Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

7 minut temu, Memo napisał:

Cześć Wszytskim! Chciałam się przywitac.

Hej. Witam w nowym wątku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałam zasięgnąć Waszsj porady, jestem po 2och nieudanych transferach. Beta ani nie drgnęła. 

 Został nam tylko 1 ❄

Teraz nie wiem co robić dalej, iść za ciosem i próbować z 3cim transferem czy robić histeroskopia(immunologie mam zbadana). 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Memo napisał:

Chciałam zasięgnąć Waszsj porady, jestem po 2och nieudanych transferach. Beta ani nie drgnęła. 

 Został nam tylko 1 ❄

Teraz nie wiem co robić dalej, iść za ciosem i próbować z 3cim transferem czy robić histeroskopia(immunologie mam zbadana). 

Witaj Memo.

Ciężko Ci coś doradzić, nie znając Twojej historii ... Po której stronie problem z płodnością, jakie badania mieliście robione, transfery na cyklu nat czy sztucznym...? Można by pytać o wiele. 

Co na to Wasz lekarz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stale nas wyrzucają...  Szkoda, tyle informacji było ze starych wątkach... Zawsze musimy zaczynać wszystko od nowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Izuu07 napisał:

Witaj Memo.

Ciężko Ci coś doradzić, nie znając Twojej historii ... Po której stronie problem z płodnością, jakie badania mieliście robione, transfery na cyklu nat czy sztucznym...? Można by pytać o wiele. 

Co na to Wasz lekarz? 

Niepłodność idiopatyczna, wg wyników powinno się udać a tu za każdym razem d...

Mamy przepadane kariotypy i jest ok, kiry, komorki nk. Do obu transferów byl encorton i heparyna. Pierwszy transfer swiezy, drugi na cyklu sztucznym. 

Mąż mial kompleksowe badanie nasienia, co się dało to zrobił.

Jestem glupia co dalej robić.  Nie badaliśmy zarodków bo lekqrzz stwierdził,.ze skoro kariotyp Ok to nie ma sensu. 

Lekarz przebaknal , że jak się nie uda to się będziemy zastanawiać. Ale wiecie jak to jest. Chciałabym się dowiedzieć  jak to było u Was i co może mieć sens. 

Zostala tylko 1 blastka wiec szału też nie ma...

Edytowano przez Memo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Memo napisał:

Chciałam zasięgnąć Waszsj porady, jestem po 2och nieudanych transferach. Beta ani nie drgnęła. 

 Został nam tylko 1 ❄

Teraz nie wiem co robić dalej, iść za ciosem i próbować z 3cim transferem czy robić histeroskopia(immunologie mam zbadana). 

Witaj Memo

Niestety może być wiele przyczyn, niektóre niewidoczne na pierwszy rzut oka. Ja bym zrobiła histeroskopię wraz w pobraniem wycinka endometrium do badania komorek cd138 oraz uNK przed kolejnym transferem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Jennn napisał:

Witaj Memo

Niestety może być wiele przyczyn, niektóre niewidoczne na pierwszy rzut oka. Ja bym zrobiła histeroskopię wraz w pobraniem wycinka endometrium do badania komorek cd138 oraz uNK przed kolejnym transferem. 

Dziękuję za rade, ku temu się właśnie skłaniam. W przyszłym tyg wizyta i lekarza.

Powiem Wam, że niepłodności "uczy" cierpliwosci. Teraz jak muszę czekać w kolejce w sklepie , na autobus czy tramwaj to to już nie robi na mnie takiego wrażenia😅

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Memo napisał:

Dziękuję za rade, ku temu się właśnie skłaniam. W przyszłym tyg wizyta i lekarza.

Powiem Wam, że niepłodności "uczy" cierpliwosci. Teraz jak muszę czekać w kolejce w sklepie , na autobus czy tramwaj to to już nie robi na mnie takiego wrażenia😅

Ojjj taaak, bardzo uczy cierpliwości 😵

Myślę, że warto sprawdzić wszystko. Skoro masz jeszcze pomysł na siebie (lub lekarz) to trzeba próbować zwiększyć szanse. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Memo napisał:

Dziękuję za rade, ku temu się właśnie skłaniam. W przyszłym tyg wizyta i lekarza.

