Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
roztargniona09

Wyprawka na lato. Jakie ubranka?

Polecane posty

Ile czego kupować letniemu dziecku? Póki co mam wszystko typowo letnie a na brzydsza pogodę pozostaje dziecko chyba kocem owinąć. Ile czego kupowałyście tzn ile body z krótkim rękawem ile z długim, długie spodenki na lato to ile kupić sztuk, podobnie z bluzami? No i nieszczęsne pajace uważam je za głupotę i są mało praktyczne ale kupiłam cztery, pewnie za mało ale w końcu to lato czy naprawdę dziecko nie może leżeć w body trzeba je w ten pajac tułać? Jak dla mnie to za gorąco dziecku będzie. Ale się nie znam więc pytam o rzeczy praktyczne nie o jakieś fanaberie które są słodkie itp. I ciągle się zastanawiam ile tych body pokupować? Po jednym, dwa na dzień, a może więcej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może napisze też ile czego na razie mam. Wymieniam rzeczy tylko praktyczne wśród nich nie ma jakichś słodkich komplecikow itp na które sobie pozwoliłam ale wiem że to bardziej dla mojej przyjemności.

12 sztuk body z krótkim rekawem

5 sztuk body z długim rekawem

7 par cienkich spodenek dlugich

4 pary spodenek krotkich

3 bluzy

4 pajace 

2 pary śpiochów 

Czapeczki, skarpetki, niedrapki w ilościach rozsądnych. Domyślam się że mam za mało wszystkiego, ale wydaje mi się że najmniej mam bodziaków krótkich i krótkich spodenek. Chcę skompletować wszystko na miesiąc nie dłużej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rodziłam w czerwcu i od kiedy wyszliśmy ze szpitala było gorąco więc głównie body z krótkim i długim rękawem, czasami na to cienkie spodenki, w chłodniejsze dni na noc pajacyk, a tak to też body z długim rękawkiem bo tylko ręce wystawały. Rękawiczki niedrapki miałam i raz użyłam, jak dla mnie był to zbędny wydatek. Lekkie czapeczki, kocyk do wózka na wierzch i tyle. Co do ilości no nie powiem, miałam tego trochę bo dużo też dostałam, a tak naprawdę wszystko było na chwile bo bardzo szybko dziecko rośnie i używałam kilku rzeczy w kółko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłam dziś jeszcze 12 par bodziaków, 3 pajace i 5 par krótkich spodenek. Te niedrapki to mam dwie pary na odczepnego, bo wiem, ze w szpitalu zakladaja w domu nie mam zamiaru tego uzywac, podobnie jak skarpetek mam 7 par i to w przypadku gorszej pogody, nie bede przecież dziecku w upały skarpet zakładać. Nie chcę tego za wiele, bo nie mam zamiaru tego potem targać za granicę.  Tylko praktyczne chcę rzeczy i niewiele, rodzina i znajomi mają zakaz kupowania szmat. Niech dają jak muszą pampersy i tetrę, jak mi ktoś wręczy ubranko to dostanie nim w paszczę. Mama oczywiście twierdzi, że mam za mało wszystkiego, ale do niej chyba nie dociera, że dziecię za długo z nią nie pobędzie i jakby mogła to nakupowałaby dziecku tego na rok. I tak kupuję wszystko za duże chyba, ale wszystkie znane mi mamy doradziły brać większe rozmiary. Nie wiem też jak z czapeczkami, bo nie jestem ich zwolenniczką i nie chciałabym w upały dzieciaka czapką męczyć, a wszyscy w kólko jęczą, że ta czapeczka być musi. Mam więcc 4 i chyba wystarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, roztargniona09 napisał:

