtedy powiedziała mi o tym, to teraz miałby trójkę dzieci którymi bym normalnie się zajmował jak na ojca przystało. 

Edytowano przez paw01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bolek napisał:

Teraz to córka chce wyciągnąć kasę od obcego którego olewa. Jest to w porządku? 

Widzę że robisz postępy, nazwałeś ja córką.

Czy dostałeś już pozew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, paw01 napisał:

No ale kasę na to mam, tylko, że ja chce tę kasę przeznaczyć na edukację swoich dzieci, a nie na zupełnie obcą dla mnie dziewczynę. 

Powtarzasz się jak stara płyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, paw01 napisał:

Zapewniam, że nie miałem wtedy tak chytrego planu, żeby pójść z nią do łóżka, później ulotnić się w cień na 20 lat i po 20 latach wrócić jak gdyby nigdy nic i wypiąć się na swoje dziecko. Zwłaszcza, że to pytanie jest ...yczne, bo to nie ma najmniejszego znaczenia co ja planowałem. 

Ty nie miałeś żadnego planu. 

Chciałeś sobie po prostu spuscic z kija nie licząc się z żadnymi konsekwencjami.

A konsekwencje czasem potrafią nas spotkać po wielu latach.

Ile byś tu nie nie naszczekał i nie wylał pomyj na matkę i córkę sąd i tak zasądzi na nią pieniądze jeśli ona o nie wystąpi.

A tego chyba jeszcze nie zrobiła, bo na razie w tej prowokacji nie zająknąłeś się nawet o sprawie o uznanie ojcostwa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Skb napisał:

Powtarzasz się jak stara płyta.

Odpowiadam na powtórzone przez ciebie pytanie. Co ja poradzę, że brzmiało ono tak samo jak na pierwszej czy drugiej stronie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, paw01 napisał:

Tak, to rzeczywiście bardzo mądre rozwiązanie, aczkolwiek z mojej perspektywy bezużyteczne, ponieważ nie pcham się do każdej dziury. W swoim życiu uprawiałem seks z 5 partnerkami, czyli nie jakoś specjalnie dużo, w tym jedna to moja obecna z która jestem już od 13 lat. 

Hmmm. Z założonego przez ciebie tematu wynika, że było o jedną za dużo... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Skb napisał:
17 minut temu, paw01 napisał:

No ale kasę na to mam, tylko, że ja chce tę kasę przeznaczyć na edukację swoich dzieci, a nie na zupełnie obcą dla mnie dziewczynę. 

Powtarzasz się jak stara płyta.

Ta prowokacja staje się już nudna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Bolek napisał:

Jak widać po matce - nic. Jej decyzja że wychowuje sama od początku do końca. Teraz to córka chce wyciągnąć kasę od obcego którego olewa. Jest to w porządku? 

Jestem zdegustowany, nawet nie wysiliłeś się na odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Bimba napisał:

Ty nie miałeś żadnego planu. 

Chciałeś sobie po prostu spuscic z kija nie licząc się z żadnymi konsekwencjami.

A konsekwencje czasem potrafią nas spotkać po wielu latach.

Ile byś tu nie nie naszczekał i nie wylał pomyj na matkę i córkę sąd i tak zasądzi na nią pieniądze jeśli ona o nie wystąpi.

A tego chyba jeszcze nie zrobiła, bo na razie w tej prowokacji nie zająknąłeś się nawet o sprawie o uznanie ojcostwa.

 

To co ja chciałem 20 lat temu myślę, że nie ma obecnie najmniejszego znaczenia. Konsekwencje uprawiania seksu są po ewentualnie 9 miesiącach, czasami 7-8, ale nie po 18 latach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Skb napisał:

Hmmm. Z założonego przez ciebie tematu wynika, że było o jedną za dużo... 

Ja natomiast myślę, ze było w sam raz, ani nie za dużo, ani za mało. Myślę, że tyle wynosi średnia dla wszystkich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bimba napisał:

Ta prowokacja staje się już nudna.

W takim razie możesz sobie stąd iść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bimba napisał:

Ta prowokacja staje się już nudna.

Masz rację. Zamykam, interes i jadę do domu. Są ciekawsze zajęcia w życiu niż tłumaczenie tak prostych rzeczy. 

