Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Małgośka35
Ja jestem w Ostrowie Wlkp. ale mój ort przyjeżdża z Wrocławia, 1 dzień w tygodniu przyjmuje. Polecił mi go znajomy, jego córka właśnie kończy leczenie ortodontyczne i są zadowoleni. Co do ceny za łuk to Ci nie powiem, bo on mi to po prostu wszystko razem wycenił. Idę za miesiąc na kolejną wizytę to mogę go zapytać. A co do mojego leczenia to miałam to szczęście, że nie musiałam nic usuwać ani wstawiać (nie leczyłam jeszcze nic kanałowo). Oczywiście zęby trzeba mieć poleczone przed założeniem aparatu ale jeśli w trakcie coś się pojawi to mój ort mówi że nie ma problemu, ściągnie mi drucik i można plombować (mam to szczęście że przyjmuje w tej samej przychodni co stomatolog) a potem z powrotem założy. Aa i przed założeniem separatorów miałam tez czyszczenie, piaskowanie. Niestety jak się już ma aparat to ciężko się czyści zęby bo już szczoteczka ma problem z dotarciem we wszystkie miejsca nawet te mini nie dają rady, trzeba z tym uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Małgosia Dzieki za info,do tego orto co ja ide to tez dostalam namiary z polecenia,ale mimo to szukalam innych i jednak zdecydowalam sie na tego z polecenia:)mojej kolezanki córa wlasnie tez u niego leczy zabki orto i jest bardzo zadowolona.Ten orto tez leczy orto bez usuwania stałych zębów.Ale czas pokaze.Jeszcze pare dzionkow i bede wiedziala co i jak.Jesli to nie bedzie problemem to jestem ciekawa ceny tego aparatu,bo jak pisalam wyzej,czytalam na forach ze taki jeden luk to koszta ponad 2 tys....wizyty co ile masz?placisz za wizyte za jeden luk czy juz za dwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoska35
Witam Tak jak pisałam wcześniej cały koszt leczenia to 8tys., z moim ort mam uzgodnione, że połowę płacę na początku leczenia a drugą połowę mogę płacić w ratach w dowolnej kwocie ale do roku czasu od rozpoczęcia leczenia. Z tego co mówią jego pacjenci to każdy płaci jak może byle przed końcem leczenia było spłacone. Tak mi się zdaje że te pierwsze 4tys. to koszt dwóch aparatów góra dół. Mój ort mówi, że dużo osób rozpoczyna leczenie a potem rezygnują albo nie przychodzą na wizyty itp. Pewnie chce się zabezpieczyć przed takimi sytuacjami. Wizyty mam różnie, leczenie zaczęłam w lutym, wtedy mi założył na górę separatory przy szóstkach, po dwóch tygodniach miałam mieć założone pierścienie na te 6 ale okazało się, że moje zęby są jeszcze zbyt blisko siebie i jest po prostu za ciasno żeby te pierścienie się wsunęły i musiałam poczekać kolejne 2 tyg. Po założeniu tych separatorów (to są takie gumeczki wkładane między zęby) czuje się takie jakby rozpychanie i jak się coś gryzie to można odczuwać lekki ból ale po 2 dniach już było ok. Na kolejnej wizycie zrobił mi najpierw wycisk góry a potem założył te pierścienie. Ogólnie trzeba się do tego przyzwyczaić, mnie na początku bardzo z jednej strony policzek raniło, po tygodniu już się przyzwyczaiłam ale używałam też takiego wosku specjalnego, którym można "zakleić" ostre elementy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoska35
Na kolejnej wizycie, która była po około miesiącu założył mi na górę aparat. Była taka duża przerwa bo nie miał mnie gdzie wcisnąć wcześniej. Samo zakładanie góry nie było jakieś straszne ani nie bolało. Zameczki miał już przygotowane (w takiej formie jakby, po to ten wycisk był wcześniej), miałam zęby najpierw oczyszczone a na zamki był nałożony jakiś rodzaj cementu i taki mi to przyłożył do zębów. Jak już to się przykleiło to mi ten drucik założył. Hi dziwnie się czułam z tym, bo tak się wydaje pełno w ustach trochę ale to jest kwestia przyzwyczajenia. Później napisze coś