Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość stara raszpla wlasciwa
Mam pytanie, mam miec zakladany aparat 18 listopada, teraz mam wlozone separatory, czuje juz jak mnie zeby bola, ciezko mi nawet jesc. To co mowic co bedzie z aparatem? Chce zrezygnowac. Moge zadzwonic do orto zeby mi nie robila aparatu? One go robia specjalnie dla mnie czy tylko zakladaja w gabinecie to co maja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oska99
stara raszpla wlasciwa nie rezygnuj, separatory są najgorsze z całego leczenia, mnie one w ogóle nie bolały, nosiłam tydzien.. miałam szczęscie.. noszę aparat prawie 7 miesięcy i w ogóle nie brałam jeszcze zadnych tabletek przeciwbólowych.. zastanów się jeszcze :) ale ja bym nie rezygnowała, troche się pomęczysz ,a później będziesz miała ładny uśmiech... a co do aparatów to nie mam pojęcia jak to jest, czy są robione dla kogoś indywidualnie,ale chyba tak skoro są robione wyciski szczęki :) ale też na pewno mają jakieś luzem aparaty w gabinecie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:)Wczoraj mimo że była niedziela to napisałam orto smsa co się dzieje i czy to normalne bo już traciłam kontakt z rzeczywistością szczerze mówiąc:( od razu odpisała że mam przyjechać do niej dzisiaj no to po kolejnej nie przespanej nocy czekałam aż wybije 9 i pędziłam do niej prawie płacząc,ufff odpięła mi dwójki z łuku i prawdopodobnie ząbki mają się troszku rozejść był za mocno pociągnięty drucik do dwójki i dlatego tak się ścieśniło,teraz czekam aż jedyneczki nabiorą spragnionego luzu bo są tak naciśnięte na siebie że masakra ale teraz jestem dobrej myśli i orto rozchwiała trochę moje wątpliwości bo pytałam czy to normalne że ząbki idą w przód zamiast w tył ale tak ma prawdopodobnie być,no to teraz czekam na tą chwilę jak zaczną się rozchodzić!!:)A wy też tak mieliście że ząbki najpierw szły wam do przodu a potem dopiero zaczęły się cofać w miejsce po wyrwanym zębie??? Dzastus trzymam kciuki:) IzOsTaR teraz to jak najbardziej bende jadła zimne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
separatory wogóle mnie nie bolały na szczęście a nastawiałam się wtedy na okropny ból a tu psikus:) i tak je nie potrzebnie nosiłam bo i tak mam rurki na 7 i 8 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
stara raszpla o a jednak wciaz sie wahasz :D hahah dobra jestes aparatka :D:D Nie rezygnuj bo kiedys bedziesz zalowac bol jest tylko chwilowy ja nie mialam separatorow ale slyszalam ze to wlasnei boli , wiec bierz tabletki przeciwbolowe i wytrwasz , ja po zalozeniu aparatu w pierwszy dzien mnie nie bolalo a na drugi dzien sie przerazilam zaczely mnie zeby bolec ale trwalo to doslownie jeden dzien i tyle pozniej jescze odczuwalam lekki bol przez 3 dni kiedy jadlam dlatego staralam sie jesc zupy i jogurty a pozniej to juz nic nie bolalo i tak do dzisiaj :) takze zastanow sie jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka--25
Ja nosiłam separatory 3 tygodnie pierwszy tydzień był straszny! Gryzłam tylko przednimi ząbkami! ale po tym czasie nie czułam już ich wcale. Aparat nosze od 4 listopada i nadal boli jak gryzę ale już na szczęście coraz słabiej. Usta mam poranione ale daje radę. Póki co tabletek nie brałam żadnych jeszcze :) Dziewczyny mam pytanie co do higieny czy myjecie ząbki po absolutnie każdym posiłku? otóż ja pracuje jako kucharz i przy gotowaniu niestety trzeba kosztować różnych rzeczy i gdybym miała za każdym razem myć ząbki to było by dosyć uciążliwe niestety :( póki co staram się dawać do kosztowania kolegą żeby tego uniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@tlen.o2
kasienka szczerze mowiac to ja wlasnie nie myje po kazdym posilku i az sie boje co bedzie jak sciagne aparat , raz pytalam ortodontki o piaskowanie ale ona stanowczo mi odmowila powiedziala ze nie ma takiej potrzeby a po tym lubia sie zamki odklejac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara raszpla wlasciwa
