Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Infinity1991
Mam aparat stały górny plus podniebienny 2 dzień i do tej pory nie mogę mówić, bo aparat podniebienny uniemożliwia mi mówienie niektórych głosek np. "I", a do tego strasznie seplenię. Da się coś z tym zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość QM
Czołem Aparatki! mam pytanie dotyczące \"używania\" aparatu ceramicznego z białymi zamkami, bo taki dałam sobie parę dni temu założyć ze względu na charakter mojej pracy. Wiem, ze bardzo łatwo go przebarwić i że powinnam unikac kolorowych owoców, żółtych przypraw, buraków, po kawie i herbacie myć zęby, etc. Czy herbaty owocowe, np. malinowa, leśna, mogą także spowodować przebarwienia? Co jeszcze jest niebezpieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeB3jeK
Dziekuje Madzia 35:) troche się podłamałam tym że mnie to bedzie boleć...:/ ale moze chociaż schudne:D hehe ,pozdro imienniczko Madziu ;) następna wizyte mam 9 października i bede miec zmieniany drut,teraz przy najcienszym mi tak dziwnie jest tz jedynka lewa i 3 prawa są jakby luźne?albo takie miekknie ze jak ruszam je jesykiem to czuje takie dziwne coś:) i juz mi sie mniejsza szparka mieszy jedynkami robi:D ,czy jak mi wymini moja orto druta na grubszy to bedzie mnie mocniej bolalo?? i jeszcze coś.czeka mnie wyciąganie lewej trojki czy to jest nie przyjemne??:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeB3jeK
Wnerw...a jakimi szczotkami szorujesz??bo ja mam 3 szczoty od ortodonty jedna do łuku-druga do zamkow a trzecia do druta:D i sie bawie pare nascie razy dziennie po poł godziny:D,dodatkowo kupiłam sobie płyn colgate plax i powiem szczerze wczoraj jak jadłam grzybki u teściowej to po szczotkowaniu jeszcze płukałam i jedzenia resztki sie usuwały,a byłam pewna że dobrze je wyszorowałam... wiec chyba dobry jest ten płyn:) polecam go i kosztuje w kauflandzie ok 10zł...:) a tak na marginesie..czy jak uzywam wybielających past i płynow(bo mam skłonnosci do przebarwień) to jak mi sciągną aparata czy na miejscu zamkow nie bede mieć żółtych plamek?to jeszcze mnie nurtuje:) i znikam zjeść coś na śniadanko..niestety sama bo Moje kochanie zostało ściągnięte z urlopu na służbe alarmową:( uhh coż takie życie dziewczyny żołnierza..:( miłego dnia wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nicccka
Hej, zastanawiam się nad założeniem aparatu i chciałabym wiedziec czy aparat przeszkadza w całowaniu i czy nie ma problemu z jedzieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandrulcia87
Witajcie! Ja za jakis czas dołącze do Waszego grona bo zamierzam założyć aparat na góre i na dół. Teraz poszkuje dobrego ortdonty w Bydgoszczy, juz troche czytałam o niektórych pozostaje jeszcze kwestia pieniędzy niestety :/ Po prczeytaniu tego wątku troche się przeraziłam ze to tak boli ale chyba warto pocierpieć żeby nareszcie móc się swobodnie uśmiechać. Mam tez kilka pytań: co to jest hyrax i do czego służy? czy zawsze trzeba wyrywać zęby zeby założyć aparat? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmm778
Hej :) Mam 17 lat i jestem zadrutowana od 20 kwietnia 2007 roku (górny łuk, a dolny od 12 sierpnia '07). Ja nie usuwałam żadnego zęba przed zakładaniem aparatów. W piątek (05.09) prawdopodobnie moja pani doktor zdecyduje się ściągnąc któryś łuk. Nie wiem dokładnie jak będzie wyglądała ta wizyta, bo ostatnia była bardzo ekspresowa, przed wyjazdem na wakacje i niewiele się dowiedziałam. Trzymajcie za mnie kciuki ! :) Pozdrawiam wszystkie szablozębne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieska gumeczka
heja hoł :D życia z eksnaderem ciag dalszy hehe nie ma co coraz lepiej mowie ale moja babcia nadal ubolewa ze mam takie druty na podniebieniu :D:D:D no i teraz nie rozstaje sie ze szczotka do zebów i płynem do płukania tez colgate plax :) no i jezyk juz nie boli masci na zabkowanie dla dzieci pomogły :D fajnie jest miec aparat szczególnie jak nic nie boli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mir4bell