Życzę udanej zabawy sylwestrowej i wszystkiego co dobre, piękne i mądre w Nowym Roku. 🙂

Gorąco pozdrawiam. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, paw01 napisał:

Zapewne nie była w takiej sytuacji jak ja, a ojciec dziecka w przeciwieństwie do mnie osiągał dochody z których mogły być pobierane alimenty. 

Jestes zdrowy i mozesz isc do pracy nawet na trzy etaty 😉 Uwazaj, zebys w kiciu nie wyladowal.

Seks kosztuje, ale to juz wiesz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Skb napisał:
11 minut temu, Bimba napisał:

Ta prowokacja staje się już nudna.

Masz rację. Zamykam, interes i jadę do domu. Są ciekawsze zajęcia w życiu niż tłumaczenie tak prostych rzeczy. 

Życzę udanej zabawy sylwestrowej i wszystkiego co dobre, piękne i mądre w Nowym Roku. 

Jak widzisz niektórzy panowie muszą sobie od czasu do czasu dla lepszego samopoczucia  rzygnąć jadem na kobiety.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, paw01 napisał:
14 minut temu, Bimba napisał:

Ta prowokacja staje się już nudna.

W takim razie możesz sobie stąd iść. 

Idę.

Na przyszłą prowokacje lepiej przygotuj stronę prawną tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Bimba napisał:

Idę.

Na przyszłą prowokacje lepiej przygotuj stronę prawną tematu.

Szanowna Pani z samej treści pytanie jednoznaczenie wynika, że nawet nie mam podstawowej wiedzy odnośnie prawa rodzinnego, bo gdybym taką miał wiedzę to bym nie zadawał tutaj tego pytania, chyba logiczne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Bimba napisał:

Jak widzisz niektórzy panowie muszą sobie od czasu do czasu dla lepszego samopoczucia  rzygnąć jadem na kobiety.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Tak, są tacy panowie, nie powiem, że również są takie panie, które muszą rzygnąć jadem na facetów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Anielika napisał:

Jestes zdrowy i mozesz isc do pracy nawet na trzy etaty 😉 Uwazaj, zebys w kiciu nie wyladowal.

Seks kosztuje, ale to juz wiesz.

 

Istnieją ludzie, którzy pracować nie muszą, bo mają wszystko co im tam potrzeba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, paw01 napisał:

Istnieją ludzie, którzy pracować nie muszą, bo mają wszystko co im tam potrzeba. 

Ale twoje dziecko nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Anielika napisał:

Ale twoje dziecko nie ma. 

Przez 18 lat nie umarła z glodu, mieszkać gdzie ma, w ubraniach też nie chodziła w podartych więc chyba nie jest tak źle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, paw01 napisał:

Przez 18 lat nie umarła z glodu, mieszkać gdzie ma, w ubraniach też nie chodziła w podartych więc chyba nie jest tak źle ?

Chcesz uspokoic wlasne sumienie? Teraz jest dorosla i mam nadzieje, ze nie da sobie w kasze dmuchac 😉 Tatus powinien placic na wlasne dziecko. Moze ma ochote kupic sobie Porsze? Tobie nic do tego.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Anielika napisał:

Ale twoje dziecko nie ma. 

 

24 minuty temu, Anielika napisał:

Chcesz uspokoic wlasne sumienie? Teraz jest dorosla i mam nadzieje, ze nie da sobie w kasze dmuchac 😉 Tatus powinien placic na wlasne dziecko. Moze ma ochote kupic sobie Porsze? Tobie nic do tego.

Tylko po 1 nie wiemy czy dziecko ma czy nie ma. Nigdzie nie padło to czy one z matką są kasiaste czy nie są.

Po 2, oczywiście, że tatuś powinien płacić, a matka powinna go od razu o dziecku poinformować.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Anielika napisał:

Chcesz uspokoic wlasne sumienie? Teraz jest dorosla i mam nadzieje, ze nie da sobie w kasze dmuchac 😉 Tatus powinien placic na wlasne dziecko. Moze ma ochote kupic sobie Porsze? Tobie nic do tego.

Zgadzam się tatuś powinien płacić na własne dziecko, ale ciężko robić to kiedy nie wie się w ogóle o jego istnieniu. Z mojej perspektywy to już natomiast dla mnie obca dziewczyna. Po drugie nie zabraniam jej kupować porsze, jak ma kasę to idzie do salonu, płaci i kupuje, proste. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, paw01 napisał:

Szanowna Pani z samej treści pytanie jednoznaczenie wynika, że nawet nie mam podstawowej wiedzy odnośnie prawa rodzinnego, bo gdybym taką miał wiedzę to bym nie zadawał tutaj tego pytania, chyba logiczne ?

