Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Właśnie wróciłam na etat i tesciowa przyjeżdża do mojej dwójki dzieci kiedy jest taka potrzeba. Ok 10dni w miesiącu. Jak mam im powiedzieć (tesciowa i tesc) że kiedy wracam z roboty chce żeby oni kierowali się ku wyjściu? 😀 mamy małe mieszkanie w bloku, dwójkę maluchów a ja chce wtedy trochę odsapnąć po robocie, nacieszyć sie dziećmi czy poprostu poluzować galoty:D a oni nie mając zajęć, zainteresowan ani planów siedzą u nas na chacie w najlepsze ;/ jestem im wdzięczna za pomoc ale chce postawić granicę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Sukceswedukacji napisał:

Właśnie wróciłam na etat i tesciowa przyjeżdża do mojej dwójki dzieci kiedy jest taka potrzeba. Ok 10dni w miesiącu. Jak mam im powiedzieć (tesciowa i tesc) że kiedy wracam z roboty chce żeby oni kierowali się ku wyjściu? 😀 mamy małe mieszkanie w bloku, dwójkę maluchów a ja chce wtedy trochę odsapnąć po robocie, nacieszyć sie dziećmi czy poprostu poluzować galoty:D a oni nie mając zajęć, zainteresowan ani planów siedzą u nas na chacie w najlepsze ;/ jestem im wdzięczna za pomoc ale chce postawić granicę. 

Zapłacić za opiekę tak jak zapłaciłabyś niani? 

Bo tak to fajnie fajnie, są, zajmą się dziećmi, a jak już nie są potrzebni to nara.

Coś za coś. Albo zawoź dzieci do nich codziennie i potem odbieraj. 

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Foko Loko napisał:

Zapłacić za opiekę tak jak zapłaciłabyś niani? 

Bo tak to fajnie fajnie, są, zajmą się dziećmi, a jak już nie są potrzebni to nara.

Coś za coś. Albo zawoź dzieci do nich codziennie i potem odbieraj. 

A myślisz że wzielaby grosz odemnie ? To są ludzie którzy mają dużo kasy, a wnuki to całe ich życie...Ale ja tez mam swoje życie i jak wracam to chwilę chce pobyć z nimi sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Sukceswedukacji napisał:

A myślisz że wzielaby grosz odemnie ? To są ludzie którzy mają dużo kasy, a wnuki to całe ich życie...Ale ja tez mam swoje życie i jak wracam to chwilę chce pobyć z nimi sama.

No dobra, ale w tym momencie traktujesz ich jak płatną pomoc. Więc może warto im to zaoferować? Albo wynająć nianię i mieć spokój. Bo oni poświęcają swój czas, pilnują Ci dzieci, a Ty wychodzisz z założenia "zadanie wykonane to nara i się nie pokazujcie do jutra". Tak to sobie traktuj pracownika. Jak dla mnie to będzie kwas i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Foko Loko napisał:

No dobra, ale w tym momencie traktujesz ich jak płatną pomoc. Więc może warto im to zaoferować? Albo wynająć nianię i mieć spokój. Bo oni poświęcają swój czas, pilnują Ci dzieci, a Ty wychodzisz z założenia "zadanie wykonane to nara i się nie pokazujcie do jutra". Tak to sobie traktuj pracownika. Jak dla mnie to będzie kwas i tyle.

Oni sami wyszli z inicjatywa że niewyobrazaja sobie ze skoro mieszkają blisko to dzieci będą z obca niania albo co gorsza w żłobku. Kwas ?? No to ty w życiu podejmujesz decyzję patrząc co myślą i czują inni czy co jest dobre dla Ciebie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Sukceswedukacji napisał:

A myślisz że wzielaby grosz odemnie ? To są ludzie którzy mają dużo kasy, a wnuki to całe ich życie...Ale ja tez mam swoje życie i jak wracam to chwilę chce pobyć z nimi sama.

Chcesz mieć ciastko i zjeść ciastko.... gratuluję pomysłowości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Sukceswedukacji napisał:

Oni sami wyszli z inicjatywa że niewyobrazaja sobie ze skoro mieszkają blisko to dzieci będą z obca niania albo co gorsza w żłobku. Kwas ?? No to ty w życiu podejmujesz decyzję patrząc co myślą i czują inni czy co jest dobre dla Ciebie? 