Tak, wciaz sie waham, ja mam juz 35 lat i nie wiem czy warto. Jak pomysle ze 2 lata w blachach :-0 Dziewczyny czy ten aparat jest specjalnie dla mnie robiony czy orto go po prostu zakleja i dostosowuje taki jaki ma w gabinecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już nie wytrzymam:(((Jest gorzej niż było!!!Wczoraj tak mnie zaczęła bolej jedynka ból nie do opisania!!Targanie, ciupanie, pulsowanie,tak jak by mnie ktoś prądem raził:(To chyba nie jest ból z działania aparatu tak jak by mnie normalnie bolała przez ten ścisk okropny!To jest jakieś nie normalne mam odpięte dwójki ale od piątki zęby idą w stronę jedynki i tak jakby ten drut od trójki pchał mi znowu tą jedynkę w jedynkębo zęby zamiast przesuwać się w stronę wyrwanej 6 to z dnia na dzień są bliżej jeden zaczynam tak panikować i z bólu się zwijam a nie wiem czy to ból z aparatu czy coś już z tą jedynką się dzieje?Załanczam zdjęcie może ktoś wie czy te druciki mogą to powodować chyba że ten drut ciągnie ją do góry?Ja już nie wiem leki prawie nie działają,boję się że stracę zęba http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/da22aec2358eda95.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara raszpla wlasciwa
Agaa ja sie nie znam, ale dzwon idz do tej swojej ortodontki, czy to mozliwe aby tak bolalo? O kurde ja chyba nie zaloze tego gowna :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stara raszpla wlasciwa ty się nie zrażaj tak od razu u mnie coś po prostu dziwnie działa ten aparat chyba że tak ma byś ale jak na razie to jest dla mnie nie normalne żeby odwrotnie szło:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zdecydowana
ja chyba też zrezygnuje termin mam na 21 ale chyba nie pójdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara raszpla wlasciwa
Do agaa- jak dzisiaj ? Bylas u orto? Mozesz mi powiedziec czy aparat robia specjalnie dla mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stara raszpla wlasciwa wydaje mi się że aparat nie jest robiony indywidualnie dlatego że miałam nosić pierścienie od początku a przy zakładaniu okazało się że bende nosiła rurki to skąd nagle orto by je wzięła?Zdaje mi się że jednak mają jakieś zestawy i dobierają odpowiednie zamki itp.Ja nadal nie dobrze cały czas ten ścisk i jedynka cały czas boli ale biorę leki i troszku mniej odczuwam ten ból ale na razie nie dzwonię bo pomyśli że panikuję ale jak tak dalej będzie się to posuwać to pojadę do niej bo wydaje mi się że to trochę nie normalne:(Ciekawe po jakim czasie nabiorą chociaż troszku luzu:( A ty już zdecydowałaś czy będziesz zakładać??Jaką masz wadę?Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara raszpla wlasciwa
Agaa ale jak wytrzymasz ten dlugi weekend z tym bolem? Od tego doktorka jest w koncu placisz jej kupe kasy. No jak czytam takie komentarze jak Twoj to mi sie odechciewa. Nie mam wady, po prostu nie mam gornych 6-ek i przy szerszym usmiechu widac szczeliny. A zgryz mam prawie idealny jak powiedziala orto ogladajac odcisk. Przeszkadza mi to tylko ze wzg estetycznych nie zdrowotnych, z przodu mam rowne zeby i teraz sie boje czy aparat ich nie poniszczy przez 2 lata :-0 Nie wiem co robic. Moze dzisiaj uda mi sie wkleic foto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak nie masz wady to powinno być naprawdę dobrze może nawet nie będzie cię bardzo boleć,ja mam 5 wad w jednej jak mi powiedziała orto, nie wiem co zrobić:(głupio mi znowu do niej dzwonić,spróbuję wytrzymać a jak do poniedziałku będzie tak jak teraz to wtedy pójdę:( Wklej foteczkę:)Ja jednak myślę żebyś nie rezygnowała z aparatu dlatego że kogoś boli bo każdy jest inny i inaczej znosi ból i może u ciebie będzie wszystko ok,a jak będziesz dbała to myślę że aparat nie zniszczy ci ząbków:)A nie myślałaś o wstawieniu ząbków jak boisz się aparatu,cenowo prawie tak samo by wyszło??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara raszpla wlasciwa
