Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość gość
Hej, czy ktoś z Was nosi aparat lingwalny, tj. zakładany na wewnętrzną, językową stronę zębów? Coś takiego: http://aparat-lingwalny.pl? Chciałam zapytać, jak wrażenia z pierwszych dni po założeniu? Ktoś się podzieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palina Banowka
Cześć, Aparat założyłam wczoraj (Damona). Usłyszałam od kolegi, że warto jest kupić sobie irygator, bo pomaga lepiej doczyścić szczeliny między zębami itp. Wydaje mi się to fajnym pomysłem. Poza tym, wkurza mnie tylko to, że trzeba uważać na to co się je, żeby nie naruszyć konstrukcji. Na razie zęby są lekko odrętwiałe. Liczę, że efekt będzie zniewalający... bo nie po to rezygnuje z "Marsów" i "Snickersów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja założyłam aparat stały, metalowy z małymi zamkami obydwa łuki w wieku 23 lat, mam go już 8my miesiąc, przede mną jeszcze jakieś pół roku- w sumie idąc na wizytę chciałam założyć na dół ale ortodontka wytłumaczyła mi też, że muszę na gorę bo tworzył sie tam węzeł urazowy i zęby górne trzeba było troszkę odchylić ku przodowi. Na dole miałam stłoczone jedynki z dwójkami, po pierwszym miesiącu już wróciły praktycznie do łuku. Nie żałuję bo zęby na dole były tak wrażliwe, że nawet przy scalingu ciężko było mi wytrzymać, do tego zaczęły sie już chwiać, więc pewnie za jakiś czas chodziłabym bez zębów. Pierwszy miesiąc jest najgorszy jeśli chodzi o odpadanie zamków i na prawdę trzeba uważać z pokarmem, u mnie ortodontka chyba dobrała jednak za krótki drut i po powrocie zębów do łuku nie wystarczyła długość i po prostu ostatnie dwa zamki odpadły - jeden po tygodniu a drugi po trzech tygodniach. Nie miałam zakładanych separatorów i cieszę się z tego bo nie mam pierścieni (obawiałam się tego własnie, nie ma co oszukiwać, że w pierścieniach zbiera się syf), mam załozone tzw. rurki policzkowe na początek na wszystkich 6, później miałam dołożone na dolne 7, a teraz na górne 7. Znalazlam orto która nie kazała usuwać mi zębów, mam jeszcze nie do końca wyrżnięte 8 ale ponoć co miały napsuć to napsuły. Po zakończonym leczeniu oczywiście dostanę na obydwa łuki reiteiner - może być w formie przeźroczystych odlewów na zęby lub w formie tego drucianego aparatu wyjmowanego. Oczywiście ortodoncja niesie za sobą ryzyko - jak każde zabiegi, operacje itp. Przed podjęciem leczenia dostałam kartkę na której wszystko było wypisane i musiałam wyrazić zgodne na leczenie. Za założenie dałam 2400 zł (łuk był po 1250 zł ale odliczali 100 zł, które płaciło się za pierwszą wizytę) więc założenie wyszło tanio ale wizyty płacę 200 zł - nie zależnie czy to jest zmiana łuku jednego/dwóch czy tylko samych ligatur (gumek). Co do czyszczenia przestrzeni między zębowych to nic nie równa się z nicią dentystyczną, nawet najlepszy irygator ;) Po jakimś czasie można jeść twardsze rzeczy - ja np. jem od czasu do czasu batona KitKat - chociaż jak mam wybór to wybieram tą mniejszą wersję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja noszę aparat lingwalny, taki http://aparat-lingwalny.pl. Jeśli chodzi o pierwsze dni po założeniu, to wiadomo, trochę dziwnie i trzeba się przyzwyczaić, ale potem jest już... normalnie. Twój lekarz ortodonta na pewno Cię na to przygotuje i opowie co się może zdarzyć i jak dbać o zęby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swój zakładałam w Oleśnicy, ceny dużo niższe niż we Wrocławiu takze polecam jak najbardziej http://www.mikrostoma.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie, dlaczego te aparaty stałe są takie drogie? To powinno kilka stów kosztować, a nie kilka tysięcy. Kogo stać na to? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A taki aparat lingwalny http://aparat-lingwalny.pl/ ile kosztuje? Dużo droższy niż "zwykły" stały? I czy można wziąć taki aparat na raty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aparat ortodontyczny dobrze dopasowany skoryguje wagę zgryzu. Ja też niedawno podjęłam takie leczenie i od kilku tygodni nosze aparat ortodontyczny. Pojechałam do gabinetu http://www.viscardi.com.pl/ w Tychach. Tam miałam zbadane zęby i dopasowany aparat. Jeżdżę regularnie na wizyty kontrolne i cieszę się że będę miała zdrowe żeby i równy zgryz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obecnie wiek nie ma znaczenia, jeśli chcesz mieć ładne i proste zęby to po prostu zgłaszasz się do gabinetu ortodontycznego. Osobiście zamiast stałego metalowego aparatu wolę metodę, która oferuje www.clearaligner.pro, jest równie skuteczna a mniej uciążliwa dla osoby noszącej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2015.02.27 Chcce sobie zrobic aparat, nie wiem czy nie za pozno w wieku 24 lat, ale no trudno, będę próbować. Czy ktos robil może aparat na żeby w tym zakładzie www.ortodontawroclaw.com.pl Ja chodziłam do tego ortodonty i jestem zadowolona z efektów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pnos
Ja chodziłam do ortodonty w klinice borczyka w katowicach. Najpierw zaczęłam od leczenia ortodontycznego, a skończyłam na leczeniu stomatologicznym. Początkowo było trudno, ale potem przywykłam do aparatu. Najgorszy jest pierwszy czas. Bardzo ważne też jest doradztwo ze strony ortodonty. Ja miałam to szczęście, że z polecenia dostałam kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem pod wrażeniem rozwiązania, jakim jest aparat lingwalny - świetna sprawa, że niewidocznie można leczyć wadę zgryzu w prosty sposób: http://aparat-lingwalny.pl/jak-to-dziala/ - żałuję, że już noszę aparat, bo inaczej na pewno wybrałabym właśnie taki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
leczenie ortodontyczne ma sens w każdm wieku tylko czasem jest prostsze a czasem trudniejsze. Moje dzieciaski chodzą do www.ortodontawroclaw.com.pl Jedno zdejmie aparat za poł roku a nosi dopiero pół :) polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie aparat na zębach pojawił się stosunkowo od niedawna, bo raptem trzy miesiące temu zawitałam do http://stomatologia-banino.pl/ na jego założenie. początki były trudne, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam pytanie dotyczące strippingu zębów. czy ktoś może miał robiony? czy musi być wykonywany przed założeniem aparatu, czy może być w trakcie leczenia? u mnie stripping górnych jedynek był zaplanowany, ale aparat mam juz założony a strippingu nie miałam. czy pan doktor zapomniał (???!!!) czy może to być na którejś z kolejnych wizyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BerenikaS
wiesz, że taki aparat im wcześniej założysz tym lepiej? Jak już chcesz zakładać aparat to idź w miejsce w którym ludzie sa mili ale i mają odpowiednie doświadczenie. Akurat tutaj http://dentalavenue.pl/ortodoncja/ zakładają takie aparaty w stosunkowo niskiej cenie i szczerze mówiąc warto zgłosić się też ze względu na to że są bardzo dobrze przeszkoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takim wypadku zapraszamy również do naszego gabinetu. www.omnident.pl Wrocław ul. Ślężna. Możemy zaoferować dobre ceny, profesjonalną obsługę i zaawansowaną technologię, co więcej jesteśmy w stanie zrobić leczenie kanałowe z mikroskopem i radzimy sobie z dziećmi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Noszę zwykłego druciaka 4 miesiące efekt jest już widoczny. Mam 37 lat trochę długo czekałem ale nie żałuje. To odkładanie w czasie spowodowały ósemki które musiałem usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też nie żałuję założenia aparatu ortodontycznego. RObiłam go w www.ortodontawroclaw.com.pl . Bardzo mnie to cieszy, że wreszcie będę miała ładne ząbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, noszę aparat rozszerzajacy szczeke typu hayrax. po lewej stronie aparat wbija mi sie w szczeke i w tym miejscu zrobiła mi sie odlezyna. nie wiem dlaczego mi sie to zrobilo? dbam bardzo o higiene jamy ustnej. nie wiem co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem lekarzem. Mam 32 lata i aparat założyłam niedawno. Na początku strasznie przeszkadzał ale już się w sumie przyzwyczaiłam. Wcale tak