Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Cinnga
Najgorsze jest to ze nie mam numeru do mojego orto. Mam tylko do gabinetu ale nikt nie odbiera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczkaa
Cinnga ja też próbowałam zdjąć wtedy ten zamek z łuku, ale ponieważ łuk jest na końcu zakrzywiony, to mi się nie udało. Na siłę nie ciągnęłam, żeby czegoś nie popsuć. Możesz próbować zdjąć, ale jak Ci się nie uda, to przy jedzeniu na pewno go nie zjesz, jak będziesz uważać. Jak bardzo Ci to przeszkadza to jest jeszcze inne wyjście-znajdź jakiś gabinet stomatologiczny/centrum stomatologiczne całodobowe i podejdź do jakiegoś dentysty-na pewno poradzi sobie ze zdjęciem rurki a orto doklei Ci w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edin
dokładnie, najlepiej od razu pójść do zwyklego stomatologa, jesli orto nie masz w poblizu i niech go oderwie delikatnie i koniecznie ci go odda:) a jak boli ząb po leczeniu kanałowym to rzeczywiście musiał lekarz cos źle zrobić, bo to leczenie polega na usuwaniu nerwów wiec teoretycznie nie powinien bolec. Bolec moze wtedy jak cos sie pod nim robi, stan zapalny dziasla, ropienie itp. I nie ma zadnych przeciwskazan do noszenia aparatow na takich zebach, sama mam 1ke gorną, ktorą regularnie wybielam, zeby nie odrozniala sie kolorystycznie od reszty, jest mocna i pieknie wyglada w porcelanie:) ktoś zapytał poco nosic kolorowe gumki na porcelanę, otoz efekt takiego połączenia jest niesamowity. wiadomo, ze wybiera sie porcelanę zeby byla mniej widoczna, ale mniej nie oznacza wcale, tez lubie sie chwalic aparatem wiec zakladam kolorowe. w przyszl. tyg. mam wizyte i planuje róż:) jedyne co mnie martwi to info, ktore ost. otrzymalam, ze przy wizycie wymienia sie czesto drut na grubszy:/ czy tak jest zawsze czy w zaleznosci od przypadku i potrzeby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pailika
chyba zawsze:) ja w kazdym badz razie mam zawsze zmieniany na grubszy (i niestety bardziej widoczny:()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cinnga
Dzieki za rady :) Poczekam do jutra i pojade do orto: ) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g_mala
Dziewczyny czy moze ktoras z was orientuje sie czy mozna placic w ratach za aparat staly tzn za samo zalozenie???Prosze o odpowiedz.Bardzo bym chciala a wrecz musze zalozyc aparat lecz jest problem z kasa.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ooooooooo.
Mam pytanie.10marca mi założą aparat a mam troszkę brzuszek.Czy ja schudne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu__
hej, niedawno mialam wycinane wedzidelko zebym mogla miec aparat. ile to bedzie sie goić? kiedy moge isc do orto zeby zalozyla mi aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rosmieszaj mnie
ooooooooo.... a od kiedy aparat jest jaksa metoda na odchudzanie??? bez przesady, mnie w ogole nie bolało po założeniu aparatu i juz normalnie na drugi dzien jadlam wsztstko opdrocz skorek od chleba, masz brzuszek to wymysl inna metoda zrzucenia go....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczkaa
edin super, że nie wstydzisz się aparatu, ja też lubię kolory na zamkach(mam metal), co do zmiany łuków, to tak, są one często zmieniane, ale nie zawsze na grubsze-czasem na zrobione z innego metalu. Na początku orto daje cienkie druciki, bo takie łatwiej włożyć w krzywo ułożone zamki(z powodu krzywych zębów), potem wymienia na grubsze, na inny metal, ale nie ma sę czym przejmować-drut nie może być bardzo gruby, bo do slotu zamka nie wlezie ;) g_mala bardzo wiele gabinetów oferuje możliwość ratalnej spłaty kosztów założenia aparatu, sama za dolny płaciłam w ratach-nawet bez pośrednictwa banku. Podejdź do orto i zapytaj czy jest taka opcja, jak nie, to idź do kogoś innego-na pewno znajdziesz taki gabinet. Ooooooooo. bardzo możliwe, że schudniesz. Ja schudłam jakieś 5 kg(tyle że u mnie to nie było potrzebne, bo teraz ważę 45 kg :( ) noszenie aparatu wiąże się z bólem po wizytach i pewnym dyskomfortem przy jedzeniu, zwłaszcza na początku. agu__ podejdź do orto i zapytaj kiedy możesz przyjść na zakładanie aparatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzjola
Aparat nie jest żadną metodą na odchudzanie....dziewczyny litości:D MAm aparat dwa miechy - po pierwszym przytyłam 3,5 kg:P po drugim-nie miałam odwagi wejsc na wage hehe, nie no...żartuje z tym drugim miesiącem... Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pailika
OOOOOOOO.....wlasnie bardzo mozliwe jest ze schudniesz, chociaz nie zawsze, bo to zalezy wylacznie od tego jak i czy Cie beda bolec zeby. Jesli Cie beda bolec to nie zostaje Ci nic jak przez okolo tydzien jesc same budynie kisle papki pic przez slomke:) Pozdrawiam NIE ROZSMIESZAJ MNIE- byc moze Ciebie nie bolaly (ale to sa skrajne przypadki, raczej wiekszosc bola zeby)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzjola
Mnie bolały przez tydzien....ale kotleta wtedy zamienia się na miliony jogurcików, danonków, deserków, zupek....i wychodzi na to samo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam312
A ja nic nie starcilem na wadze jak mialem aparta. zato kilka razy pocielem sobie skure tak ze dentystka musiala interewniowac. Ale niczego mi nie szkoda, no moze pozatym ze mi sie troche cofaja i musze ich pilnowac ale itak warto. Pozdrawiam wszystkie nosicielki i nosicieli. 7020295 moje gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczkaa
jasne, że aparat nie jest metodą na odchudzanie, ale większość jednak chudnie(nie wymyśliłam-mam kontakt z innymi zadrutowanymi, więc WIEM), bo zęby bolą, w terenie nie ma czasu bądź warunków na mycie zębów...kilka czynników na to się składa. Jogurtami trudno nadrobić, bo po niedługim czasie takiej diety papkowej ma się tego po prostu DOSYĆ! Ja kiedyś lubiłam jogurty, teraz nie jest to dla mnie żaden rarytasik, ale jak nie mogę zjeść nic twardego, to cóż zrobić. Jakbym była cały czas w domu, to pewnie mniej bym schudła, ale w pracy jem "mało inwazyjne" rzeczy, żeby nie musieć potem dłubać pół godziny(choć szefa mam wyrozumiałego), jak załatwiam coś w mieście, to nie schrupię sobie po drodze precelka z sezamkiem albo kebabka-rzecz oczywista!Kilka razy tak mnie zęby bolały po wizytach, że nawet zjedzenie budyniu przyprawiało mnie o łzy z bólu. I tak raz,drugi,trzeci i parę kilo w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pailika
Papryczka:) a od kiedy masz aparacik jesli moge spytac??:) Pzdr.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczkaa
pailika jasne, że możesz:) górny łuk mam od 17 miesięcy, dolny od 14 miesięcy :) planowane zdejmowanie jesień/zima tego roku jupi :) efekty są super-nie te same zęby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edin
Mam pytanie do bardziej wtajemniczonych:) Aparat mam od 4tyg i wczoraj przy czyszczeniu nitką zauważyłam, że zrobiła mi sie szpara miedzy 1 i 2. Ponieważ mam mocno ściśniete zęby,nie spodziewalam sie, ze az tak szybko zaczną mi sie rozsuwac. Czy te szpary bedą sie powiekszac? Boje sie, ze bede chodzic z widocznymi lukami na przedzie:) chociaz z drugiej strony łatwiej bedzie mi włozyc w nią rurkę przez którą pije kawe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczkaa
edin a miałaś usuwane jakieś zęby, żeby zrobić miejsce pozostałym czy może miałaś rozszerzanie szczęki? albo może miałaś robiony chociaż stripping? jak nic z tych rzeczy, to prawdopodobnie szpara nie zrobi się zbyt duża, bo nie ma tyle miejsca na przesuwanie zębów, skoro mówisz, że masz bardzo stłoczone.Zresztą trzeba się przyzwyczaić do tego, że szpary będą się robić w różnych miejscach zanim wszystko zostanie ułożone jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pailika