To, że  nie  masz  żadnej  wiedzy to  nie jest problem. Ale  zaczyna  robić się  źle, że nie chcesz tej wiedzy  przyswoić. Rozmawiasz z ludźmi, którzy mają doświadczenie, a ty  cały czas  walisz  sloganami  nie  próbując  nawet  spojrzeć  z innej  perspektywy. Mam nadzieję,że  Nowy Rok  będzie szczęśliwy  dla ciebie i twoich bliskich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Skb napisał:

To, że  nie  masz  żadnej  wiedzy to  nie jest problem. Ale  zaczyna  robić się  źle, że nie chcesz tej wiedzy  przyswoić. Rozmawiasz z ludźmi, którzy mają doświadczenie, a ty  cały czas  walisz  sloganami  nie  próbując  nawet  spojrzeć  z innej  perspektywy. Mam nadzieję,że  Nowy Rok  będzie szczęśliwy  dla ciebie i twoich bliskich. 

Ależ próbuje spojrzeć na problem z innej perspektywy, problem polega na tym, że sytuacja w której ja się znalazłem jest wyjątkowo rzadka, więc większość ludzi nawet nie jest w stanie sobie jej wyobrazić, przez co myśli sobie, że mam zachowywać się jak gdyby nigdy nic, uznać dziecko za swoje i na nie płacić, po mimo tego, że jest już dla mnie kompletnie obce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, paw01 napisał:

Ależ próbuje spojrzeć na problem z innej perspektywy, problem polega na tym, że sytuacja w której ja się znalazłem jest wyjątkowo rzadka, więc większość ludzi nawet nie jest w stanie sobie jej wyobrazić, przez co myśli sobie, że mam zachowywać się jak gdyby nigdy nic, uznać dziecko za swoje i na nie płacić, po mimo tego, że jest już dla mnie kompletnie obce. 

Pochlebiasz  sobie. Sytuacja rzeka,  nic  więcej. Chłopie, zrób  badania  DNA  i wszystko  będziesz  wiedział. Doprawdy  nie  wiem  w czym  widzisz  problem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Skb napisał:

Pochlebiasz  sobie. Sytuacja rzeka,  nic  więcej. Chłopie, zrób  badania  DNA  i wszystko  będziesz  wiedział. Doprawdy  nie  wiem  w czym  widzisz  problem. 

Tylko po cholerę mi te badania DNA skoro w moim przypadku wyniki tych badań i tak już niczego nie zmienia. Ona i tak będzie dla mnie obca niezależnie od tego co te wyniki pokażą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ bardzo  mocno się  myślisz. Potwierdzają  albo  zaprzecza  twoje  biologiczne  ojcostwo. To  będzie  podstawa  do  tego  abyś  płacił  albo  nie  płacił  alimentów. Mało  tego  otworzy  to  córce  drogę do  dziedziczenia  po tobie. Tylko  w tym  przypadku  lepiej  by go  odrzuciła bo przy takim podejsciu  do świata  jak twoje w spadku pozostaną  tylko długi. 

Edytowano przez Skb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Skb napisał:

Ależ bardzo  mocno się  myślisz. Potwierdzają  albo  zaprzecza  twoje  biologiczne  ojcostwo. To  będzie  podstawa  do  tego  abyś  płacił  albo  nie  płacił  alimentów. Mało  tego  otworzy  to  córce  drogę do  dziedziczenia  po tobie. Tylko  w tym  przypadku  lepiej  by go  odrzuciła bo przy takim podejsciu  do świata  jak twoje w spadku pozostaną  tylko długi. 

Tylko ja już pisałem wyraźnie, że ewentualne wyniki takich badań nie zmienią w żaden sposób mojego nastawienia do tej sytuacji, zwłaszcza, że i tak nie wyrażam zgody na tego typu badanie, ale nawet jakby jakimś cudem do tych badań doszło to po pierwsze i tak niezależnie od wyniku płacić na dziewczynę która jest mi kompletnie obca nie mam zamiaru, po drugie przepisywać na nią w testamencie też niczego nie zamierzam, no myślę, że argument znasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×