Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Patrykpppp
1 kwietnia jadę na założenie aparatu stałego na dolną szczękę. Tylko moja matka się pluje bo przeczytała o resorpcji korzeni czyli, że skracają sie korzenie i niby za 10lat mi wypadną zęby :lol: wątpię, że jest tu ktoś kto nosi ponad 10 lat, ale jeśli ktoś powie coś na ten temat to był bym wdzięczny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babette
do paci 87: Tez jestem z gdańska i w kwietniu mam wizyte u orto w gdynii, a ty u kogo sie leczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pacia_87
U dr Honoraty Sroczyńskiej (DentalSpa przy Grunwaldzkiej). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorotschen
heja! Chwile nie pisalam ale juz jestem znow :) Bylam dzis na pierwszej wizycie u orto :) mialam juz ze soba zdjecia wiec od razu zrobila mi wyciski i jakies tam inne swoje fotki. 12 kwietnia zakladam aparat. Na gore porcelanowy (2000) a na dol metal (1200). Moja wada nie jest taka duza i orto powiedziala ze bede miec ten aparat kolo roku pewnie. No i nie bede miec pierscieni tylko jakos inaczej mi zaczepi. Dodam jeszcze ze kazala mi usunac osemki. Jedna mam do polowy wyrosnieta i jeszcze 2 w dziasle. Troche przerazilo mnie to przebijanie sie przez dziaslo do osemek i pani powiedziala ze ostatecznie mozna to zrobic zaraz po zakonczeniu leczenia. Jesli macie jakies pytania - piszcie. Chetnie podziele sie pierwszymi wrazeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motyleczek214

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motyleczek214
hejka mam 22 lata i wreszcie zdecydowałam sie na aparat stały. Mam pytanko czy najpierw powinnam udać sie do stomatologa( który oceni stan mojego uzebienia--i ewentualego leczenia) czy do ortodonty. z góry:dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej motyeczek214:-) Wlascwie to mozesz isc najpierw do ortodonty bo pozniej i tak bedzie duz oczasu (od pierwszej wizyty do zalozenia aparatu, wszystkie wyciski, plany leczenia, gumeczki itd.) wiec wtedy bedzie czas na wylezczenie zabkow. Ale lepiej je wylecz:-) Mozna w sumie leczyc w trakcie noszenia aparatu (najlepiej wtedy robic to u ortodontki ,bo trzeba sciagnac te druciki), ale zebys tak sie nie wkopala tak jak ja o malo sie nie wkopalam. Poslzam do nowej dentystki i okazlao sie, z emoja poprzednia spiep**** mi zeba. Gdyby zalozyli m iaparat, dziasla by spuchly, to za bylby do wyrwania. Wiec najlpeiej jest o to zbadac przed zakladaniem aparatu:-) Ja wlasnie dzisiaj ide jeszcze do dentysty:-) W czwartek ide na zalozenie gumeczek, a w kolejny na zalozenie aparatu:-) Pozdrawiam i powodzenia życze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MADZIA 2911
Witam wszystkich, mam pytanko czy ktoś z Was zna sprawdzonego ortodonte z Poznania, ja zastanawiam się nad Długosz na Os. B. Chrobrego, czy ktoś coś o niej słyszał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś z Was może mi napisać ile kosztuje w W-wie comiesięczna wizyta przy aparacie porcelanowym? Słyszałam, że może kosztować nawet 200-250zł. - czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pacia_87
Nie zawsze mija dużo czasu od pierwszej wizyty u ortodonty do założenia aparatu :) Ja poszłam na pierwszą wizytę, omówili wszystko i się zdecydowałam więc zrobili mi zdjęcia i za tydzień przyszłam na założenie aparatu :) /w międzyczasie musiałam jeszcze iść do dentysty załatać 2 dziurki/. Także dobrze iść przed ortodontą do stomatologa :) PS: Nie mam pierścieni tylko zamki na wszystkich zębach (tylko 6 i 7 mają przyklejone rurki na drucik) także nie zawsze trzeba nosić gumeczki co skraca czas od 1. wizyty do założenia aparatu :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja slyszlam ze taka wizyta kosztuje normalnie,jeszcze zalezy jakie miasto ale w granicach od 40zl do 100... nie jestem z Warszawy ale slyszlam ze ok 100zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatiana18
