Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Minarka5

Czy mogę w ten sposób wziąć sobie urlop?

Polecane posty

Nie mam urlopu na żądanie ale chciałbym jutro nie iść do pracy. Jednak nie zgłosiłam tego faktu swojemu pracodawcy. Czy mogłabym poprostu zadzwonić i poprosić o urlop i go dostać? Czy jednak taki fakt trzeba zgłaszać wcześniej?

 

To tylko taki przykład bo na przyszłość chciałbym wiedzieć czy tak można 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Minarka5 napisał:

Nie mam urlopu na żądanie ale chciałbym jutro nie iść do pracy. Jednak nie zgłosiłam tego faktu swojemu pracodawcy. Czy mogłabym poprostu zadzwonić i poprosić o urlop i go dostać? Czy jednak taki fakt trzeba zgłaszać wcześniej?

To tylko taki przykład bo na przyszłość chciałbym wiedzieć czy tak można 

Zadzwonić możesz, ale to od pracodawcy zależy czy pozwoli na urlop czy nie.

Grzecznośćn i zwyczajne obycie wymagają, żeby o urlopie informować na tyle wcześnie, żeby zadania, które powinnaś robić można było spokojnie rozdzielić na innych i żeby inni nie byli przeładowani, bo Tobie się nie chce iść do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Minarka5 napisał:

Nie mam urlopu na żądanie ale chciałbym jutro nie iść do pracy. Jednak nie zgłosiłam tego faktu swojemu pracodawcy. Czy mogłabym poprostu zadzwonić i poprosić o urlop i go dostać? Czy jednak taki fakt trzeba zgłaszać wcześniej?

 

To tylko taki przykład bo na przyszłość chciałbym wiedzieć czy tak można 

Już wybrałaś cały urlop na żądanie co miałaś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Unlan napisał:

Już wybrałaś cały urlop na żądanie co miałaś? 

Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Minarka5 napisał:

Tak

Mamy dopiero koniec lutego o.O 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Foko Loko napisał:

Mamy dopiero koniec lutego o.O 

I co z tego. Mi chodzi o taki przykład tylko żebym wiedziała na przyszłość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Minarka5 napisał:

I co z tego. Mi chodzi o taki przykład tylko żebym wiedziała na przyszłość 

No jak na koniec lutego wykorzystałaś wszystkie NŻ to pracodawcy powinna się zapalić lampka w głpwie, że co jak co, ale liczyć na Ciebie nie można.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Foko Loko napisał:

No jak na koniec lutego wykorzystałaś wszystkie NŻ to pracodawcy powinna się zapalić lampka w głpwie, że co jak co, ale liczyć na Ciebie nie można.

Autorka pracuje na pół etatu, to ma tylko dwa dni UŻ. 

 

8 godzin temu, Minarka5 napisał:

I co z tego. Mi chodzi o taki przykład tylko żebym wiedziała na przyszłość 

Jak wiesz, co to urlop na żądanie, to powinnaś wiedzieć, jak się załatwia zwykły urlop. Dużo zależy od samego pracodawcy, jego pytaj. 

A tak ogólnie, pracujesz na pół etatu i ci się do pracy iść nie chce? Weź się trochę nad sobą zastanów. 

Edytowano przez Unlan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2023 o 21:52, Unlan napisał:

Autorka pracuje na pół etatu, to ma tylko dwa dni UŻ. 

 

Jak wiesz, co to urlop na żądanie, to powinnaś wiedzieć, jak się załatwia zwykły urlop. Dużo zależy od samego pracodawcy, jego pytaj. 

A tak ogólnie, pracujesz na pół etatu i ci się do pracy iść nie chce? Weź się trochę nad sobą zastanów. 

To niech się mój pracodawca nad sobą zastanowi. Na początku siedziałam na stażu 8 godzin i normalnie pracowałam i zarabiałam 1560 zł . Teraz przyjął mnie na pół etatu i płaci 1900 zł a obiecał 2200 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Minarka5 napisał:

To niech się mój pracodawca nad sobą zastanowi. Na początku siedziałam na stażu 8 godzin i normalnie pracowałam i zarabiałam 1560 zł . Teraz przyjął mnie na pół etatu i płaci 1900 zł a obiecał 2200 .

Jeśli pracodawca tak traktuje pracowników to szukaj innej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Minarka5 napisał:

To niech się mój pracodawca nad sobą zastanowi. Na początku siedziałam na stażu 8 godzin i normalnie pracowałam i zarabiałam 1560 zł . Teraz przyjął mnie na pół etatu i płaci 1900 zł a obiecał 2200 .

