Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Mateusz19850223
Do Pikacz-U (jesteś kobietą hihi): Słuchaj samo wyrywanie jak tutaj czytasz i jak Ci powiem nie boli nic prawie. tyko tyle co lekarz ręką naciska na innego ząbka. Mniej niż zwykłe leczenie ząbka i dużo szybciej. Boli to dopiero następnego dnia rano. A gorsze jest to, że przez trzy dni nie można powiedzmy tej strony dobrze umyć ani tą stroną dobrze jeść i wydaje się jak by jedzenie wszędzie wchodziło. Drugi ząbek wyleczył mi się strasznie szybko tylko, że przez 2 dni byłem jakiś taki nieprzytomny bo jednak to ciągnęło wszystko, ale było ok. Więc wyrywanie się nie bój. Szkoda tylko naszych pięknych ząbków. Aparat mam w tej chwili już trzeci dzień i jest całkiem znośnie. Nie mam żadnych miejsc zapalnych i nie krwawi mi nic ani nie obciera(prawie). Jem sobie jak koledzy na forum przez całe 307 stron piszą. Albo kaszki albo po kawałeczku urywam ponieważ jednak gryzienie sprawia trochę bólu jeszcze. Aha kupuj Nestle ponieważ mają szybkie zamknięcie, to znaczyy jak otworzysz to później możesz zamknąć a Bobowity się nie da już tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paplina
Przylaczam sie do wypowiedzi Pikacz-U :) Ja z lewej strony mialam tak ciasno zeby ze 3 gumki pekly! zanim ostatecznie udalo sie ostatnia zalozyc. A bol po zalozeniu aparatu jest niczym przy bolu spowodowanym przez separatory wiec Mateuszu naprawde dobrze ze nie musiales ich zakladac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pikacz-U
Jasne, każdy mówi, że nie boli, a ja i tak wiem wiem, że umrę ;P ;P ;P I tak, jestem kobietą, a przynajmniej tak myślę patrząc w lustro ;] Co do papek itp paskudztw, to ja też mam swój ranking, gdyż już przez to przechodziłam (mam aparat na dolnym łuku, za 2-3 m-ce czeka mnie górny) i powiem jedno - to jest absolutnie niejadalne XD Trzeba to porządnie dosolić i dopieprzyć, żeby można było choć wsadzić to do ust, co i tak nie zmienia faktu, że jest bezsmakowe i lepiej omijać szerokim łukiem XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich cierpiących! Mam aparat i ekspander na podniebieniu górnego łuku od 3 dni i jestem załamana.Pomijam fakt,że nie mogę nic jeść,pocieszam się że po prostu schudnę,ale przede wszystkim strasznie seplenię,ślinię się jak bobas.Ale i to nie jest najstraszniejsze,mój język jest spuchnięty i obrzęknięty,oczywiście to co mam na podniebieniu jest odbite na tymże języku.Mam taką pracę,że muszę dużo mówić,na razie koszmar,bo przebywam wśród ludzi i nie jestem w stanie wypowiedzieć najprostszych słów.Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć,że to z czasem minie,czy też tak już zostanie?Czeka mnie też ekspander i aparat żuchwy,ale tego już wogóle nie jestem w stanie sobie wyobrazić.Mam nadzieję,że ktoś się odezwie,czekam z niecierpliwością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
helanka : expander podobno podobny jest do hassa , wiec nie przejmuj sie ja mialam hassa przez pierwsze dni bylo ciezko a pozniej sie przyzwyczailam , moglam normalnie jesc i mowic , tylko tak dziwnie wygladalam hehe nie moglam sie doczekac zdjecia a nosilam 5 mcy , teraz moja ortodontka zalozyla mi rotator i jest to o stokroć gorsze od hassa mam juz 5 dni i okropnie boli i tez strasznie seplenie a nawet sie dlawie ,masakra tak wiec lacze sie z Toba w bolu heh :d jakos trzeba przetrwac !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
mateusz : ortodonta zalozyl Ci aparat ort. a nie zrobil Ci wycisku szczeki ?! raaany julek !!! moja ort zrobila mi wycisk a do tego jescze dwa zdjecia na ktorych widac ze mam wad zgryzu stad tez byl ten hass i rotator . Czy to dobry ortodonta ? dziwne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz19850223
