Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Stawiałam na to, że zostawią nam go jakieś 10 godzin, a nie 4 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie rozumiem dlaczego. Obrazal kogoś? Nie mialam czasu czytac wzzystkich wypowiedzi ale kontrowersyjnych chyba raczej nie bylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, AgsAgsAgs napisał:

Tylko nie rozumiem dlaczego. Obrazal kogoś? Nie mialam czasu czytac wzzystkich wypowiedzi ale kontrowersyjnych chyba raczej nie bylo?

Ale byly wątpliwości 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, AgsAgsAgs napisał:

Tylko nie rozumiem dlaczego. Obrazal kogoś? Nie mialam czasu czytac wzzystkich wypowiedzi ale kontrowersyjnych chyba raczej nie bylo?

Od jakiegoś czasu kasują wszystko co popadnie. Niektóre tematy wracają. Temat o praniu też nikogo nie obrażał, a go nie ma. 

Albo mają kogoś, kto się świetnie bawi kasując, albo im jaki wirus system pożera ha ha . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na uczuciowym jest chyba to samo. 2 tematy świeże. 7 temat od góry z 2021 roku bez żadnej odpowiedzi, czyli pokasowane dość sporo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Żaba Monika napisał:

Niestety nie doczytalam wypowiedzi, a mialam powiadomienia. Musze sie chyba zwolnic z pracy zeby nadrabiac czytanie tematow zanim poleca 😉

Odpowiedzi mogą przychodzić mailem. Cóż z tego, jeśli już nie można na nie odpowiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Żaba Monika napisał:

A co z wolnoscia religijna dziecka?

Jest taka religia, że nawet dorosły nie ma wolności religijnej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Żaba Monika napisał:

Troche Cie podpuszczam, bo zdaje sobie sprawe, ze dziecko nie moze o wszystkim decydowac samo. Co do religii to nie jestem pewna czy to ok nakazywac ja dziecku (ktore tak naprawde i tak wiele z niej nie rozumie). Sa rozne religie, niektore maja szokujace zasady, zreszta kazda religia jest niejakim praniem mozgu i niketorzy rodzice za bardzo sie wczuwaja w to pranie.

Niby tak, ale jak celebrujesz święta, to dziecko też w tym uczestniczy. Poza tym dziecko musi widzieć różne aspekty wiary, bo jeśli urodzi ci się dziecko z silną potrzebą rozwoju duchowego, to dziecko mające nikłą styczność z religią, może być bardzo łatwym łupem dla różnego rodzaju sekt. 

I właśnie ze względu na to, moim zdaniem dziecko rodziny ateistycznej powinno mieć ze strony rodziców wszelkie informacje czym jest wiara i jak wyglądają ogolne obrządki religijne. Powinno poznać zasady danych religii itd. Ale nie w formie dziecko drogie, to jest samo zło, nie zawracaj sobie tym głowy, tylko neutralne, rzetelne informacje co się dzieje w każdym wyznaniu. 

Na szczęście zdecydowana większość naszego narodu urodziła się w rodzinach, gdzie od religii, wyznania można odejść bez żadnych konsekwencji. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Żaba Monika napisał:

To juz raczej nie wina samej religii tylko prawa w panstwie. Jesli jest wolnosc wyznaniowa to nie ma obowiazku wyznawac zasad zadnej religii, natomiast jesli sie przystepuje dobrowolnie do jakiejs organizacji religijnej to juz wypadaloby postepowac zgodnie z jej zaleceniami.

Byc moze dlatego Polacy nie bardzo zyja wedlug zasad KK, bo tak naprawde niewielu z nas wstapilo do niego dobrowolnie, po zapoznaniu sie z zasadami.

 

Może i nie wstąpiłam dobrowolnie, ale dobrowolnie bez konsekwencji mogę z KK wyjść, a z takiego islamu już nie. Bo grozi mi w najlepszym przypadku kara więzienia, a w niektórych miejscach nawet śmierć. W islamie to nie prawo w państwie, a właśnie prawo religii. Prawo religijne, to w krajach muzułmańskich prawo cywilne. Oczywiście są państwa, gdzie zasady wiary są nieco luźniejsze (praca kobiet, ubiór kobiet), ale kara za apostazję jest wszędzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Żaba Monika napisał:

Czy tak nie powinni sie zachowywac wszyscy madrzy rodzice? Uczyc dziecko roznych religii neutralnie i nie mowic mu, ktora jest dobra, a ktora zla? Dlaczego tylko ateisci?

