Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Dnia 6.04.2022 o 20:26, Martuska napisał:

Ja też melduję się po wizycie. Kacperek waży 2200g i dalej jest odwrócony główką w dół 😊 szykujemy się na poród siłami natury 💞

Super! Gratulacje! 🥰Mam nadzieję, że kiedyś mi będzie dane napisać do Was taka cudowna wiadomość 🥰

Dnia 6.04.2022 o 19:56, Evi35 napisał:

Po 9 miesiącach czekania i badań wracam do działań i ja 🙂 jestem po wizycie u prof. Malinowskiego i serii szczepień. Dostałam leki i zalecenia. W kwietniu jeszcze starania naturalne i wdrożenie leków a w maju transfer. Zobaczymy co będzie teraz 🙃

👍👊💪Do boju! 🥰 Jak odpocznę mam nadzieję, że też dolączę do " gry". Trzymam za Ciebie kciuki ❤️

Dnia 6.04.2022 o 16:59, MamaAniola napisał:

Moje drogie, tym razem trochę więcej optymizmu z mojej strony. 

25tc. Jestem po kontroli. Synek pięknie rośnie, dumnie prezentowal swoją stopę na usg i przy okazji mnie okopał 😀 ma już 1 kg, termin porodu z usg pokazuje 2 tyg przed tym kalendarzowym. Podchodzę do tego z dystansem, z corka było podobnie - a urodziła się 2 dni po terminie ważąc 4200g. Także muszę się chyba nastawic na ponowny poród dużego bobasa 😍

Cudownie! 🥰Ależ ten czas pędzi 😁pamiętam jak dopiero co pisałaś że jesteś w ciazy a tu już  25 tydzień! 😮🥰

Edytowano przez Strusio85
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Strusio85 napisał:

Super! Gratulacje! 🥰Mam nadzieję, że kiedyś mi będzie dane napisać do Was taka cudowna wiadomość 🥰

👍👊💪Do boju! 🥰 Jak odpocznę mam nadzieję, że też dolączę do " gry". Trzymam za Ciebie kciuki ❤️

Cudownie! 🥰Ależ ten czas pędzi 😁pamiętam jak dopiero co pisałaś że jesteś w ciazy a tu już  25 tydzień! 😮🥰

Dziękuje! Jestem i ciekawa jak będzie tym razem i boje się, ze to już. Strusio jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam nadzieję że niedługo dołączę do grona szczęśliwców 🤞🤭 dziewczyny! w poniedziałek mam pobranie jajeczek czy jak to poprawnie nazwać, a we wtorek mają mi dać znać ile i czy są  jakieś zarodki...boję się rozczarowania 🙈 nie wiem jak zareaguję jak mi zadzwonią i powiedzą że nie ma ani jednego..eh..wiem wiem..trzeba myśleć pozytywnie i nie wybiegać do przodu ale same wiecie..czasem się nie da...

Czytam wasze wiadomości i tak sobie myślę że kurde ale wy jesteście wszystkie silne 💪 to naprawdę budujące 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Teklaoli napisał:

Ja też mam nadzieję że niedługo dołączę do grona szczęśliwców 🤞🤭 dziewczyny! w poniedziałek mam pobranie jajeczek czy jak to poprawnie nazwać, a we wtorek mają mi dać znać ile i czy są  jakieś zarodki...boję się rozczarowania 🙈 nie wiem jak zareaguję jak mi zadzwonią i powiedzą że nie ma ani jednego..eh..wiem wiem..trzeba myśleć pozytywnie i nie wybiegać do przodu ale same wiecie..czasem się nie da...

Czytam wasze wiadomości i tak sobie myślę że kurde ale wy jesteście wszystkie silne 💪 to naprawdę budujące 😊

Będzie dobrze 👊✊ . Ile masz z USG pęcherzyków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Zuzanna. napisał:

Będzie dobrze 👊✊ . Ile masz z USG pęcherzyków?

nie pamiętam..chyba 5 lub 6 🤔

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Teklaoli napisał:

nie pamiętam..chyba 5 lub 6 🤔

Trzymam kciuki 🍀

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Evi35 napisał:

Dziękuje! Jestem i ciekawa jak będzie tym razem i boje się, ze to już. Strusio jak się czujesz?

