Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Einefremde

15 miesięczny niejadek

Polecane posty

Córka była zawsze niejadkiem, ale jest coraz gorzej. Nie chce próbować żadnego jedzenia- bawi się tylko jesli jej podam , dostaje szału i pluje gdy staram się ja nakarmić. Je tylko 1) owocowe słoiczki - organiczne i bez cukru , No ale nie tedy droga. Czasem zje słoiczek wymieszany z kaszka . Czasem zje mandarynke , kawałek banana, truskawkę ( kiedyś jadła więcej owoców , ale i tu jest coraz słabiej ). 
2) chrupki - organiczne itd ale nie tedy droga oczywiście 

3) krakersy - organiczne , o niskiej zawartości soli

4) suchy chleb tostowy 

5) ugotowany makaron ( czasem uda mi się wcisnąć makaron z sosem pomidorowym ) 

i to na tyle 

karmilam ja do roku. 
Dostaje 120 ml mleka po przebudzeniu, 120ml przed snem 

180 ml przed drzemka ( ma dwie drzemki) 

czy ja jej daje za dużo mleka? Z drugiej strony - daje jej mleko bo ona prawie nic nie je. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No trochę za dużo tego mleka. Pewnie jest najedzona i więcej nic nie potrzebuje. W tym wieku dziecko powinno jeść 4/5 posiłków dziennie w tym z 2/3 mleczne. Twoje je 4 porcje mleka i dziwisz się że nie chce więcej jeść bo pewnie to jej wystarczy i nie potrzebuje więcej. Dziecko trzeba czasem przegłodzić to wtedy będzie bardziej chętne na jedzenie nowych rzeczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Einefremde napisał:

Córka była zawsze niejadkiem, ale jest coraz gorzej. Nie chce próbować żadnego jedzenia- bawi się tylko jesli jej podam , dostaje szału i pluje gdy staram się ja nakarmić. Je tylko 1) owocowe słoiczki - organiczne i bez cukru , No ale nie tedy droga. Czasem zje słoiczek wymieszany z kaszka . Czasem zje mandarynke , kawałek banana, truskawkę ( kiedyś jadła więcej owoców , ale i tu jest coraz słabiej ). 
2) chrupki - organiczne itd ale nie tedy droga oczywiście 

3) krakersy - organiczne , o niskiej zawartości soli

4) suchy chleb tostowy 

5) ugotowany makaron ( czasem uda mi się wcisnąć makaron z sosem pomidorowym ) 

i to na tyle 

karmilam ja do roku. 
Dostaje 120 ml mleka po przebudzeniu, 120ml przed snem 

180 ml przed drzemka ( ma dwie drzemki) 

czy ja jej daje za dużo mleka? Z drugiej strony - daje jej mleko bo ona prawie nic nie je. 
 

Odstawiasz chrupki, krakersy i suchy chleb i słoiczki.

Robisz dziecku normalne jedzenie. Na talerz daj jej chleb z masłem, wędlinę, ser, warzywo. Niech je z Wami, wtedy co Wy. Zjedliście, a ona nie przejawia dalej ochoty? Luz. Idzie się bawić, a talerz zostawiacie w widocznym miejscu. Zgłodnieje to zje. Tak samo z obiadem i kolacją. I żadnych zapychaczy po drodze.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie zmuszala, to potęguje niechęć. 

Moim zdaniem te krakersy czy chleb tostowy to niepotrzebne zapychacze.  Jecie razem posiłki? Niech dostanie to samo co jecie wy, np na śniadanko jakieś kanapki, na obiad normalne danie, kolacja tak samo... Jak było u was z rozszerzaniem diety? Córka dobrze przybiera na wadze? Mieści się cały czas w jednym centylu? Co na to pediatra? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja mama zachęcała mnie do jedzenia w ten sposób :

Miałam swoją tackę z przegródkami, dzieci lubią jak jedzonko się nie dotyka, i nie miesza, tacka obowiązkowo była z teletubisiow, byłam ogromnym fanem 🙂

Plastikowe /silikonowe sztućce, są "milsze" w używaniu dla dzieci. 

Kubek że słomka, dzieci lubią pić że słomki, i podobno to zdrowe, ale ile w tym prawdy nie wiem. 