Powiem Wam, że niepłodności "uczy" cierpliwosci. Teraz jak muszę czekać w kolejce w sklepie , na autobus czy tramwaj to to już nie robi na mnie takiego wrażenia😅

Moze scratching? (pod koniec cyklu poprzedzającego transfer sie go go robi) można i sam a można i przy okazji histeroskopi więc może warto jeżeli ją planujecie a dałoby się termin dograć? Może warto też zrobić badania pozwalające na dokładniejsze trafienie w okienko implantacyjne? Dziewczyny tu pamiętam coś w tym kierunku robiły 🤔 

Pamiętaj, że mam się wydaje, że to aż 2 nieudane próby i szukamy od razu konkretnego powodu niepowodzenia a tak naprawdę to z drugiej strony też tylko 2 próby 🤷 naturalnie pary też starają się często przez kilka cykli 🤷 to że nie udało się raz czy drugi wcale nie oznacza że za 3 nie wyjdzie 🙂 (u mnie ruszyło przy 2 i 5 🤷) jesteś ładnie obstawiona skoro i heparyna i encorton, badania są 🤔 może po prostu nie trafiliście w 'ten' moment albo to nie był 'ten' zarodeczek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Luna, dziękuję za dobre słowa i rady❤

Będziemy rozmawiać z lekarzem,  mam nadzije, że coś konkretnego doradzi. Zdawałam sobie sprawę,  że to jest moze 40% szans , że się uda i człowiek chce wierzyć,  że to on będzie tym szczesciarzem a życie sobie .

Już się trochę otrząsnęłam i zbieram siłę na kolejne miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Memo napisał:

Chciałam zasięgnąć Waszsj porady, jestem po 2och nieudanych transferach. Beta ani nie drgnęła. 

 Został nam tylko 1 ❄

Teraz nie wiem co robić dalej, iść za ciosem i próbować z 3cim transferem czy robić histeroskopia(immunologie mam zbadana). 

Cześć Memo 😀 ja podchodziłam do tego tak, że statystycznie 1 na 3 transfery powinien się udać.  Pierwszy transfer miałam bez leków (tylko hormony) drugi i trzeci z heparyną i akardem. Po trzech nieudanych badalam immunologie. Po czwartym histeroskopia (chociaż jedna miałam już przed invitro). Każdy musi robić to co sumienie podpowiada.  Ja akurat jestem ostrożna z lekami i wolałam na początku bez nich i stopniowo po każdym kolejnym wprowadzałam dodatkowy lek. Oczywiście wskazanie na podstawie wyników badań.  Trzymam kciuki za podjęcie dobrych decyzji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny chciałam wam powiedzieć, że wszystko wskazuje na to, że w ciągu 2 tygodni będę tulić swojego synka w ramionach ❤ Już nie mogę się doczekać tego spotkania ❤

  • Like 16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Martuska napisał:

Dziewczyny chciałam wam powiedzieć, że wszystko wskazuje na to, że w ciągu 2 tygodni będę tulić swojego synka w ramionach ❤ Już nie mogę się doczekać tego spotkania ❤

Martuska masz przyspieszony termin porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Jennn napisał:

Martuska masz przyspieszony termin porodu?

Termin mam na 23 maja ale lekarz twierdzi, że w ciągu 2 tygodni powinnam urodzić bo szyjka krótka i miękka. Brzuszek opadł, na ktg zapisały się skurcze, bóle miesiaczkowe mam od 2 tygodni 😉 Całkiem prawdopodobne, że zobaczymy się wcześniej 💞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Martuska napisał:

Termin mam na 23 maja ale lekarz twierdzi, że w ciągu 2 tygodni powinnam urodzić bo szyjka krótka i miękka. Brzuszek opadł, na ktg zapisały się skurcze, bóle miesiaczkowe mam od 2 tygodni 😉 Całkiem prawdopodobne, że zobaczymy się wcześniej 💞

Widać, że Kacperkowi spieszy się, żeby poznać rodziców😍

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Martuska napisał:

Termin mam na 23 maja ale lekarz twierdzi, że w ciągu 2 tygodni powinnam urodzić bo szyjka krótka i miękka. Brzuszek opadł, na ktg zapisały się skurcze, bóle miesiaczkowe mam od 2 tygodni 😉 Całkiem prawdopodobne, że zobaczymy się wcześniej 💞

Łeee to już termin! 🙂 Trzymamy z synkiem kciuki za szybki i spokojny poród😘

Wyśpij się kobieto w tych ostatnich dniach 😜😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu nas wywalili 🙈🙉🙊ale nas ktoś prześladuje 🤣...

U mnie trochę newsów . Wczoraj dostałam urlop na poratowanie więc wracam do pracy dopiero od września 2023 r. Cieszę się bardzo bo jak nigdy potrzebuje o siebie teraz zadbać ❤️

Oprócz tego kochane przyszedł mój własny okres po poronieniu 😁...co ciekawe - jak w zegarku ( cykl 30 dni). 

