Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość OLuśŚ
ja od godziny jestem posiadaczką aparatu stałego ;)> narazie jest OK, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieska gumeczka
Guuus- no ja mam ekspander juz 3 tygodnie i juz kompletnie o nim zpaomniałam :P tzn nie czuje ze go mam tylko czasem jak mi jedzenie wejdzie to sobie przypominam :P w całowaniu zupełnie nie przeszkadza hehehe przynajmniej nie słyszałas zażaleń :P takze nie stresuj sie :) A Colgate Plax ja uzywam rano i wieczorkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
Ej a mi orto. powiedzała żebym nie użuwała płunu do płukania jamy ustnej. tu poczytałam wasze wypowiedzi i z tego co wyczytałam praktycznie każdy uzywa płuny do płukania ,albo większość....Czy to od czegoś zależy. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
OLuśŚ - czy Twoja orto podała jakiś konkretny powód dlaczego masz nie używać płynu? Bo ja wręcz od swojego orto dostałam płyn pozałożeniu aparatu razem z wyciorkami i pastą. Dziwne, że Twoja tak powiedziała. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
Ja mam jeszcze świerze rany po usunięciu tych nieszczęsnych dwójek i powiedzała ze moge nabawić się jakiejś bakterii... A trzeba mieć specjalną paste do apratatów ortodontycznych? , bo ja używam blendamet(nie wiem czy dobrze napisałam) wybielającą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
a jakich warto użyać, bo nie wiem ;/ ;(?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! ja mam mieć zakładanego hyraxa 2 października. Bardzo się boję. Przede wszystkim tego że będę mieć duże problemy z mówieniem, i że będę mieć jeszcze większą szparę między jedynkami... I mam jeszcze pytanie do tych co mają hyraxa z nakładkami (a nie z tymi pierścieniami na zęby) czy macie takie uwypuklone policzki jak u chomika? bo już coś takiego gdzieś czytałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
OLuśŚ - ja też miałam usuwane ząbki, a dokładniej ósemki i kazano mi używać płynu, żeby dokładnie wypłukiwać resztki pokarmów z miejsc po ząbkach, właśnie żeby wtedy nie wdał się jakiś stan zapalny, więc nie wiem od czego zależą decyzje lekarzy. W każdym razie u mnie wszystko zakończyło się dobrze. Może ważne jest żeby ten płyn był bez zawartości alkoholu, bo ja własdnie takiego używam. Co do pasty to zarówno od dentystki jak i od ortodonty dowiedziałam się, że wybielająca pasta może robić przebarwienia, najlepiej używać pasty o zwiększonym stężeniu fluoru, żeby wzmacniać osłabione aparatem ząbki. Jeśli chodzi o usuwanie osadu, to ja raz na jakiś czas używam poleconej pasty ziołowej Parodontax. Jest okropnie niedobra, ale skuteczna. Najlepiej raz na jakiś czas udać się na profesjonalny zabieg piaskowania, a wybielanie zostawić na potem, po ściągnięciu aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K666
Co do past, to chyba każda poza wybielającą, bo one jakoś tam szkliwo uszkadzają, ja polecam Meridol, pomaga też na problemy z dziąsłami :) Wydaje mi się, że jakieś łagodne płyny powinny być wręcz zalecane po usunięciu zębów, no ale ja tam dentystą nie jestem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość illa
Hej Wszystkim:) Jestem pierwszy raz na tym forum...a 19 września wybieram sie na założenie górnego łuku, jestem po ekstracji piątki...Boje sie troche tego całego aparatu,wiem, że boleć będzie na pewno...i jeszcze sie chiałam coś o higienie jamy istnej dowiedzieć, bo znam osobe,która po aparacie ma starsznie żółte szkliwo i w przyszłości to tlyko wybielanie ją ratuje,czy to zalezy od higeiny? Na pewno będe sie starać dbać,bo skoro mam cieprieć ból, a później mieć żółte żeby to..;/ Prosze napiszcie mi jaki jest najlpeszy płyn do płukania i jaką paste najczęściej polecacie. Pozdrawiam serdecznie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K666
