Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Hej Moglibyście mi polecić jakiegoś dobrego ortodonte we wrocławiu. Moja siostra chodzi do Pani Bartkowiak do ROALdent-u. Ale ja jakoś nie jestem przekonana, żeby do niej iść. Poradźcie mi coś:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marii jak to dopiero 15 skoro ja mam 10 i do mnie nikt nie dzwonił? Mam nadzieje że mi nie przełożą bo u mnie nie ma za bardzo jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, może 10. też będzie.. nie mówili, kiedy wraca, tylko czy odpowiada mi data 15.03.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzh
Karola- ja polecam szczerze dr Bohater. Naprawiła mi błędy trzech poprzednich osrtodontów, po pprostu uratowała moje zęby. Jest ponadto bardzo miła, cierpliwa. Każdym pacjentem zajmuje sie sama, ceny ma ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki MArii za info. Tylko strasznie irytujace jest to wszystko, bo ja juz wrocilam do PL, w czwartek mam wizyte wlasnie u jakiejs pani Magdy chyba......wiesz moze która to jest? Jak moja mama dzwonila zapytac tam o Anetke to jej raz powiedziano, że w marcu wogole jej nie ma, a pozniej powiedziano, że ani w marcu ani w kwietniu i ze dopiero bedzie w maju, wiec ja naprawde jestem juz głupia na to wszystko. Zobacze co powiedza jak zapytam o nia w czwartek.... tam kazdy mowi co innego. A Ty na pewno bedziesz do niej przyjeta 15tego marca czy moze do innej? MArunka a Ty dzwonilas moze cos dopytac o tego 10tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Aparat zakładam 2 marca, 2 tygodnie temu byłam u mojej orto i miałam zakładane separatory, które mam nosić trzy tygodnie! Czy to trochę nie za długo? Poza tym uważam, że mam strasznie krzywe zęby - zgryz krzyżowy, cofnięte dwójki i trójki, które wyglądają jak u wilkołaka. Kończę w tym roku 20 lat i znajomi, szczególnie moje współlokatorki, w chwili, gdy dowiedziały się o moich planach co do zębów twierdzą, że mi to nie potrzebne bo zęby są proste i czy robię to dlatego, że wysyła mnie dentysta. Nikt mnie nie wysyła po prostu chcę się cieszyć ładnym uśmiechem. Czy to możliwe żeby nie zauważyły aż takiej wady? Tym bardziej ze przez ten zgryz mam małą asymetrię ust itp itd. Proszę o szybką odpowiedź! Dziękuję! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
magda 666 a moglabys pokazac jakies zdjecie swoich zebow ? ja jak powiedzialam znajomym ze zakladam aparat to mnie wysmiali wszyscy mowili ze mam proste zeby i po co mi to potrzebne , a nawet mowili ze na moim miejscu nie zakladali by tego ,ale na cale szcescie mialam gdzies ich opinie :D:D moje zeby moja sprawa a mi wlasciwie chodzilo o naprawe zgryzu bo jako tako nie mialam bardzo krzywych , ale zawsze moze byc lepiej przeciez:)) moglabym ci pokazac moje fotki ale na gg jak cos daj znac :) pozdrowionka a tymi wspollokatorkami sie nie przejmuj ,bede ci kiedy zazdroscic pieknego usmiechu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikola mam dokładnie to samo i teraz nie wiem czy to sprawa tego, że naprawdę nie widzą moich zębów czy po prostu kłamią bo boją się, że będę lepiej wyglądać... dla mnie to głupie ale nie mogę znaleźć wytłumaczenia. mój chłopak się cieszy, że zakładam aparat chociaż nigdy nie powiedział nic na ten temat. zdjęć niestety nie mogę dodać bo studiuje, rzadko wracam do domu i nie mam tu aparatu fotograficznego. a ty jak długo nosisz aparat? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hohoh ale ile mi osób mówiło, że mam proste zęby i po co mi aparat, na szczęście ja swoje wiedziałam i Ci prawdomówni przyznli mi racje, zawsze znajdą sie takie fałszywce co prawdy w oczy nawet najbardziej widocznej Ci nie powiedza. Tez sie zastanawiam czy to po to aby komus nie zrobic przykrosci, mimo ze prosto w oczy klamia czy z obawy ze ktos bedzie mial ladniejsze zeby od nich pozniej....... Mój dół byl straszny, na szczescie jest coraz lepiej i teraz nawet Ci co klamali ze mam proste przyznaja ze roznica jest ogromna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh... myślałam, że tylko ja mam taki problem. w ogóle tego nie czaję. może nie chcą sprawiać przykrości ale gdy już im sama o tym mówię, że mam krzywe zęby i chcę coś z tym zrobić a oni, że przecież nie muszę to chyba coś jest nie okey. tak czy siak nie słucham ich i już w piątek zakładam aparacik na górę a później się zobaczy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie dzwoniłam i do mnie też nikt nie dzwonił. Mam nadzieje że mnie nie zaskoczą na wizycie, wydaje mi się że p. Anetka jest zawsze w sobotę (oby!) bo zwykle jak chodziłam na wizyty to akurat w sobotę i ona zawsze była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie mam 100% pewności, ale skoro dzwonili z powodu tego, że jej nie będzie, a są inne orto, to pewnie do niej zostanę przyjęta. Chcę jak najszybciej bo od grudnia nic nie mam z górą robione! Zajmowali się tylko dołem, retencją itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ciekawe jak to jest, ja ide dziś chyba do Magdy (nie wiem która to). Mi raz jak przesuneli wizyte od Anety, to bylam przeniesiona do Kik i to na pozniej. No ale moze Wam sie uda. Ja niestety czekać nie mogę, bo w niedziele wyjezdzam z powrotem. Dam znac jesli coś się dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam, przyjmowal mnie jakiś gość.... ta Magda to ta drobna kobitka co zawsze na samym przodzie przyjmuje na 1 fotelu, mowila mu co ma mi robic. Dostałam nowy drut na dół i w koncu mam podpiete pierscienie. Na gorze tylko wymiana gumeczek byla. Pytalam o Anete, powiedziano mi jedynie tyle, ze narazie jej nie bedzie, ale nie dowiedzialam sie nic konkretnie.... na nastepna wizyte sie nie umawialam, mam dzwonic i pytac jak cos bede wiedziec z urlopem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten gość to pewnie ten sam, który brał ode mnie wyciski na retencję. Praktykant. Kurcze, mam nadzieję, że 15'go przyjmie mnie moja dr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
założyłam dziś aparat około godziny 16 i jestem jak na razie bardzo zadowolona. może to dlatego, że mnie jeszcze nie boli. jutro pewnie zacznie. :D tak więc szczerzę się do wszystkich jak głupia żeby zobaczyli moją nową zdobycz. :) to co mnie zaskoczyło to cena aparatu na gorę (1000 zł) samo zakładanie trwało niecałą godzinkę i za wizytę pani orto nie brała nic! dostałam za darmo specjalistyczną szczoteczkę i wosk. następna wizyta za 4-5 tygodni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrick
a ile z was mialo Hyraxa bo ja nie moge sie doczekac zdjecia chyba predzej go zdejmie nosze go 4 miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akashanet
ja mam 6 marca wizytę i mam nadzieję dowiem się na niej kiedy będę ściągać Hassa. mam go już 3 miesiace, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami miałam nosić 4 miesiace, wiec w kwietniu może go zdejmę już. Nie mogę się doczekać ... mam nadzieję, że nie wydłuży ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikusiaxd
hej dziewczyny, sorry jeśli powtarzam się, ale jak rozkręcać ten cholerny aparat hyrax ? ;/ nie potrafię go rozkręcić, mimo iż mam go miesiąc, okazało się że go skręcam zamiast rozkręcać ;/// jak to się robi ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
nikusia chyba zartujesz !? masz miesiac i nie wiesz jak przekrecac? to biegnij szybko do ortodonty niech ci pokaze jescze raz ,przeciez to przekrecanie jest najwazniejsze nawet licza sie obroty ja mialam miec wykonanych 28 i ani jednego wiecej ,ja nawet nie wiem jak to sie robi bo mi to zawsze przekrecala jedna osoba ktora byla ze mna u ortodonty i ortodontka dokladnie pokazala i wytlumaczyla jak to sie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