Pod koniec maja mam 3 szczepienie limfocytami. Mam nadzieję, że przyniesie tylko to co dobre ❤️

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny , mam pytanie z serii tych głupich ale człowiek się nie zna to sobie po swojemu kmini🤭

Czy możliwe jest zrobienie histeroskopii podczas punkcji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Martuska napisał:

Dziewczyny chciałam wam powiedzieć, że wszystko wskazuje na to, że w ciągu 2 tygodni będę tulić swojego synka w ramionach ❤ Już nie mogę się doczekać tego spotkania ❤

Cudowna wiadomość 🥰 trzymam kciuki za szybki poród 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Memo napisał:

Dziewczyny , mam pytanie z serii tych głupich ale człowiek się nie zna to sobie po swojemu kmini🤭

Czy możliwe jest zrobienie histeroskopii podczas punkcji ?

Wiesz co. Wydaje mi się, że nie bardzo. . Ja też wpadłam na taki pomysł żeby połączyć zabiegi : histero i drożność ale mi odmówiono 😬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Strusio85 napisał:

Wiesz co. Wydaje mi się, że nie bardzo. . Ja też wpadłam na taki pomysł żeby połączyć zabiegi : histero i drożność ale mi odmówiono 😬

Rozumiem, pewnie gdyby się tak dalo to już by to robili.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Strusio85 napisał:

Wiesz co. Wydaje mi się, że nie bardzo. . Ja też wpadłam na taki pomysł żeby połączyć zabiegi : histero i drożność ale mi odmówiono 😬

A to dziwne bo u mnie w klinice można zrobić histeroskopię  z HSG podczas jednego zabiegu. Możesz mieć w znieczuleniu lub bez. Ja miałam samą histeroskopię diagnostyczną i mój lekarz sprawdzał oprócz tego ujścia jajowodów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Memo napisał:

Dziewczyny , mam pytanie z serii tych głupich ale człowiek się nie zna to sobie po swojemu kmini🤭

Czy możliwe jest zrobienie histeroskopii podczas punkcji ?

Nie wiem czy jest to technicznie możliwe, ale to są dwa różne zabiegi. Nie spotkałam się nigdzie z łączeniem punkcji z histeroskopią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jennn napisał:

A to dziwne bo u mnie w klinice można zrobić histeroskopię  z HSG podczas jednego zabiegu. Możesz mieć w znieczuleniu lub bez. Ja miałam samą histeroskopię diagnostyczną i mój lekarz sprawdzał oprócz tego ujścia jajowodów. 

Podczas histero też mi sprawdzano ujście jajowodów - ale na hsg z przepuszczaniem płynu zgody nie wyrażono. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Strusio85 napisał:

Podczas histero też mi sprawdzano ujście jajowodów - ale na hsg z przepuszczaniem płynu zgody nie wyrażono. 

Może Twoja klinika nie ma takiego łączonego zabiegu w ofercie? W mojej jest taka możliwość. Może to być też kwestia finansowa, bo zabieg łączony będzie kosztować mniej niż dwa osobne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jennn napisał:

Może Twoja klinika nie ma takiego łączonego zabiegu w ofercie? W mojej jest taka możliwość. Może to być też kwestia finansowa, bo zabieg łączony będzie kosztować mniej niż dwa osobne. 

Ja miałam histeroskopie i lekarz powiedział że przeszedł plyn przez jajowod! Więc bardzo się zdziwiłam że to widać było podczas histeroskopii. Chyba chodzi o to że do macicy wpuszcza się wodę i ona też przepłynie przez jajowod dodatkowo. Ps. Nie pomyliłam histeroskopii z hsg 😀

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie moglam spać w nocy i naczytałam się na różnych forach o histeroskopii i komórkach cd138. I jakie leczenie tego może być uciążliwe i , ze nie zawsze to pomaga to powiem Wam ,.ze jak mialalam werwe do działania tak dzisiaj szlam na autobus i ryczałam.  Nie moglam się powstrzymać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Memo napisał:

Nie moglam spać w nocy i naczytałam się na różnych forach o histeroskopii i komórkach cd138. I jakie leczenie tego może być uciążliwe i , ze nie zawsze to pomaga to powiem Wam ,.ze jak mialalam werwe do działania tak dzisiaj szlam na autobus i ryczałam.  Nie moglam się powstrzymać. 

Czasem nie warto za dużo czytać😉

Nie miałaś histeroskopii więc nie wiadomo czy jest tam coś nie tak. Ja mam tak często, że spodziewam się że jakieś badanie wyjdzie źle, a potem wyniki są w porzadku. Wiem, że ciężko powiedzieć nie martw się na zapas, ale tworzenie czarnych scenariuszy nie pomaga🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×