Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Mmmaagg

Wanda czy Lidia

Polecane posty

Chciałabym Was poprosić o pomoc, bo sama mam mętlik w głowie. Zastanawiam się nad imieniem dla drugiej córki. Wahamy się między Lidią a Wanda. Co do Lidii problemem jest to, że starsza córka ma na imię Liliana,więc wszyscy nam odradzają wybór, no "się będzie mieszać Lilka z Lidką ". Co do Wandy,to moja siostra z mamą chcą mi to imię obrzydzic,ponieważ im się nie podoba. I teraz już sama mam wątpliwości..Pomożecie? Czy są może wśród nas dorosłe Wandy lub Lidie? Jak Wam się nosi takie imiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście żadne się nie podoba. Nie dałabym tak dziecku na imię. Ale pamiętaj, że wybór należy do was. Jeśli Ci się podoba Wanda to jaki problem? Nie powinnaś patrzeć na opinie innych, bo każdy ma inny gust.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie imie jest piekne. Bardzo mi sie podobaja oba. Znam i Lidke i Wande, obie sa swietnymi kobietami. Wanda jest twardszym imieniem, silniejszym, w moim odbiorze. Pewnie postawilabym na Wande ale na dobra sprawe mialabym trudny orzech do zgryzienia jesli to ja mialabym podjac decyzje.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybierzcie te które wam się podoba, opiniami innych się nie sugerujcie bo kazdy ma inny gust, a jeśli im bedxie się mieszać to poleć magnez na polepszenie pamięci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oba śliczne. Ja wybrałabym Lidie ale jeśli brzmi Wam zbyt podobnie do Lilki to Wandę. Imię ma się podobac rodzicom nie reszcie rodziny. Kiedy powiedziałam kuzynce jak chce nazwać swoje dziecko to nawet nie sugerowała a wręcz kazała mi wybrać inne imię jakie noszą inne normalne dziewczynki. Dosadnie powiedziałam gdzie mam jej opinie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym, że my nie potrafimy się dogadać. Mężowi podoba się trochę bardziej Wanda,mi bardziej Lidia. Dlatego zapewne bierzepod uwagę opinie z zewnątrz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Mmmaagg napisał:

Problem jest w tym, że my nie potrafimy się dogadać. Mężowi podoba się trochę bardziej Wanda,mi bardziej Lidia. Dlatego zapewne bierzepod uwagę opinie z zewnątrz 

To weźcie pod uwagę jeszcze jakieś. Imion jest od groma, nie tylko te co do mody wchodzą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mmmaagg napisał:

Problem jest w tym, że my nie potrafimy się dogadać. Mężowi podoba się trochę bardziej Wanda,mi bardziej Lidia. Dlatego zapewne bierzepod uwagę opinie z zewnątrz 

Obydwa imiona sa sliczne.  Sama mialabym problem z wyborem.  Pewnie wybralabym Wande, bo wlasnie jest Liliana, Lila z Lidia beda sie platac, ale...  Rodzicom myla sie imiona dzieci zupelnie niepodobne.  

W rodzinie maja swoja dzieci i niech sami je nazywaja, a to jest wasze dziecko.

Nigdy wszystkim nie dogodzisz wiec lepiej ignorowac, a nawet nie mowic jakie imie dopoki corcia sie nie urodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście żadne mi się nie podoba, ale Lidia jest teraz dość popularna, więc tylko dlatego wybrałabym Wandzię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mmmaagg napisał:

Problem jest w tym, że my nie potrafimy się dogadać. Mężowi podoba się trochę bardziej Wanda,mi bardziej Lidia. Dlatego zapewne bierzepod uwagę opinie z zewnątrz 

To pójdźcie na kompromis i nazwijcie dziecko Wandia albo Linda😉 A tak bardziej serio wybierzcie trzecie imię które oboje lubicie lub rzucajcie moneta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Mmmaagg napisał:

Chciałabym Was poprosić o pomoc, bo sama mam mętlik w głowie. Zastanawiam się nad imieniem dla drugiej córki. Wahamy się między Lidią a Wanda. Co do Lidii problemem jest to, że starsza córka ma na imię Liliana,więc wszyscy nam odradzają wybór, no "się będzie mieszać Lilka z Lidką ". Co do Wandy,to moja siostra z mamą chcą mi to imię obrzydzic,ponieważ im się nie podoba. I teraz już sama mam wątpliwości..Pomożecie? Czy są może wśród nas dorosłe Wandy lub Lidie? Jak Wam się nosi takie imiona?

