Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość jola.34
cześć, biore siofor od listopada a leczę sie u endokrynologa ginekologa -podobno bardzo dobrego, ale byłam u niego dopiero parę razy. po pierwszej wizycie skierował mnie do szpitala , niestety wyniki nie wyszły najlepsze:zespół policystycznych jajników, hiperprolaktynemia czynnościowa, mięśniak śródścienny macicy, wole guzkowe tarczycy, krzywa insulinowa "tragiczna"- słowa lekarza...niestety pan doktor jest troche oszczędny w słowach i nic więcej nie udało mi się z niego wydusić.mam brać siofor do lutego , potem podobno wizyta i jakis inny lek po którym podobno nie powinnam mieć problemu z zajściem w ciąże, ale jakoś nie wydaje mi się żeby to było takie proste. czytałam że po tym leku kobiety chudną, mają mdłości, wymioty, ogólnie żle sie czują a ja nic, zero reakcji , jakbym jadła witamine c ...dlatego martwie się że może ten lek na mnie nie działa może ktoś pomoże mi zinterpretować moje wyniki: usg:trzon macicy przodozgięty o wym.AP 59mm, dł.67 mm, endometrium gr.9 mm ściana przednia mięśniak śródścienny o wym 35X45 mm jajnik prawy o wym 36x20 mm z pęcherzykiem o śr 18 mm, jajnik lewy o wym 30x 22 mm .zatoka douglasa wolna LH-1O.7mIU/ml;FSH 4.1mIU/ml ;PRL-9.8 ng/ml, estradiol 440.0pg/ml, testost.3.3 nmol/l ;DHEAs 318.2 ug/dl CA125- 31.1U/ml czy to są bardzo złe wyniki ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzynekk
siofor to lek, który pomaga obniżyć wagę bo przy policystycznych jajnikach podobno ciężko schudnąć......... a co do lekarza to masz racje wanulka ze czasem warto zmieni, ja też zmieniłam lekarza ponieważ zastosował terapie, która mi nie pomogła i powiedział, że nic nie jest w stanie już zrobić... ale takich lekarzy jest mało, którzy umieją się przyznać, że problem wykracza poza ich możliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleńka 30
cześć jutro wybieram się do lekarza , z moimi wszystkimi wynikami , mam nadzieję że nie są bardzo tragiczne . Pozdrawiam Ola :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jola34 To może poczekaj ze zmianą lekarza. Daj sobie trochę czasu, każdy organizm jest inny i może inaczej reagować na leki, np. może potrzebujesz więcej czasu, najlepiej pójdź do swojego lekarza i powiedz mu o Twoich objawach po tym leku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkakic
Witam!!! Własnie dziś dowiedziałam sie że mam PCO mam lekarstwa którem mam zażywać 5-9dniu cyklu. Regularnie miesiączkuje ale pojawił sie u mnie zarost strasznie wypadły mi wlosy z głowy. Pani doktor wyjaśniła mi to w ten sposób że fizycznie po badaniu usg nie mam pco ale hormonalnie tak. Nie wiem jak to mam rozumieć nie wiem co będzie w przyszłości czy będę mogła mieć dzieci mam 21 latjescze o tym nie myślałam ale jak dziś zaczełam czytac na temat PCO to sie przeraziłam. Kurcze to takie niesprawiedliwe. Moje lekarstwo to Clostilbegyt. Może ktos miał podobny problem może napisze mi coś więcej. Jak jest z zajściem w ciąże przy PCO czy naprawdę jest to takie trudne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda1980
Cześć Kobietki:) Właśnie dziś lekarz oznajmił mi, że podejrzewa u mnie zespół policystycznych jajników. W związku z tym mam położyć się do szpitala i w celu ostatecznej diagnozy mam mieć wykonane niezbędne badania. Czy możecie mi powiedzieć jakie badania są wykonywane i czy są one bolesne? Będę wdzięczna, trzymajcie się ciepło, pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brabrurrka
Kochane kobietki, u mnie wykryto pecherze na usg, teraz czekam na miesiaczke aby zrobic badanie krwi FSH/LH oraz PRL/Test z MCP. Prosze powiedziec, czy te badania sa drogie, jezeli skierowanie jest od prywatnego lekarza oraz jaki jest czas oczekiwania na wyniki.. Z gory bardzo dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynna
Witam!!! Ja też mam to schorzenie.dziewczyny proszę o namiary do dobrego specjalisty w Poznaniu.pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynna
Witam!!! Ja też mam to schorzenie.dziewczyny proszę o namiary do dobrego specjalisty w Poznaniu.pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzynekk
Do brabrurrka :) co do ceny badań to chyba zależy od miejsca zamieszkania i ceny jakie laboratoria maja :) ja za kazde badanie hormonalne płaciłam około 24 zł. Wyniki są na drugi dzień zazwyczaj. Do Magdy1980:) w sumie to nie wiem w jakim celu kladzie Cie az do szpitala ale z drugiej strony zaoszczedzisz pieniądze skoro będą te badania wykonywane w szpitalu :) myśle, że będziesz miałą usg i pewnie badanie hormonów z krwi no i ewentaualnie cytologia :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola.34
