Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość oleńka 30
witaj na badania hormonalne nie trzeba mieć skierowania bo są one nie refundowane - czyli płacimy za nie 100% , ja robiłam test obciążeniowy na prolaktynę ( czyli prplaktyna na czczo , później podaje sie tabletkę metoclopramidum jedną i godzinę po podaniu bada sie poziom prolaktyny jeszcze raz, miałam badany tęż poziom testosteronu , skierowania na USG też nie miałam , ale to można zrobić bezpłatnie na fundusz zdrowia , robiłam jeszcze 17-OH progesteron oraz Androstendion ( koszt badań od 30 zł w górę - na te dwa ostatnie czeka się około 2 tygodni) . a z badaniami najlepiej udać sie do specjalisty. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ula90
czy rzeczywiscie trzeba robic przerwy w braniu tabletek?? biore juz ponad pol roku i nie wiem czy powinnam zrobic przerwe.. a zdania na ten temat sa rozne. z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agers
a czy któras z was brała FEMOSTON??pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc jestem tu nowa,mam pytanko ktora z was jest po laparo no i jak sie przygotowac do tego ?z gory dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich.mam pytanie czy ktoras z was jest po laparo bo mnie to czeka za miesiac i boje sie jak ch...Prosze o jakies inf.z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Byłam dziś u mojej p.doktor, robiła mi usg, niestety nie stwierdziła \"dominującego jajeczka\":), ale zauważyła płyn w macicy, który może świadczyc, że owulacja już była, a! dziś jest 14 dc. Następny cykl ma byc z monitorowaniem w USG od 9 dc co drugi dzień. Prolaktyna i TSH w normie,więc może niedługo ...:)mam nadzieję. Jakby nie wypaliło, to p.doktor ma mi zmienic dawkę leków.Zobaczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimi24
Na pewno sie uda :) Czy endokrynolog może dać skierowania na te wszystkie badania?? bo ja byłam u gin, i pani dr. mi powiedziała ze mam pęcherzyki na jajnikach i ze to może być PCO, ale nic o żadnych badaniach nie wspomniała. dopiero z tego forum się dowiedziałam co i jak. a ponieważ nam poza tym niedoczynność tarczycy to cały czas leczę się u endokrynologa. kurcze cały czas mam nadzieje ze to moje rozregulowanie okresu jednak ma związek z tarczyca a nie jest to cholerne PCO, ale z drugiej strony na tarczyce leczę się już z 10 lat , a okres zawsze miałam nieregularny, ale ostatnio to nie dość ze nieregularny to skąpy. I jak myślicie czy jeżeli nie staram się obecnie o dziecko to jest sens brać te wszystkie leki i wywoływać owulacje?? bo dopiero za jakieś pól roku, może rok będę myślała o dzidzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z badaniami jest tak, jak chodziłam do przychodni endokrynologicznej na kasę chorych, to skierowanie miałam od dr-a prowadzącego i badania były za free, a że teraz chodzę prywatnie do innego lekarza (endokrynolog-ginekolog) to za badania płacę (PRL- 23 zl, TSH-18 zl), ale z tego co się orientuję, to w przychodni pierwszego kontaktu też lekarze dają skierowanie na hormony i tylko za niektóre trzeba zapłacić. Jest jeszcze inne rozwiązanie-ja kompleksowo badania miałam robione w szpitalu od cytologii po prolaktynę, cukier, usg i wiele innych, i to w zasadzie na podstawie tych wszystkich wyników lekarka postawiła mi diagnozę, że mam PCO. Myślę wiec, że powinnaś porozmawiać z Twoją p.doktor, jedną albo drugą, żeby może położyły Cię do szpitala, będziesz przynajmniej wiedziała, gdzie jest przyczyna obecnego stanu rzeczy:) Piszesz, że leczysz się od 10 lat na niedoczynność tarczycy, to lekarka nie kontroluje u Ciebie poziomu TSH? Według mnie powinnaś powiedzieć endokrynologowi o tym co powiedział ci ginekolog, bo na pewno coś trzeba z tym dalej zrobić, chociażby badania. Trzymaj się i głowa do góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimi24