Na śniadanie miałam zazwyczaj kanapki w formie koreczków czyli pokrojona kanapka w kratkę / kostkę i nadziana na wykałaczkę. W ten sposób można też nadziewać składniki piętrami np ser szynka ogórek papryka itp ale jest to bardziej zaawansowane 🙂 na początek polecam chleb z samym serem. 

Super rozwiązaniem było to : moja mama kroiła mi składniki np rzodkiewkę, ogórka, pomidora, paprykę i mogłam sampdzielnie komponować swoje kanapki do tego wiadomo szynka ser. A, i mistrzostwem jest kanapka z serem i KECZUP którym można MALOWAC po kanapce, to był hit. Mama malowała mi a to serduszko, a to kwiatka, słoneczko. Później byłam starsza więc paluszkiem "rysowałam" samodzielnie 🙂

Np płatki z mlekiem : ogromny wybór płatków, miodowe, czekoladowe, kolorowe, takie w kształcie literek itp dzieci kochają cimiminis 

To samo z makaronem - dostępne są różne kształty, literki, cyferki, dinozaury. Jak i różne kolory. A wiadomo makaron i do zupy, i do sosu...

Kiedy już miałam te parę lat mogłam przygotowywać kanapki sama, miałam swój drewniany nożyk do smarowania, później plastikowy do krojenia, takie przygotowywanie kanapek zachęcało mnie do jedzenia. I to skutecznie, bo teraz kocham jeść 😂

Myślę że może spróbuj ograniczyć mleko a niezrowe przekąski i papki zastąpić "normalnym" jedzeniem. Zobacz jaka będzie reakcja, nie zje teraz to może spróbuje za jakiś czas. I broń boże nie wpychaj jedzenia na siłę. Powodzenia! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z płatkami do mleka bym się wstrzymała - sam cukier.

I w sumie sama napisałam o szynce, ale zalecenia są takie, żeby do 3r.z. nie podawać - za dużo konserwantow 🙂 ale opcji jest masa na inne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbowała dawać mniej mleka. Moja córa, jak przestałam jej dawać mleko przed snem, zaczęła jeść kolacje. Mam wrażenie, że wiedziała, że kolacja znaczy, że już niedługo do spania, więc wolała jej nie zjeść i wykorzystać maksymalnie czas na zabawę. A głód jej nie groził, bo wiedziała, że i tak będzie potem mleko 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Foko Loko napisał:

Z płatkami do mleka bym się wstrzymała - sam cukier.

I w sumie sama napisałam o szynce, ale zalecenia są takie, żeby do 3r.z. nie podawać - za dużo konserwantow 🙂 ale opcji jest masa na inne rzeczy.

Zgadzam się, ale Jeżeli posiłki są zbilansowane, i wykluczy np wspomniany chleb tostowy i krakersy, myślę że nie powinny zaszkodzić. Po za tym dzieci lubią płatki, a temat jest o tym jak zachęcić niejadka do jedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Update: dzięki wielkie dziewczyny . Dziecko je. Dostaje 120 ml mleka w ciągu dnia i 120 przed snem. Ucięłam krakersy i słoiczki. Jeden dzień ja przegłodziłam trochę . Warzywa z ryżem , ziemniaczki , owsianki, owoce , serek , wszystko wchodzi . Wieloma produktami tylko się bawi ( polize i wypluje ) ale to cześć poznawania jedzenia . Jestem dobrej myśli . 
Do tego o wiele lepiej śpi od kilku dni . Nie wiem czy jest tu jakiś związek . 
w każdym razie dziękuje za pomoc 

Edytowano przez Einefremde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Einefremde napisał:

Update: dzięki wielkie dziewczyny . Dziecko je. Dostaje 120 ml mleka w ciągu dnia i 120 przed snem. Ucięłam krakersy i słoiczki. Jeden dzień ja przegłodziłam trochę . Warzywa z ryżem , ziemniaczki , owsianki, owoce , serek , wszystko wchodzi . Wieloma produktami tylko się bawi ( polize i wypluje ) ale to cześć poznawania jedzenia . Jestem dobrej myśli . 
Do tego o wiele lepiej śpi od kilku dni . Nie wiem czy jest tu jakiś związek . 
w każdym razie dziękuje za pomoc 

Czyli jednak "najadała" się tym mlekiem w ciągu dnia. 

Jest związek, bo ma teraz bardziej zbilansowane posiłki i jest pewnie też spokojniejsza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×