Jest już lepiej. To już 12 dzień po poronieniu i zostało mi tylko bardzo delikatne plamienie. Za 1.5 tyg powtarzam betę, odbieram wynik histopatologiczny i idę na USG. Wydaje mi się, że udało mi się oczyścić samoistnie ( mam taką nadzieję przynajmniej 🙏). Załatwiłam już formalności związane ze skróconym urlopem macierzyńskim oraz rocznym urlopem na podratowanie ... Wiec mogę już odpoczywać i dochodzić do siebie bez stresu. Będę miała sporo czasu na dojście do siebie ❤️ oby ten czas przyniósł mi to o czym marzę ❤️ 

Trzymam za Ciebie mocno kciuki ♥️informuj na bieżąco co u Ciebie 🙂

 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Teklaoli napisał:

nie pamiętam..chyba 5 lub 6 🤔

Trzymam kciuki ❤️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny!

Wracam po praru tygodniach. W czwartek bylismy na USG- mamy serduszko. Jednak w dalszym ciagu plamie/krwawie... Srednio co kilka dni, okreslilabym to pomiedzy 2 lyzkami stolowymi do pol szklanki krwi wiec jednak sporo. Widzicie, w Polsce bym pewnie dostala L4 i nakaz lezenia, tutaj powiedziano mi tylko, ze to normalne i prosze sie nie denerwowac. ECHHHH...

 

Strusio, bardzo sie ciesze, ze ta okropna sprawa skonczyla sie w miare szczesliwie. 

 

Dziewczyny wszystkim z brzuszkami gratuluje i sama nie moge sie doczekac. Oby wszystko bylo ok. 

  • Like 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lenasia napisał:

Hej dziewczyny!

Wracam po praru tygodniach. W czwartek bylismy na USG- mamy serduszko. Jednak w dalszym ciagu plamie/krwawie... Srednio co kilka dni, okreslilabym to pomiedzy 2 lyzkami stolowymi do pol szklanki krwi wiec jednak sporo. Widzicie, w Polsce bym pewnie dostala L4 i nakaz lezenia, tutaj powiedziano mi tylko, ze to normalne i prosze sie nie denerwowac. ECHHHH...

 

Strusio, bardzo sie ciesze, ze ta okropna sprawa skonczyla sie w miare szczesliwie. 

 

Dziewczyny wszystkim z brzuszkami gratuluje i sama nie moge sie doczekac. Oby wszystko bylo ok. 

Gratuluję serduszka 🙂 i trzymam kciuki aby wszystko było dobrze ✊👊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mamy ostatni zarodek i w maju idziemy po niego. Mamy nadzieję, że się przyjmie. Jeśli nie to do kliniki wrócimy dopiero gdzieś za rok bo kasa, wolne w pracy i porobie badania immunologię, badanie testu okna implantacyjnego. A teraz mam dylemat bo tarczyca zawsze u mnie nisko była a teraz poniżej normy TSH 0.071 i Ft4 1.24 oraz Ft3 5.51 . Endokrynolog z kliniki daje zielone światło do transferu bo Ft4 jest ok i nie widzi problemu ze TSH poniżej normy. Proszę powiedzcie co myślicie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Zuzanna. napisał:

Dziewczyny mamy ostatni zarodek i w maju idziemy po niego. Mamy nadzieję, że się przyjmie. Jeśli nie to do kliniki wrócimy dopiero gdzieś za rok bo kasa, wolne w pracy i porobie badania immunologię, badanie testu okna implantacyjnego. A teraz mam dylemat bo tarczyca zawsze u mnie nisko była a teraz poniżej normy TSH 0.071 i Ft4 1.24 oraz Ft3 5.51 . Endokrynolog z kliniki daje zielone światło do transferu bo Ft4 jest ok i nie widzi problemu ze TSH poniżej normy. Proszę powiedzcie co myślicie 

Zuzanna a lekarz teraz nie proponował żadnej dodatkowej diagnostyki? Dobrze pamiętam, że własne zarodki mieliście słabej klasy, a adoptowane były całkiem dobrej? 

Ja bym chyba próbowała wykonać dodatkowe badania, aby wyeliminować inne przyczyny. Miałaś robioną kiedyś histeroskopię, kiry itd? Ja wiem, że to wszystko kosztuje dużo pieniędzy jednak został Wam tylko jeden zarodek. 

Co do TSH to ono może się wahać w zależności od dnia cyklu. TSH jest niskie ale jeszcze w dolnych granicach normy, raczej nie będzie miało wpływu na powodzenie implantacji zarodka. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Jennn napisał:

Zuzanna a lekarz teraz nie proponował żadnej dodatkowej diagnostyki? Dobrze pamiętam, że własne zarodki mieliście słabej klasy, a adoptowane były całkiem dobrej? 