strasznie zęby mnie po założeniu nie bolały jak mówią... Mam aparat metalowy - podobno trwalszy i nie na całe oba łuki. Podobno taka jest maniera w ortodoncji, że większość ortodontów zakłada zamki na wszystkie zęby a wcale nie jest to konieczne. Chodzi tu głównie o kasę bo wtedy leczenie trwa dłużej (co przestawić w kości kilka zębów to nie wszystkie...)a poza tym ortodonta nie robi wtedy odrębnego planu leczenia dla każdego pacjenta tylko leci taśmowo - ,,najpierw ząbki rozsuwamy potem prostujemy..''Jestem lekarzem więc wywiedziałam się o wszystko u koleżanek które zajmują się stomatologią. Czysta kasa. Drugi trik - założenie aparatu tańsze to częstsze i droższe wizyty - efekty leczenia wtedy różne często mało trwałe...no i brak gwarancji - tacy ortodonci mają od groma pacjentów i naprawdę już nie obczają jaka wada, co u kogo i dlaczego... Moja ortodontka pracuje w Instytucie Stomatologii i jest po prostu świetna. Koszt założenia zamków - powtarzam nie wszystkich na raz tylko w zależności od etapu leczenia 5000zł. Do tego wizyty kontrolne. Moja ortodontka nie jest zwolennikiem częstych wizyt (raz na 2 miesiące). Poza tym całe leczenie ma trwać średnio 1 rok - bo liczy się dla niej indywidualne podejście do pacjenta a nie robienie kasy...Zastanówcie się u kogo zakładacie aparat i czy rzeczywiście istnieje konieczność przesuwania wszystkich waszych zębów. Uwierzcie, że to nie tyle zależy od wady co od ortodonty. Mi jedna z ortodontek przed założeniem aparatu sugerowała, że moje leczenie będzie trwało 2 i pół roku z zamkami na wszystkich zębach i uważała, że prawdopodobnie będą konieczne ekstrakcje (usuwanie zębów)...Oczywiście nie zdecydowałam się. Obecna doktor założyła aparacik niepełny na górny i dolny łuk, podpiłowała szkliwo (co jest naprawdę niegroźne) i zaznaczyła że czas leczenia 1 ew. 1 i pół roku. I można...można. Możecie wierzyć mi lub nie ale nie dajcie się wyzyskiwać. Jeśli nie stać was na dobre leczenie ortodontyczne to lepiej w ogóle nie zakładać aparatu. Zęby przestawione w niewłaściwy sposób mogą wam narobić dużo szkody...nie mówiąc już o mordowaniu z aparatem przez kilka lat co oczywiście jest leczeniem więc nie należy do przyjemności i nie jest również kwestią mody. Jest to po prostu kawałek metalu na zębach który zaczepia się o wszystko w buzi i zbiera resztki jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylvia91
Cześć, mam pytanie do osób z Łodzi. Jakich łódzkich ortodontów polecacie? Najlepiej takiego, który prowadzi pacjentów operacyjnych. Albo czy słyszeliście o ortodoncie, który przejął leczenie od kogoś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam pytanie do osób ze Szczecina, jakiego ortodonte polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi polecono w Szczecinie klinikę stomatologiczną Froe na ulicy Panieńskiej i dra Piotra Skomro, który tam przyjmuje. Wybieramy się do niego z moim synkiem w poniedziałek. Dam znac jeszcze po powrocie, jak tam wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ortodonta Warszawa: http://www.ccsludna.pl/uslugi/aparaty-ortodontyczne O piękny i zdrowy uśmiech warto dbać od najmłodszych lat. Prawidłowy zgryz jest jednak ważny nie tylko z powodów estetycznych, ale i zdrowotnych. Jak zapewniają ortodonci, aparat powinno się stosować także wtedy, gdy zęby się ścierają lub są zbyt stłoczone, ponieważ wtedy istnieje niebezpieczeństwo próchnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też kiedyś cierpiałam z powodu krzywych zębów i z uwagi na finanse wzięłam się za to troche pożno, ale uważam, ze było warto. Jakby ktoś szukał dobrego lekarza ortodonty w Gdyni to ja mogę polecić moją panią doktor Kaiser – Ziorkiewicz http://kaiserziorkiewiczbeata.pl/ortodoncja/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W poniedziałek byłam w klinice Froe w Szczecinie i mój synek będzie ich stałym pacjentem. Dr Skomro wzbudził nasze zaufanie, widać że ma bardzo dobre podejście do dzieci. Mam nadzieje, że to nie pierwsze złudne wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×