oczywiście poziom TSH kontroluje systematycznie. Przyjmuje tez leki i dopóki je przyjmuje to TSH wychodzi OK, ale jak mi się czasem zapomni wsiąść parę razy przed badaniami no to mam sporo ponad normę. Ale tak zrobię. Wizytę u endokrynologa mam 19 marca wiem powiem mu co i jak. i zobaczę co on powie na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krata334
Witam mam 21lat i nie dawno dowiedziałam się ze mam ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW jak czytam wasze wypowiedzi to coraz bardziej Sie załamuje...:( Mam pytanko czy któraś z was leczyła Sie w klinice w Katowicach tej specjalistycznej???? Mam szanse Sie tam dostać, ale chciałabym pierw cos wiecej dowiedzieć o tej Klinice...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krata334
Witam mam 21lat i nie dawno dowiedziałam się ze mam ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW jak czytam wasze wypowiedzi to coraz bardziej Sie załamuje...:( Mam pytanko czy któraś z was leczyła Sie w klinice w Katowicach tej specjalistycznej???? Mam szanse Sie tam dostać, ale chciałabym pierw cos wiecej dowiedzieć o tej Klinice...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam to dziatostwo! Chodząc do ginekologa, powiedział, że wszystko ok, i zę muszę tylko schudnąc 5 kg, żeby zajść w ciąże! Ale teraz wybrałam się do endokrynologa, który załatwił mi miejsce w szpitalu, oraz umówił na rezonans magnetyczny przysadki mózgowej. A tak wogóle, to lepiej położyć się na te 3-4 dni w szpitalu żeby zrobili badania, i mieć jasność. Lekarz poinformował mnie również, że powinien mnie teraz prowadzić ginekolog - endokrynolog, oraz dietetyk! No nic jutro dowiem się kiedy idę do szpitala, z tego co mi powiedział, to jakieś badanie robi się w czwartym dniu owulacji, i to jest bardzo ważne. Aczkolwiek chcę mieć to szybko za sobą, niech ustalą co mi jest dokładnie, i zastosują odpowiednie leki. Mam nadzieję, że uda się to, bo nie dopuszczam do sibie myśli, że nie będę miała dzieciątka bo już pora! WIEM ŻE BĘDZIE WSZYSTKO DOBRZE! POZDRAWIAM!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sana
słuchajcie mam takie pytanie. lekarz co prawda zasugerował, że moge mieć to schorzenie mam natomiast pytanie o objawy, caly czas czuje się jakbym była pod wpływem jakiś narkotyków , serce mi wali i kręci mi się w głowie! czy któraś z Was też miała takie objawy? Przecież to jest nie do wytrzymania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serena1234
Witam, Naczytałam się bardzo dużo o wadze i istocie progesteronu dla kobiety (tylko NATURALNEGO, chemiczny nie jest polecany) i podaję chętnym namiary na polecaną firme z rynku amerykańskiego, która produkuje kremy z ekstraktem z dziekiego YAM http://www.kokorohealth.com/cgi-bin/datacgi/database.cgi?file=koko&report=sp&ID=000 ... można też dostać krem z progesteronem z innej firmy amerykańskiej na naszym allegro. Panie, które cierpią na cysty jajników jest ogromna możliwość zeby wyleczyc się samemu bez preparatów chemicznych oraz tym bardziej ingerencji operacyjnej. Poniższy link to ksiązka w formie elektronicznej tzw. eBook w wersji angielskiej, ale myślę, że warto zgłębić informacje z tego zródlła nawet za pomocą tłumacza żeby wyleczyć się samej z cyst przy jajnikach. Jest to 8 tygodniowy program zawierajacy informacje o hormonach, produktach, diecie, cwieczeniach i naturalnych preparatach, które powoduja przywrocenie rownowagi hormonalnej u kobiet bez poptrzeby pigułek i operacji oraz likwidacje napięcia przed miesiączką. Program napisała pani, która sama borykała się z cystami jajników oraz bólem przez kilka lat. http://www.ovariancystcures.com/ovariancyst_aff/ovariancyst_aff_sp1.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yoska-83