Zamówiłam dziś jeszcze 12 par bodziaków, 3 pajace i 5 par krótkich spodenek. Te niedrapki to mam dwie pary na odczepnego, bo wiem, ze w szpitalu zakladaja w domu nie mam zamiaru tego uzywac, podobnie jak skarpetek mam 7 par i to w przypadku gorszej pogody, nie bede przecież dziecku w upały skarpet zakładać. Nie chcę tego za wiele, bo nie mam zamiaru tego potem targać za granicę.  Tylko praktyczne chcę rzeczy i niewiele, rodzina i znajomi mają zakaz kupowania szmat. Niech dają jak muszą pampersy i tetrę, jak mi ktoś wręczy ubranko to dostanie nim w paszczę. Mama oczywiście twierdzi, że mam za mało wszystkiego, ale do niej chyba nie dociera, że dziecię za długo z nią nie pobędzie i jakby mogła to nakupowałaby dziecku tego na rok. I tak kupuję wszystko za duże chyba, ale wszystkie znane mi mamy doradziły brać większe rozmiary. Nie wiem też jak z czapeczkami, bo nie jestem ich zwolenniczką i nie chciałabym w upały dzieciaka czapką męczyć, a wszyscy w kólko jęczą, że ta czapeczka być musi. Mam więcc 4 i chyba wystarczą.

Moje dzieciaczki akurat letnie nie są ale czasami trudno utrafic ile czego kupić i wszystko okazuje się dopiero w trakcie. Jedno dziecko może w jednym bodziaku tydzień być i nie ubrudzi a inne ulewa tak że przebierasz kilka razy dziennie. Ja mam wszystkiego spore ilości i nie muszę co chwilę prania robić. Przy drugim dziecku miałam dużo mniej rzeczy za to pralka chodziła codziennie. Ale w razie czego zawsze można dokupić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj to chyba moja mama ma rację. Nie chciałabym codziennie prania robić, dokupię te bodziaki żeby z 3 na dzień na luzie były. Pajaców nie będę więcej kupować. A jeszcze z ciekawosci zapytam,bo tu mam spór wśród znanych mi mam, czy jak ubierałyście malucha np w bluzeczkę i spodenki lub ...enkę to zakładałyście pod spod body? Mam na myśli porę letnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rodziłam latem, ale co do pajaców. Jako pizamki w chłodniejsze dni są super. Jeżeli nie będziesz miała spiworka do spania to możesz być w stu procentach pewna, że pod kołderką dziecka nie znajdziesz. Rozkopują się. Ale ja nie lubię tych ze stopkami. Moje dzieci miały i mają niestety nadal problem z wrastającymi paznokciami w paluchach i te pajace ze stopkami tylko pogarszały sprawę. Na dodatek w niektórych nogawki jakieś krótkie bywają i uciskają dziecko w paluszki. Takie bez stópek kupuje w hm i w next. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

I nie nastawiaj się, że tylko upały będą. Nie lubię przegrzewania dzieci, ale noworodki mają mało tkanki tłuszczowej i przy temperaturze 20 stopni to raczej body na długi rękaw trzeba mu założyć. Wszystko też zależy od slonca czy wiatru, ale to wiadomo, a lato u nas bywa do kitu. Za to krótkie spodenki to moim zdaniem trochę głupota. Niepotrzebnie grzeją pupę i gumka uciska brzuszekp. Lesze rampersy. Ja bym kupiła jeszcze 2-3 bluzki na długi rękaw/cienkie bluzy. Latem nie ubierałam pod bluzkę czy ...enkę body. Albo bodziak albo bluzka była. Miałam kilka par spodenek, ale ich w ogóle nie zakładałam. Pielucha wystarczająco grzała pupę. 

Edytowano przez Eva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tego co pamiętam a miałam w dalszej przeszłości epizod z opiekadą nad zieckiem to w tych pajacach odnosiłam wrażenie że dziecku jest niewygodnie. Pewnie przez te stopki, dlatego teraz tak niechętnie na nie patrze.