Ja rowniez planuje zalozenie aparatu zastanawiam sie tylko czy to mozliwe jesli mam koronke (porcelana gorna trojka)... moze ktos wie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daniel_bydgoszcz
witam, w czwartek bede miec zakładany aparat porcelanowy. czy do czyszczenia apratu można używać szczoteki elektruycznej? Chce kupić oral b precision clean i koncowki Flexi Soft czy używanie tej szczoteczki i tych koncowek to dobry wybór?? kontakt do mnie: gg: 4541272. czkema na odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej od 6 dni mam aparat stały na dole a na górze hyraxa... O wrażeniach nie będę mówić bo na tym forum już wiele jest opisów ;) Wspomnę tylko, że chociaż pierwsze dni straszne cierpiałam z bólu to teraz jestem szczesliwa bo już mniej boli :) Czuje tylko takie mrowienie, swedzenie...A boli przy jedzeniu chociaż mimo woli wciąż mam ochote teraz gryźć! Oczywiście nie zjem jabłka ani nawet kanapki ale zaciskam szczęki...To mrowienie mnie do tego prowokuje...Czuje mrowienie u gory tam gdzie hyrax tzn pod tym plastikowym ;/ Zastanawiam sie czy wszystko ok... A i mam też taką chęc przepychania zębów bo slysze/czuje wtedy takie fajne \"cyk!\" ech ale chyba nie powinnam tego robić ;P ____BeB3jeK ____ a za kazdym razem podczas tego ciągłego szczotkowania używasz pasty? Jesli tak to chyba niezbyt zdrowo...Ja pasty używam max 3-4 razy dziennie a tak po majej przekasce to po prostu samą szczoteczką i wodą myje...Podobnie z tym plynem..Uzywam go tylko rano i wieczorem przed i po myciu...Wydaje mi sie gdybym uzywala tych produktow czesciej to bym miala straszne podraznienia...Najlepiej zapytam dokladnie orto ;) ____Nicccka ____ z calowaniem nie ma problemuu :D a z jedzien troche...Zalezy jaki aparat ;P ____sandrulcia87 ____ Hyrax służy do rozszerzania szczęki, dzieki temu nie musisz miec usuwanych zebow najlepiej wpisz sobie w googlowej wyszukiwarce obrazow to zoaczysz jak to (strasznie ;P) wyglada. Niewygodne jest to calkowite zasloniecie zebow i pod ten mechanizm do rozsuwania włazi jedzenie :/ pozatym ciezko sie gada... Ja chodze do orto na karpackiej ;) Nie wiem czy dobra bo efektow jeszcze nie widze ;) ale jest miła tylko troche drogo... Nie bylam jeszcze na wizycie kontrolnej ale moja kolezanka ktora tam chodzi mowila ze 80zł! ____daniel_bydgoszcz ____ co do szczoteki elektrycznej tez sie nad tym zastanawialam i mam zamiar zapytac o to otro w czwartek jesli bedzie czas (mam sie tylko pokazac bez umuwionej wizyty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandrulcia87
dzięki za odpowiedź dead-whisper a Ty na Karpacka to w BDG chodzisz? ile zapłaciłas za aparat? masz porcelanowy czy metalowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nicccka
Tu na forum były kiedyś zdjęcia przezroczystych aparatów ale niestety nie moge ich znależć :( Ma ktoś może i mógłby tutaj wrzucić ? Bo zastanawiam się nad założeniem i nie wiem jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewi150
ja mam kilka pytan i proszze o odpowiedz:)] czyy plyny do plukania ust typu listerin moga niszczyc zeby??? czy wybielanie jest szkodliwe ? to prawda ze jak sie sciaga aparat to wybielanie jest za darmo?? i jeszcze jedno intymne/? czy aparat utrudnia calowanie ? czy osoba ktora nosi aparat gorzej caluje?? prosze o szybka odpowedz z gory bardzo dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dxfgdfhgfh
wiecie moze czy ejsli chcialabym aparat to przeszkadzal by kolczyk w jezyku i wardze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dead_whisper a Ty masz hyraxa z pierścieniami na konkretne zęby czy z nakładkami? I jak jest z tym mówieniem... bardzo się sepleni? Da się z kimś dogadać? Bardzo rzuca się to w oczy? Bo ja niestety za niedługo mam mieć zakładanego a się boooję xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bumba