Cześć dziewczyny, pisałam juz kiedys do was na forum, cały czas się lecze, ale skutki są marne, jedyne co to pojawia sie pęcherzyk, osiąga maksymalnie 20 mm i zamiast rosnąć dalej to się wchłania. Czy któraś z Was też tak miała??a moje drugie pytanie, to : jak długo trwa leczenie metformaxem???dzieki??pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betkaaa
Czesc dziewczyny ,tez mam pco ,nie mam juz siły i ochoty do zycia ,moje jeniki sa w fatalnym stanie biore tylko diane.Moze było by lepiej gdyby moja ginekolog umiałą rozpoznac moj chorobe co do doprowadziło do takiego satnu jajników i moich nerek.Mój chłopak mnie nie rozumie , lecze sie juz dwa lata.chce spróbowac starac sie o dziecko,od poczatku wie o mojej chorobie ,gdy sie dowiedział powiedział ze bedziemy myslec o dziecku i o ślubie ,jednak wczoraj moje zycie sie zawalił,dowiedziałam sie że wcale mnie nie rozumie,mojego cierpienia nie chce miec jeszcze dziecka mimo tego ze wie ze póżniej bede miała o wiele mniejsze szanse na dziecko i sie z tym nie liczy ze sprawia mi jeszcze wiekszy ból. Czuje sie oszukana bo kiedys mówił inaczej... Nie chce mi sie juz zyć ,nie przypuszczałam ze tak sie to wszystko potoczy, bardzo sie kochamy lub kochalismy chociaz teraz nie wiem czy ja moge byc z nim wiedzac ze tak to lekcewazy. Mówił o slubie a tearz co chce wszystko jak najpózniej,w ogóle go nie rozumie ,skoro twierdzi ze mnie tak kocha TO CZEGO NIE CHCE MIEC DZIECKA i ślubu ze mna . I w takiej sytuacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzynekk
Dziewczyny ja naprawde Was nie rozumiem! PCO to nie jest wyrok tylko choroba, która dobrze rozpoznana i prowadzona przez dobrego lekarza doprowadza do ciąży. Przede wszystkim trzeba mieć pozytywne nastawienie po drugie dobry lekarz. Beatkaa z tego co mi się wydaje to diane to środki antykoncepcyjne więc dziwne żebyś zaszła w ciąże...... może zmień lekarza i głowa do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych nie pojawiła się u mnie miesiączka, a było to w marcu 2008, miałam wywoływane krwawienia rożnymi tabletkami niestety nieskutecznie. Moja pani ginekolog skierowała mnie na pobyt w szpitalu na szereg badań hormonalnych na odział endokrynologi, badania nie są przyjemne ale da się przeżyć. W szpitalu postawili faktyczną diagnozę, która powoduje u mnie brak okresu. Mam zespół policystycznych jajników na unormowanie dostałam Luteine i pani doktor ze szpitala od razu zaznaczyła, że Luteina nie działa antykoncepcyjnie i należy stosować dodatkowe zabezpieczenie.Więc czasem dziwi mnie, jak niektóre z was piszą, że skoro hormony to i antykoncepcja.Miałam brać jeszcze yasmin ale od razu zaznaczyłam, że nie po to rezygnowałam z antykoncepcji by ponownie do niej wracać. Z wypisem udałam się do mojej pani ginekolog, która zaznaczyła że w pierwszej kolejności powinnam myśleć o macierzyństwie, i nie czekać aż się dorobię i będę mieć 2 samochody :). Jest ileś objawów tego zespołu ja mam brak wtórny okresu, fakt mam jakieś syfki ale nie jest tragicznie da się przeżyć wystarczy dbać o cerę no i przetłuszczają mi się włosy, ale wystarczająco często je myje :).Problem z otyłością nie jest regułą, ja mam ponad 170cm wzrostu i ważę 51 kg, jem to na co mam ochotę i w każdych ilościach. Jest tylu ginekologów i faktycznie ciężko