Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość she04
No to zdjęcia zrobione, odebrane i jestem już umówiona na kolejną wizytę pod koniec tygodnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgryzek
ello. ja tez bede miał zakładany aparat na początku lipca:) czekałem na niego od maja bo dużo ludzi si e;leczy u tej ortodontki. tydzien przed załozeniem aparatu bede mia zakładane jakies gumki czy cos , podobno to boli??? czekam na odpowiedz pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia15
gumki nie bola tylko na poczatku trzeba sie troszke przyzwyczaic ale ogolnie nie przeszkadzaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie posiadam
bardzo sie boje jak bendą mi zakładać aparat powiedzcie boli to ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
she: fajnie :) teraz dowiesz sie na czym stoisz :D a duze masz stloczenie? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiniula
wiec ja wlasnie dzisiaj mialam zakladany aparacik na stale wiec zakladanie nic nie boli ale trzeba uzbroic sie w cierpiwosc trwa to ok.30min zalezy od wady zgryzu jak duza to trszke dluzej jak mama to jakies 15-20min.rzeczywiscie na poczatku nie daq sie jesc ale mam dobra rade jak juz macie zalozony aparat to koniecznie napijcie sie czegos zimnego zlagodzi to wszystko bo nawet zeby mnie nie bola hehe...a jesc to troszke problem ale da sie zniesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiaa20
a co jeść kiedy zęby bardzo bolą?? jak u was wygląda ta dieta półpłynna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin30
Czesc, ale tu wpisów duzo, mam prawie 30 juz i wlasnie powzialem decyzje o aparacie, kurcze tylko troche sie boje, hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milrek23
Ja zaluje bardzo ze zalozylem aparat najgorsza decyzja w mojm zyciu. Mialo byc pieknie milo i przyjemnie. Ortodontka nic mi nie powiedziala ze jak wyrwe 5 i cofnie mi zeby to zmienia mi sie rysy twarzy oczywiscie zmienily mi sie na niekorzysci twarz wyglada smutno, skora na policzkach stracila elastycznosc ( przedtem bylem bardzo przystojny) a teraz szkoda gadac. Jestem 2 lata po zdjeciu aparatu i przez zle leczenie orto popadlem w depresje :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie titilu - mi odcisk zrobiła na pierwszej wizycie - wtedy jeszcze nawet nie byłam zdecydowana czy będę u niej aparat zakładać. Ale jak widać nie jest to standardowa procedura - chyba zdjęcia sa ważniejsze. motylevzek214 - oby to później procentowało - ja sie ciągle boje że czegoś nie umyłam i że już sie próchnica zadomawia :( she04 - czekamy na relacje z wizyty. kiniula - witam w gronie zadrutowanych :) Kiaa20 - ja przez parę dni jadłam jabłko przetarte z marchewką i pierogi leniwe :) aaaa takie ważne przemyślenie z czasu półpłynnej diety - kanapka zmiksowana nie smakuje tak samo jak nie zmiksowana :) Marcin30 - ja mam 27 lat :) głowa do góry - jeszcze długo będziemy używać naszych prostych zębów. milrek23 - ojj to mnie zmartwiłeś :( pewnie są niezadowoleni ludzie z leczenia :( A buzia nie poprawiła sie nawet jak te dziury po wyrwanych zębach zniknęły? Ja sie mam dużo lepiej. Zaczynam odzyskiwać poprzednią wagę :( pewnie po podkręceniu aparatu znowu nie będę mogła jeść, to może coś zgubie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04
renata117 ---> Tak,mam duze stloczenie. No i widze na zdjeciach, ze mam ósemki w dziąsłach :( tego wlasnie sie obawialam :( wiem, ze Ty mialas jedną 8 wyrżniętą i Ci ją wyrwali, a te pozostałe były widoczne na zdjęciach??? obawiam się tego chirurgicznego usuwania... :( A jak Twoje ząbki?Prostują się? :D nowa_aparatka ---> na pewno zdam relację :) już się nie mogę doczekać kolejnej wizyty :) tylko, że obawiam się tego, że będę musiała usunąć chirurgicznie te 8 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