Ewi150: Pare linijek wyżej mialaś napisane że w całowaniu za bardzo nie przeszkadza. Ale to pewnie zalezy od tego jak i z kim :D ja bym się bardziej zatsanawiała nad tym czy przeszkadza w mówieniu albo jedzeniu. Który aparat jest najmniej widzoczny ten przezroczysty zcy biały ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewi150
dzieki za odpowiedz;p ja juz umowilam sie na wizyte u ortodonty mianowicie 11pazdziernika strasznie sie boje jestem w 3klasie gima i boje sie ze klasa bedzie sie ze mnie smiala:(:( mam nadzieje ze jakos sobie poradze ale wlasnie nie wiem jak to jest bo wlasnie w pazdzierniku mam wizyte kontrolna a pozniej musze czekac na aparat ile sie czeka na zalozenie aparatu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieska gumeczka
ewi no cos ty na pewno nie beda sie smiali apart to super rzecz z kolorowymi gumeczkami jest na prawde swietny :) ja juz jestem na studiach hehe i ze mnei sie nikt nie smiał :) nie martw sie :) potem bedziesz miała taki piekny usmiech ze tylko beda ci zazdroscili :) warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
Hej wszystkim. Mam pytanie jutro będę miała zakładane gumki separacyjne (chyba tak to sie nazywa) te takie co robia miejce na pierścienie. Czy zakładanie boli? i czy coś się za to płaci? to dla mnie ważne prosze niech ktoś mi odpisze. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K666
Zakładanie nie boli, gorzej parę godzin po założeniu ;) A czy się płaci, to zapytaj swojego ortodonty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewi150
dzieki za pocieszenie ale naprawde sie boje w swojej klasie nie jestem zbytnio lubiana poniewaz jestem tzw kujonka i napewno bede miala pieklo no ale coz takie zycie :) a jesli wpazdzierniku mam wizyte kontralna to kiedy bede miala tak mniej wiecej aparat ?? ile wy czekaliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K666
ewi150 - pomyśl sobie, że za rok pójdziesz do nowej szkoły, w liceum jest zupełnie inaczej, najważniejsze, żeby ignorować idiotów, którzy się śmieją i na złość im jeszcze częściej pokazywać aparat ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieska gumeczka
Ewi olej ich mówie ci :) bedziesz piekna :) ja miałam wizyte i tydzien potem potem zakładany aparat w kolejnym tygodniu zakładali mi ekspander no a przed aparatem mialam gumki seperacyjne mnie tam nic po nich nie bolało hehe :) a płaciłam z za nie tak jak z awizyte kotrolna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buburubu
zakladam za kilka dni aparat i mam do wyboru ceramiczny, albo krysztalowy. chcialabym wiedziec, ktory jest lepszy. fajnie by bylo gdyby napisal ktos kto ktorys z nich nosi. ktos tez prosil o fotki takiego aparatu http://www.ortodonta.info/aparaty.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaluchna
Dziewczyny piszcie do mnie ja chetnie wam odpowiem na wszystkie pytania tez mam aparat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewi150
dziekuje wszystkim za wsparcie:) chcialam sie zapytac ile czasu uplynie od pierwszej wizyty u ortodonty do zalozenia aparatu?? wizyte mam w pazdzierniku ale teraz i tak sie denerwuje;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buburubu
od pierwszej wizyty moze minac i duzo czasu i malo, wszystko zalezy od tego co powie lekarz. jesli trzeba bedzie usunac jakies zeby, albo wyleczyc to moze minac kilka tygodni, albo miesiecy zaleznie od tego jak szybko sie z tym uporasz. jesli nic takiego nie bedzie to aparat mozna zakladac praktycznie na kolejnej wizycie. najwazniejsze jest to by lekarz zrobil wycisk i zdjecie, reszta to juz kwestia konkretnego przypadku. i nie stresuje sie bo nie ma czym. ja juz nie moge sie doczekac az go zaloze ;) kaluchna odpowiedz prosze na moje pytanie, tylko tu na forum jesli mozesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieska gumeczka
Ewi u mnie tydzień minał zaledwie bo nie musiałam nic wyrywac ani nic :) a 23 ide na zmiene łuku i zmienie sobie kolor gumeczek hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×