Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Aparat rozszerzający
Dziękuję ;) Dzięki wam nadzieję,że nie będzie tak źle ;) Jutro pierwszy dzień do szkoły z tym aparatem.Ciekawe jak zareagują znajomi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparat rozszerzający
I jeszcze dodam,że też ślinię jak mała dzidzia. ;D Ale najgorzej jest z jedzeniem, bo zęby na razie mnie bolą i ciężko mi cokolwiek jeśc i też bardzo ciężko połykac.Ale mam nadzieję,że będzie tak jak mówicie i przyzwyczaję się :) A może trochę panikuję ? W końcu to dopiero pierwszy dzień. :) MałaLola a teraz już twoją wymową lepiej ? Bo ja ledwo co mówię niektóre wyrazy;p Tak jak powiedziałaś sam bełkot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Aparat rozszerzający: tak z wymową idzie mi coraz lepiej. Rodzinka mów ,że mówię już coraz lepiej. Staram się mówić powoli i wyraźnie. Jak mówię za szybko to więcej wydziela mi się śliny :) Mam problemy z wymawianiem wyrazów z literą K w środku wyrazu. A co do jedzenia to nie jem rzeczy , które muszę rozgryzać - bolą mnie wtedy szóstki na których mam zamocowane pierścienie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga86
hej...jutro zakładają mi aparat...boje się, że będzie bolało, że pokaleczę sobie buzię, że ciągle będę go czuła...ogólnie jestem pełna obaw i poważnie zastanawiam się, żeby może uciec jutro z fotela :) a tak poważnie to bardzo proszę o jakieś rady na pierwsze chwile po założeniu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna11-82
Czesc Dziewczyny. Ja mam aparat od 2 dni , kosmetyczny, przezroczysty ze srebrns nitka ; ) kosztowal 4 tysiace czylipo 2 tysiace na luk, teraz zdrozalna 5 tys. ale uwazam ze to i tak nie jest drogo, poniewaz ta ortodatka jest trzecim lekarzem,u ktorej szukalam aparatu przezroczystego tanio ( bo metalowe nie wchodza w gre mam 27 lat i nie chcaialam sie jeszcze oszpecac) i bez wyrywania osemek:) poprzedni lekarze na pierwszej wizycie powiedzieli , ze jesli nie wyrwe osemek to nie mam mowy o aparacie. A dlaczego mi tak zalezalo na tych osemkach? Moze na osemkach nie ale na tym zeby ominac ten bol. Osemki gorne mam dawno wyrwane ,nic nie bolalo, ale dolne sa pod dziaslem i trzeba by wykonac zabieg, przy ktorym nacina sie sluzowki i przyjmuje pozniej antybiotyk przez 2 tygodnie. moj dentysta jest hirurgiem dlatego nie bylo by problemu, ale karmie dziecko piersia i nie chcialabym przerywac karmienia z powodu antybiotyku, przy ktorym lekarz kaze odstawic na ten czas dziecko od piersi , a tego stanowczo nie chce.Pozniej ciezko dziecko spowrotem nauczyc do piersi. No i znalazlam moja panio Faferko w Katowiucach klinika Dentim Clinic, Nap[rawde polecam spokojna mloda lekarka , ktora taez ma ten aparat zalozony, i w dodatku sekretarka go ma i asystentka :)) A ja czyje sie w aparacie swietnie za 2 miesiace ide zalozyc na dolny luk. Zalozenie nie bolalo i tez sie balam :)) pozdrawiam wszystkie ktore maja aparaty ortodontyczne a jaesli ktoras miala juz aparata to moze odpowie mi na pytanuie czy wszystkie aparaty z poczatki sa a raczej ta nitka jest krzywo bo sa krzywe zeby i to sie wyprostuje czy o co w tym chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparat rozszerzający
To dobrze,że coraz lepiej sobie radzisz MałaLola ;) Mój pierwszy dzień w szkole nie był taki zły ;) Klasa wspierała mnie ;D Nawet razem żartowaliśmy ;) Ja z K nie mam problemu gorzej z S,C ;p maga86 i jak wrażenia po założeniu ? ;) Na początku będą cię bolec zęby i pokaleczysz sobie wszystko..ale to kwestia czasu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Chciałabym wyprostować zęby bez wyrywania czwórek czy piątek. Słyszałam o różnych metodach rozszerzania szczęki (bo bez tego u mnie nie ma miejsca) i bardzo zastanawia mnie jak to wpływa na ogólny wygląd twarzy. Czy bardzo się zmienia, robi się szersza na dole czy rozszerzenie szczęki nie powoduje większych zmian? Bo mam duże zęby i dość drobną twarz i nie chciałabym zmienić jej kształtu nawet kosztem wyprostowania zębów. Oczywiście nie znam się na tym zupełnie, dlatego liczę na jakieś informacje od tych, którzy nosili aparaty rozszerzające. :) A i jeszcze jedno! :) Czy jest możliwość przy prostowaniu zębów wykorzystania miejsca z tyłu, bo ósemki rosły u mnie nieprawidłowo i już się ich pozbyłam, więc miejsca niby trochę jest, ale słyszałam, że tylko te po wyrwaniu czwórek czy piątek się liczy. I ostatnie pytanie! Czy ktoś zna jakiegoś dobrego ortodontę na górnym śląsku, który zna się na bez ekstrakcyjnym prostowaniu, bo większość chyba od razu wyrywanie proponuje jak brakuje miejsca. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradzcie prosze
Czy mógłby mi ktoś polecić dobrego i taniego ortodonte z gdańska:) za wszelkie informacje byłabym bardzo wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania11-82
