Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Marti2424

Masaż szyjki macicy w trakcie porodu

Polecane posty

11 minut temu, Unlan napisał:

Jak się dziecko zaklinuje, to owszem, zrobią CC. Siostra miała 2 godziny parcia i dopiero wtedy wzięli ją na stół. To raczej dziecko musiało być bardzo nisko. Przy drugim parła godzinę i stwierdzili, że taka sama sytuacja jak z pierwszym i też na stół. Druga siostra podobnie. Innej kobiecie w mojej rodzinie dziecku przy bólach partych wypadła pępowina, to ręka lekarza w kanał, żeby się dziecko nie rodziło i biegiem z całym łóżkiem na salę operacyjną. Bo było ryzyko, że się dziecko udusi. Sytuacja sprzed ponad 30 lat. 

A w moim przypadku, to ja byłam za słaba, żeby samej urodzić. 30 godzin od prowokacji, 28 bez wód i prawie bez jedzenia, z jedną glukozą, a dziecko 4,5 kg. A musiałam urodzić sn, bo ordynator zrobił wszystko, żebym tego CC nie dostała. 43 tydzień, co CC należałoby mi się z urzędu, a ten gnój powiedział, że mam termin pomylony. Dziecko 62 cm długie i termin pomylony. Szajbus jeden. 

No ale to trochę inaczej niż u Autorki. Generalnie czytałam niedawno wypowiedź ginekologa, że wyciąganie dziecka z kanału cesarką jest potwornie trudne i niebezpieczne i dla matki i dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Foko Loko napisał:

No ale to trochę inaczej niż u Autorki. Generalnie czytałam niedawno wypowiedź ginekologa, że wyciąganie dziecka z kanału cesarką jest potwornie trudne i niebezpieczne i dla matki i dla dziecka.

Autorka nie miała CC. A coś mi się wydaje, że mogło dojść do zaklinowania się płodu. 

Ten ginekolog miał zapewne na myśli poród, gdzie główka dziecka napiera już na spojenie łonowe, a szyjka macicy jest w miejscu szyi dziecka. 

Edytowano przez Unlan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będąc na porodówce najbardziej obawiałam się cesarki i właśnie masażu szyjki macicy,choć znałam go jedynie z opowieści i czasopism to uczulano mnie że jest bolesny,o ile cięcie było zbyteczne to jednak nieewa obyło się bez masażu z powodu zbyt małego rozwarcia,odczucie i ból były nie do zniesienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×