Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

6 godzin temu, Kasia.Ch napisał:

Zbadałam dzisiaj betę i niestety wynik bardzo niski 879.

5 dni temu było 518.

wiec prawie nie urósł albo zaczął spadać.

czyli niestety nie mam takiego farta , ze znowu pierwszy transfer szczęśliwy. Teraz dopiero wiem jakie to ciężkie 😞 

Bardzo mi przykro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Izuu07 napisał:

Beta na początku ciąży bardzo szybko przyrasta i świadczy o dobrze rozwijającej się ciąży. Pierwsze tygodnie co 48h praktycznie podwaja swoją wartość. Dlatego tak szybko wiemy o ciąży. "normalne" kobiety dowiadują się o ciąży w ok 6tyg (z powodu braku miesiączki) gdzie u lekarza czesto widzą już bijące serduszko. My "invitro-we" (przepraszam, nie chce nikogo urazić określeniami) dowiadujemy się w końcówce 3 czy w 4 tyg gdzie na USG widać raptem pęcherzyk... A  w sumie jakbyśmy poszły 5-10dni po transferze to raczej nic byśmy nie zobaczyły, pomimo przyrostu bety. Bo po hormonie beta-HCG i jego poziomie we krwi już wiemy. 

U Kasi.Ch beta ma bardzo mały przyrost przez 5 dni.... Powinna być na poziomie ok min 2000-3000. Niestety, tak jak napisała. Albo nie rośnie prawidłowo albo zaczęła już spadać.... więc prawdopodobnie ciąża się nie rozwija dalej.... 

Tak mi przykro Kasiu ❤️. Przepraszam, za tłumacze na Twoim przykładzie..... 

Aaa dzięki wielkie za wyjaśnienia 😊ja bardzo mało robiłam researchu w tym kierunku..wiem tyle ile (tak myślę🤔) przeciętna kobieta..dopiero tu na forum od Was sie dowiaduję  wielu ciekawych i bardzo przydatnych rzeczy 😁 czasem aż  mi wstyd jak mało wiem..ale u mnie to działa tak ze im mniej wiem tym mniej analizuje i fixuje na tym  punkcie😜

Również bardzo mi przykro ze Kasi nie wyszło 😔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Teklaoli napisał:

Aaa dzięki wielkie za wyjaśnienia 😊ja bardzo mało robiłam researchu w tym kierunku..wiem tyle ile (tak myślę🤔) przeciętna kobieta..dopiero tu na forum od Was sie dowiaduję  wielu ciekawych i bardzo przydatnych rzeczy 😁 czasem aż  mi wstyd jak mało wiem..ale u mnie to działa tak ze im mniej wiem tym mniej analizuje i fixuje na tym  punkcie😜

Również bardzo mi przykro ze Kasi nie wyszło 😔

Dlatego super , ze takie forum istnieje. Dużo wiedzy, ale przede wszystkim dużo wsparcia 😘

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Kasia.Ch napisał:

Dlatego super , ze takie forum istnieje. Dużo wiedzy, ale przede wszystkim dużo wsparcia 😘

Oj  to prawda 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny tydzień temu 

Beta 737,2 

Dzisiaj tylko 3567 😞

znów chyba nic z tego 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Marta0308 napisał:

Dziewczyny tydzień temu 

Beta 737,2 

Dzisiaj tylko 3567 😞

znów chyba nic z tego 😞

Dziewczyny co to za czarna seria... 😢 przykro mi 😢

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Marta0308 napisał:

Dziewczyny tydzień temu 

Beta 737,2 

Dzisiaj tylko 3567 😞

znów chyba nic z tego 😞

Marta sprawdzałaś przyrost w kalkulatorze bety? Powyżej 1000 beta zwalnia, może wcale nie jest tak źle jak sądzisz🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Jennn napisał:

Marta sprawdzałaś przyrost w kalkulatorze bety? Powyżej 1000 beta zwalnia, może wcale nie jest tak źle jak sądzisz🤔

Przyrost niby 56 a norma niby 66 już nienwiem jestem załamana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Marta0308 napisał:

Przyrost niby 56 a norma niby 66 już nienwiem jestem załamana 

Kiedy masz USG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jennn napisał:

Kiedy masz USG?

