Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Qwerty1990

Czy powinno mnie to niepokoic?

Polecane posty

Witam, proszę Was o radę. Moj 13 letni syn od pewnego czasu neguje wszelkie propozycje wyjsc ze mną. Spotykam się z odmową podczas propozycji wspolnego wyjscia do restauracji, wyjazdu nad morze itp. Dotąd nie bylo z tym problemu. Dzis z uwagi na upalny dzien zaproponowalam mu pojechanie nad jezioro. Oczywiscie odmowil twierdzac, ze nie lubi. Nie chcę byc nadopiekuncza matką ani tez toksyczna, ale uwazam, ze od siedzenia w domu przy takiej temperaturze pojechanie nad jezioro jest jak najbardziej ok. Syn woli ten czas spedzac z kolegami na dworzu. Konsultowalam juz to z mamami jego kolegow, Pania pedagog w szkole. Mamy borykaja sie z tym s mym '' problemem'' a Pani pedagog stwierdzila, ze to jedt normalny etap rozwoju. Oczywiscie od czasu do czasu syn zgadza sie na wspolny wyjazd lub wyjscie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że to normalne. Powinnaś się cieszyć,że rośnie ci normalny facet,a nie maminsynek. W tym wieku już chłopcy się dziewczynami interesują i to obciach chodzić wszędzie z mamusią. Zaczyna poprostu dorastać i chce się odłączyć od matki,chce być dorosły i pamiętaj,że za 5 lat będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co,to mówię to z doświadczenia żeby uważać na narkotyki,bo tego wszędzie pełno wśród młodzieży i kolegów. Kiedyś chciało się spróbować papierosów i alkoholu,a teraz już idą narkotyki i nie ja nie brałam,bo ja uważałam to od początku za złe,ale mój brat już niestety,to samo taki dwunastolatek,a tego niestety tak nie widać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Qwerty1990 napisał:

Moj 13 letni syn od pewnego czasu neguje wszelkie propozycje wyjsc ze mną.

 

10 godzin temu, Qwerty1990 napisał:

Oczywiscie od czasu do czasu syn zgadza sie na wspolny wyjazd lub wyjscie. 

No to w końcu która wersją jest prawdziwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Syn jest w wieku gdzie koledzy stają się bardzo ważni. Oczywiście zapraszaj go dalej i proponuj wyjścia, ale jeśli on woli zostać z nimi, to warto mu czasami pozwolić lub nawet zaprosić tych kolegów na taki wypad nad jezioro (oczywiście ze zgodą ich rodziców). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bimba napisał:

 

No to w końcu która wersją jest prawdziwa?

Może źle to ujęłam 🙂 Chodziło mi o to, że nie na każdą moją propozycje się zgadza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo: dziś chciałam jechać z nim na festyn a on wolał iść na pump track a później jechać na basen z kolegą i jego tatą. Jednak doszliśmy do porozumienia, że we wtorek wychodzimy razem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2023 o 14:33, Qwerty1990 napisał:

Przykładowo: dziś chciałam jechać z nim na festyn a on wolał iść na pump track a później jechać na basen z kolegą i jego tatą. Jednak doszliśmy do porozumienia, że we wtorek wychodzimy razem. 

Dla mnie to jest niepokojące, że Ty tak strasznie szukasz kontaktu, że aż musicie dochodzić do porozumienia, bo nie umiesz zrozumieć, ze syn już dorasta i woli spędzać czas z kolegami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×