Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Madzielka

Obiecałam dziecku nagrode gdy schudnie. Czy dobrze zrobiłam?

Polecane posty

Wszyscy przeszliśmy na zdrową dietę. Powiedziałam córce że gdy na wadze będzie 5 kg mniej to dostanie nowy tablet i pójdziemy wszyscy wspólnie na pizze. Jednak mam wątpliwości czy dobrze zrobiłam. Postąpiłam tak dlatego że pewnie gdyby nie miała żadnej motywacji to jadłaby niezdrowe rzeczy np. w szkole. Jednak mam wątpliwości czy dobrze zrobiłam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ZwłokiBabciBonczak napisał:

Schudnij to na pizze pojdziemy xD raczej slabe

Ale tylko raz a potem ciągle zdrowe odżywanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Madzielka napisał:

Ale tylko raz a potem ciągle zdrowe odżywanie 

Widać, że Ty masz też problem z racjonalnym odżywianiem. Racjonalne to też takie, w którym jest miejsce i na sałatę i na pizzę, a waga nie leci do góry. 

Inaczej to nie ma sensu, nagradzanie pizzą sprawia, że jedzenie będzie traktować jako nagrodę, a stąd niedaleko do zaburzeń odżywiania.

Tablet za schudnięcie to też słaby pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie? Jesli to zmotywuje dziecko i chcesz kupić ten tablet to świetny pomysł. Dorosly tez czesto potrzebuje motywacji zeby wziąć się za siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorka tego tematu to ta sama osoba, która jakiś czas temu założyła temat, że nie akceptuje swojego dziecka bo nie chce nosić soczewek zamiast okularów, wmawia za dużą wagę mimo prawidłowej i nie może się pogodzić z tym, że córka nie jest najlepsza w szkole. Kolejny temat założony na potrzeby zrobienia burzy. Nie będę mówić jakiej burzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Dobrosułka napisał:

Zauwazylam.  Powinnismy zlozyc sie na tablet dla niej jezeli do konca roku da swojej corce spokoj

I na pizze

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Madzielka napisał:

Wszyscy przeszliśmy na zdrową dietę. Powiedziałam córce że gdy na wadze będzie 5 kg mniej to dostanie nowy tablet i pójdziemy wszyscy wspólnie na pizze. Jednak mam wątpliwości czy dobrze zrobiłam. Postąpiłam tak dlatego że pewnie gdyby nie miała żadnej motywacji to jadłaby niezdrowe rzeczy np. w szkole. Jednak mam wątpliwości czy dobrze zrobiłam. 

To znaczy że wcześniej wcale zdrowo nie gotowałaś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matkofobia

Moim zdaniem dziecko nie rozumie samo z siebie na czym ma dokładnie polegać takie schudnięcie, co ma niby samo z siebie liczyć kalorie? Układać dietę? Przestrzegać planu diety? Jeśli już to dziecko trzeba nauczyć tego, dietetyk, treningi pod okiem trenera, zapisanie dziecka na jakiś kurs, do klubu sportowego, cokolwiek... Jeżeli motywacją dla dziecka ma być tylko zakup tableta czy laptopa, to słaba motywacja, bo na krótką metę. Motywacją powinno być dla dziecka lepsze samopoczucie, lepsze zdrowie i większa samoakceptacja a nie to, czy mamusia będzie ją akceptować chudszą bo teraz jej nie akceptuje (swoją drogą świetnie) i obiecana nagroda bez pokazania jakim kosztem i wysiłkiem fizycznym powinno się to osiągnąć. Tak mi się wydaje - bez pokazania w jaki sposób ma to zrobić, samą tylko dietą (gdzie pewnie spuszczona na chwilę z oka będzie podjadać - nie mówiąc już w jakie wyrzuty sumienia ją wpędzisz, gdy ukradkiem będzie podjadała, nie będzie widziała sensu i efektów diety, może nawet będzie chodziła momentami głodna i będzie się za wszystko obwiniała bo będzie się czuła nie warta miłości mamy, nie warta by poświęcać jej czas i nie warta zasr.... tableta). 

Edytowano przez matkofobia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bezrobotna napisał:

 

To znaczy że wcześniej wcale zdrowo nie gotowałaś. 

I dlatego teraz chce odchudzić dziecko 😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×