więcej, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzieki za informacje.Tak,z tego co napisalas to wynika ze koszta tego aparatu moga byc 2 tys jeden luk.U mnie tez tak jest ze za zalozenie jednego luku placi sie w calosci a pozostale raty sa dogodne dla mnie i nie musze placic przez jakis bank ratalny.To jest fajne,bo nie musze sie stresowac:)Ja juz nie moge sie doczekac tej pierwszej wizyty.Teraz na dniach ide do mojej dentystki na sciagniecie kamienia i piaskowanie-robie to dosc regularnie sama od siebie i dla siebie.Zatem czekam na kolejne wiadomosci:)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla wszystkich zakładających aparat orotontyczny: Przed założeniem aparatu polecam sprawdzić czy wybrany ortodonta posiada specjalizacje z ortodoncji czy jest zwyklym stomatologiem, ktory chce szybko i latwo zarobic na tym pieniadze. Niedawno otworzono w Warszawie szkole (www.ortodoncja.edu.pl) gdzie stomatolodzy ,ktorzy nie maja specjalizacji moga w szkole pod okiem profesorow (ktorzy biora od nich po 40 tys PLN) zrobic sobie szybko kurs z ortodoncji i tym samym zaczynaja po tym leczyć pacjentów. Efekt czesto jest taki, ze leczenie przebiega zle i zaczynaja sie rozprawy sądowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olllll
Witam. Mam ciezki orzech do zgryzienia... do kinca tego roku będę miala zdjety aparat ortodontyczny :-) nosilam go 2, 5 roku moja wada to zgryz otwarty. Jednak Pani Ortodontka za zdjecie aparatu wezmie 1800 zl. Za druty retencyjne, za plytki, oraz za piaskowanie i czyszczenie zebow z kleju. Jak dla mnie koszt jest ogromny. Nawet jesli zostanie onnrozlozony na raty. Wiem ze w innych gabinetach zdjecie aparatu wraz z retencja i plytkami to koszt okolo max 1000 zl. Zastanawiam sie czy mam prawo nie zgidzic sie na podwojna retencje ? Albo czy wymagac aby retencja byla tylko na gorze ? Wiem ze sa osiby ktore tak robia. Ortodontka iczywiscie uwaza - wiem ze slusznie - ze wada moze wrocic ale osobiscie znam osobe z taka sama wada ktora miala tylko plytki retencyjne a wada nie wrocila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam takie pytanie.... Ostatnio byłam u orto który kazał nosic mi wyciągi na noc. Mają być one zaczepione na szóstke na dole i trójki tak abym nie mogła otworzyc zbytni buzi. Niestety jednak jak to założe moge swobodnie mówić i wydaje mi sie że mam za duży luz, zupełnie inaczej niż po wizycie. Jak mam to założyć prawidłowo? Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucky515
Cześć, demorela! Ja już mam aparat na dolnym łuku. Lekarka męczyła się 1,5 godziny, ale w końcu zwyciężyła i mam te cudowne druciki. Jak sie czuje? Trudno powiedzieć: ogólnie dobrze. Trochę mi przeszkadza przy jedzeniu, ale póki co nie boli, a w nocy normalnie spałem, wiec oby tak dalej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
olll 1800zl za retencje?:o:o:o o rany to strasznie duzo,ja pytalam swojej ortodontki i powiedziała ze retencja bedzie mnie kosztowała 450zł,dokładnie dowiem się w listopadzie bo będę zdejmować aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za podwojny drut retencyjny oraz podwojne pkytki. Plus ( uwaga ) za czyszczenie z kleju... chyba 100 zl. Plus piaskowanie. Jestem ciekawa wlasnie czy moge zazadac tylko plytki i drucika na gorze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olllll
Za podwojny drut retencyjny oraz podwojne pkytki. Plus ( uwaga ) za czyszczenie z kleju... chyba 100 zl. Plus piaskowanie. Jestem ciekawa wlasnie czy moge zazadac tylko plytki i drucika na gorze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgośka35