Napisałam w pierwszym zdaniu, że dziecko powinno widzieć różne aspekty wiary. Więc można się domyślić, że także aspekty innych wyznań. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Żaba Monika napisał:

Ale to juz wina panstwa, a nie wina islamu. Jesli nie zyjesz w panstwie gdzie panuje prawo wyznaniowe to mozesz wystapic z islamu ani nie musisz postepowac z jego zasadami.

To samo mozna powiedziec niestety o Polsce, niby nie musisz chodzic do kosciola, ale aborcji nie mozesz wykonac.

Nie. Wina wiary. Nie możesz wystąpić z islamu bez konsekwencji, gdziekolwiek byś nie mieszkała. 

Aborcja to nie tylko sprawa religii. To sprawa przekonań samego człowieka.  Możesz być ateistą i być przeciwna, bo dla ciebie to jest życie i koniec kropka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Żaba Monika napisał:

Niestety nie doczytalam wypowiedzi, a mialam powiadomienia. Musze sie chyba zwolnic z pracy zeby nadrabiac czytanie tematow zanim poleca 😉

Ja nie pracuję, a też nie zdążyłam 😂

Ja jestem za takim maksymalnym rozdziałem KK od państwa. Obawiam się tylko, że to niewykonalne, za bardzo się wżarło jedno w drugie.

Uważam, że wszystkie rzeczy okołokościelne powinny być robione w kościele, a nie w szkole. Uważam, że nie powinno być opłatków klasowych, szkolnych rekolekcji itd. Symbole religijne powinny zniknąć z miejsc poblicznych. Chętnie wywaliłabym też procesje po osiedlach.

Do tego uważam, że bycie w konkretnej religii powinno być sformalizowane, człowiek się zapisuje i płaci na religię podatki, z których kościół jest utrzymywany. W ramach benefitu zadeklarowany katolik ma obowiązkowo wolne w ważniejsze katolickie święta. Na tej samej zasadzie jeżeli ktoś deklarowałby się jako prawodławny, płaciłby podatki na kościół prawosławny i miałby wolne w święta prawosławne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Żaba Monika napisał:

Niestety nie doczytalam wypowiedzi, a mialam powiadomienia. Musze sie chyba zwolnic z pracy zeby nadrabiac czytanie tematow zanim poleca 😉

Ja nie pracuję, a też nie zdążyłam 😂

Ja jestem za takim maksymalnym rozdziałem KK od państwa. Obawiam się tylko, że to niewykonalne, za bardzo się wżarło jedno w drugie.

Uważam, że wszystkie rzeczy okołokościelne powinny być robione w kościele, a nie w szkole. Uważam, że nie powinno być opłatków klasowych, szkolnych rekolekcji itd. Symbole religijne powinny zniknąć z miejsc poblicznych. Chętnie wywaliłabym też procesje po osiedlach.

Do tego uważam, że bycie w konkretnej religii powinno być sformalizowane, człowiek się zapisuje i płaci na religię podatki, z których kościół jest utrzymywany. W ramach benefitu zadeklarowany katolik ma obowiązkowo wolne w ważniejsze katolickie święta. Na tej samej zasadzie jeżeli ktoś deklarowałby się jako prawodławny, płaciłby podatki na kościół prawosławny i miałby wolne w święta prawosławne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, stara_wredna_baba napisał:

Wiesz, że sie mijasz z prawdą? 

Nie pamiętam już dokładnego źródła, bo pamiętam to jeszcze ze studiów z socjologi religii, że ogromna większość członków sekt to ludzie wierzacy, bedacy żarliwymi nawet wyznawcami jakiejś religii, nim wstąpili do sekty. Wynika to z tego, że wierzą w zjawiska nadprzyrodzone. 

Na ateiscie, choćby ktoś najpiękniej opowiadał o Bożej miłości nie robi to wrażenia. 

Nie, nie mijam się z prawdą. Napisałam wyraźnie, jeśli urodzi ci się dziecko z silną potrzebą rozwoju duchowego. Więc jeśli takie  dziecko tego nie dostanie w jakiejkolwiek minimalnej formie, poszuka jej gdzie indziej. Pomijam fanatyczne rodziny, a o takich zapewne piszesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Żaba Monika napisał:

Owszem, dlatego powinna byc wyborem.

Właśnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Unlan napisał:

Nie, nie mijam się z prawdą. Napisałam wyraźnie, jeśli urodzi ci się dziecko z silną potrzebą rozwoju duchowego. Więc jeśli takie  dziecko tego nie dostanie w jakiejkolwiek minimalnej formie, poszuka jej gdzie indziej. Pomijam fanatyczne rodziny, a o takich zapewne piszesz. 

Czasem ta potrzeba realizuje się we współczesnym kulcie Matki Ziemi. Śmiejemy się z religii, a nie zauważamy jak śmieszni bywają ekolodzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mieczbezpochwy napisał:

Tutaj nie chodzi tylko o dziecko. Nawet będąc dorosłym można w sobie poczuć taką silną potrzebę. KK nazywa to łaską nawrócenia.

A kto się pakuje w szpony sekt? Dzieci, czy już dorośli? Rodzisz się duchowy i taki zostajesz. Pytanie tylko kiedy ta duchowość poczujesz. 

Łaska nawrócenia. Niech lepiej powiedzą czym jest oświecenie duchowe ha ha. 

7 minut temu, konto_głupich_komentarzy napisał:

Czasem ta potrzeba realizuje się we współczesnym kulcie Matki Ziemi. Śmiejemy się z religii, a nie zauważamy jak śmieszni bywają ekolodzy.

Można powiedzieć, że ekolodzy to tacy współcześni przerysowani rodzimowiercy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Żaba Monika napisał:

Porownujesz prawa zarodka do praw czlowieka?

Dla niej zarodek to człowiek, a jest ateistką. Dlatego nie można zmuszać do aborcji, namawiać do niej, jak i jej zabraniać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Żaba Monika napisał:

A jakie to konsekwencje? Bo znam ludzi, ktorzy urodzili sie w rodzinie muzulmanskiej i nie wierza w Boga ani nie przestrzegaja zasad swojej religii i jakos nic im sie nie stalo.

Pisałam wyżej. Nie będę się powtarzać. To, że nie wierzą, nie przestrzegają to mało ważne. Nie złożyli apostazji, nie zmienili wiary, więc są dalej muzułmanami. A to, czy faktycznie nie przestrzegają zasad, to można by naprawdę podyskutować. Bo to co jest dla nich w tej religii wygodne, to przestrzegają i to bardzo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Żaba Monika napisał:

Ekolodzy akurat kieruja sie nauka a nie duchowoscia.

Ale rodzimowierstwo opiera się także na szacunku do przyrody i matki ziemi. I tu jest wspólny mianownik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Żaba Monika napisał:

No i mamy nastepne pytanie bez odpowiedzi - kiedy zaczyna sie zycie?

Niestety zakaz aborcji nigdy jeszcze nie zmniejszyl ilosci wykonywanych aborcji, jedynie zwiekszyl ryzyko zagrozenia zycia i zdrowia matek, zwlaszcza tych najbiedniejszych.

Prof. dr med. J. Lejeune (b. kierownik Katedry Genetyki na Uniwersytecie im. R. Descartesa w Paryżu): "Dzięki nadzwyczajnemu postępowi techniki wtargnęliśmy do prywatnego życia płodu (...) Przyjęcie za pewnik faktu, że po zapłodnieniu powstała nowa istota nie jest już sprawą upodobań czy opinii. Ludzka natura tej istoty od chwili poczęcia do starości nie jest metafizycznym twierdzeniem, z którym można się spierać, ale zwykłym faktem doświadczalnym".

("Wiedza i Życie" nr 11 z 1986, s. 😎

Prof. dr hab. med. R. Klimek (dyrektor Ginekologii i Położnictwa AM w Krakowie, członek Komitetu Naukowego Światowej Federacji Ginekologów, były przewodniczący Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego): "Człowiek rozpoczyna swoje istnienie z chwilą połączenia się plemnika i komórki jajowej w zygotę jako nowy układ biologiczny".

(mat. z Międzynarodowej Konferencji Aborcja - Przyczyny, następstwa, terapia, 2004, s. 40)

Dr nauk przyrod. R. Kurniewicz-Witczakowa " Nowe życie - życie Waszego dziecka - zaczyna się w momencie zespolenia ze soba żeńskiej komórki jajowej i męskiej - plemnika. Powstaje jedna komórka, która zawiera wszystkie cechy przekazane przez komórki rodzicielskie i jest ona wypadkową dwóch różnych linii dziedzictwa oraz stanowi pod tym względem jedyny i niepowtarzalny zawiązek nowego życia (...) Ten wielki cud natury, jakim jest zapłodnienie (...) jest początkiem życia dziecka w łonie matki".