Ale to Ty będziesz mieć kwas, a nie ja. Jakbyś w życiu podejmowała decyzję patrząc na to co dobre dla Ciebie, to byś nie zadawała tutaj takich pytań, bo byś miała decyzję podjętą dawno i sprawę z teściami przegadaną.

Sprawa jest bardzo prosta - obecnie traktujesz teściów jak płatne niańki, które wywaliłabyś z domu kiedy tylko przestają Ci być potrzebni. 

Pytanie brzmi, co jest dla Ciebie ważniejsze - albo masz zaopiekowane dzieci z nianią, ktorej płacisz i która wychodzi o konkretnej godzinie, albo masz zaopiekowane dzieci przez teściów, których niespecjalnie masz możliwość wywalić z domu jak Ci już potrzebni nie są. 

Czemu nie zawozisz dzieci do nich? Czemu z nimi nie porozmawiasz o tym, że Cię to męczy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Sukceswedukacji napisał:

Oni sami wyszli z inicjatywa że niewyobrazaja sobie ze skoro mieszkają blisko to dzieci będą z obca niania albo co gorsza w żłobku. Kwas ?? No to ty w życiu podejmujesz decyzję patrząc co myślą i czują inni czy co jest dobre dla Ciebie? 

Ja podejmuję decyzje patrząc na swoje dobro, ale szanując i dbając o uczucia osób mi bliskich.

Czyli do żłobka nie- bo obrazisz teściową że dziecko z obcymi ludźmi. Z tym się liczysz, bo mamunia wygodna i za darmoszkę. Tu nie odmówisz no bo przecież sami wyszli z inicjatywą. Za to jak teściowa nie ucieka od razu po twoim powrocie to jest be.

Prowadź dzieciaki do teściowej więc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Sukceswedukacji napisał:

Oni sami wyszli z inicjatywa że niewyobrazaja sobie ze skoro mieszkają blisko to dzieci będą z obca niania albo co gorsza w żłobku. Kwas ?? No to ty w życiu podejmujesz decyzję patrząc co myślą i czują inni czy co jest dobre dla Ciebie? 

I to w kontekście zaistniałej sytuacji powiedziało o tobie wszystko. 

To jest ok 10 dni w miesiącu i masz problem. 

Edytowano przez Unlan
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Sylwia1991 napisał:

Ja podejmuję decyzje patrząc na swoje dobro, ale szanując i dbając o uczucia osób mi bliskich.

Czyli do żłobka nie- bo obrazisz teściową że dziecko z obcymi ludźmi. Z tym się liczysz, bo mamunia wygodna i za darmoszkę. Tu nie odmówisz no bo przecież sami wyszli z inicjatywą. Za to jak teściowa nie ucieka od razu po twoim powrocie to jest be.

Prowadź dzieciaki do teściowej więc.

Dokładnie. Czemu autorka nie zaprowadza swoich dzieci do teściów? Bo by musiała te dzieci ubrać, zaprowadzić, a potem odebrać, a to dodatkowy wysiłek i czas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma warunków żeby zostawały u niej w domu, to są maluchy i oprócz miejsca do zabawy potrzebują łóżeczek do spania. U nas mieszkanie jest przygotowane do łatwego i szybkiego wyjścia z dziećmi na dwór. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Sukceswedukacji napisał:

A myślisz że wzielaby grosz odemnie ? To są ludzie którzy mają dużo kasy, a wnuki to całe ich życie...Ale ja tez mam swoje życie i jak wracam to chwilę chce pobyć z nimi sama.

To zamiast "zatrudniac" do opieki dziadkow, zatrudniaj nianie. Jak Ci za darmoche dzieciakami sie opiekuja bys mogla chodzic do pracy to jest git, jak siedza jak Ty juz jestes w domu to problem. Murzyn zrobil swoje, murzyn moze odejsc, ale to tak nie dziala. Cos kosztem czegos. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ja wracając po całym dniu poza domem już nie mam prawa usiąść z kawa i podblubac w nosie:D ale ślub brałam.. ich synem a nie nimi apropo. Dzieci też wspólne a nie tylko MOJE HAHAHAHAHAHA MOZE jestem po rozwodzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Sukceswedukacji napisał:

No tak, ja wracając po całym dniu poza domem już nie mam prawa usiąść z kawa i podblubac w nosie:D ale ślub brałam.. ich synem a nie nimi apropo. Dzieci też wspólne a nie tylko MOJE HAHAHAHAHAHA MOZE jestem po rozwodzie ?

Roszczeniowa baba z Ciebie, wiesz?