DO Nicoli Słuchaj no właśnie też jestem zdziwiony. Tylko na podstawie zdjęć bez żadnego wycisku. A skoro mam usuwane zęby to wada wcale nie jest chyba mała, choć najgorzej też nie było. U mnie dwójeczki wychodziły przed 1, czyli byłem jak wampirek :P No właśnie ten lekarz cieszy się renomą i mówią, że jest taki dobry. Zresztą jak pisałem bardzo sympatyczny facet i wszystko mówi ładnie i tłumaczy ale trochę taki zakręcony jakiś. Klinika niby pierwsza klasa, jak ktoś jest z Łodzi to wie, że cala Neo Medica jest na wysokim poziomie. I takie odnosiłęm wrażenie przez pierwsze dwie wizyty, po kolejnych dwóch czy trzech mam małe wątpliwości. Choć jest miło. Będę w poniedziałek lub wtorek to się może czegoś dowiem. CZyli u Was wszyscy mieli robione wyciski szczęki tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz19850223
zdjęcia mam rentgenowskie i takie robione aparatem cyfrowym przez pana ortodontę. No może u mnie tak musi być, a może zrobi mi to później. Nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
mateusz: hmm to dobrze ze przynajmniej zdj rentg. miales robione ,ale naprawde strasznie mnie dziwi ze bez wyciskow ! nie wiem jak to mozliwe moja ortodontka np czasem sobie patrzy na ten wycisk a poza tym pozniej bedzie widac roznice jak sie zabki przestawily dokladnie co do milimetrow mozna to obliczyc , no ale skoro ten ortodonta jest dobry to chyba wie co robi :) ja mam teraz masakre z tym rotatorem ,ledwo zyje ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alinek
Cześć :) Mam kilka pytań. Byłam w piątek u dentysty. Od dłuższego czasu rośnie mi dolna, lewa ósemka. Powiedziałam dentystce, że boli mnie to i zauważyłam też, że krzywią mi się dolne jedynki - nachodzą powoli na siebie, co też lekko mnie boli. Może to dziwnie zabrzmi, ale mam zbyt małą szczenkę, by pomieścić wszystkie zęby, tzn. +8. Zapytałam jej, bo słyszałam, że ósemki się wyrywa, na to ona powiedziała, że mam zrobić prześwietlenie pantomograficzne(?), czy coś takiego, żeby sprawdzić czy będę miała kolejne ósemki, bo ja mam wyleczone, zdrowe, ale bardzo słabe szóstki i ona stwierdziła, że może warto by było wyrwać te szóstki i zrobić miejsce zdrowym, nowym ósemkom. Okazało się na tym RTG, że wyrosną mi jeszcze dwie, w tym, jedna - na dole po prawej. W celu podjęcia decyzji, czy wyrwać szóstki czy nie, wysłała mnie do ortodonty. Szukam jakiegoś w Gdańsku, bo tu mi najbliżej i najłatwiej, ale chciałabym iść publicznie (bezpłatnie), ale nic znaleźć nie mogę. Orientujecie się, czy jakiegoś publicznego tutaj znajdę? Dodatkowo chciałabym wiedzieć, czy jeśli wyrwaliby mi te szóstki albo ósemki (bo któreś z tych i tak wyrwać będą musieli, bo nie zmieszczę ich).. to będę musiała nosić aparat? Jak myślicie? Dodam, że mam 20 lat i w sumie nie robi mi to, czy będę go nosić czy nie. Zęby są dla mnie bardzo ważne, dlatego jestem w stanie się poświęcić :) i czy np. jeśli teraz wyrwą mi te szóstki, to będę musiała czekać tak długo, aż wyrośnie mi ta druga ósemka, czy aparat założą mi wcześniej? Jak to może wyglądać? Czekam na Wasze opinie :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloiczek123
do martyna_angel1 zakładałam na Zaspie w Lotni u dr. Czajkowskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Alinek: zdjęcie to masz zapewne zrobić po to,żeby ocenić uzębienie i tzw.ósemki pod kątem wyrwania.Skoro masz za małą szczękę,dentystka będzie chciała wyrwać ósemki,o ile wyrżnęły się do końca,choć w moim przypadku jedna z ósemek wyrzynała się przez kilka lat i to nie do końca,ale i tak została usunięta.Co do tychże ósemek,one nie odrastają.Po wyrwaniu być może zrobi ci się miejsce,ale niekoniecznie,to już oceni ortodonta i on też zdecyduje o ewentualnym aparacie.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proste zęby w zawodzie
Zastanawiam się nad założeniem apartu stałego na zęby. Dolne zęby mam w miare prostę, z górą jest gorzej. Mam 22 lata i chciałabym pracować w przyszłości w poradni pedagogicznej. Czy w tym zawodzie trzeba mieć proste zęby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka591