magda666 a w jakim miescie zalozylas aparat ? faktycznie bardzo malo zaplacilas pozazdroscic , ja nawet wosku za free nie dostalam :D:D i tylko tys zl? mi gora dol plus hass wyszlo ok 3500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akashanet
mi też przekręcała to jedna osoba - ale i ona czasami miała problemy. też miałam 28 przekręceń. ja za dół zapłaciłam 1950 zł, za hassa 1250 zł, za górę też zapłacę chyba 1950 zł, za wizyty co miesiąc 180 zł. a każda awaria gdyby takowa była dodatkowo płatna. Nie macie nawet pojęcia jak bardzo chciałabym się tego hassa pozbyc, wierzę że tak jak mówił na początku jeszcze tylko miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikola: w Poniecu woj. wielkopolske, to jest niedoleko mojego rodzinnego domu, obecnie siedzę w poznaniu alejak się dowiedziałam o cenach to odpuściłam, niby zawsze blisko ale jakby coś się działo to zawsze mogę podjechać i dzięki temu częściej będę wpadać do domu. ;) tm bardziej że ortodontkę do kórej chodzę polecało mi kilka osób i jak na razie jeste zadowolona :) pytanie do wszstkich: pamiętacie po jakim czase zauważylicie pierwsze zmany w swoim uzębieniu? znaczy kiedy wasze zęby zaczęły się prostować? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikola zrobiłam nawet wczoraj po założeniu aparatu zdjęcie więc jak chcesz to możemy się wymienić. wspominalaś wcześniej coś u numerze gadu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz nie pamietam, ale chyba juz zaraz po 1 wizycie mialam efekty na górze; za to na dole jak zalozylam 10 listopada to po 2 miesiącach mialam juz bardzo duza roznice. Mysle ze z miesiac na pewno poczekasz... zreszta zobaczysz, moze szybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uzbrajam się w cierpliwość. :) myślalam, żę będzie gorzej a ból jest naprawdę do zniesienia. mając seperatory gorzej się czułam. trochę obtarły mi się policzki ale tylko z tyłu tam gdzie mam pierścienie. mam pytanie odnośnie tego jak czyścicie zęby. kupiiłam sobie płym do płukania ust, mam taką spacjalną szczoteczkę od ortodontki ale kompletnie nie wiem jak się zabrać za nitkowanie i czy to w ogóle konieczne. potrzebna jest jakaś spacjalna nitka dentystyczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość unrealistic
hej zadrutowani! wczoraj zauważyłam,że na górnej trójce z jednej strony zamka wyszedł mi drucik. dodam,że mam aparat kosmetyczny i noszę go równo tydzień. następną wizytę mam dopiero 30 marca ;/. myślicie,że jakoś dotrwam do tej wizyty czy powinnam się jednak szybciej skontaktować z moją ortodontką? generalnie w niczym mi to nie przeszkadza tylko boję się,że z drugiej strony zamka też mi wyjdzie ten cholerny drucik. liczę na jakiś odzew! )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akashanet
cześć ja już dziś byłam u orto i jestem prze szczęśliwa na następnej wizycie 04.04 ściągam już hassa i od razu idę na jakieś zdjęcia i w tym samym dniu zakładam stały na górę. Już mniej niż miesiąc!!!! nikola -- TY chyba pisałaś że jak zdjęłaś hassa to miałam kilka dni przerwy niż założył Ci stały? ja pytałam go o to i mi powiedział, że musi być założony tym samym dniu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z Ortho dajcie znac po wizytach, kto Was przyjmowal itd. Mialyscie jeszcze jakies tel ze zmianami? Co do nici, tez na poczatku sie mordowalam zeby tam wszystko podoczyszczac itd, ale to jest straszne i nie zawsze nitka chce sie wcisnac, powiem szczerze nie uzywam ich zbytnio, chyba ze musze, myje zeby najwzyklejszymi szczoteczkami, uzywam past z Elmexa, płyn z Elmexa pomaranczowy i wyciorki (mini szczoteczki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×