Ikus140- jak długo trzeba sie przyzwyczajać do hyraxu ? mam go od wczoraj , kiedy zaczełas normalnie mowic, i czy w ogole mozna normalnie mowic????? bo narazie seplenie jak babcia z prostezą, jestem załamana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorotschen
u mnie tez wizyty kosztuja tak samo niezaleznie od tego jaki rodzaj aparatu ma sie zalozony. mam pytanie o usuwanie osemek zanim sie wyrzna przez dziaslo: czy mozna z tym poczekac. Moja orto mowi ze mozna to zrobic ostatecznie zaraz po zakonczeniu leczenia aparatem, ale moze ktos z Was slyszal tez cos na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToJuzJutro
Jutro wielki dzien -sciagam aparat(gora+dol)!chyba nie zasne z wrazenia!jezeli macie pytanka piszcie,sluze pomoca !:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ToJużJutro Napisz proszę jak odbywa się zdejmowanie apataru, bo przyznam, że trochę mnie to przeraża. Czy boli... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaa56
Mój znajomy nosił aparat 2 lata [ to bylo ok. rok temu] i ostatnio jak go spotkałam pokazywał mi i opowiadał,że teraz ma znow takie zeby jak mial dlatego ze urosły mu zęby mądrości ... ;/ troche bezsensu ze sie tyle meczyl . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wizyta z aparatem kosmetycznym to wydatek rzędu 200zł. Tatiana18==> Do hyraxu przyzwyczaisz się gdzieś po tygodniu, wiadomo że nie będzie to tak jak bez niego ale będzie dużo lepiej niż na początku, a po miesiącu to już będzie ekstra. Dorotschen==> powiem tak mi chirurg szczękowy doradził abym usuną 8 jeszcze w zalążku i nie wyrzniętą ponieważ ona niema jeszcze takich korzeni i jest to mniej bolesne. Ale to już zależy od ciebie Pozdrawiam wszystkich zadrutowanych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że jesli leczenie jest odpowiednio zaplanowane - czyli np. dobre ustawienie zgryzu góra-dół i zadbanie by nie doszło do zacieśnienia i przesuwania zębów np. przez wyrastające 8-semki, to wada nie powinna wrócić - mam przynajmniej taką nadzieję. Ale faktycznie sama sie spotkałam z opowieściami, że wada po jakimś czasie wraca :( mam nadzieję, że to nie prawda :( Czy ktoś z Was rozmawiał może na ten temat ze swoim ortod.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tatiana18- no wiesz u kazdego to roznie bywa...u mnie pierwszy tydzien to byla masakra z mowieniem,a najgorsze bylo to ze drugiego dnia po zalozeniu musialam czytac z polaka na ocene,nie wiem jak to sie stalo ze dostalam 5 :) teraz juz jestem ponad miesiac po zalozeniu i jeszcze tak super nie mowie,najgorzej jest z litera \"i \" na koncu wyrazu :( ale jest owiele lepiej niz na poczatku i prawdopodobnie bede czytac w kosciele w sobote...wiec mozna normalnie funkcjonowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorotschen
Kurcze...to moze powinnam jeszcze teraz wziac sie za te osemki...Nie wiem jednak czy sie zdecyduje. Szczerze mowiac mam juz dosc tych wizyt u dentysty. Mialam sporo ubytkow a przed zalozeniem aparatu chcialam wszystkie wyleczyc wiec chodze tam i chodze i juz mnie to meczy. No i portfel ciezszy sie od tego nie robi niestety :( Czy ktos z Was mial wyrywane osemki zaraz po zakonczeniu leczenia i z dobrym skutkiem (=zadnych nawrotow wady etc...)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pacia_87