Witam wszystkich zadrucikowanych :) Od wczoraj jeszcze szczęśliwą posiadaczką apratu na góre jak i na dół. Jestem w szoku, że prawie nic mnie nie boli. Jakbym miała to określić w skali 1 do 10 to zdecydowanie 1 choć czasem jak mocno ścisne ząbki to boli mnie jedną szóstka na której mam pierścień. Nie spodziewałam się tego zupełnie, że tak dobrze to zniose. A co do zakładania aparatu to bolał mnie zaledwie uścisk tego "czegoś plastikowego" do rozrzeżania ust, ale na tym koniec. Myślałam również, że to zakładanie apraciku trwa z 3 godz jak na 2 łuki , ale moja orto zrobiła to w godzinkę, jak to ujeła " na Tobie Olu przetestujemy dziś nowe kleje do zamków> i sprawdziły się świetnie. Ale co do jedzenia to dziś jedynie zblendrowany rosołek :-) a później oczywiście myjemy ząbki. Dość to pracochłonno i boję się trochę, że mogę sobie coś tam uszkodzić, ale myśle, że to kwestia wprawy. I jeszcze jedno polecam ligaturki w kolorze ciemnego różu i chabrowego. Ja mam takie i super to wygląda --> góra ciemny róż, dół chabrowy. Moja orto poleciła mi wybieranie ciemnych kolorków gumeczek, bo te jasne ponoć szybko się przebarwiają na odcienie żółtego. To by było na tyle mojego rozważania jak na tyle. Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt Wielkiej Nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alinek
Do Helanka.. Niestety, ale chyba mnie nie zrozumiałaś. Zdjęcie już mam zrobione - widać na nim, że urosną mi jeszcze dwie ósemki, ale jeszcze się nie wyrżnęły.. widać je jedynie na rtg, siedzą jeszcze w dziąśle. Jedną już mam, ale nie wyrosła do końca, ciągle się wybija.. trwa to długo. Moja dentystka powiedziała, że warto by było usunąć słabe szóstki na koszt nowych ósemek. I moje pytanie było takie.. Czy będę musiała usunąć te szóstki i czekać aż urosną mi ósemki, żeby założyli mi aparat, czy założą mi go jeszcze przed ich wyrośnięciem? Bo chodzi o to, żeby uformować miejsce, bo już zęby robią mi się krzywe ;/ Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola.jameka
Ja drutowalam sie w Galerii Usmiechu i to juz roku, wiec trzymam za was kciucki. Teraz to norma, ze kazdy jest zadrutowany wiec nie ma sie czym przejmowac. Ja juz jestem "po" i jestem megza zadowolona z efektu. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysienkawiktosienka
czy ktos mial do czynienia z ortomania w Kr? jakies opinie? jestem dopiero na poczatku drogi w leczeniu ortodontycznym i szczerze mowiac nie wiem co gdzie jak, nikt z moich znajomych na moje nieszczescie nie nosil aparatu... :( vylam dzis w/w przychodni ale odczucia mam mieszane. ktos cos poradzi? pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem lekko przed 40 -stką i z ciężkim bólem podjęłam decyzję o założeniu apatatu na dół i na górę, Ale trochę mi się "wali" w paszczy. Mam kilka pytanek czy jest ktoś w moim wieku kto nosi aparat albo kto nosił,? jakie są efekty i czy wada się nie cofa ? jakie sią koszty bo mnie w Koninie na Makowej powiedziano 200PLN za górę i tyle samo za dół + 750 za coś tam jeszcze po kieszeni pociągnie nieżle oby się opłacało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>becikbis jeśli z drutami czujesz się niezbyt dobrze polecam nową metodę leczenia- przy pomocy przezroczystych nakładek, łatwe w utrzymaniu, ściągasz kiedy chcesz i nic nie widać- sama je noszę i jestem zachwycona (z aparatem stałym kaleczyło mi się dziąsło, często drut wbijał się w policzek, a tu nic ^^), leczę się w Poznaniu u W.Czopora i gorąco polecam, nawet tym z daleka bo wystarczy raz w miesiącu przyjechać na wizytę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka591