Tez się nad spodenkami zastanawialam czy nie będą uciskać brzuszka, ale już kupione, nie podobają mi się rampersy ale faktycznie możesz mieć rację że będą najwygodniejsze.  Będę musiała je zamówić i zdecydowanie więcej bodziaków z długim rękawem, bo pozamawiałam tylko te z krótkim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A bluzki z długim już zamówiłam, sztuk 5, jeszcze będę bodziaki brała to wezmę i takie i takie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najwygodniejsze były bodziak i faktycznie jak był upał to sam bodziak już bez niczego a jeśli bluzka i spodenki to już bez bodziaka. Pajacyki zakładałam dopiero starszemu dziecku do spania i to też takie bez stopek. Ogólnie nie przepadam za pajacami bo ciężko się to zakłada a zwłaszcza noworodkowi któremu chociażby sama pieluche zmienia się co chwilę. Moj maluszek  zazwyczaj ma body z długim rękawem i spodnie i skarpetki a do spania bodziak i spiochy. Czasem body z krótkim rękawem a na to bluza czy inny sweterek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najstarsze dziecko urodziłam kupę lat temu to miałam masę tzw kaftanikow a dziś uważam to za zupełnie zbędny element garderoby. W ogóle zakładałam dziecku body i na to ten kaftanik czy bluzeczkę. Z perspektywy czasu widzę że niestety przegrzewałam malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oba moje działo urodziły się w sierpniu. Miały tylko z 5/10, koszulki z długim rękawem z 3, długie spodnie 2, krótkie spodenki z 3 i tak naprawdę to wszystko. Może do tego po bluzach. Resztę zakrywalam kocykiem i tyle w temacie. Nie potrzebowałam więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są body zapinane kopertowo na krótki rękaw około 10 sztuk rozmiar 62 możesz kupić z 2 sztuki na rozmiar 56 ale maluch szybko wyrosnie z tego albo urodzi się większe więc lepszy będzie rozmiar 62, śpiochy też około 10 sztuk rozmiar 62 możesz kupić kilka sztuk na body długi rękaw a tak to rampersy około 5-6 sztuk bluza rozpinana 1-2 sztuk albo cienki sweterek no i lekka czapeczka, kamizelka ale to bardziej jako dodatek 1 sztuka no i kocyki ja na początek kupiłam przy małej 4 sztuki dwa cieńsze i 2 grubsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupuję za radą wszystkich ubranka w rozmiarze 62, najwyżej dziecko będzie nosiło za duże. Do szpitala tylko dwa komplety mam 56, a reszta większa. Rampersy dzisiaj zamówiłam 6 sztuk, ale nie mogę znaleźć jakichś sweterków sensownych na guziki, bluzy które kupiłam i bluzeczki nie są rozpinane, sweterki znajduję albo w rozmiarze za małym albo za dużym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze tak z ciekawości ile pieluszek tetrowych kupowałyście? Miałam przez jeden dzień myśl za namową mamy by ich używać zamiast pampersów ale na szczęście to jakieś zaćmienie umysłowe było. 

Boże i najgorsze chociaż nie związane z tematem mleko. Jakie mleko kupić takiemu małemu dziecku? Powiedzą mi w szpitalu czy mam na własną rękę kupowac i testować? Zresztą jakie mleko da szpital dziecku, czy powinnam zadzwonić i pytać czy wezmą mnie za wariatkę? Ginekologa głupio mi pytać w końcu to nie pediatra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do 8 miesiąca praktycznie ubieram syna tylko w pajace chyba że gdzieś wychodzimy 🙂 moim zdaniem najpraktyczniejszy strój dla bobasa. A śpiochy, kaftaniki i niedrapki totalnie zbędne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moje to masz tego już i tak za dużo, połowy nawet nie wykorzystasz. Maluch szybko rośnie, znajoma mówiła, że do pół roku praktycznie co tydzień zmieniała rozmiar, dopiero po pół roku jeden rozmiar był na dłużej.