Ja nie miałam, ale ortodontka powiedziała, że jeśli będzie taka potrzeba to wyrwiemy po zdjęciu aparatu. Także skoro ona nie widzi problemu to ja też nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poomoocyy
mam aparat 2 miesiace, mial bardzo krzywe dwojki ale juz sa super i juz mam proste zabki zadowolona bylam z efektow dopoki.... nie pojawila sie szparka miedzy jedynkami, zamiast krzywych zebow bede iala teraz szparke czy ona zniknie bpo dluzszym noszenieu aparatu, mial ktos tak, prosze odpowiedzcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motyleczek214
poszukiwana motywacja dzieki za odpowiedz, pozdrawiam 29 marca mam wizyte u ortodonty--wow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:-) motyleczek 214: powodzenia u ortodontki:-) ja jestem po zalozeniu gumeczek...okazalo sie, ze mam za ciasne zeby i zeby wlozyc gumki musili mi rozepchac szparki metalem. Troche boli, ale nie jest najgorzej. Tylko wychodzi na nto, ze bed emiala obrecze zalozone na 6-tki..myslalam, z en a7-ki....zwlaszcza, ze moje 8-ki juz wyrosly i nie trzeba byo ich usunac. Hmm.mam nadzieje, ze ortodontka wie co robi. W sumie nie mam tragicznie krzywych zebow....i nie chce chodzic z aparatem na darmo! Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pomooocyy: moja ortodontka powiedizlaa mi, ze oprocz tego, ze bedzie regulowala to co trzeba to bede tez jej mowic, czy taki luk mi odpowida, co cche zmienic, podwyzszyc, znizyc...wiec mysle, ze przy najblizszej wizycie powiesz swojej ortodontce, ze nie cchesz miec tej szparki i ona zrobi tak jak powinna:-) Porozmawiaj z nia:-) ona to bedziw iedziala lepiej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROSTE ZEBY I ZNOW KRZYWE!! Wlasnie, dowiedzialam sie od koleznaki, ze po sciagnieciu aparatu powinno sie nosic przez jakis czas drucik przymocowany od spodu...tak, zeby zeby nie wrocily do poprzedniej pozycji. Tylko nie zawsze i nie wszyscy ortodonci o tym mowia. Dlatego najlpeij o to spytac, upomniec sie!! Ja oprocz drucika mma tez miec aparat wyciagany do stosowania w nocy co 2 dni..ale przez dluzszy czas..bop moja wada jest wada genetyczna, wiec jezlei nie ebd etego popzniej pilnowac istnieje ryzyko nawrotu! Ale o te DRUCIKI (nie wiem jak sie to nazywa, ale jest umieszczone od wewnatrz, wiec nic nie widac) sie przypominajcie!!! Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poomoocyy
poszukiwana motywacja - dzieki to troche spanikowalam bo ta szparke nie wyglada fajnie, a co mi z prostych zebow jak bym mi ala jaksa szparke ktora tez mi sie nie podoba ;/ wizyta za 4 tygodnie takze musze o tym wspomniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alien14
Hej 28 mam mieć złożony aparat na zęby stały ,a 26 mam separacje chcem dowiedzieć się co to jest i na czym polega prosze o informacje na temat separacji -wysyłajcie je na e-mail sumo14@onet.eu ach chcem wiedziec czy założenie aparatu boli (mam 13 lat.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grenik
ja 3 lata temu w czechacz zaplacilam 1000 zl za aparat+ wizyty+dojazd!!! bo mieszkam na południu polski a wiem ze w czechach maj o wieeele taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Girafe*
Alien14 Ja też miałam separację przed założeniem aparatu To są gumki włożonę między 5 a 6 i one będą Ci rozpychać zęby (te 5 i 6)żeby potem orto mogła jako pierwsze założyć pierścienie. Separacja przyznam że trochę boli bo to jest siła naciągania;D Nie można nagrywać na te zęby zbytnio bo bolą(Ja gryzłam jedynkami) Ale nie jest aż tak tragicznie da się przeżyć :P Pozdrawiam :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×