Ja bym chyba próbowała wykonać dodatkowe badania, aby wyeliminować inne przyczyny. Miałaś robioną kiedyś histeroskopię, kiry itd? Ja wiem, że to wszystko kosztuje dużo pieniędzy jednak został Wam tylko jeden zarodek. 

Co do TSH to ono może się wahać w zależności od dnia cyklu. TSH jest niskie ale jeszcze w dolnych granicach normy, raczej nie będzie miało wpływu na powodzenie implantacji zarodka. 

 

Właśnie on nie proponuje. Mówi że trzeba trafić na ten odpowiedni zarodek . Że teraz zmieni leki . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Jennn napisał:

Zuzanna a lekarz teraz nie proponował żadnej dodatkowej diagnostyki? Dobrze pamiętam, że własne zarodki mieliście słabej klasy, a adoptowane były całkiem dobrej? 

Ja bym chyba próbowała wykonać dodatkowe badania, aby wyeliminować inne przyczyny. Miałaś robioną kiedyś histeroskopię, kiry itd? Ja wiem, że to wszystko kosztuje dużo pieniędzy jednak został Wam tylko jeden zarodek. 

Co do TSH to ono może się wahać w zależności od dnia cyklu. TSH jest niskie ale jeszcze w dolnych granicach normy, raczej nie będzie miało wpływu na powodzenie implantacji zarodka. 

 

Właśnie on nie proponuje. Mówi że trzeba trafić na ten odpowiedni zarodek . Że teraz zmieni leki . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Jennn napisał:

Zuzanna a lekarz teraz nie proponował żadnej dodatkowej diagnostyki? Dobrze pamiętam, że własne zarodki mieliście słabej klasy, a adoptowane były całkiem dobrej? 

Ja bym chyba próbowała wykonać dodatkowe badania, aby wyeliminować inne przyczyny. Miałaś robioną kiedyś histeroskopię, kiry itd? Ja wiem, że to wszystko kosztuje dużo pieniędzy jednak został Wam tylko jeden zarodek. 

Co do TSH to ono może się wahać w zależności od dnia cyklu. TSH jest niskie ale jeszcze w dolnych granicach normy, raczej nie będzie miało wpływu na powodzenie implantacji zarodka. 

 

Jaka jest normą TSH bo ja myślałam że minimum 0.350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Jennn napisał:

Zuzanna a lekarz teraz nie proponował żadnej dodatkowej diagnostyki? Dobrze pamiętam, że własne zarodki mieliście słabej klasy, a adoptowane były całkiem dobrej? 

Ja bym chyba próbowała wykonać dodatkowe badania, aby wyeliminować inne przyczyny. Miałaś robioną kiedyś histeroskopię, kiry itd? Ja wiem, że to wszystko kosztuje dużo pieniędzy jednak został Wam tylko jeden zarodek. 

Co do TSH to ono może się wahać w zależności od dnia cyklu. TSH jest niskie ale jeszcze w dolnych granicach normy, raczej nie będzie miało wpływu na powodzenie implantacji zarodka. 

 

Jaka jest normą TSH bo ja myślałam że minimum 0.350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zuzanna. napisał:

Właśnie on nie proponuje. Mówi że trzeba trafić na ten odpowiedni zarodek . Że teraz zmieni leki . 

Zuzanna miałaś kiedykolwiek robioną jakąkolwiek diagnostykę po niepowodzeniach? Z tego co pamiętam to jesteś po 5 nieudanych transferach w tym jednej ciąży biochemicznej?

Za niepowodzenia najczęściej odpowiadają nieprawidłowe zarodki w około 70-80%, ale zawsze jest jeszcze te 20-30%, gdzie przyczyna leży po stronie organizmu kobiety. Trochę mnie zaskakuje podejście Twojego lekarza. 

Co do TSH to źle sobie popatrzyłam na Twój wynik i rzeczywiście jest za niski. TSH powinno się jednak oceniać razem z FT4 lub FT3. Jeśli masz wątpliwości zawsze możesz to skonsultować z innym endokrynologiem. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Jennn napisał:

Zuzanna miałaś kiedykolwiek robioną jakąkolwiek diagnostykę po niepowodzeniach? Z tego co pamiętam to jesteś po 5 nieudanych transferach w tym jednej ciąży biochemicznej?

Za niepowodzenia najczęściej odpowiadają nieprawidłowe zarodki w około 70-80%, ale zawsze jest jeszcze te 20-30%, gdzie przyczyna leży po stronie organizmu kobiety. Trochę mnie zaskakuje podejście Twojego lekarza. 