Ja planowałam mieć po 5 sztuk bodziaków z każdego rozmiaru na początek. Małe dziecko też aż tak nie brudzi, pampersa raczej zmieniasz na bieżąco, uleje to na pieluszkę i w sumie nie trzeba przebierać po 5x dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże ja mam 37 bodziaków samych, tzn na niektóre jeszcze czekam. Nic już nie kupuje, żadnych ubrań. Nie wiem jak szybko rośnie niemowle, ale wszystkie są w rozmiarze 62, faktycznie pewnie wszystkich nie założę nawet. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, roztargniona09 napisał:

Boże ja mam 37 bodziaków samych, tzn na niektóre jeszcze czekam. Nic już nie kupuje, żadnych ubrań. Nie wiem jak szybko rośnie niemowle, ale wszystkie są w rozmiarze 62, faktycznie pewnie wszystkich nie założę nawet. 

Sporo tego 😳

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, roztargniona09 napisał:

Boże ja mam 37 bodziaków samych, tzn na niektóre jeszcze czekam. Nic już nie kupuje, żadnych ubrań. Nie wiem jak szybko rośnie niemowle, ale wszystkie są w rozmiarze 62, faktycznie pewnie wszystkich nie założę nawet. 

To może oddaj do sklepu część choćby z tej ostatniej dostawy? Bez sensu tyle tego mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, roztargniona09 napisał:

A jeszcze tak z ciekawości ile pieluszek tetrowych kupowałyście? Miałam przez jeden dzień myśl za namową mamy by ich używać zamiast pampersów ale na szczęście to jakieś zaćmienie umysłowe było. 

Boże i najgorsze chociaż nie związane z tematem mleko. Jakie mleko kupić takiemu małemu dziecku? Powiedzą mi w szpitalu czy mam na własną rękę kupowac i testować? Zresztą jakie mleko da szpital dziecku, czy powinnam zadzwonić i pytać czy wezmą mnie za wariatkę? Ginekologa głupio mi pytać w końcu to nie pediatra.

Ja mam ok 10 pieluszek tetrowych i jak dla mnie dobra ilość. U mnie w szpitalu oczywiście namawiają do karmienia piersią a jeśli zachodzi taka potrzeba to mają takie małe butelki mleka już gotowego. Tam jest bodaj z 50ml, zakładasz tylko smoczek i można podać maluchowi. Tylko nie pamiętam jakiej marki. Moje starsze dzieci miały bebiko i hipp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Robię zwrot tych ostatnich rzeczy, za dużo tego faktycznie. Dlatego właśnie nie znoszę zakupów przez internet, bo człowiek nie widzi ile realnie tego jest. 

Karmić piersią nie będę dlatego pytałam o to mleko w szpitalu i jakie kupić. Ale jeśli szpital daje mleko to po prostu ich zapytam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za informację, jestem zielona w karmieniu butelkowym, wszyscy w rodzinie i wsrod znajomych to dzieci piersiowe więc nikt nawet nie wie czy mleko dają w szpitalu. 

Ja nawet myślałam o tym, że jak będzie gorąco to dziecko będę gołe trzymać, ale mama mnie skrytykowała, więc nawet zaczęłam się zastanawiać czy w samym body wypada stąd durny zakup krótkich spodenek. Mam 10 sztuk tetry ale zwykłej tzn tej białej, więc chyba wystarczy. Kupię jeszcze te fajne kolorowe, ale to sie juz przejdę osobiście, bo przez internet kupuje za dużo, zwróciłam połowę ostatnich zakupów i w sumie dobrze bo jak zobaczyłam ile tego jest to rzeczywiście trochę przegięłam, ale tak to jest z ciuszkami dla dzieci wszystko słodkie na zdjęciach to klikałam jak nie normalną. Doliczyłam się 15 komplecikow, gdzie ja to dziecko w to ubiorę? Anulowałam 8 a i tak za dużo zostawiłam, wywaliłam spodenki długie i krótkie i 10 bodziaków, przy okazji pozbyłam się też śpiochów. 

Co do skarpet to ani myślę ich kupować, 7 par mam bo są w kompletach, do zdjęć się nadadzą. Dziś mnie mąż poinformował że on nam też wyprawkę zrobił, w rozmiarze 62. Kazałam mu wszystko oddać, zanim przyjadę to pewnie dziecko będzie o dwa rozmiary większe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×