trafić jest na tego dobrego mi się udało bo za 1 razem, ale dziwie się, że niektórzy przepisują leki bez wcześniejszych badań. Przecież wiadomo jest, że to są hormony, które źle dobrane powodują skutki zupełnie odmienny efekt niż pożądany. Brak miesiączki nie zawsze leży po stronie ginekologicznej jest masę innych powodów, które hamują cykle miesiączkowe. Wychodzę z założenia, że lepiej dokładnie się przebadać niż potem cierpieć. Przyjęłam do wiadomości, że będę żyć z tą chorobą, wiem że dzidziusia też będę mieć tyle, że nie będzie niespodzianką, a planowany. Głowa do góry dziewczyny , to naprawdę nie jest koniec świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych nie pojawiła się u mnie miesiączka, a było to w marcu 2008, miałam wywoływane krwawienia rożnymi tabletkami niestety nieskutecznie. Moja pani ginekolog skierowała mnie na pobyt w szpitalu na szereg badań hormonalnych na odział endokrynologi, badania nie są przyjemne ale da się przeżyć. W szpitalu postawili faktyczną diagnozę, która powoduje u mnie brak okresu. Mam zespół policystycznych jajników na unormowanie dostałam Luteine i pani doktor ze szpitala od razu zaznaczyła, że Luteina nie działa antykoncepcyjnie i należy stosować dodatkowe zabezpieczenie.Więc czasem dziwi mnie, jak niektóre z was piszą, że skoro hormony to i antykoncepcja.Miałam brać jeszcze yasmin ale od razu zaznaczyłam, że nie po to rezygnowałam z antykoncepcji by ponownie do niej wracać. Z wypisem udałam się do mojej pani ginekolog, która zaznaczyła że w pierwszej kolejności powinnam myśleć o macierzyństwie, i nie czekać aż się dorobię i będę mieć 2 samochody :). Jest ileś objawów tego zespołu ja mam brak wtórny okresu, fakt mam jakieś syfki ale nie jest tragicznie da się przeżyć wystarczy dbać o cerę no i przetłuszczają mi się włosy, ale wystarczająco często je myje :).Problem z otyłością nie jest regułą, ja mam ponad 170cm wzrostu i ważę 51 kg, jem to na co mam ochotę i w każdych ilościach. Jest tylu ginekologów i faktycznie ciężko trafić jest na tego dobrego mi się udało bo za 1 razem, ale dziwie się, że niektórzy przepisują leki bez wcześniejszych badań. Przecież wiadomo jest, że to są hormony, które źle dobrane powodują skutki zupełnie odmienny efekt niż pożądany. Brak miesiączki nie zawsze leży po stronie ginekologicznej jest masę innych powodów, które hamują cykle miesiączkowe. Wychodzę z założenia, że lepiej dokładnie się przebadać niż potem cierpieć. Przyjęłam do wiadomości, że będę żyć z tą chorobą, wiem że dzidziusia też będę mieć tyle, że nie będzie niespodzianką, a planowany. Głowa do góry dziewczyny , to naprawdę nie jest koniec świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych nie pojawiła się u mnie miesiączka, a było to w marcu 2008, miałam wywoływane krwawienia rożnymi tabletkami niestety nieskutecznie. Moja pani ginekolog skierowała mnie na pobyt w szpitalu na szereg badań hormonalnych na odział endokrynologi, badania nie są przyjemne ale da się przeżyć. W szpitalu postawili faktyczną diagnozę, która powoduje u mnie brak okresu. Mam zespół policystycznych jajników na unormowanie dostałam Luteine i pani doktor ze szpitala od razu zaznaczyła, że Luteina nie działa antykoncepcyjnie i należy stosować dodatkowe zabezpieczenie.Więc czasem dziwi mnie, jak niektóre z was piszą, że skoro hormony to i antykoncepcja.Miałam brać jeszcze yasmin ale od razu zaznaczyłam, że nie po to rezygnowałam z antykoncepcji by ponownie do niej wracać. Z wypisem udałam się do mojej pani ginekolog, która zaznaczyła że w pierwszej kolejności powinnam myśleć o macierzyństwie, i nie czekać aż się dorobię i będę