she...nie koniecznie usuwa sie 8. Mi zostawiła 8 a kazala 4 wyrwac:)więc nie martw sie na zapas:)) Kiedy masz wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04
Aegir a Ty tez mialas schowane w dziąsłach te 8? Były widoczne na zdjęciach? Wizytę mam w piątek :) nie chcę się martwić na zapas tymi ósemkami, ale nie ukrywam, że trochę o tym myślę... :) A jak Twoje ząbki? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
she: moje osemki tez byle widoczne na zdjeciu i nie kazala nic z nimi robic.... :) a za to kazala czworki rwac. tez mam duze stloczenie... ;) mnie tez troche przerazil ten negatywny wpis o aparacie i wyrywaniu zebow :/ mam nadzieje ze u mnie tak nie bedzie...!!! pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
she i aegir: a moze trzeba zapytac p. Bochenska jak to jest z ta zmiana rysow twarzy po wyrwaniu zebow...?? aegir: kiedy masz kolejna wizyte kontrolna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najnowsza_aparatka
Hej aparatki i aparaty! Czytam i czytam i myślę sobie, że powinnam dołączyć do tego zaszczytnego grona już zadrutowanych, silnych i odważnych aparatek i aparatów :) Wystartowałam dzisiaj dokładnie o 12.00, i ... jest całkiem ok. Tzn. niektóre rzeczy mnie wcześniej przerażające okazały się błahostką, inne...hm zaczynam się przyzwyczajać i tak już nie rażą. Jeśli chce Wam się czytać, mam 27 lat, mieszkam na stałe w UK i co dwa miesiące w tym roku a w następnym co miesiąc będę przylatywać na kontrole do mojego rodzinnego miasta Tychy. Nie jest to zbyt wesoła perspektywa ale czego się nie robi...dla zdrowia i urody. Mam dwa aparaty porcelanowe. Problem polega na tym, że mam źle wykształconą szczękę górną - jeden ząb nie wyszedł w ogóle - dokładnie 5tka a dwa straciłam wcześniej (drugą 5tkę górną w dzieciństwie i 6tka z z tej strony niedawno). Chciałam uregulować tę sprawę po konsultacji ze stomatologiem, jako że mam niewielką szparkę między przednimi jedynkami i obawiałam się, że to się powiększy... Niestety musiałam poddać się zabiegowi odsłonięcia niewyżętej 5tki u góry (wczoraj). Chirurg bardzo miły i przyjemny. Chociaż miłe nie jest uczucie grzebania w kości (...). Dzisiaj pani orto poświęciła mi godzinkę żeby zęba do aparatu przypiąć i poza tym momentem założenie sprzętu było całkiem...przyjemne. Lekkie uczucie ściskania. Natomiast ten schowany ząb...no cóż po znieczuleniu i czułam niezły ból. Na początku mój widok nieco mnie odstraszał. Normalnie jak brzydula Betty - powiedziałam sobie. Ale teraz widzę, że nie jest tak źle. Z daleka nic nie widać a z bliska...przyjemny widoczek białego aparaciku. Druciki mam w kolorze zębów (niestety kawa zrobiła swoje). Pierwsze jedzonko - nie tak źle. Ale nie gryzłam prawie wcale hehe tak się przestraszyłam. Podrobiłam kotlecika na drobne i połknęłam heh. W zasadzie to jestem nieco skołowana w temacie jedzenia, gdyż moja doktor powiedziała że nawyków żywieniowych zmieniać nie muszę, natomiast mam uważać żeby nie wgryzać się w jedzenie zwłaszcza jedynkami...Czyli że co kawa? Słodkie napoje? Ciastka są dozwolone? Ano i wcięłam chyba z pół kilko truskawek, oczywiście rozdrobnionych - ale tylko kawałki zostały na gumkach. Doczyściłam na szczęście :) Pozdrawiam serdecznie i obiecuję, że będę tu zaglądać i czytać. No i odpowiadać... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04