Orto powiedziala ze jest bardzo malo miejsca i do mostow musialabym oszliwfowac 5 i 7 czyli zdrowe zeby,mowila ze troche szkoda skoro nie byly leczone kanalowo. Nie wiem czy sie z tym zaczynac ja stara juz jestem, zeby 10 lat wczesniej to co innego. Dziewczyno Ty sie nie wstydz tej doktorki teraz 3 dni z bolem :-0 ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim :) Ja dziś zalożyłam aparat na dół, ku mojemu ogromnemu zdziwieniu udało mi się uprosić orto, żeby od kła do kla mieć porcelanowy , wcześniej zapowiadano mi, że tylko i wyłącznie metalowy na dół, bo duża wada. Mam nadzieję, że będzie ok i porcelana da sobie rade z moimi zębami :) Dostałam tez separatory, ale ze wględu na to, że wyjeżdżam mam je nosić tylko 2 dni i od razu w pierścienie :( Pomału zaczynam odczuwać nacisk na zęby.... jak będę miała czas porobie zdjęcia i pokaże jak to u mnie wygląda.... drucik jest bardzo krzywo, góry doliny doslownie... Jeśli chodzi o to czy aparat jest robiony indywidualnie to nie.... na każdy ząb jest naklejany zameczek, to wszystko potem jest łączone drucikiem i na koniec dawane są ligaturki (gumeczki). Ortodontka wszystko nakleja w częściach bez żadnych gotowych aparatów na wymiar czy coś w tym stylu. Ja bym nie rezygnowała, jeśli faktycznie tylko aparat może pomóc w poprawieniu wyglądu, chwile poboli i przestanie :) od jutra jestem na kaszkach, jogurtach i papkach :/ dziś po aparacie zjadlam jeszcze kanapkę, ale ile to trwało i jak boli przy separatorach.....chciałabym już koniec listopada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie. 25 zakladam aparacik na dol. mam 19lat. mam szpary pomiedzy jedynkami i pomiedzy 2 a 3 po dwoch stronach. moje pytanie brzmi, czy jesli teraz zaloze aparat a w przyszlosci urosna mi zeby osemki(juz po jednej stronie rosna) to nie przesuna mi moich juz naprawionych zabkow np. tak na siebie, jeden na drugi!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IzOsTaR
stara raszpla - ja bym na Twoim miejscu nie zakładała, proste masz żeby... szkoda kasy i męczenia się, bo nie oszukując to nic komfortowego, ciągle wchodzi jedzenie, czuć aparat w ustach etc. Ale jak ma się widoczną wadę to oczywiście polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara raszpla wlasciwa
Dzieki Izostar, tez sie ku temu sklaniam, gdybym byla te 10 lat mlodsza, ale teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stara raszpla wlasciwa masz śliczne ząbki ja bym jednak nie zakładała na twoim miejscu,a ja dzisiaj dzwonię do orto wkońcu bo się wykończę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@tlen.o2
stara raszpla no takich zlych tych zabkow nie masz ,ale powiem Ci szczerze ze ja tez nie mialam bardzo krzywych kiedy zalozylam aparat to znajomi byli w szoku ,wkolko mi powtarzali po co mi to jak mam proste hehe ale ja zawsze mialam taki kompleks i zalozylam :D robilam fotki na biezaco i teraz widze roznice jest o niebo lepiej , zreszta mi glownie chodzi o zrownanie zgryzu to tez swoja droga .. Ja tam chce miec usmiech perfecto :D Sama podejmij decyzje to wszystko zalezy od tego jak sie czujesz ;P jezeli tak boisz sie aparatu to zaloz sobie ten kosmetyczny teraz juz nie ma takiej roznicy w cenie jak dawniej a jest naprawde prawie niewidoczny i widac tylko z daleka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@tlen.o2
bo to akurat ze jestes ,,za stara ,, jak to napisalas to nie ma znaczenia u mnie taka nauczycielka zalozyla co ma 41 lat i wcale sie nie przejmowala:D zreszta zapytaj ortodonty co on na to i juz ;) A aparat jest na ok 2 lata ale czas leci strasznie szybko , u mnie wkrotce bedzie rok ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara raszpla wlasciwa
Dzieki dziewczyny za opinie. Nikola mi nie chodzi o krzywe zeby tylko o te szczeliny miedzy 5 a 7, ale oczywiscie na tym zdjeciu tego nie widac. Nikola pytalam i powiedziala ze szczerze to bedzie wylacznie dla mojego dobrego samopoczucia bo jako leczenie to nie ma potrzeby. Aga nadal Cie boli, dzwon koniecznie jak Ty wytrzymalas ten dlugi weekend :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara raszpla wlasciwa
wspolczuje Ci. Jak to sie stalo? przez aparat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam że nie wytrzymała nacisku :( Ortodontka twierdzi że to nie przez aparat, Smutno mi bo ledwie zaczęłam leczenie a tu taka niespodzianka : ( wogóle zęby są strasznie ciasno ułożone boję się o kolejne :( chyba ściągnę aparat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×