Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Julitka45

Co myślicie o imieniu Maria dla córeczki?

Polecane posty

Mam jeszcze dwie opcje takie jak Eliza i Małgorzata. Co myślicie o tych imionach? Które z nich podoba Wam się najbardzie?

 

 

 

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie. Planuje wyjść za mąż. Jednak nie mam czasu na jazde po rodzinie. Tym bardziej że ja mieszkam w mieście a duża część z nich mieszka we wsi. Czy myślicie że obraźliby się gdybym zamiast ich odwiedzić wysłała tylko zaproszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maria… Marysia, calkiem ladne. Eliza i Malgorzata tez wlasciwie, przyjemne imiona. Eliza najmniej mi sie podoba z tych trzech.

A co do rodziny, wysylaj zaproszenia. Jesli chcesz z nimi porozmawiac, mozna tez najpierw zadzwonic ale nie trzeba jezdzic chyba ze chcesz. Ja bym pojechala do dziadkow tylko jesli juz, rodzenstwo rodzicow i kuzynowstwo dostaja zaproszenie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maria mi tak średnio się podoba. Na pewno nie wybrałabym tego imienia, ale to wam ma się podobać. Z tych wszystkich najbardziej podoba mi sie Małgorzata, ale wole to imię w skróconej formie Gosia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maria piękne imię. Gdybym miała córkę,  pewnie tak.wlasnie miałaby na imię. Ale mam 3 synów i marian już gorzej 😉

Zaproszenia śmiało możesz wysłać, ale najpierw bym zadzwoniła i porozmawiała. Dziadkowie osobiście,  rodzeństwo też, jeśli możesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marysia - bardzo ładnie. Podoba mi się. Eliza też ładnie. Ale Gośka to już nie. Ale mi po prostu źle się kojarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eliza potem Maria(nie Marysia) i na końcu Małgorzata. Ta ostatnia ma dużo zdrobnien jeśli się lubi Gosia, Gonia, Megi, Malgos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matkofobia

Maria podoba mi się ale źle się kojarzy, może dlatego, że znam głównie osoby starsze, które się tak nazywają - nie żebym miała coś do ludzi starszych, po prostu dawniej co druga kobieta miała tak na imię, a wszystko w nadmiarze szybko się nudzi, powszechnieje. Małgorzata średnio mi się podoba, ale dla mnie neutralne, znam kilka pozytywnych zwariowanych kobiet o tym imieniu. Eliza - bardzo mi się podoba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Annn2020 napisał:

Eliza potem Maria(nie Marysia) i na końcu Małgorzata. Ta ostatnia ma dużo zdrobnien jeśli się lubi Gosia, Gonia, Megi, Malgos

Nie ma potrzeby używania zdrobnien i w ogóle nie rozumiem sensu nadawania pięknych dźwięcznych jmion by całe życie mówić do dziecka jakas śmieszna przekształcona forma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KateZRzeszowa napisał:

Nie ma potrzeby używania zdrobnien i w ogóle nie rozumiem sensu nadawania pięknych dźwięcznych jmion by całe życie mówić do dziecka jakas śmieszna przekształcona forma. 

Może nie całe życie ale chociaż w dzieciństwie żeby okazać czułość bliskość itp chociaż zdrobnienia mojego imienia mnie wkurzają. Całe życie chciałam mieć takie imię które będzie używane w pełnej formie a nie takie które każdy odrazu zdrabnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Annn2020 napisał:

Może nie całe życie ale chociaż w dzieciństwie żeby okazać czułość bliskość itp chociaż zdrobnienia mojego imienia mnie wkurzają. Całe życie chciałam mieć takie imię które będzie używane w pełnej formie a nie takie które każdy odrazu zdrabnia

I właśnie to.jest bez sensu, bo większość ludzi nie lubi zrobienia swojego imienia a wszyscy to robia. Czułości można okazać dodając:skarbie, kotku,kochanie, maleństwo itd... ale skręca mnie jak dziecko ma na imię np Wiktoria a ciągle jesr nazywana Kusia. Może warto zmienić na tą Kusie w akcie urodzenia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KateZRzeszowa napisał:

I właśnie to.jest bez sensu, bo większość ludzi nie lubi zrobienia swojego imienia a wszyscy to robia. Czułości można okazać dodając:skarbie, kotku,kochanie, maleństwo itd... ale skręca mnie jak dziecko ma na imię np Wiktoria a ciągle jesr nazywana Kusia. Może warto zmienić na tą Kusie w akcie urodzenia? 

Nie wiem czy większość. Jedni lubią inni nie. Akurat ja znam takie osoby które wola zdrobnienia niż pełna formę swojego imienia. Lubię zdrobnienia ale nie wszystkie. Wkurza mnie tylko ze niektorzy  ludzie automatycznie zdrabniają imiona typu Maria, Małgorzata, Elżbieta  itd. Przedstawiasz się Katarzyna i zaraz słyszysz - miło cie poznać Kasiu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, KateZRzeszowa napisał:

Nie ma potrzeby używania zdrobnien i w ogóle nie rozumiem sensu nadawania pięknych dźwięcznych jmion by całe życie mówić do dziecka jakas śmieszna przekształcona forma. 

Ja lubie zdrobnienia imion, choć nie wszystkie. Trudno żeby do dziecka zwracać się Małgorzato czy Katarzyno. Właśnie te imiona są imionami których wole zdrobnienia niż w pełnej formie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie trzy piekne. Maria to klasyka, jestem niewierzaca i i tak mi sie podoba. Eliza jest ciekawym imieniem, sama bym go nie nadala dziecku ale jest ladne. Malgorzata to przepiekne imie, bardzo mi sie podoba, do tego stopnia, ze mimo, ze te Goski ktore poznalam blizej okazywaly sie zwyczajnie wredne, nawet to mnie nie zniechecalo by rozwazac czy nie nadac go corce. ( tu zaznaczam, ze nie uwazam, ze wszystkie Gosie sa wrednymi babami, mialam akurat pecha do kobiet ktore nosily to przepiekne imie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×