Nie raz czytałam o tym, ze po leczeniu ortodontycznym moga się zmienic rysy twarzy, profil... ale ze sa to raczej korzystne zmiany... :) chociaz spotkalam się też z opiniami na forum, że jak są wyrwane zęby, to się gorzej wygląda... ktos tu nawet napisal o "starczym" profilu... Podobno odchodzi się od wyrywania zębów, że lepiej rozszerzyć szczękę specjalnym aparatem itd. Ludzie oburzają się, że nie sztuką jest wyrwać zęby i upchnąć w ich miejsce inne... Nie wiem, nie znam się na tym... Myślę, że każdy przypadek jest indywidualny i w stosunku do wszystkich nie można stosować tych samych metod leczenia. W każdym bądź razie, jestem przekonana, że oddaję się w ręce dobrej ortodontki i jeśli uzna, że powinnam wyrwać zęby, to tak zrobię. Renatko mogę zapytać w piątek o te rysy twarzy. Oczywiście, jak nie zapomnę, bo mam też mnóstwo innych pytań :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najnowsza_aparatka
Bo tyle ile ortodontów tyle dróg leczenia, jeden powie że trzeba coś usunąć, inny że niekoniecznie itd. Najlepiej popytać u więcej niż jednego. Ja mam tak, że mi brakuje zębów więc po aparacie czeka mnie jeden lub dwa implanty. A rysy twarzy się zmienią, bo górną wypchnie mi do przodu a nie jak teraz że dolna przoduje co z profilu może wyglądać niekorzystnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maniek84
Witam wkońcu i ja się wziąłem za swoje zęby jestem już po wyrwaniu górnych 8 a od wczoraj nosze expandera czeka mnie 4 m-ce noszenia go a za 2 m-ce zakładam aparat na górny łuk w sumie 1400zł za jeden łuk plus wizyty 100zł więc nie jest tak źle :) Powoli się spełnia moje marzenie żeby zobaczyć się w lustrze z prostymi i ładnymi zębami :) Nosił ktoś expandera??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylcia109
wiecie, już mniej się boję mieć ten aparat ;) tylko jak mi radzicie, mieć górę porcelanową i dół metalowy, czy obydwa łuki metalowe? bo na dwa porcelanowe to mnie nie stać ;/ a i jeszcze jedno :) czy są takie gumki w kolorze zębów? pozdrawiam ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Gosia**
Hej "aparaciarki" i "aparaciarze" ja od dokładnie tygodnia mam Hyraxa. Nie jest tak xle, chociaż jak pomysle o jedzeniu to mi sie odechciewa. Jem kaszki dla dzieci. Maniek84 - chyba mamy ten sam aparat, wiec witaj w klubie. To tez jest moje marzenie zobaczyc w lustrze równe ząbki. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiaa20
ja może jutro pójdę wyrwać moją nieszczesną górną dwójke, żeby móc założyć aparat .to najmniejszy ząb w mojej szczęce a boje się panicznie.dziś jak byłam na kontroli to prawie zemdlałam z nerwów chociaż dentysta nawet mi w buzi nie grzebał tylko zdjęcie oglądał:/ ale ja strasznie sie boje, mam koszmarne wspomnienia w związku z wyrywaniem ząbków, znieczulenia też niewiele na mnie działaja. i chociaż ząbek mały, dentysta fantastyczny to ja nie wyobrażam sobie tego rwania. bardzo sie boje i jak o tym myśle to mi się na wymioty zbiera... pomóżcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aishwarya0
O, widzę, że dużo nowych aparatek (tudzież.. aparatków? :P) do nas dołączyło :). Nie przejmujcie się, ból na pewno minie! Czasem może się pojawić z powrotem, jednak nie załamujcie się, przejdzie na 100% :). sylcia109 - nie bój się :). Wszystko będzie dobrze! Możesz mieć i metal, i porcelanę, ja sama mam metal i bardzo dobrze się w nim czuję. Od połowy maja mam turkusowe gumki i są naprawdę super, hehe. Hm, gumki w kolorze zębów? Są takie. Są też takie przezroczyste, ale z tego co słyszałam to się przebarwiają, ale na sobie tego nie sprawdziłam, więc nie powiem Ci tego na pewno :). Mnie mija 2 miesiące z aparatem, żyję, widzę nawet, że coś tam się przesuwa :P. Pozdrawiam i wytrwałości życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Gosia**
