Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Aegir
Nazywa sie Bocheńska i ma zakład na ul Kubusia Puchatka:)) Jestem bardzo zadowolona. Kobietka konkretna i miła:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skota
Mam prawie 18 lat.Stały aparat noszę od 2,5 roku.Teoretycznie moje zęby wyglądają juz wyśmienicie natomiast ortodontka uparczywie walczy z moim tyłozgryzem od ponad roku.Ponad rok nosiłam hedger + gumki zakładane na haczykach.Ostanio stwierdziła,że leczenie hedgerem nie majuz sensu,bo zbyt wolno to idzie i postanowiął ,ze założy mi bodjaże aparat malu czy cos takiego co zakłada sie pierscienie na trójki i kosztuje 800zł.Szczerze mówiąc jestem juz serdecznie zmeczona tym wszystkim nie mówiac już o moich rodzicach,którzy non stop sa narazeni na spore koszta.Mam kilka pytan dotyczących tego jak wyglada ten aparat,czy bardzo rzuca sie w oczy.No tak szczrze mówiac to czy to ejst koniecznie.Czy można zdjac aparat majac jeszcze niewielki tyłozgryz.Czy jest jakies ryzko.No moze mi ktos doradzi jakieś wyjscie z tej sytuacji.Czy zapłacic te 800 zł i przez kolejne 6 meisicy nosci ten aparat,czy moze jest jakas inna metoda,czy całkowice zrezygnować i poprooscic o zdjecie aparatu.Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aegir: ja tez u niej zakladam :) jak na razie nie narzekam i jestem zadowolona :) a jaka masz wade? musialas wyrywac zeby...? pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczkaa
SKOTA włosy mi dęba stają jak czytam o tym Twoim leczeniu tyłozgryzu...Miałaś bardzo poważną wadę zdryzu??? nigdy nie słyszałam o żadnych takich cudawiankach-aparat z pierścieniami na trójki???toż to na pewno wygląda okropnie i do tego cena 800 zł??!! masakra jakaś! Ja miałam leczony tyłozgryz wyciągami i z tego co wiem, to tym najczęściej właśnie walczy się z wadami zgryzu.Ja bym radziła przejść się na konsultację do innego ortodonty(najlepiej kogoś poleconego, mającego dobrą opinię) albo nawet dwóch, zobaczysz co powiedzą, szkoda się tak męczyć i wydawać kolejne pieniądze, bo coś mi tu śmierdzi naciąganiem :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Tak, musiałam wyrwac dwie górne czwórki:(( Przeżyłam:)) Mam wysuniętą jedynkę bardzo mocno:)) Ale oczywiscie co chwilę spoglądam w lustro i wmawiam sobie ,że już widze efekty:D heeh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aegir: ja mam wyrwane dwie dolne czworki ale musze wyrwac jeszcze gorne... ja mam problem u gory z klami... jeden w podniebieniu a drugi nad dwojka.... kiedy masz kontrole? a gdzie przyjmuje jej maz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Na kontrolę muszę się umówic ale ok 26 maja 1 czerwca. Jej mąż to prawdziwy Anioł:)) Niestety przyjmuje w Gniewie. ja jestem mega panikara a tylko on ma do mnie cierpliwośc:D Jest bardzo delikatny i wyrozumiały. Czyli wszystko przed Tobą? Wyrywanko?:) wspólczucia ...ale będzie dobrze:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczkaa
"jej mąż to prawdziwy anioł, niestety przyjmuje w gniewie" aaaa to fajnie brzmi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aegir: na dole juz mam wyrwane i aparat tez mam, a kontrole mam 19 maja i jak dobrze pojdzie od razu zaloze gore :) rzeczywiscie niezle to brzmi z tym aniołem ;) ja mam tez fajnego dentyste :) a dlaczego zdecydowalas sie dojerzdzac? w gd nie ma dobrych lekarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona_racuch
Aparta to dobra sprawa. Nosiłam i na górę i na dół i mam teraz prościutkie zęby. Jednak koszta takiego aparatu to jak samochód. płacisz 3600zł za góre i dół i 100zł za każdą wizytę (ja miałam tak nisko po znajomości) plus za każdą dodatkową rzecz dopłata. Ale mimo wszystko warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