Hej Demorela:) ja też robiłam wcześniej czyszczenie dość regularnie. Po założeniu górnego aparatu po około 6-ciu miesiącach a przed założeniem dolnego też miałam robione, wiadomo że z aparatem jest trudniej ale było ok. Po około 1,5 m-ca od założenia góry miałam kolejną wizytę, wtedy miałam zmieniony drucik na trochę grubszy. Ale już po tym 1,5 m-ca zauważyłam u siebie zmianę, ja miałam takie dość wysunięte trójki (w stylu wampira:)) i po tym czasie już była spora poprawa. A po wymianie na nowy grubszy drut po jakimś czasie moje zęby były coraz bardziej wysunięte do przodu, ort mówił że tak ma być bo musi być miejsce na aparat na dół i zęby górne nie mogą o niego uderzać, poza tym ja będę mieć "wysuwną" dolą szczękę do przodu i to wszystko musi jakoś zadziałać. Aparat na dół założył mi dopiero tydzień temu, a miał być przed wakacjami tylko że jak byłam w czerwcu na wizycie to się okazało, że pierścienie nie pasują (trochę byłam na to zła) no i musiałam czekać do września bo mojego orta w wakacje nie było. Na dół też mi robił wycisk ale później i tak mi zakładał każdy zamek osobno (bo mam za drobne zęby czy jakoś tak). Na tej wizycie, tydzień temu założył pierścienie, zamki i drucik i dodatkowo sprężynkę ( ale nie wygląda to jak sprężynka). Sporo mi przybyło w buzi znowu i teraz próbuję się przyzwyczaić. Ogólnie nie jest źle (lekki ból zębów tylko przy nacisku), najgorzej mi przeszkadza z jednej strony ta część od pierścienia od wewnątrz ale trochę woskiem zaklejam i jest ok. No i ta niby sprężynka, to jest taki drucik zaczepiony o pierścień i o 3. Bo moja 3 jest tak sporo wyżej od reszty zębów, no i ta sprężynka ma ją "ściągnąć" na dół. Trochę mi ona przeszkadza bo sporo odstaje od dziąsła ale ma być tylko na miesiąc więc jakoś dam rade. Zauważyłam też, że zamki na dole różnią się o tych na górze wielkością, są troszkę mniejsze i bardziej okrągłe i chyba z innej stali bo takie ciemniejsze. Najgorsze i tak przede mną, bo mam mieć w którymś momencie założone zawiasy na stałe (mają dolną szczękę ciągnąć do przodu), obie strony, trochę mnie to przeraża, bo to ogranicza otwieranie ust. Ale może nie będę się tym martwić na zapas uff. Pozdrawiam i powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatoholiczka
witam wszystkich!! Mam 18 lat,aparat jest moim marzeniem już od gimnazjum,niestety założenie go jest możliwe dopiero teraz bo uzbierałam na niego nareszcie pieniążki! Mam mnówstwo pytań i mam nadzieję,że uzyskam na nie odpowiedzi! :))) Jestem w trakcie leczenia ząbków,w środę mam ostatnią wizytę u dentysty więc od razu potem dzwonię do ortodonty na 1 wizytę :) i teraz pytanie: ile mniej więcej może trwać taki okres w którym czeka się na założenie aparatu? wiem,że to raczej sprawa indywidualna ale czy to jest tak,że może się to ciągnąć długo? jeju,tak bardzo zależy mi na czasie! chciałabym mieć to jak najszybciej za sobą! :)) 2 sprawa. W gimnazjum leczyłam jedynkę kanałowo,niestety po czasie uległa ona przebarwnieniiu i teraz jest po prostu okropna,bardzo brzydko to wygląda. Czytałam,że aparat oczywiście można zakładać na zęby martwe ale obawiam się,że skoro mój jest już lekko szarawy jest dużo słabszy i może nie jest na tyle "silny" Czy ktoś z Was ma aparat na zębach martwych?? 3 i ostatnia już sprawa ( pewnie odetchnęliście z ulgą :D) Mam małe problemy z dziąsłami... często robi mi się w jednym miejscu ( dokładnie nad górbą jedynką) takie jakby mały bąbelek wypełniony białym osoczem lub krwią,nie mam pojęcia czym jest to spowodowane,wystarczy,że umyje żeby i natychmiastowo pęka. Używam past przeznaczonych do dziąseł typu sensodyne itp ale nie wiem czy pomagają. Czy założenie aparatu obciąża w jakiś sposób dziąsła i muszę je mieć zdrowe w 100%? kochani! dziękuję za wszystkie odpowiedzi,mam nadzieję że już za parę dni udam się na 1 wizytę i tam dokładnie wszystkiego