Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
MłodaMama

Aborcja w Polsce vs aborcja w ameryce

Polecane posty

Czy wy też zauważyliście, że jak aborcja została zakazana w Polsce to każdy miał to w dupie, niektórzy nawet nie wiedzieli o tym. Ale jak w Ameryce zakazali aborcji to nagle ruszyło to kobiety z całego świata. Nagle trzeba "działać".

Ludzie są okropni i dziwni. 

Co o tym sądzicie? 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska ma mniejszy potencjał żeby zrobic ruch na większą skalę i byl uslyszany. Poza tym jest państwem "katolickim", wschodem I pewnie większość stara się nie ingerować w te wartości. 

Tak czy siak kolejna wielka afera, plakaty, hasztagi itd które znow nic nie dadzą. 

Wg mnie to co dzieje się ostatnio na świecie to cofanie sue w rozwoju i cywilizacji. W przyszłym roku zacznijmy odliczać kalendarz do tyłu..2021, 2020....

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie? Pisano o tym w Stanach, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Włoszech i wielu innych państwach. Mowiono na CNN, w New York Timesie i innych, czołowych gazetach wielu panstw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Sylvia napisał:

Jak nie? Pisano o tym w Stanach, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Włoszech i wielu innych państwach. Mowiono na CNN, w New York Timesie i innych, czołowych gazetach wielu panstw. 

Pogadali, była sensacja i wszyscy wrocili do swoich spraw. Jak zwykle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wynika z tego, że u nas aborcja była zakazana od lat, zaostrzono coś co już istniało. W stanach natomiast nagle zabroniono im aborcji, stąd większy krzyk.

Edytowano przez roztargniona09
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Julia32 napisał:

W Anglii aborcja jest legalna na zyczenie do 24 tc 

Do 3 razy jeśli się nie mylę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Stanach na poludniu to juz od lat atakowano kliniki aborcji i lekarzy, ktore je wykonywali.  Wbrew mediom, ktore widzimy, Ameryka jest pruderyjna i nadal dzieli sie na polnoc i poludnie.  Na polncy jest bardziej liberalnie, ale poludnie jest zacofane.  W Teksasie nadal maja sbne studniowki dla bialych i czarnych.  Na poludniu jest wiecej radykalnego chrzescijanstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak kliniki były atakowane od dwna to duży kraj, więc prędzej czy później można było się spodziewać problemów z aborcją przy takim podzielononym społeczeństwie. Szkoda, że aborcja nie została ustanowiona konstytucyjnie, byłby teraz spokój. I tak  mają nie najgorzej, w większości stanów się nie zmienia, a jeśli kobieta będzie potrzebowała aborcji to podjedzie do stanu obok. Nie mają najgorzej, ale mają prawo się oburzać, my już przez to przechodziłyśmy i wiemy, że każdy krzyk w końcu milknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 3 razów, czego nie rozumiesz? Ty w tym UK nie masz przypadkiem renty prócz benefitów? Bo jakaś ociężała umysłowo jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2022 o 17:52, Julia32 napisał:

Co do 3? Tygodnia czy miesiaca? Napewno NIE-moja znajoma 19 tc usunela na zyczenie 

Chodziło że do 3 razy można zrobić aborcję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2022 o 13:37, KateZRzeszowa napisał:

Pogadali, była sensacja i wszyscy wrocili do swoich spraw. Jak zwykle

No a czego oczekujesz? Co mieliby zrobić? Dopóki PiS i katole są przy władzy to nie moza liczyć że cokolwiek się zmieni w tej kwestii. Poza tym szczerze mówiąc to uważam że w Polsce organizacje proaborcyjne same działają sobie na szkodę. Bo za dużo chcą na raz. Polska jest mentalnością sto lat za murzynami.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Aniaaa123 napisał:

No a czego oczekujesz? Co mieliby zrobić? Dopóki PiS i katole są przy władzy to nie moza liczyć że cokolwiek się zmieni w tej kwestii. Poza tym szczerze mówiąc to uważam że w Polsce organizacje proaborcyjne same działają sobie na szkodę. Bo za dużo chcą na raz. Polska jest mentalnością sto lat za murzynami.