Napisałam wcześniej, żebyście znaleźli jeszcze jedno imię, skoro nie jesteście z mężem zgodni i przyszło mi coś do głowy. A jakbyście dali drugiej córce drugie imię pierwszej? Zazwyczaj rodzice dają na drugie imię imię, które też im się podoba. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rodzice na drugie dali mi imię Lidia, i fajnie, że nie na pierwsze. Zdrobnienie brzmi tak sobie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serduszkowiec01
8 godzin temu, Mmmaagg napisał:

Chciałabym Was poprosić o pomoc, bo sama mam mętlik w głowie. Zastanawiam się nad imieniem dla drugiej córki. Wahamy się między Lidią a Wanda. Co do Lidii problemem jest to, że starsza córka ma na imię Liliana,więc wszyscy nam odradzają wybór, no "się będzie mieszać Lilka z Lidką ". Co do Wandy,to moja siostra z mamą chcą mi to imię obrzydzic,ponieważ im się nie podoba. I teraz już sama mam wątpliwości..Pomożecie? Czy są może wśród nas dorosłe Wandy lub Lidie? Jak Wam się nosi takie imiona?

Tylko nie Lidia, proszę... Znam kilka i od tego imienia wolę Wandę jak już. Wanda kojarzy mi się z dziewczynkami z okresu wojennego, takimi co nosiły duże czerwone kokardki we włosach i słodkie szerokie su.kienki. No i kilka lat temu chyba moda wróciła. Także sto procent Wanda. 

Edytowano przez serduszkowiec01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, marawstala napisał:

Rodzice na drugie dali mi imię Lidia, i fajnie, że nie na pierwsze. Zdrobnienie brzmi tak sobie... 

A jak masz na pierwsze? Tobie się nie podoba, a autorce bardzo, ile ludzi tyle opinii. Ciężki wybór. Wydaje się, że obydwa imiona są obecnie raczej rzadkie, a jak kiedyś pracowałam w szkolnictwie, to poznałam aż 3 małe Lidie. W sumie sama nie wiem które spośród tych dwóch, ale chyba Wanda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, blue_danube napisał:

A jak masz na pierwsze? Tobie się nie podoba, a autorce bardzo, ile ludzi tyle opinii. Ciężki wybór. Wydaje się, że obydwa imiona są obecnie raczej rzadkie, a jak kiedyś pracowałam w szkolnictwie, to poznałam aż 3 małe Lidie. W sumie sama nie wiem które spośród tych dwóch, ale chyba Wanda.

Mniejsza z tym, pierwsze bardziej mi się podoba więc tu wybór był trafiony. Jasne, ale pytanie też częściowo było skierowane do osób które mają tak na imię dlatego wtracilam swoję 5groszy... wiadomo, że wybór nie leży po naszej stronie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Mmmaagg napisał:

Problem jest w tym, że my nie potrafimy się dogadać. Mężowi podoba się trochę bardziej Wanda,mi bardziej Lidia. Dlatego zapewne bierzepod uwagę opinie z zewnątrz 

A moze poczekajcie, az coreczka sie urodzi i zobaczycie czy ktores z imion bardziej do niej pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2022 o 01:03, marawstala napisał:

Mniejsza z tym, pierwsze bardziej mi się podoba więc tu wybór był trafiony. Jasne, ale pytanie też częściowo było skierowane do osób które mają tak na imię dlatego wtracilam swoję 5groszy... wiadomo, że wybór nie leży po naszej stronie. 

Ja znam 20 letnią Lidię której imię bardzo się podoba. To perełka pośród tych popularnych imion w jej roczniku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, babette napisał:

Ja znam 20 letnią Lidię której imię bardzo się podoba. To perełka pośród tych popularnych imion w jej roczniku.

... nie mam nic do osób które mają tak na imię ale zdrobnienie Lidka (w średniej miałam koleżankę Lidię na którą każdy mówił Lidka) mnie się nie podoba, ale gusta są różne...

Brzydkie nie jest, mam do niego trochę osobisty uraz ale mną się proszę nie sugerować : )

Edytowano przez marawstala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×