heheh no rzeczywiście fajnie to napisałam:D Jednak jestem tak przyzwyczajona do nazwy tego miasteczka ,że w ogóle nie zajarzyłam:D Znam tych lekarzy od bardzo dawna bo pochodzę z Gniewu a w Gdańsku żaden nie zdobył mojego zaufania:D ( byłam u kilku) Więc wolę dojechac i byc pewna ze na 100% mam dobrze zrobione zęby. Pozdrawiam:)) renata ....a kiedy zakladalas aparat? Ja 16 Kwietnia. Przede mną była dziewczyna , która miala zakladany aparat:)) Kochani ...ponawiam pytanie...co robi orto na pierwszej wizycie kontrolnej?:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aegir: ja zakladalam szybciej od Ciebie- 7 kwietnia. to dobrze wiedziec ze trafilam na dobrego ortodonte! bo to wazne :) a na dole tez musisz wyrywac zeby? pozdrawiam :) a na wizycie kontrolnej to pewnie \"podkrecanie\" aparatu i chyba wymiana gumek. ale na pewno dowiem sie 19 maja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Ja dól na razie zostawiam w spokoju:) Chociaż tez przydałaby sie korekta:D Ale myslę ,że jak się zdecyduje na dól to nie będę musiała wyrywac bo brakuje mi piątek :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mat900
Witam wszystkich! Mam kilka pytaj co do aparatów. W poniedziałek idę na separację zębów, następnie w środę znowu na wycisk szczęki (miałem już wcześniej robiony także). Następnie kolejny raz mam 13 maja i kolejna separacja a 15 zakładanie aparatu. Prawdopodobnie będzie to hyrax. Miałem usunięte 4 zęby: 2 górne czwórki i 2 dolne 5. Moje zęby są dość proste, gdyż w wcześniej miałem aparat wyjmowany, który dużo mi pomógł. Ortodontka powiedziała, że nie ma u mnie w cale dużo do robienia i wszystko powinno pójść szybko . A moje pytania się następujące czy długo się nosi ten hyrax? i czy potem zakłada się stały normalny aparat? Mam dość małą szczękę i pewnie dlatego ten hyrax, aby zrobić miejsce dla moich wampirzych 3, chociaż mam już chyba na nie miejsce po wyrwaniu górnych 4. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aegir: a jak mialas zakładany aparat na gore? fotel w pozycji lezacej czy normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
hehe:) normalnie na siedząco:D pozdro:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carina84
mat hyrax to cos takiego jak ekspander podniebienny (poczytaj sobie w necie o tych drucikach) ja tez mam zawezona gorna szczeke i nosze ekspander od 3tyg. a pozniej po zdjeciu eksp zakladam aprat staly na gore. mi orto mowila ze ekspander nosi sie od 4-8tyg w zaleznsci jak bardzo masz zawezona szczeke.niektorzy nawet nosza 5m-cy ale mam w miare szeroka szczerze ze bede nosic tylko 8tyg:) hyrax dziala na tej samej zasadzie.pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczkaa
HYRAX jest o tyle gorszy od ekspandera, że jest bardziej "zabudowany", więc bardziej odczuwalny w ustach, co do działania-chyba działa mocniej. Dobrze, że nie skazali Cię na HASSa, to jest masakra-zęby dolne nie stykają się z górnymi i poszerza on szczękę przez rozerwanie szwu podniebiennego...aaaaaaaaaa to musi boleć...i booooli...potem zakłada się zwykły aparat stały. MAT900 szczerze mówiąc chyba jesteś pierwszym znanym mi przypadkiem, żeby komuś usuwali zęby i jeszcze poszerzali szczękę. Przeważnie robią ALBO jedno ALBO drugie...Masz duże stłoczenie u góry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczkaa
aaa co do czasu noszenia...zależy od wady, bo niektórzy nawet pół roku. Twój ortodonta na pewno wie ile mniej więcej to potrwa to najlepiej zapytaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mat900
Wielkie dzięki dziewczyny za odpowiedź. Z tym poszerzaniem u mnie to pewnie dlatego, że ja w ogóle mam mało miejsca na zęby. Mam 17 lat (w tym roku 18), jeszcze nie wyszły mi 8 (ze zdjęcia wynika, że będą 3) , a nie mam na nie miejsca, więc pewnie dla tego będę mieć poszerzaną bardziej szczękę. Zresztą w środę znowu idę na wizytę, to może się jeszcze doinformuję co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaasia i aparat
poszukuje dobrego, sprawdzonego ortodonte w lublinie,prosze dajcie znac, bardzo mi na tym zalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abigailówna