 

W sumie to czego można oczekiwać od tej demokracji? Jak widać  niczego. Pic na wodę. Kiedys ludzie wstawali, były rewolucje, a teraz nie ważne czy zakaz aborcji czy inflacja 15% q ramach protestu wiekszosc udostępni mema na fb. Przez to że wszystko dzieje się online każdy ruch znika w kilka msc bo się przejada zarówno w skali kraju jak i świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Polsce to takie burdello bum bum. Zaczynamy od wyborów, jeszcze nie znamy wszystkich kandydatów dobrze, a już marudzimy, że wybór między złem i gorszym złem, czyli pisem, a peło. Są wybory, to zlewamy je, bo co za różnica skoro ostatecznie trzeba będzie wybrać między tym złym a gorszym. I tak się dzieje bo głosują tylko sympatycy złych i gorszych, wiec to logiczne, że oni pozostają na placu boju. Wszyscy jęczą "a nie mówiłem?" I karazula się kręci. Nagle łuuuuup coś się stało coś strasznego, złego? A nie, to znowu ta aborcja, jak nie Tusk to aborcja, a więc co robimy? Olewamy, bo co tu więcej gadać, ten kraj to ch.uj, d.pa i czegoś tam kupa. Ale ku zaskoczeniu zaczynają się protesty, ludzie wychodzą na ulicę, nie machają krzyżami, nie modlą się, nie drą bezsensownie japy, wszystko wygląda brutalnie, dobitnie i stanowczo. Protesty zmuszają co niektórych do mówienia chociaż widać, że temat uwiera jak za małe buty, a kościół drży z wku....nia. Ile to trwa? Kilka dni. Potem zaczynają się wrzaski "chcemy się skrobać od świtu do nocy", dewastacje, jakieś dzikie wrzaski uj wie kogo dotyczące. W końcu człowiek wyłacza telewizor z niesmakiem myśląc "znowu ta aborcja". I tak jest ze wszystkim w tym kraju, czasem myślę, że nawet wojna nie pomoże już temu krajowi.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w rodzinie kilka osob, ktore startowaly na pozycj radnych i nigdy sie nie przebily.  Do tego trzeba nie pracowac, zeby miec czas na kampanie i potrzeba sponsora, ktory pomoze to oplacic, a normalne osoby nie maja wtyk, zeby ktos im wylozyl kilka tysiecy lub wiecej.  Tak to dziala wszedzie.  Nikt tez nie chce glosowac na nieznana osobe.  Dodatkowo wiele osob glosuje strategicznie tzn, jestem przeciwniczka Pis-u to glosuje na Po.  

Osobiscie ja glosuje na partie, ktora mi naprawde odpowiada i chociaz nie ma szans na wybor w moim obwodzie to mam to gdzies.  Glosuje na co wierze wiedzac, ze reszta bedzie glosowala strategicznie, albo na tych co znaja.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie często myślą, że nie zagłosują na swoich bo nie mają szans, a szkoda, bo potrzebujemy czegoś nowego. Już się pis i po nachapalo w chlewiku, czas dać pojeść innym świniom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, roztargniona09 napisał:

Ludzie często myślą, że nie zagłosują na swoich bo nie mają szans, a szkoda, bo potrzebujemy czegoś nowego. Już się pis i po nachapalo w chlewiku, czas dać pojeść innym świniom.

Wlasnie tak jest.  Ludzie czesto nie glosuja za kims tylko przeciwko czemus...  Najwyzsza pora wybrac jakis nowych i mlodych odsuwajac od koryta obecne swinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2022 o 09:16, roztargniona09 napisał:

Tak kliniki były atakowane od dwna to duży kraj, więc prędzej czy później można było się spodziewać problemów z aborcją przy takim podzielononym społeczeństwie. Szkoda, że aborcja nie została ustanowiona konstytucyjnie, byłby teraz spokój. I tak  mają nie najgorzej, w większości stanów się nie zmienia, a jeśli kobieta będzie potrzebowała aborcji to podjedzie do stanu obok. Nie mają najgorzej, ale mają prawo się oburzać, my już przez to przechodziłyśmy i wiemy, że każdy krzyk w końcu milknie.

oho lewaczko socjalo alert, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2022 o 09:16, roztargniona09 napisał:

Tak kliniki były atakowane od dwna to duży kraj, więc prędzej czy później można było się spodziewać problemów z aborcją przy takim podzielononym społeczeństwie. Szkoda, że aborcja nie została ustanowiona konstytucyjnie, byłby teraz spokój. I tak  mają nie najgorzej, w większości stanów się nie zmienia, a jeśli kobieta będzie potrzebowała aborcji to podjedzie do stanu obok. Nie mają najgorzej, ale mają prawo się oburzać, my już przez to przechodziłyśmy i wiemy, że każdy krzyk w końcu milknie.

Niestety, zamilkł i już nawet nie podejmuje się opisu kobiet, które przez patologie ciąży i brak dostępu do aborcji straciły zdrowie lub życie… Z resztą to widać po ilości urodzeń, teraz jedyne co mogą nam dowalić to podatki zależne od ilości posiadanych dzieci i bykowe. Wtedy ludzie zaczną wyjeżdżać. A co do stanów, to porąbany kraj, zasadniczo trzeba uważać z czym się idzie do Sądu Najwyższego bo ich decyzje wpływają na życie milionów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×