Miałam zgłoście się za 2 tyg dopiero 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Marta0308 napisał:

Miałam zgłoście się za 2 tyg dopiero 

Marta idz na usg. Powyżej 1000 jest już widoczny pecherzyk ciążowy.  Może lekarz go oceni czy prawidłowy jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, AsiaWin napisał:

Marta idz na usg. Powyżej 1000 jest już widoczny pecherzyk ciążowy.  Może lekarz go oceni czy prawidłowy jest!

Kurde pójdę ale się strasznie boję tak długo się staram jestem na accofilu beta rosła ładnie a tu takie coś nocy nie dużo poniżej normy ale jednak poniżej a naprawdę już myślałem że się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Marta0308 napisał:

Kurde pójdę ale się strasznie boję tak długo się staram jestem na accofilu beta rosła ładnie a tu takie coś nocy nie dużo poniżej normy ale jednak poniżej a naprawdę już myślałem że się uda

Idz idz... wiem jakie to ciężkie  😞  a czy accofil może powodować chwilowe nieprawidłowe przyrosty bety przy prawidłowo rozwijającym się zarodku? Umow się na usg a swoją drogą zrobiłabym betę po 2 dniach żeby zobaczyć czy rośnie. Normy normami a natura robi swoje. Czasami z niskich przyrostow rodzą się dzieci!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, AsiaWin napisał:

Idz idz... wiem jakie to ciężkie  😞  a czy accofil może powodować chwilowe nieprawidłowe przyrosty bety przy prawidłowo rozwijającym się zarodku? Umow się na usg a swoją drogą zrobiłabym betę po 2 dniach żeby zobaczyć czy rośnie. Normy normami a natura robi swoje. Czasami z niskich przyrostow rodzą się dzieci!

Umówiłam się na usg nie do swojego lekarza byle szybciej do swojego z kliniki napisałam wiadomość zobaczymy co odp ale już chyba nawet nie potrafię płakać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Marta0308 napisał:

Umówiłam się na usg nie do swojego lekarza byle szybciej do swojego z kliniki napisałam wiadomość zobaczymy co odp ale już chyba nawet nie potrafię płakać 

A accofil dostałaś od Paśnika czy od swojego ginekologa? Jak od docenta to też bym do niego napisała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, AsiaWin napisał:

A accofil dostałaś od Paśnika czy od swojego ginekologa? Jak od docenta to też bym do niego napisała. 

Tak od Paśnika. Wysłałam mu wszystko razem z morfologia napisał walczymy dalej bez zmian

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marta0308 napisał:

Tak od Paśnika. Wysłałam mu wszystko razem z morfologia napisał walczymy dalej bez zmian

To walcz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marta0308 napisał:

Tak od Paśnika. Wysłałam mu wszystko razem z morfologia napisał walczymy dalej bez zmian

Myśle ze jedynie usg coś tu powie … 

ja wczoraj 873 dzisiaj 1120. Jutro znowu mam badać. Generalnie beta nie spada tylko słabo rośnie 😕 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Kasia.Ch napisał:

Myśle ze jedynie usg coś tu powie … 

ja wczoraj 873 dzisiaj 1120. Jutro znowu mam badać. Generalnie beta nie spada tylko słabo rośnie 😕 

👊✊ aby było wszystko dobrze 

 

5 godzin temu, Marta0308 napisał:

Dziewczyny tydzień temu 

Beta 737,2 

Dzisiaj tylko 3567 😞

znów chyba nic z tego 😞

Trzeba wierzyć, musi być dobrze ✊👊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny byłam na USG 

Wszystko na ten moment jest w normie pęcherzyk z ciałkiem ciążowym i było widać mrygajace echo serduszka czy jakoś tak lekarz powiedział.

Powiedział że na ten moment nie ma powodów żeby mnie niepokoic.

  • Like 13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Marta0308 napisał:

Dziewczyny byłam na USG 

Wszystko na ten moment jest w normie pęcherzyk z ciałkiem ciążowym i było widać mrygajace echo serduszka czy jakoś tak lekarz powiedział.

Powiedział że na ten moment nie ma powodów żeby mnie niepokoic.

