Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Cześć kobietki. Jestem w 38 TC. Od tygodnia strasznie swędzi mnie brzuch. W miejscu świądu wychodzą mi także rozstępy i być może to one są przyczyną… ale obawiam się cholestazy. Dwa dni temu byłam na kontroli u swojego gin. Przy badaniu KTG pokazałam położnej, która tam pracuje swędzące miejsca na brzuchu. Powiedziała, że to normalne na tym etapie ciąży i ma to bardzo wiele kobiet i mam się smarować kremem. Mam wrażenie, że na brzuchu wyszły mi jakieś wybroczyny (?). Boję się o swoją dzidzię. W 36 TC miałam robione badania na żółtaczkę i wyszły negatywne. Mieszkam w Niemczech i tu szpitale życzą sobie takie badania. Więc łudzę się, że to nie ta nieszczęsna cholestaza 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Kamila R napisał:

Cześć kobietki. Jestem w 38 TC. Od tygodnia strasznie swędzi mnie brzuch. W miejscu świądu wychodzą mi także rozstępy i być może to one są przyczyną… ale obawiam się cholestazy. Dwa dni temu byłam na kontroli u swojego gin. Przy badaniu KTG pokazałam położnej, która tam pracuje swędzące miejsca na brzuchu. Powiedziała, że to normalne na tym etapie ciąży i ma to bardzo wiele kobiet i mam się smarować kremem. Mam wrażenie, że na brzuchu wyszły mi jakieś wybroczyny (?). Boję się o swoją dzidzię. W 36 TC miałam robione badania na żółtaczkę i wyszły negatywne. Mieszkam w Niemczech i tu szpitale życzą sobie takie badania. Więc łudzę się, że to nie ta nieszczęsna cholestaza 😞

Skoro położna powiedziała, że jest ok, to Ty wiesz lepiej? Nic się nie dzieje. Jak się boisz, to idź do lekarza jeszcze raz i niech Cię zbadają, ale prawdopodobnie wystarczy krem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem lepiej, bo sie nie znam… ale to swędzenie doprowadza czasami do szału ☹️
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Kamila R napisał:

Cześć kobietki. Jestem w 38 TC. Od tygodnia strasznie swędzi mnie brzuch. W miejscu świądu wychodzą mi także rozstępy i być może to one są przyczyną… ale obawiam się cholestazy. Dwa dni temu byłam na kontroli u swojego gin. Przy badaniu KTG pokazałam położnej, która tam pracuje swędzące miejsca na brzuchu. Powiedziała, że to normalne na tym etapie ciąży i ma to bardzo wiele kobiet i mam się smarować kremem. Mam wrażenie, że na brzuchu wyszły mi jakieś wybroczyny (?). Boję się o swoją dzidzię. W 36 TC miałam robione badania na żółtaczkę i wyszły negatywne. Mieszkam w Niemczech i tu szpitale życzą sobie takie badania. Więc łudzę się, że to nie ta nieszczęsna cholestaza 😞

Jak będzie cię to męczyć to zapytaj jeszcze raz. Równie dobrze powód może być bardzo prosty: swędzi cie brzuch bo skóra jest na nim ciągle napięta i nie nadąża za młodym człowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się, że nie mieszkasz w Polsce, bo już byś w szpitalu leżała. Mnie brzuch swędział cała ciążę ale nic mi nie wyskakiwało, jak raz mnie wysypało to musiałam odleżeć swoje, a finalnie nic się nie stało. Jeśli masz wątpliwości to idź do dermatologa, ale podejrzewam, że cię swędzi od rozciągania się skóry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki😊 Uspokoiłyście mnie trochę

Edytowano przez Kamila R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To najprawdopodobniej dlatego, że się skóra napręża za bardzo. No i do tego rozstępy. Smaruj skórę brzucha balsamem 3 razy dziennie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Kamila R napisał:

Nie wiem lepiej, bo sie nie znam… ale to swędzenie doprowadza czasami do szału ☹️
 

No to posłuchaj położnej, smaruj kremem i nie panikuj;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.09.2022 o 14:38, Foko Loko napisał:

Skoro położna powiedziała, że jest ok, to Ty wiesz lepiej? Nic się nie dzieje. Jak się boisz, to idź do lekarza jeszcze raz i niech Cię zbadają, ale prawdopodobnie wystarczy krem.

Jesli się niepokoi to niech zbada się w kierunku cholestazy. To lepsze niż stres i niepokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×