Papryczko zapytam sie jeszcze Ciebie czy moze nie piszesz na wizaz.pl??:) bo kiedys 'przegladnelam' watek o ap orto. Moze to zbieg okolicznosci z bardzo podobnymi nickami. Ale zgadza sie jeszcze dlugosc noszenia aparatu:):):D Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgosiaczek24
cześć mam pytanie.. mam aparat na górę już czwarty miesiąc - efekty powalające :):):):) ale chodzi o to że na dół nie mam aparatu. I tak sobie myśle że jak widziałam kogokolwiek z aparatkiem na ząbkach to miał na górę i na dół czy to oznacza że ja też bede miała? Zawsze tak jest? możliwe zebym nie musiała zakładać na dół (kwestia pieniążków a także tego że za rok biorę śłub i jeśli założy mi orto np za dwa miesiące to nie ma szans żebym przed ślubem miała ściągnięty żelazny uśmich... :( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu__
ile sie czeka na aparat po zrobieniu wycisku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edin
no wlasnie mialam usuwane i to niestety 2 zeby na gorze, potem mam miec implant w jednym miejscu (za 1,5roku) a w drugim ma byc calkowite zsuniecie i wkret nie bedzie potrzebny. ubytek po stronie gdzie zrobil mi sie ten nieszczesny prześwit jest dosyc duzy, stąd moje obawy co do powstania miejsca na rurkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do małgosaczek24 ja tez ma jak narazie tylko gorny łuk, a to dlatego ze wszystko robie na raty i dół bede miala dopiero za pół roku(dodam ze na poczatku planowalam zalozyc tylko gore,gdyz dół am prosty, lecz po konsultacji z ortodonta polecil mi takze na dol), najlepiej jest zalozyc oba łuki gdyz uzyskuje sie wtedy idealny uklad szczeki...nie wiem jak jest u Ciebie, ale mysle ze jak juz robi sie generalny porzadek z zabkami to raz a porzadnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczkaa
pailika aaa wyczaiła mnie!!! jasne, że piszę na wizażu!!! papryczka85 to ja :) ;) małgosiaczek24 a nie pytałaś o to swojej/swojego orto? bo przeważnie zakłada się dwa aparaty, żeby ustawić prawidłowy zgryz. Bardzo mnie dziwi, że orto nie powiedział/a Ci nic odnośnie drugiego aparatu. Może obecnie nie masz wady zgryzu, ale jak poprzesuwa Ci zęby u góry, to możesz ją mieć...Dziwne... a Ty miałaś jakieś ekstrakcje u góry??? agu__ zależy od ortodonty-jak ma wszystkie elementy do aparatu, to nawet tydzień wystarczy, jak musi zamówić, to może troszkę dłużej.No ale orto musi sobie przeanalizować modele i może się okazać, że np konieczna jest jakaś ekstrakcja, to wtedy jeszcze trzeba z tym się uporać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do po zrobieniu wycisku na aparat czeka sie ok miesiac, poniewaz przed zalozeniem sa jeszcze dwie wizyty tzn plan leczenia a nastepnie kolejna wizyta -separacja czyli te nieszczesne gumeczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczkaa
edin a powiedz mi jeszcze czy masz u góry zachowaną symetrię? tzn czy górne jedynki schodzą Ci się idealnie na środku ust/zgodnie z przegrodą nosową, czy może masz tę linię przesuniętą tę w stronę, po której będzie implant???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczkaa
beatka happy aparatka separację można założyć podczas wizyty na której omawia się plan leczenia, zależy jakie terminy ma orto, ale jak przyjmuje często, to na prawdę można wszystko załatwić bardzo szybko. Co do separacji jeszcze-nie zawsze jest ona potrzebna-jak ortodonta stosuje rurki policzkowe zamiast pierścieni, to nie trzeba zakładać gumek separacyjnych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko..co jaki mniej wiecej czas dokonuje sie zmiany łuku?? mi orto powiedzial ze za dwa iesiace juz bede miala zmieniany, czy to nie za wczesnie?? dodam ze aparat ma dopiero od tygodnia...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×