("Nasze dziecko" red. prof. dr hab. med. J. Kopczyńska-Sikorska,
Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, Warszawa 1994, s. 31)

Prof. dr hab. Z. Bielańska-Osuchowska: " Połączenie się jąder komórkowych jaja i plemnika jest to najważniejszy moment zapłodnienia - powstanie nowego organizmu. (...) Od momnetu połączenia się jąder komórkowych jaja i plemnika rozpoczyna się rozwój nowego człowieka".

(Z. Bielańska-Osuchowska "Jak zaczyna się życie człowieka".
Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 1994, s. 37)

Dr med. A Marcinek: "Połączenie komórki jajowej i plemnika, czyli gamety matczynej i ojcowskiej daje początek odrębnemu życiu. W wyniku zapłodnienia powstaje w pełni genetycznie uformowany nowy człowiek, którego rozwój dokonuje się w czasie życia ludzkiego. Tak więc embrion, płód, noworodek, niemowlę, dziecko, dorosły, starzec to określenia poszczególnych etapów rozwoju życia człowieka".

(cyt za: "Służba Życiu. Zeszyty Problemowe", nr III/2001, s. 2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Żaba Monika napisał:

ZARODEK

embrion - młody organizm niezdolny do samodzielnego życia. Zarodek powstaje po podziałach mitotycznych zygoty. U zwierząt rozwija się wewnątrz osłon jajowych lub w organizmie matki.

O widzisz - młody organizm. Czyli człowiek skoro zarodek ludzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Żaba Monika napisał:

Zlo to pojecie wzgledne, dla mnie np. zlem jest urodzenie sie dziecka, ktore jest niechciane lub cierpi.

Zdajesz sobie sprawę jak wiele dzieci było niechcianych, a potem rodzice je pokochali? A nawet bez miłości rodziców mogą wyrosnąć na wartościowych i szczęśliwych ludzi. Człowiek to nie przedmiot żeby nadawać mu wartość w zależności od tego czy był chciany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Unlan napisał:

Od jakiegoś czasu kasują wszystko co popadnie. Niektóre tematy wracają. Temat o praniu też nikogo nie obrażał, a go nie ma. 

Albo mają kogoś, kto się świetnie bawi kasując, albo im jaki wirus system pożera ha ha . 

Kto sieje wiatr, zbiera burzą. Parę lat temu głupie pindy, wśród nich i ty, kasowalyscie moje tematy, bo bylyscie za głupie, żeby pokonać mnie w dyskusji. To teraz macie efekt: upadek tego goownianego forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Żaba Monika napisał:

No i? Trudno jednak porownac zarodek, w ktorym nawet nie wytworzyl sie system nerwowy do czlowieka, ktory czuje, ma samoswiadomosc itd.

System nerwowy nie jest wyznacznikiem człowieczeństwa.

Noworodek nie ma samoświadomości. Czy stąd wzięły się zbrodnie aborcji postnatalnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Żaba Monika napisał:

To sa piekne slowa, ktore nijak sie maja do tego, ze matka umiera podczas rodzenia uszkodzonego plodu, albo zabi/ja siebie i swoja niepelnosprawna dorosla corke, bo nie maja za co zyc (przypadek z mojej okolicy).

Zamiast przeznaczać fundusze na kliniki aborcyjne, przeznaczajmy je na domy opieki. Kształćmy lekarzy-aniołów, a nie lekarzy-katów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Żaba Monika napisał:

Oczywiscie, ze tak. Sama bylam wolontariuszka w organizacji dla niepelnosprawnych dzieci i nie uwazam je za gorsze. Wrecz przeciwnie, uwazam, ze nalezy im zapewnic takie same mozliwosci do zycia w spoleczenstwie jak zdrowym dzieciom.  Nie kazdy rodzic ma sile i warunki by podolac wychowywaniu niepelnosprawnego dziecka i nie mozna wymagac od ludzi heroizmu. Niestety duzo mowi sie o aborcji, a jak juz czlowiek sie urodzi to jest pozostawiony sam sobie.

To dlaczego kobiety wychodzą z hasłami o żądaniu zabijania, a nie żądają pomocy? Odpowiem ci. Bo aborcja to dochodowy biznes. Najpierw aborcjoniści wtłoczyli do głów kobietom, że zarodek to zlepek komórek, by potem bez wyrzutów sumienia korzystały z ich morderczej oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×