To co ci napisałam, żebyś się nad sobą zastanowiła, to nie jest kwestia pracodawcy, tylko twojego podejścia do pracy. Pracujesz tylko 20 godzin tygodniowo, początek roku, a już wybrałaś dwa dni na żądanie i kombinujesz więcej. Masz niestety tylko 10 dni urlopu na cały rok, żeby sobie tym tak szastać jak ci się podoba. Nie lepiej sobie to zostawić na lato? 

1 godzinę temu, KateZRzeszowa napisał:

Jeśli pracodawca tak traktuje pracowników to szukaj innej pracy

Oczywiście. I może dostać niespełna 3 tysiące na pełny etat, podczas, gdy tutaj, gdyby to był cały etat miałaby 3800. 

Pracodawca piszesz jest niehalo, a autorka to co? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Unlan napisał:

To co ci napisałam, żebyś się nad sobą zastanowiła, to nie jest kwestia pracodawcy, tylko twojego podejścia do pracy. Pracujesz tylko 20 godzin tygodniowo, początek roku, a już wybrałaś dwa dni na żądanie i kombinujesz więcej. Masz niestety tylko 10 dni urlopu na cały rok, żeby sobie tym tak szastać jak ci się podoba. Nie lepiej sobie to zostawić na lato? 

Oczywiście. I może dostać niespełna 3 tysiące na pełny etat, podczas, gdy tutaj, gdyby to był cały etat miałaby 3800. 

Pracodawca piszesz jest niehalo, a autorka to co? 

A pomyśl jeszcze że rodzice mnie utrzymują i te wszystkie 1900 zł jest tylko dla mnie. A zastanawiałeś się dlaczego pracuje tylko na pół etatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Minarka5 napisał:

A pomyśl jeszcze że rodzice mnie utrzymują i te wszystkie 1900 zł jest tylko dla mnie. A zastanawiałeś się dlaczego pracuje tylko na pół etatu?

A co to ma wspólnego z wybieraniem urlopu zaraz na początku roku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Unlan napisał:

A co to ma wspólnego z wybieraniem urlopu zaraz na początku roku? 

A może go naprawdę potrzebowałam z jakiegoś powodu np. taki ból brzucha że ledwo chodziłam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Minarka5 napisał:

A może go naprawdę potrzebowałam z jakiegoś powodu np. taki ból brzucha że ledwo chodziłam 

Jak masz taki bol brzucha, ze ledwo chodzisz to dzwonisz do lekarza. On  Cie bada i ustala przyczyne. Jezeli przyczyna jest znana to dostajesz zwolnienie na slowo, ze zle sie czujesz. Nie kombinujesz, nie oszukujesz. Ostatecznie, jezeli jestes chora to rozmawiasz z pracodawca, ze moga sie zdarzyc takie incydenty i jezeli jest normalny to pojdzie Ci na reke i za kazdym razem potraktuje dzien na zadanie jako urlop planowany. Pewnie szybko pozbedziesz sie pracy jak za duzo bedziesz kombinowac.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Minarka5 napisał:

A może go naprawdę potrzebowałam z jakiegoś powodu np. taki ból brzucha że ledwo chodziłam 

Taaaa... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Unlan napisał:

To co ci napisałam, żebyś się nad sobą zastanowiła, to nie jest kwestia pracodawcy, tylko twojego podejścia do pracy. Pracujesz tylko 20 godzin tygodniowo, początek roku, a już wybrałaś dwa dni na żądanie i kombinujesz więcej. Masz niestety tylko 10 dni urlopu na cały rok, żeby sobie tym tak szastać jak ci się podoba. Nie lepiej sobie to zostawić na lato? 

Oczywiście. I może dostać niespełna 3 tysiące na pełny etat, podczas, gdy tutaj, gdyby to był cały etat miałaby 3800. 

Pracodawca piszesz jest niehalo, a autorka to co? 

W sumie to mnie to nie obchodzi. Wina zawsze leży po środku. Autorka się miga, pracodawca tez słowny nie jest. Są kwita  

Ostatnio popularne jesr powiedzenie, że kto szuka sprawiedliwości w pracy to szuka innej pracy. Dlatego wg mnie jak nie ma mięty to trzeba się rozglądać za czym innym, a na autorki miejsce przyjdzie inny migacz.