Ja używam pasty Meridol, płynu Listerine i nitki dentystycznej, a zęby myję tylko 2 razy dziennie i nie widzę, żeby zżółkły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
illa - polecam Ci poczytać wcześniejsze strony, tam było sporo o higienie, plynach, pastach itd. Ja używam elmex pomarańczowy, zarówno płyn jak i pastę. Żółknięcie zębów nie następuje na skutek zbierania się kamienia i osadu na ząbkach, ale da się to zlikwidować u dentysty i zęby wracają do swojego pierwotnego koloru. Mycie tu nie ma nic do rzeczy, ale oczywiście jest niezbędne kilkukrotne w ciągu dnia. Tak to niestety bywa przy noszeniu aparatu, że osad się zbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja juz nie wiem
ja kupiłam sobie teraz colgate plax whitening :) mozna takiej uzywac? ... bo juz nie wiem czy to szkodzi na aparacik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieska gumeczka
ja uzywam elmex sensitive bo działa równiez na dziąsełka które sa teraz bardzo wrazliwe a płynu colgate :) Juz mam taka dziure w jezyku po ekspanderze ze szok :P haha czasami az mnie piecze ale jezyk szybko sie regeneruje takze nie narzekam :) miałam piaskowanie przed załozeniem paratu fajna sprawa tylko jezyk piecze :P pozdrawiam wszytskie "metalowe ogródki" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomponka40
witam.a ja mam pytanie do posiadaczek aparatów.czy często się zdarza że zamki odklejają się i trzeba biec do ortodonty żeby przyklejał? ja mam aparat od 5 dni,jeszcze wszystko w porządku,ale ja często wyjeżdżam na miesiąc i dłużej za granicę i boję się,że jak tam mi się coś odklei to nie będę mogła wrócić szybko.czy z odklejonym zamkiem można miesiąc chodzić?a może są osoby które 2 lata nosiły aparat i nigdy zamek się nie odkleił?ja mam aparat kosmetyczny,biały.pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiullla16
do OLuśŚ --> czy Ty miałas usuwana tą2 na dole tez? bo mnie to czeka tylko że 4 ... na gorze juz miałam usuwane ale dół... gorzej jest?... martwie sie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
pomponka40 - ja też noszę aparat biały kosmetyczny na górę. Mam go już ponad 4 miesiące i jeszcze ani razu nic mi się nie odkleiło ( mam nadzieję, że tak pozostanie) :-) Trzeba tylko w mierę uważać na to, co się je, ale oczywiście nie bez przesady ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
Tak , miłam i na dole i na górze dwójkę (prawe) wyrywanie tych pierwszych zębów naprawde nie boli gorzej jest potem jak znieczulenia zaczyna puszczać ale weź sobie jakiegoś proszka przeciw bólewego i będzie OK. Nie mart się! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomponka40
Dziękuję valya za odpowiedź:).ja bardzo uważam na to co jem,na razie nic nie gryzę bo zęby mnie bolą.Mam założony aparat na górę i ten drut na rozszerzenie szczęki górnej.Zauwarzyłam tylko ,że jedynki,które powinny przesunąć się trochę w prawo suną w przeciwnym kierunku:),ale jak wyczytałam we wcześniejszych postach na początku tak może się zdarzyć;0,więc poczekam na efekty do 6go października bo wtedy mam wizytę u ortodonty.pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieska gumeczka
ja gryzłam juz chyba wszytsko zamek jeszcze nie odpadł nie tak latwo go oderwac :P jakis czas nie bede wpadała aparatki jade do Krakowa a tam dostepu do neta nie mam niestey buziaki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość illa