maja-kobietka: Właśnie tak. Szczenka poszeżyła sie sama. Niestety ostatnio okazało sie ze i tak jest za waska i będę musiała wyrwać dwie czwórki na górze. Wcześniej orto miała nadzieje ze szczeka sie poszezy. Ale okazało sie ze zęby sie przesuneły i są juz proste ale tyłozgryz został i mam teraz ok 5 mm odległości między górną a dolną szczeką gdy zgryzam. Korzenie sie wygieły bo nie mają miejsca by sie odpowiednio ułożyc. Już nawet expander nic nie pomoże. Muszę usunąc dwa zęby. A to już jutro. Jest jeszcze jedna metoda naciągania żuchwy ale niestety wygladałabym bardzo nienaturalnie gdyby orto zastosowała tę metodę w moim przypadku. Bardzo się boję tego wyrywania....buuuuu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hania20
witam mam pytanie.jako dziecko nosiłam aparat ruchomy wszystko było ok (2 aparaty) był efekt ale z biegiem czasu zęby cofnęły sie górne 1 i to wszystko.nie mam aż takiej wady zęby sie wstydzić ale aparat ruchomy kosztuje minimum .1800 zl. a to tylko 2 zeby..możne mi ktoś doradzić dobra klinikę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka__
Witam wszystkich :) Dzwoniłam dziś do gabinetu w Czechach żeby się umówić na pierwszą wizytę odnośnie aparatu na szpary. Tam jest o wiele taniej. Pani z recepcji powiedziała że mam dzwonić we wrześniu bo teraz nic wolnego nie ma:(. Jak by ktoś mógłby mi podać namiary na inny gabinet w Czechach niż ten " http://www.big-smile.eu/pl/ " Bo do września to jeszcze 4 miechy;/ . proszę o odpowiedź. Pozdrawiam:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mat900
No i dziś mnie "zagumkowali", czyli separacja zębów Nawet nie było źle i kilka godzin po umieszczeniu nie odczuwałem żadnego bólu. Teraz jest lekki ból, ale jest do zniesienia. W środę się ich pozbędę, a we wtorek 13 maja na nowo mi je wsadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carina84
ja mialam gumki tylko jeden dzien a na drugi zalozyla mi orto pierscienie i ekspander.juz 3 tyg go mam.tak sie przyzwyczailam ze nie chce go jeszcze zdjemowac:) ale zdjema mi go za 5tyg.mam pytanie czy orientuje sie ktos czy lepszy jest aparat porcelanowy czy szafirowy??bo niewiem ktory wybrac:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LilAnn
Mam pytanie, pokaże Wam zdjecie i prosze, moze ktos mial podobna wade do mojej i powie mi opcjonalnie na jak dlugi okres czasu musialabym miec zalozony aparat i czy wiazalo by sie to z usuwaniem zebow? do tej pory nie przejmowalam sie krzywymi zabkami, ale ostatnio mnie bolały i widze znaczne przesuniecie - bardziej sie skrzywily. :( chyba bede musiala cos z tym zrobic... http://lh6.ggpht.com/nzimana/SCCRI_DOnKI/AAAAAAAAG5s/_6Lcw-BBCxo/DSC01962.JPG?imgmax=640

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dziś na pierwszej wizycie:) Jestem bardzo zadowolona;D Pano ortodontka obejrzała moje ząbki, zrobiła wyciski i dała skierowanie na zdjęcia. Zapłaciłam 60zł. Kolejna wizyta 15 maja, a na niej poznam plan leczenia i będzie separacja . Będę miała dwa łuki, a byłam nastawiona tylko na górę. Aparat (jeden łuk) kosztuje 1300zł. Wizyty kontrolne bez względu na to, czy z jednym czy z dwoma łukami 80zł. Najpierw będę miała zakładaną górę, a dół po 2-3 miesiącach. Pozdrawiam;-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczkaa
carina84 szafirowy jest mniej widoczny niż porcelanowy, co do skuteczności nie wiem, a co do trwałości to i tak najlepsze są metalowe ;) zresztą z tą widocznością aparatów kosmetycznych też nie jest tak różowo-kosmetyczne mają zdecydowanie większe zamki. LilAnn ja miałam dużo bardziej krzywe zęby plus wada zgryzu-tyłozgryz, leczenie u mnie potrwa 2 lata(jeszcze z pół roczku tylko, jupi). Trudno ocenić jak będzie u Ciebie, bo niby wydaje się, że wada nie jest poważna, ale to bywa mylące. Wydaje mi się, że u góry wszystko zmieści się bez wyrywania, ale dół też jest troszkę krzywy i nie wiem czy dobrze mi podpowiada intuicja, ale chyba masz wadę zryzu(???), no ale to widać jak się zęby zaciśnie, tak w powietrzu to nie. Na pewno dół z górą muszą być dopasowane. Jak nie będzie poszerzania szczęki, to kto wie, może około roku, do półtora by starczyło. Zależy też od tego jak będą się zęby przesuwać i jak sprawnie ortodonta będzie działał. Musisz więc pójść na konsultacje i już się coś dowiesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carina84
LilAnn mi to wyglada na zgryz otwarty.poczytaj sobie w necie o tego rodzaju zgryzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×