Co do TSH to źle sobie popatrzyłam na Twój wynik i rzeczywiście jest za niski. TSH powinno się jednak oceniać razem z FT4 lub FT3. Jeśli masz wątpliwości zawsze możesz to skonsultować z innym endokrynologiem. 

 

No będę musiała skonsultować i pomyśleć nad dodatkowymi badaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny 

My juz po wizycie..okazalo sie ze mialam 24 jajeczka do pobrania ale niestety muszę przeczekać miesiac az mi się unormuje wszystko bo sie okazało ze mam ohss czyli ovarian hyperstymulation syndrome...a tego co czytałam i co mi wytłumaczyli ze lepiej jest  przeczekać, uspokoić organizm bo moze dojsc do rożnych niefajnych  sytuacji i moglabym wylądować nawet na odziale intesywnej terapii.

No i czekamy na jutrzejszy telefon z info ilemamy zaplodnionych jajeczek 🤞🤞🤞🤞🙏🙏🙏🙏

Trzymajcie za nas kciuki 😘

Dzieki wielkie

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Teklaoli napisał:

Hej dziewczyny 

My juz po wizycie..okazalo sie ze mialam 24 jajeczka do pobrania ale niestety muszę przeczekać miesiac az mi się unormuje wszystko bo sie okazało ze mam ohss czyli ovarian hyperstymulation syndrome...a tego co czytałam i co mi wytłumaczyli ze lepiej jest  przeczekać, uspokoić organizm bo moze dojsc do rożnych niefajnych  sytuacji i moglabym wylądować nawet na odziale intesywnej terapii.

No i czekamy na jutrzejszy telefon z info ilemamy zaplodnionych jajeczek 🤞🤞🤞🤞🙏🙏🙏🙏

Trzymajcie za nas kciuki 😘

Dzieki wielkie

Ale wynik! Moje gratulacje! Teraz czekamy na info o zarodkach 🍀

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Teklaoli napisał:

Hej dziewczyny 

My juz po wizycie..okazalo sie ze mialam 24 jajeczka do pobrania ale niestety muszę przeczekać miesiac az mi się unormuje wszystko bo sie okazało ze mam ohss czyli ovarian hyperstymulation syndrome...a tego co czytałam i co mi wytłumaczyli ze lepiej jest  przeczekać, uspokoić organizm bo moze dojsc do rożnych niefajnych  sytuacji i moglabym wylądować nawet na odziale intesywnej terapii.

No i czekamy na jutrzejszy telefon z info ilemamy zaplodnionych jajeczek 🤞🤞🤞🤞🙏🙏🙏🙏

Trzymajcie za nas kciuki 😘

Dzieki wielkie

👊✊

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, MamaAniola napisał:

Ale wynik! Moje gratulacje! Teraz czekamy na info o zarodkach 🍀

Czyli ze dobry? Ja jestem nowicjuszka i w sumie nie  wiem czy to dużo  mało czy ok...

Oby teraz jakies zarodki z tego były 🤞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Teklaoli napisał:

Czyli ze dobry? Ja jestem nowicjuszka i w sumie nie  wiem czy to dużo  mało czy ok...

Oby teraz jakies zarodki z tego były 🤞

Oczywiście, że tak! Co prawda do procesu zapłodnienia potrzebne są dojrzałe jajeczka - Ty nie masz jeszcze tej informacji ile z nich się do tego nadaje, ale duża ilość jajeczek zwiększa szanse 💙

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Teklaoli napisał:

Czyli ze dobry? Ja jestem nowicjuszka i w sumie nie  wiem czy to dużo  mało czy ok...

Oby teraz jakies zarodki z tego były 🤞

Wynik bardzo dobry! Oby były dobre i oby udało się je zapłodnić 🙂 w UK wszystkie zapladniają? W PL nie. Określoną ilość tylko się zapladnia jeżeli nie ma innych wskazań a resztę oocytów się mrozi. I hodujecie do blastocyst (5/6 doba)? Czy już i 3 dniowe się zamraża w UK?

a decyzja o wstrzymaniu na pewno dobra 👍 jeżeli masz zagrożenie hiperstymuacją to pij dużo wody 🙂 ale i o ile pamiętam dieta bogata w białko była zalecana 🤔 faktycznie warto zachować czujność. Trochę tu mieliśmy osób z hiperką i nic przyjemnego 🤷

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×