mieć 2 samochody :). Jest ileś objawów tego zespołu ja mam brak wtórny okresu, fakt mam jakieś syfki ale nie jest tragicznie da się przeżyć wystarczy dbać o cerę no i przetłuszczają mi się włosy, ale wystarczająco często je myje :).Problem z otyłością nie jest regułą, ja mam ponad 170cm wzrostu i ważę 51 kg, jem to na co mam ochotę i w każdych ilościach. Jest tylu ginekologów i faktycznie ciężko trafić jest na tego dobrego mi się udało bo za 1 razem, ale dziwie się, że niektórzy przepisują leki bez wcześniejszych badań. Przecież wiadomo jest, że to są hormony, które źle dobrane powodują skutki zupełnie odmienny efekt niż pożądany. Brak miesiączki nie zawsze leży po stronie ginekologicznej jest masę innych powodów, które hamują cykle miesiączkowe. Wychodzę z założenia, że lepiej dokładnie się przebadać niż potem cierpieć. Przyjęłam do wiadomości, że będę żyć z tą chorobą, wiem że dzidziusia też będę mieć tyle, że nie będzie niespodzianką, a planowany. Głowa do góry dziewczyny , to naprawdę nie jest koniec świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betkaaa
no tak to sa tabletki anty no ale kiedys trzeba je odstawic.Najchetniej chciałabym juz zeby miec tego dzidziusia no ale ciekawe co mi powie ginekolog.Czesto mnie bola plecy u dołu czy w tez tak macie przy tej głupiej chorobie??I czy jest wam czesto niedobrze po tych tabletkach ??Kurde nie mam juz siły normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej proszę was o odpowiedź wykryto u mnie PCOS mam takie pytanka; ile trwa leczenie i po jakim czasie będe mogła starać się o dziecko?czy w trakcie leczenia się chudnie?mam 157cm i waże 62kg wcześniej nie należałam do szczupłych osób ale w zeszłym roku jak nie byłam jeszcze chora ważyłam 56...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej proszę was o odpowiedź wykryto u mnie PCOS mam takie pytanka; ile trwa leczenie i po jakim czasie będe mogła starać się o dziecko?czy w trakcie leczenia się chudnie?mam 157cm i waże 62kg wcześniej nie należałam do szczupłych osób ale w zeszłym roku jak nie byłam jeszcze chora ważyłam 56...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomóżcie błagam jak długo leczy się PCOS?po jakim czasie będe mogła starać się o dzidzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość an30
dziewczyny nie załamujcie się,ja tez musiałam się kurować,ale mam 2 dzieci i się udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość an30
dziewczyny głowa do góry ja też wiele przeszłam ,ale mam 2 dzieci i męczę się z ta chorobą dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
an30 właśnie takie wpisy jak twój na tym forum dodają mi si. :D Szkoda tylko ze ich tak mało jest:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W poniedziałek idę zrobić badania LH FSH i E2...:( już coraz bardziej zaczynam wątpić w to czy kiedykolwiek będe miała dziecko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć jestem tu nowa o swoim problemie czyli pcos dowiedziałam sie we wrzesniu ubieglego roku i od tamtej pory staram sie was podczytywac w wolnych chwilach jestescie jak narkotyk czy przyjmiecie mnie do Waszego grona bo razem latwiej to wszystko znosic pozdrawiamwszystkie pcoski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc jestem tu nowa o swoim problemie czyli pcos dowiedzialam sie we wrzesniu ubieglego roku i od tamtej pory staram sie was podczytywac w wolnych chwilach. Mam do was pytanko czy czy kturas z was byla diagnozowana w szpitalu jesli tak to w ktorym dniu cyklu trafila na oddzial ile tam byla ia jakie badania miala robione z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×