doOLENKA 91 SUPR ORTODONTKA NA GORNYM SLASKU KATOWICE DENTIM CLINIC UL.OPOLSKA 7 DR. FĄFERKO POLECAM MI PROSTUJE ZEBY BEZ WYRYWANIA OSEMEK, KTORE SA POD DZIASLEM, APARAT MAM OD PONIEDZIALKU, KOSMETYCZNY ZA 4 TYS, ALE OD 2 MIESIECY ZDROZAL NA 5TYS. KOSTKI SA PRZEZROCZYSTE TYLKO NITKA JEST SREBRNA.... POCZYTAJ STRONE TEJJ KLINIKI http://www.dentim.pl/index.php?q=personel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123456778990
tylko że ja jestem z gdanska i bym chciala znalezc kogos tu na miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danii
ja tam dziwię się wszystkim, którzy piszą że boją się zakładania albo boją się aparatu bo będą brzydko wyglądać itp. dla prostych zębów zrobiłabym wszystko, dlatego teraz mam aparat damon metalowy i jestem zadowolona - reakcja otoczenia było o dziwo bardzo pozytywna, znajomi ciągle mnie pytają gdzie można założyć taki sam, jaki jest koszt itp. dlatego polecam wszystkim bo warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciezko bedzie o taniego ortodonte, bo z zalozenia to nie jest najtansza sprawa. mi zdjemuja juz 17grudnia i nie moge sie doczekac. nosilem przez 2 lata i nie byla to ani uciazliwa ani bolaca sprawa.:) chociaz czasami trzeba bylo sobie odpuscic twarde jablka i chrupiace buleczki ktroe zastapily np salatki rybne neptuna:) ogolnie super sprawa z tymi aparatami!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naszczescie nie mam, ale wiem, ze to dosc drogie przedsiewziecie ale i efekty są. no chyba trzeba sobie niektore posilki darowac, zeby pozniej nie wybierac z aparatu, tak przynajmniej ma moja przyjaciolka. ja od zawsze mam proste ząbki co az dziwne, bo mleczaki za mlodu wyrywalam sobie sama :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ceny..
Znajoma pracuje jako asystentka w gabinecie dentystycznym, i ma trochę znajomych z dziedziny dent-orto.. Mówiła mi że koszt zakupu aparatu metalowego (zamki+drut) to 150zł, natomiast kosmetycznego to 300zł.. także ładnie z nas zdzierają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Ceny..
chcesz pwiedzieć że aparat za który zapłace 1800zł normlanie wart jest 150zł?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ceny..
Na to wygląda też byłem w szoku! Ale potem uświadomiłem sobie, że za coś trzeba wyposażyć i utrzymać te piękne gabinety.. poza tym nastała jakaś moda na dbanie o siebie i aparaty (i dobrze!) ale narazie mimo wszystko jest mała konkurencja (ja na założenie aparatu czekałem tylko tydzień ale miałem farta, bo moja orto akurat otwierała nowy gabinet, ale znajomi czekali po 3-4 tygodnie na termin i zakładanie sprzętu) i dlatego trzymają ceny na podobnym poziomie bo i tak nie stracą klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haitka
A ja od 10 dni mam dolny luk i hasa na gorze. z ta śruba to nie za ciekawie. Nikt kogo znam nie mial takiej. nawet w necie nie moge znalezc takich zdjec, bo ja nie mam jej na pierscieniach, ale na plastikach, ktore zakrywaja mi cale zeby od 4 do konca. nie moge zamknac zebow. bo dolne opieraja sie o ten plastik. nie moge nic rozgryzc, bo powierzchnia jest gladka. seplenie, slinie sie i marze o zdjeciu tego cacuszka, ale czego sie nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haitka
A ja od 10 dni mam dolny luk i hasa na gorze. z ta śruba to nie za ciekawie. Nikt kogo znam nie mial takiej. nawet w necie nie moge znalezc takich zdjec, bo ja nie mam jej na pierscieniach, ale na plastikach, ktore zakrywaja mi cale zeby od 4 do konca. nie moge zamknac zebow. bo dolne opieraja sie o ten plastik. nie moge nic rozgryzc, bo powierzchnia jest gladka. seplenie, slinie sie i marze o zdjeciu tego cacuszka, ale czego sie nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funczi
w poniedziałek miałam operacje rozcięcia szwu podniebnego. dziś już jestem w domu. teraz przedemną zakładanie Hyraxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Harakiri
Witam, miałem wcześniej założone gumki jako separacja zębów do pierścieni,nosiłem je 4 dni i dziś jak byłem na wizycie u swojej orto, zdjęła mi te gumeczki i zrobiła wycisk (z pierścieniami), ale gumeczek już mi nie zakładała!!! (za 3 dni mam mieć założony aparat na podniebienie - bihelix'a) zastanawiam się czy przez te 3 dni te szparki obok szóstki nie zniknął nie chciałbym nosić jeszcze raz tych gumeczek ;] rozumiecie,chyba?! Czekam na odpowiedzi. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Harakiri
spokojnie te szpary tak szybko nie znikną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka88
a czy ktos korzystal z s-dent w szczecinie? jestem umowiona za tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktos sie zna
czy mozna zalozyc retencyjny aparat na niewyprostowane do konca zeby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×