Wiec sie nie martw bo stres jest nie wskazany. Lekarz mowi ze jest ok wiec jest ok 🙂 Mysl pozytywnie. Trzymamy kciuki 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marta0308 napisał:

Dziewczyny byłam na USG 

Wszystko na ten moment jest w normie pęcherzyk z ciałkiem ciążowym i było widać mrygajace echo serduszka czy jakoś tak lekarz powiedział.

Powiedział że na ten moment nie ma powodów żeby mnie niepokoic.

Marta rewelacyjna wiadomość!!!  😀😃🙂

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marta0308 napisał:

Dziewczyny byłam na USG 

Wszystko na ten moment jest w normie pęcherzyk z ciałkiem ciążowym i było widać mrygajace echo serduszka czy jakoś tak lekarz powiedział.

Powiedział że na ten moment nie ma powodów żeby mnie niepokoic.

Super 👊✊

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Marta0308 napisał:

Dziewczyny byłam na USG 

Wszystko na ten moment jest w normie pęcherzyk z ciałkiem ciążowym i było widać mrygajace echo serduszka czy jakoś tak lekarz powiedział.

Powiedział że na ten moment nie ma powodów żeby mnie niepokoic.

Ja również brałam accofil i czytałam kiedyś jakiś artykuł, że przy accofilu beta może słabiej rosnąć. Co prawda nie słyszałam tego od żadnego lekarza, który mnie prowadził, to był artykuł naukowy więc nie wiem ile w tym prawdy, ale może coś w tym jest :). Bądź dobrej myśli.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Natalia_1990_ napisał:

Ja również brałam accofil i czytałam kiedyś jakiś artykuł, że przy accofilu beta może słabiej rosnąć. Co prawda nie słyszałam tego od żadnego lekarza, który mnie prowadził, to był artykuł naukowy więc nie wiem ile w tym prawdy, ale może coś w tym jest :). Bądź dobrej myśli.

Pamiętam że nasza koleżanka z forum miała pierwsze pomiary bety które sie nie podwajały i brała accofil. Urodziła zdrowe dziecko. Tylko że to były te początkowe bety. Jak na usg widać to co powinno być na tym etapie to trzeba się cieszyć  😀 I to traktować jako obowiązujące! Czesto te niższe przyrosty dają szczęśliwe rozwiązanie a bardzo wysokie bety źle się kończą! Ja mocno trzymam kciuki Marta0308 i aż mi głupio że wczoraj zwatpilam i podtrzymalam Twoje wątpliwości  🤔

Kasia jeszcze jak u Ciebie byłoby dobrze to byłabym szczęśliwa! 😀

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Marta0308 napisał:

Dziewczyny byłam na USG 

Wszystko na ten moment jest w normie pęcherzyk z ciałkiem ciążowym i było widać mrygajace echo serduszka czy jakoś tak lekarz powiedział.

Powiedział że na ten moment nie ma powodów żeby mnie niepokoic.

Marta a wpisywałas tą swoją betę w kalkulator ciąży? Bo ja tak paczę i paczę na nią i (nie znam dokładnych dat i godzin pobrania) myślę, że jest tu "prawie" przyrost w normie.... 

A teraz to i tak już USG się liczy🙂 serduszko jest❤️❤️bije (mruga)❤️

Gratulację 🍀

20 godzin temu, Zuzanna. napisał:

 

Edytowano przez Izuu07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Izuu07 napisał:

Marta a wpisywałas tą swoją betę w kalkulator ciąży? Bo ja tak paczę i paczę na nią i (nie znam dokładnych dat i godzin pobrania) myślę, że jest tu "prawie" przyrost w normie.... 

A teraz to i tak już USG się liczy🙂 serduszko jest❤️❤️bije (mruga)❤️

Gratulację 🍀

Tak tak sprawdzałam i był trochę poniżej normy.

Niby norma to 66% a u mnie jakieś 57%

Oprócz tego USG, odpisal mi też lekarz z kliniki i napisał że beta jest ok i czekamy na usg w Klinice ale to jeszcze trochę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kasienka30 napisał:

Dziewczyny czy betę trzeba robić na czczo

Nie trzeba🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×