Poza tym w Polsce panuje taki hołd pracy i bycia ok wobec pracodawców. A ilu pracodawców może się poszczycić że są ok wobec pracowników? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, KateZRzeszowa napisał:

W sumie to mnie to nie obchodzi. Wina zawsze leży po środku. Autorka się miga, pracodawca tez słowny nie jest. Są kwita  

Ostatnio popularne jesr powiedzenie, że kto szuka sprawiedliwości w pracy to szuka innej pracy. Dlatego wg mnie jak nie ma mięty to trzeba się rozglądać za czym innym, a na autorki miejsce przyjdzie inny migacz.

Poza tym w Polsce panuje taki hołd pracy i bycia ok wobec pracodawców. A ilu pracodawców może się poszczycić że są ok wobec pracowników? 

Na temat tego pracodawcy wiemy tylko tyle, że zatrudnił autorkę na pół etatu po odbytym przez nią stażu i przelew z wypłatą wyniósł 300 zł mniej, niż miała obiecane. Ale jak wygląda umowa, tego nie wiemy. Bo może tym  2200 jest uwzlędniona np premia absensyjna. Na razie to nic nie mówi o tym, jaki ten pracodawca jest. Czy są kwita, czy nie, nie to jest przedmiotem wątku. 

Przepraszam, że co? Jaki hołd pracy? Jak mi gdzieś dobrze, to siedzę, jest mi źle, to zmieniam, a jeść za coś trzeba. A co to znaczy bycie ok wobec pracodawcy? No bo do mnie jako pracownika należy wykonanie danych zadań na dany dzień i jak potrzebuje wolne, to idę się dogadać w tej kwestii. Co w tym da się zrobić nie ok? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Unlan napisał:

Na temat tego pracodawcy wiemy tylko tyle, że zatrudnił autorkę na pół etatu po odbytym przez nią stażu i przelew z wypłatą wyniósł 300 zł mniej, niż miała obiecane. Ale jak wygląda umowa, tego nie wiemy. Bo może tym  2200 jest uwzlędniona np premia absensyjna. Na razie to nic nie mówi o tym, jaki ten pracodawca jest. Czy są kwita, czy nie, nie to jest przedmiotem wątku. 

Przepraszam, że co? Jaki hołd pracy? Jak mi gdzieś dobrze, to siedzę, jest mi źle, to zmieniam, a jeść za coś trzeba. A co to znaczy bycie ok wobec pracodawcy? No bo do mnie jako pracownika należy wykonanie danych zadań na dany dzień i jak potrzebuje wolne, to idę się dogadać w tej kwestii. Co w tym da się zrobić nie ok? 

 

Serio pytasz czy o przykłady prosisz? 

Nie wiem jaki jest pracodawca autorki, ale jw jeśli unika chodzenia pracy i szuka jakiejś sprawiedliwości (jakkolwiek by pracodawca jej nie dogodzil) to najlepiej poszukać innej pracy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, KateZRzeszowa napisał:

Serio pytasz czy o przykłady prosisz? 

Nie wiem jaki jest pracodawca autorki, ale jw jeśli unika chodzenia pracy i szuka jakiejś sprawiedliwości (jakkolwiek by pracodawca jej nie dogodzil) to najlepiej poszukać innej pracy 

Autorka nie szuka sprawiedliwości. Jej się po prostu nie chciało iść na drugi dzień do pracy. Ale zaszkodziła by pracodawcy nie przychodząc na te 4 godziny. Niesamowicie. Raczej sobie na złość zrobi, kiedy wybierze sobie cały urlop. 

Serio pytam, bo będąc obibokiem, to się nie patrzy na uczciwość pracodawcy, tylko łazi co chwilę na L4. A jak ktoś tego zwyczaju nie ma, a pracodawca nie zachowuje się wobec pracownika ok, to taki pracownik, albo zaczyna kombinować z L4, albo zmienia robotę. Pomijam tu takie kwestie jak okradanie pracodawcy, czy pracownika, bo tutaj akurat to trzeba mieć odpowiedni charakterek do tego. Dlatego pytam, co oznacza nie bycie ok wobec pracodawcy. Bo jedyne co normalny pracownik może zrobić pracodawcy na złość, to latanie na L4. Ewentualnie robienie 1/4 swojej roboty, ale wtedy inni pracownicy go ustawią, bo nikt nie chce robić za kogoś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×