się dowiem ale nie chcaiłam być zielona jak nie powiem co i co nieco wiedzieć na ten temat także z góry dziękuję i pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Lucky No to fajnie,ze nie jest az tak zle z tym aparatem i trzymam kciuki,by teraz juz bylo tylko lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Małgosia Dzieki za kolejna obszerną informacje:) Z tymi trójkami górnymi to mamy ten sam problem,ale ja wierze,że wszystko będzie ok i że dam rade i dla prostych zębów mam nadzieje,że będe w stanie znieść wszystko heh. Ja dopiero we wtorek mam wizyte więc wtedy zdam więcej relacji z wizyty. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgośka35
Hej Demorela Nic się nie martw, będzie dobrze:) jak będziesz na wizycie to pytaj orta o wszystko co do czego masz wątpliwości. Ja mam wizytę dopiero pod koniec października to jeszcze m-c czekania. Czekam na info o twojej, napisz jak było, pozdrawiam pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgośka35
Cześć Aparatoholiczka :) Co do twoich pytań, to jeśli chodzi o długość czekania to faktycznie jest to sprawa indywidualna, u mnie od 1 wizyty do założenia aparatu na górę minął około miesiąc, natomiast dół miałam założony po około kolejnych 6-ciu miesiącach. Co do 2 pytania to nie wiem, bo nie miałam nic leczonego kanałowo. Hm a o tej sprawie z dziąsłami to od razu powiedz na 1 wizycie, ort na pewno Ci coś doradzi. Ja też bardzo długo czekałam na swój aparat, rodziców nie bardzo było stać a poza tym w mojej mieścinie nie było orta. Jak już się usamodzielniłam i podjęłam prace trochę o tym "zapomniałam" ale ciągle gdzieś mi to po głowie chodziło :) w końcu się zdecydowałam, sprzedałam autko i połowę kasy przeznaczyłam na leczenie. I nie żałuje, chociaż ma się takie gorsze dni i najchętniej wtedy to zdjęłabym to żelastwo ale to przechodzi więc jest ok. Ludzie w pracy też się do nowej mnie przyzwyczaili i nikt nic nie mówi, czasami się pytają jak to jest, o koszty itp. Życzę powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niisiia
Hej :) moze wy mi pomozecie, nosze aparat juz troche ponad 5 lat, strasznie dlugo i mam go serdecznie dosc, dopiero niedawno dostalam wyciagi, poczatkowo ortodontka zalozyla mi je na jedna strone dla zademonstrowania. Czy powinnam je nosic na obie strony czy tylko z tej pokazanej? Dodam ze mam tylozgryz oraz dolne zeby nie odpowiadaja polozeniu gornych. Z gory dziekuje za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nisia 5 lat-szok:o:o najlepiej zadzwoń do tej ortodontki i zapytaj ,raczej wszyscy wyciągi noszą po obydwu stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nisia bardzo długo ! Aparat powinmo sie nosic max 3 lata... moja kolezanka nosila 7 ! Lat aparat i niestety teraz kazdy zab do leczenia. Koszt okolo 3000 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olllll
2x400 zl drut retencyjny plus 2x400 płytka retencyjna plus czyszczenie zebow z kleju 200 zl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatoholiczka
Małgosiu,dziękuję bardzo za odpowiedź! :) dzisiaj dzwoniłam do ortodonty,niestety pierwszy wolny termin dopiero 28 października... :( troszkę długo muszę czekać ale tyle już wytrzymałam więc ten miesiąc też jakoś się przemęczę ale tak już się nakręciłam na to wszystko,ze jejku! pozdrawiam!