Mam pytanie do noszących Hyrax. Czy boli jak peknie szew?? czy sie cos czuje jak to pęka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Moja koleżanka mi powiedziala ,że nie boli bo to się odbywa w zaskoczeniu:)) Niby tak jakby jej czaszka pękła:)))) Ale to jej słowa, sama nie wiem bo nie miałam:D Dziewczyny pytałyście o rysy twarzy.Ja ze swej strony moge powiedziec ,że podobam sie sobie coraz bardziej....jestem optymistką:))) Pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Właśnie wcinam śniadanie w pracy - i za chwilkę pobiegnę myć zęby :) wczoraj przegryzając to i tamto myłam z 14 razy zęby - zaczyna zajmować mi to coraz więcej czasu. she04 - ja chyba chciałabym usunąć 8 ale moja orto nic o tym niw mówi - za to ide do dentysty bo jedna 8 sie troszkę popsuła - chyba zapytam dentystkę czy nie lepiej je usunąć - takie niepotrzebne i jeszcze sie psują :( najnowsza_aparatka - to jesteśmy w tym samym wieku - podobno nigdy nie jest sie za starym na aparat :) Współczuję wizyty u chirurga :( mi kiedyś usuwali 5 bo miała korzeń w kształcie \"kotwiczki\" - ojj bardzo nie miło to wspominam :( Jedzonko chyba każde dozwolone - no może nie to barwiące przy porcelanowym aparacie - mi powiedziała Orto że gumę można rzuć ale sie nie odważyłam jeszcze. Maniek84 - fajnie mieć kolejnego faceta w naszym gronie :) sylcia109 - moja siostra ma porcelanową górę i metalowy dół - serio dużo mniej widoczny jest przez to :) Mi nie zależało na ukryciu aparatu - choć to ja jestem starsza i pracująca :) może mam do tego już inny stosunek. **Gosia** - masz szczęście że Hyrax cie tak nie męczy - ja go nie mam ale wszyscy piszą że jest okropnie go nosić. kiaa20 -też sie podobnie bałam dentysty :( ale w końcu zaczęłam chodzić do takiej pani, chodzę tam już z 10 lat i nie zmienię jej na nikogo innego. Tylko u niej otwieram buzie bez palpitacji serca :) Aishwarya0 - masz zdjęcia zaraz po założeniu i teraźniejsze? Serio po dwóch miesiącach są już efekty? Ja mam ponad 2 tygodnie więc nadal na efekty czekam :) pozdrawiam i ide czyścić zęby :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylcia109
Aishwarya0 i Nowa_aparatka dzięki :)) słyszałam jeszcze, że podczas aparatu jest ślinotok:P tak jest naprawde ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylcia109 - hmmm jakby to napisać :P ja zawsze miałam ślinotoki nocne (dziwnie to zabrzmiało :) ) a teraz mam takie dwa razy większe. W dzień nie widzę większej różnicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04
No to jestem odciśnięta :D w przyszłym tyg. mam zadzwonic i umowic się na kolejna wizytę, na której będzie ustalany plan leczenia. Na pewno będę musiała wyrwać zęby, ale na razie jeszcze nie wiem które. Mam wszystkie 8 schowane w dziąsłach - co z nimi zrobimy, też dopiero się dowiem na kolejnej wizycie. Te górne mają szansę wyjść w trakcie leczenia, ale dolne jakoś dziwnie są ułożone, poziomo. W każdym bądź razie jestem już chyba w połowie drogi do założenia aparatu :D Pytałam panią orto o te rysy twarzy i powiedziała mi, że przy samym leczeniu ortodontycznym nie powinny się zmienić, co innego gdy jest do tego leczenie chirurgiczne. Oczywiście jeżeli ktoś ma np. bardzo wystające zęby, to wiadomo, że będzie wyglądał trochę inaczej po zdjęciu aparatu... W moim przypadku podobno nic się nie zmieni. Najwyżej mimika twarzy. Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz zdjelam aparat, ale nosze wkladany kazdej nocy, na szczescie nie jest to uciazliwe, nawet nie zapominam, zabki prezentuja sie kapitalnie, usmiech jest pelny, juz nie zamykam dzioba, kiedy ktos robi mi zdjecie, nosilam w sumie 2 lata i 10 miesiecy, pierwsze pol roku nosilam tylko gorny luk, pozniej dolaczyl dolny :) jestem zadowolona, koszt wyszedl mi ok 8000zl (lacznie z dojazdami, oplatami, aparatem wyjmowanym etc), ale warto bylo;) pozdrawiam i badzcie cierpliwi :):*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×