Jak teściowie zapierdzielają z dziećmi jak Cię nie ma to są super, ale jak już chcą chwilę zostać i z Tobą pogadać, to masakra, jak oni mogą.

Rozwiążanie jest proste, powiedz im co o nich myślisz i więcej pewnie do dzieci nie przyjdą, ani nie będą z Tobą rozmawiać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Sukceswedukacji napisał:

No tak, ja wracając po całym dniu poza domem już nie mam prawa usiąść z kawa i podblubac w nosie:D ale ślub brałam.. ich synem a nie nimi apropo. Dzieci też wspólne a nie tylko MOJE HAHAHAHAHAHA MOZE jestem po rozwodzie ?

Jeszcze się nie zaczęła opieka a tobie już przeszkadza. To rodzina twojego męża, więc kilka dni w msc musisz okazać trochę gościnnosci w zamian za darmowa opieke. Możesz usiąść z kawa i z nimi porozmawiać. Korona nie spadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Sukceswedukacji napisał:

No tak, ja wracając po całym dniu poza domem już nie mam prawa usiąść z kawa i podblubac w nosie:D ale ślub brałam.. ich synem a nie nimi apropo. Dzieci też wspólne a nie tylko MOJE HAHAHAHAHAHA MOZE jestem po rozwodzie ?

Nie, tylko jestes roszczeniową, samolubną kobietą, niezdolną myslec o kimkolwiek z wyjatkiem samej siebie. Przez te 10 dni w miesiącu, możesz grzecznie usiąść z teściami po pracy, wypić z nimi kawe i pogadać. Z wdzięczności, że są tak mili i uprzejmi i rozwiązują Twoje problemy, nie prosząc o nic w zamian. Nie można tylko brać, czasem trzeba też dać coś z siebie. Rodzice męża mają chyba dużego pecha, że trafiła im się taka synowa.

53 minuty temu, Sukceswedukacji napisał:

 No to ty w życiu podejmujesz decyzję patrząc co myślą i czują inni czy co jest dobre dla Ciebie? 

Każdy posiadający chociaż odrobine poczucia przyzwoitości, kieruje sie,  podejmując decyzje zarówno myślą o uczuciach innych jak i o własnym dobrze. Przyzwoici ludzie zazwyczaj uwzględniają także potrzeby innych, a nie tylko własny egoizm.

Edytowano przez AgsAgsAgs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedi:D kto jak nie Wy (obce sfrustrowane internautki) zna mnie lepiej 😄 dziękuję za napisanie kim jestem, jak skończę i w ogóle kazde ciepłe słowo;) za poświęcony czas także buźka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Sukceswedukacji napisał:

Nie ma warunków żeby zostawały u niej w domu, to są maluchy i oprócz miejsca do zabawy potrzebują łóżeczek do spania. U nas mieszkanie jest przygotowane do łatwego i szybkiego wyjścia z dziećmi na dwór. 

Ale wymyśliłaś. A pisałaś wcześniej, że masz malutkie mieszkanie. To tyle miejsca do zabawy co masz w domu twoi teściowie są zapewne w stanie zorganizować. 

Łóżeczko do spania? A to dziecko się w zwykłym łóżku nie wyśpi? Kup łóżeczko turystyczne i problem z głowy. 

14 minut temu, Sukceswedukacji napisał:

No tak, ja wracając po całym dniu poza domem już nie mam prawa usiąść z kawa i podblubac w nosie:D ale ślub brałam.. ich synem a nie nimi apropo. Dzieci też wspólne a nie tylko MOJE HAHAHAHAHAHA MOZE jestem po rozwodzie ?

Pisałaś, że to jest 10 dni w miesiącu. No to podłubiesz sobie w nosie pozostałe 20 dni  miesiąca. 

Tak, a oni nie mają prawa tej kawy wypić z tobą i pogadać, bo teściowie są potrzebni tylko do jednego. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Sukceswedukacji napisał:

Dziękuję za wszystkie odpowiedi:D kto jak nie Wy (obce sfrustrowane internautki) zna mnie lepiej 😄 dziękuję za napisanie kim jestem, jak skończę i w ogóle kazde ciepłe słowo;) za poświęcony czas także buźka 

Oj, wybacz. Liczyłaś na poklepanie po główce i zapewnienie, że Twoje samolubstwo jest normalne i zrozumiałe? Tak mi przykro, że Cię rozczarowałyśmy. Spoko, wiemy, że do takich osóbek jak Ty i tak nic nie dotrze ale co tam, mamy gest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Unlan napisał:

Ale wymyśliłaś. A pisałaś wcześniej, że masz malutkie mieszkanie. To tyle miejsca do zabawy co masz w domu twoi teściowie są zapewne w stanie zorganizować. 