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałam tu parę komenatrzy i jestem w szoku. Leczenie ortodontyczne jest naprawdę drogie w wielu przypadkach. Jeśli ktoś planuje aparat polecam Groupon -serio. Ja zakupiłam aparat jeden łuk górny za 1000zł , poszłam do ortodonty ,starszego i doświadczonego . Zobaczył moją wadę ( przerwy między zebami i przesunięcie szczęki) . Powiedział ,że i owszem zęby się zsuną ale to będzie leczenie połaczone z implantami i trzeba założyc dolny łuk, razem dodatkowow jakieś 5 tyś zł. Więc zapytałam go czy muszę to robić czy mogę tylko zniwelować te przerwy poprzez leczenie tylko gornych zębów. Powiedział ,że nie ma problemu zacznie leczenie i zobaczymy jak to będzie ? Na każdej wizycie wspominał o implantach bo górny zgryz musi być podparty a ja nie ma 6stek ktore podpierają cała górę i to będzie problem. Martwiłam się i w sumie nie potrzebnie. Na dwoc ostatnich wizytacj już nic nie mówil. stwierdził ,że dolen zęby bardzo dobrze ''podpasowały'' po górne i jest zadowolony z efektu. Tak więc leczenie kosztowało 2tyś a ostania wizyta 350 zl wraz z aparatem retencyjnym takim przeżroczystym z tworzywa. Tak więc chyba warto odwiedzić więcej niż jednego ortodonte ,sprawdzić ceny co w dobie internetu ie jest większym problemem bo wielu z ortodontów jak i dentystów zawyża ceny,żeby im sie szybko zwróciło otwarcie gabinetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olllll
Wpadłam na pomysl sprawdzenia cen w internecie i o ile plytki retencyjne owszem kosztuja 350 -400 zl to drut retencyjny to cena 100-150 zl. Nie omieszkam o tym wspomniec pani ortodontce. Oraz to ze czyszczenie z kleju przy zdjeciu aparatu to raczej koniecznosc niz jej dobra wola wiec tez powinno byc bezplatne. A jesli dalej bedzie sie upierala prze podwojnej retencji to niestety ale nie zgodze sie i powiem ze zgadzam sie tylko na gore...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja bym na Twoim miejscu podeszla sobie do innego orto,powiedziala jaka jest sytuacja i ze Cie nie stac na takie oplaty i zapytala o koszta u danego orto i sobie porownala.Za zapytanie nic nie placisz,wiec warto o tym pomyslec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dzis w koncu na tej swojej pierwszej wizycie i jestem bardzo zadowolona z wyboru tego orto:)Orto bardzo konkretny,slucha co sie do niego mowi,na wszystkie pyt odpowiada ze szczególami.Po kolei pokazywał mi w lusterki co bedzie robil z moim zebami.A co najwazniejsze,to nie jest potrzeba rwania zębów:)mówiłam mu jaką traume przeszłam jako dzieciak z rwaniem zdrowych zębów.Bede miała założony aparat rozszerzający szczęke górną(hyrox)-koszta 500 lub 550zł,bo nie zrozumiałam do konca.Będe miała zakładany aparat bezligaturowy na góre i dół-cena jednego łuku 1950zł-więc ciesze sie,że jednak nie są to koszta powyzej 2 tys:)można płacić w ratach.Kolejną wizyte mam 17 październik,wtedy będe miała robione zdjęcia rtg,odciski i coś tam jeszcze a po tyg orto założy aparat,więc za równy miesiąc będe posiadaczką aparatu:)Mam nadzieje,że dzielnie zniosę ból i jakoś sobie poradze z tym aparatem hyrox. Tak sie dziś zestresowałam tą wizyta,że z bólu żołądka ledwo wytrzymywałam a teraz wiem,że od jutra moge spokojnie wyjechać z mężem na nasz wyczekiwany urlop:) Małgosia dzięki za wsparcie:) Lucky jak tam aparacik i jego noszenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olllll
To tez zadbalam i ceny nie roznia sie od tych ktore przytoczylam w poprzednim poscie. Niwstety zaden orto nie podejmie sie zdjecia aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
olllll ta ortodontka chce Cie ładnie naciągnąć tyle kasy za retencje chyba zwariowała ,u mnie czyszczenie z kleju to wliczone w retencje jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olllll
Niestety też mam takie odczucie... przedstawię jej koszty u innych lekarzy. Najpewniej skonczy sie na tym ze na swoja odpowiedzialnosc zdecyduje sie tylko na retencje na gorze. Niestety ale przy planowqniu leczenia nie zostaly mi przedstawione koszty zdejmowania aparatu i nie godze sie na nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×