Dzięki;) a jak w piątek wróce już z aparatem to sie odezwę ;) Chyba,że sie coś pokomplikuje i mi nie założy;P Ale mam nadzieje,że wszytsko bd ok;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewi150
http://www.youtube.com/watch?v=d_YXyEeplpE&NR=1 po ogladniecu tego film,u jestem przerazona oni mowia ze jak sie wyrwie zeby do aparatu to pozniej moze pozniej bardzo bolec przyszspieszyc proces starzenia sie zniszczyc naczynia krwionosne oraz wydluzyc okres noszenia aparatu.... ja mialam wyrwane 4zeby a za miesiac bede miala aparat nie wiem czy to byl blad:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
ewi150 - rozmawiałam o wyrywaniu zębów z moim lekarzem, gdyż miałam 2 warianty leczenia do wyboru. 1. wyrywanie ósememk i ustawianie ząbków. 2. Wtrwanie szóstek, bo mam jedną martwą i przesunięcie na ich miejsce siódemek. Ja wybrałam wariant 1, bo zęby trzonowe są bardzo duże i istnieje ryzyko, że mogą się pozrywać naczynia krwionośne, ale u młodych osób zdarza się to bardzo rzadko. Wszystko zależy od tego jakie zęby miałaś wyrywane. W niektórych przypadkach niestety konieczne jest wyrwanie zębów, bo inaczej nie da się ustawić ząbków. A jeśli chodzi o czas leczenia, to prawda że się wydłuża, bo chodzi o to, żeby ząbki poprzesuwać jak najmniej naruszając naczynia krwionośne. Jak mi to zobrazował mój ortodonta, trwa to ok. 1mm na miesiąc, więc sporo czasu. Ząbki już masz wyrwane, więc nie ma się co zastanawiać nad tym, czy błąd. Myślę, że lekarz wie co robi :-) Głowa do góry i jeszcze duuużo przed Tobą :-) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
ewi150 - jeszcze jedno, zapomniałam odnieśc się do filmu, którego link podałaś :p Jest yto nic innego jak reklama nowego systemu aparatów. Nie ma się co przejmować, wszystko tam jest meeega przerysowane i działa cuda, za cudną cenę, podobnie jak w telezakupach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bielicka
aa więc , wczoraj założyli mi aparat hah stały :D w moim przypadku nie bylo potrzeby usuwania żadnego zęba większość osób mowilo zeto tak boli po 1 dniu.. szerze? mnie boli tylko jeden , ostatni zab... ale ten ból nie jest bardzo mocny :) ale mam do was pytanie? po jakim czasie zauwazacie ze wasze zeby hm w pewnym stopniu sie wyprosrowały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomponka40
Ja miałam zakładany aparat tydzień temu,wydaje mi się,że jedynka przysunęła się trochę do drugiej:)podobno po miesiącu będzie można coś więcej zauważyć.Mnie zęby bolały przez dwa dni,teraz jak dotknę językiem to czuję że mam jakieś takie naprężone jedynki i trójki.pozatym jest ok;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efff
Wiec ja zdecydowalam sie dosyc dawno. Pjechałam najpierw na konsultacje , potem kolejna wizyta ze zdjeciami i wyciskami , potem kolejna podczas ktorej pani ort przedstawiła plan leczenia . Dzisiaj jade na piaskowanie , a w piatek bede miał;a zakładany metalowy na górę Troche sie boje ale trudno, przezyje jakos. Za trzy miesiace bede miala zakładany na dół jak mi się zrobi trochę miejsca przez rozsuniecie górnych ząbków... Dodam ze zeby mam na dole strasznie pościskane (tylko z przodu) a na górze wysunięte dwójki i wsuniete jedynki. Zobaczymy jak to bedzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efff
wizyty kolo 5 dyszek za każdą, zrobienie zdjec 150 zł :/ aparat 1600 zł za jeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bielicka
hahaha wydawalo mi sie ze to nic nie boli zaszlam do szkoly .. kupilam hod doga .. nie dalam rady ugryźć :D bede jechala na serkach :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×