Łóżeczko do spania? A to dziecko się w zwykłym łóżku nie wyśpi? Kup łóżeczko turystyczne i problem z głowy. 

Pisałaś, że to jest 10 dni w miesiącu. No to podłubiesz sobie w nosie pozostałe 20 dni  miesiąca. 

Tak, a oni nie mają prawa tej kawy wypić z tobą i pogadać, bo teściowie są potrzebni tylko do jednego. 

 

To jest więcej niż 1 dziecko :))) I więcej niż 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Sukceswedukacji napisał:

Dziękuję za wszystkie odpowiedi:D kto jak nie Wy (obce sfrustrowane internautki) zna mnie lepiej 😄 dziękuję za napisanie kim jestem, jak skończę i w ogóle kazde ciepłe słowo;) za poświęcony czas także buźka 

A proszę bardzo. Polecamy się na przyszłość. 😃 

Jasno pokazałaś swoje podejście do sprawy, a teraz udajesz zdziwioną. Chciałaś odpowiedzi na pytanie jak powiedzieć teściom spier,dalać mi z chaty, a to chyba mówi o tobie bardzo wiele. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Sukceswedukacji napisał:

To jest więcej niż 1 dziecko :))) I więcej niż 2

Następna wtórna analfabetka. Napisałam: Tak, a oni nie mają prawa tej kawy wypić z tobą i pogadać, bo teściowie są potrzebni tylko do jednego. 

Przeczytaj jeszcze raz. Nie napisałam do jednego dziecka. Oni ci są potrzebni tylko do jednego. Do opieki nad dziećmi. Z kontekstu całego  zdania to jasno wynika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sukceswedukacji napisał:

To jest więcej niż 1 dziecko :))) I więcej niż 2

Twoi tesciowie opiekują się więcej niż dwojgiem Twoich dzieci, a Ty chcesz wykopywać ich z domu jak tylko wrócisz? Piękna wdzięczność za ich dobrą wolę i zmęczenie. Brawo Ty. Jesteś doprawdy " wyjątkowa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Unlan napisał:

Następna wtórna analfabetka. Napisałam: Tak, a oni nie mają prawa tej kawy wypić z tobą i pogadać, bo teściowie są potrzebni tylko do jednego. 

Przeczytaj jeszcze raz. Nie napisałam do jednego dziecka. Oni ci są potrzebni tylko do jednego. Do opieki nad dziećmi. Z kontekstu całego  zdania to jasno wynika. 

Gdzie mam postawic im na chatę dodatkowe łóżeczka ?? Może maja kawalerkę??aaaa to już twój ograniczony mozg nie uwzględnił:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Unlan napisał:

Następna wtórna analfabetka. Napisałam: Tak, a oni nie mają prawa tej kawy wypić z tobą i pogadać, bo teściowie są potrzebni tylko do jednego. 

Przeczytaj jeszcze raz. Nie napisałam do jednego dziecka. Oni ci są potrzebni tylko do jednego. Do opieki nad dziećmi. Z kontekstu całego  zdania to jasno wynika. 

Przecież nawet jej login sugeruje poziom. Czego wymagasz, umiejętności ze szkoły podstawowej?

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AgsAgsAgs napisał:

Przecież nawet jej login sugeruje poziom. Czego wymagasz, umiejętności ze szkoły podstawowej?

A co symbolizuje twoja górnolotna nazwa użytkownika?? Idź zobacz czy Ci zupa nie kipi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje zdanie i opinie i to rozumiem. Ale ta fala wyzwisk mnie zadziwiła:D wy może musicie więcej rozładować emocji w nocy z mężem pod kołdra jak pan Bóg przykazał to wam w dzień będzie łatwiej funkcjonować:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Sukceswedukacji napisał:

Gdzie mam postawic im na chatę dodatkowe łóżeczka ?? Może maja kawalerkę??aaaa to już twój ograniczony mozg nie uwzględnił:)

Uwzględnił. Łóżeczko turystyczne jest łóżeczkiem składanym. Poza tym napisałam, że w zwykłym łóżku takie dziecko też się zdrzemnie. Roczne dzieci już nie śpią przez pół dnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×