Witam. To już tydzień odkąd mam aparat, ale nadal nie mogę normalnie jeść :( wszystkie zęby mnie bolą, jem jedynie jedzonko pokrojone na małe kawałeczki... Czy to normalne, że tak długo utrzymuje się ból zębów przy jedzeniu? Dodam, że po założeniu i jak nic nie jem nic mi nie boli i wszystko jest ok. I jeszcze jedno gdzie można zakupić te przybory do higieny z aparacikiem? Bo tą szczoteczke pęczkową czy jakoś tak i wosk dostałam od mojej orto, ale gdy pytałam w kilku aptekach o te wyciorki te malutkie szczoteczki to nigdzie nie było. Proszę pomóżcie, bo takie mycie ząbków tą 1 szczoteczką i używanie nici ortodontycznych i płynu do płukania to nie to samo co używanie tej malutkiej przy pomocy której można się dostać w różne zakamarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nosiłam aparat przez rok i jakoś sobie radziłam bez tej małej, specjalistycznej szczoteczki. Jeśli jednak bardzo Ci na niej zależy, to z tego co wiem, można je znaleźć w sklepach internetowych :) Ja miałam aparat tylko na górze - może dlatego nie miałam większych problemów z mówieniem czy jedzeniem. Choć pamiętam, że przez pierwsze dwa dni po założeniu ból był na tyle silny, że kompletnie nic nie mogłam pogryźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mojedruciki
Od jakiegoś czasu prowadzę bloga o moim aparacie ortodontycznym. Chciałabym Was prosić, żebyście się wypowiedzieli w komentarzach na temat swojego aparatu, w ostatnim news'ie Was o to prosze. Dzień po dniu opisuje w nim co dzieje się z moimi zębami, oraz dodaje zdjęcia związane z aparatem. Z chęcią odpowiem na wszystkie pytania osób, które mają w planie założenie aparatu ortodontycznego w komentarzach na blogu bądź tu. Chociaż tu będę bywać rzadziej. Adres bloga to: http://www.mojedruciki.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Czy mogłabym liczyć na Waszą pomoc? Na potrzeby pracy dyplomowej przeprowadzam badania wśród pacjentów leczonych ortodontycznie aparatem stałym. Czy zechcielibyście poświęcić 3 minuty na wypełnienie ankiety? Ankieta jest anonimowa i składa się z 18 pytań jednokrotnego wyboru - żadnych pytań otwartych i opisówek ;) Są dostępne dwie wersje ankiety: dla osób aktualnie leczonych i tych, którzy leczenie już zakończyli. Ankieta dla osób aktualnie leczonych ortodontycznie aparatem stałym: http://www.ankietka.pl/ankieta/60470/an znymi.html Ankieta dla osób po zakończonym leczeniu ortodontycznym aparatem stałym: http://www.ankietka.pl/ankieta/60480/an znymi.html P.S. Jeśli bylibyście zainteresowani mogłabym po zakończeniu badań podać wyniki i opisać, co miały dowieść i czy to zrobiły :) Liczę na Waszą pomoc... Dziękuję i pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@tlen.pl
Cala : wypelnilam ankiete :D prosze o wyniki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikola198734@tlen.pl, dziękuję :* Jak zakończę badania podam wyniki w tym wątku :) Pzdr. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria85
hej ja niedługo też do was dołączę i będę miała aparat ale taki zakładany na noc i kilka godzin w ciągu dnia udało mi się znaleźć taką ortodontkę która leczy zęby dorosłym nie tylko stałymi aparatami poleciła mi ja moja dentystka mam nadzieje ze to coś da wczoraj musiałam usunąć jeden ząb żeby było miejsce szkoda było się z nim rozstawać bo był zdrowy ale pocieszam się tym że będę piękniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi Cala, zaraz wypełnię ankietę. Będę czekać na wyniki! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@tlen.pl
daria85 No to Ci serdecznie wspolczuje hehe tez mialam taki aparat na noc i 5 h dziennie noszenia , nosilam ponad rok a ząbki wyprostowaly sie minimalnie ,pooza tym mialam wtedy 21 lat wiec to wymagalo sporo czasu . Moja kolezanka miala krzywe zeby i tez zalozyla taki wyjmowany ogolnie widac roznice bo zabki sie jej naprostowaly ale jescze nie do konca a nosi juz 3 lata (zalozyla kiedy miala 25 lat ) Moze ten aparat i prostuje ,ale ten czas .. szok Powodzenia zatem i cierpliwosci :):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×