do nowych dziewczyn: badanie nie jest bolesne,moje było bezpłatne polegało głównie na pobraniu krwi i usg , nie ma się czego bać. w szpitalu spędziłam trzy dni ale wszystko mogło być zrobione w ciągu jednej doby, wyniki nieoficjalnie na drugi dzień a na trzeci przy wypisie, oczywiście sam pobyt w szpitalu to żadna przyjemność ale da się przeżyć wanulka1980 i katarzynekk dziękuje za słowa otuchy, zawsze to raźniej... ps.szkoda że nie ma tu wypowiedzi dziewczyn którym się udało uporać z tym problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzynekk
Jola bo w grupie zawsze raźniej :) no właśnie piszemy tu o tym problemie a mało jest dziewczyn, którym udało sie z tym uporać :) ja też mam sporo badań za sobą. Badania hormonów, hsg ( badanie drożności jajowodów) a teraz czekam na badanie wrogości śluzu macicy. Po tym badaniu bedę wiedziała co dalej :) Też już brałam luteine i closterbergyt ale mi nie pomógł :( także myśle, że każda ma PCO ale każdej co innego pomaga :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aanette
aneczkakic! Ja takżę mam PCO i o ciążę staram się oficjalnie już ponad 2 lata, a nie oficjalnie jakieś prawie 4. Niestety nadal bez rezultatów :-(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaneette
aneczkakic! Ja takżę mam PCO i o ciążę staram się oficjalnie już ponad 2 lata, a nie oficjalnie jakieś prawie 4. Niestety nadal bez rezultatów :-(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaneette
aneczkakic! Ja takżę mam PCO i o ciążę staram się oficjalnie już ponad 2 lata, a nie oficjalnie jakieś prawie 4. Niestety nadal bez rezultatów :-(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkakic
Dziś cały dzień przeplakałam... nie moge sobie znaleść miejsca... Zadaje sobie tylko głupie pytanie czemu to ja jestem taka wybrakowana... cały czas coś nie tak... Najgorsze jest to że nie mam nawet komu się wyżalić... Pewnie powiecie że nie potrzebnie i że PCO to nie koniec świata... ale ja juz przeżylam tyle końców świata że myslalam że teraz będzie już tylko lepiej... Poszłam na te badania z myślą że nie mam PCO bo na usg go nie ma kazali zbadać hormony chciałam udowodnić sobie że to odemnie zależy czy jestem gruba czy chuda że za mało sie staram skoro nie chudne no ale nie mam PCO i nie wiem jak to będzie... Wiem można mieć dziecko PCO tego nie wyklucz ale zawsze marzyłam że to bedzie spontaniczne a teraz co zanim dziecko to do lekarza po recepte... Przepraszam że tak dramatyzuje ale ja nie wiem co mam robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkakic
Dziś cały dzień przeplakałam... nie moge sobie znaleść miejsca... Zadaje sobie tylko głupie pytanie czemu to ja jestem taka wybrakowana... cały czas coś nie tak... Najgorsze jest to że nie mam nawet komu się wyżalić... Pewnie powiecie że nie potrzebnie i że PCO to nie koniec świata... ale ja juz przeżylam tyle końców świata że myslalam że teraz będzie już tylko lepiej... Poszłam na te badania z myślą że nie mam PCO bo na usg go nie ma kazali zbadać hormony chciałam udowodnić sobie że to odemnie zależy czy jestem gruba czy chuda że za mało sie staram skoro nie chudne no ale nie mam PCO i nie wiem jak to będzie... Wiem można mieć dziecko PCO tego nie wyklucz ale zawsze marzyłam że to bedzie spontaniczne a teraz co zanim dziecko to do lekarza po recepte... Przepraszam że tak dramatyzuje ale ja nie wiem co mam robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkakic
Dziś cały dzień przeplakałam... nie moge sobie znaleść miejsca... Zadaje sobie tylko głupie pytanie czemu to ja jestem taka wybrakowana... cały czas coś nie tak... Najgorsze jest to że nie mam nawet komu się wyżalić... Pewnie powiecie że nie potrzebnie i że PCO to nie koniec świata... ale ja juz przeżylam tyle końców świata że myslalam że teraz będzie już tylko lepiej... Poszłam na te badania z myślą że nie mam PCO bo na usg go nie ma kazali zbadać hormony chciałam udowodnić sobie że to odemnie zależy czy jestem gruba czy chuda że za mało sie staram skoro nie chudne no ale nie mam PCO i nie wiem jak to będzie... Wiem można mieć dziecko PCO tego nie wyklucz ale zawsze marzyłam że to bedzie spontaniczne a teraz co zanim dziecko to do lekarza po recepte... Przepraszam że tak dramatyzuje ale ja nie wiem co mam robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkakic
Dziś cały dzień przeplakałam... nie moge sobie znaleść miejsca... Zadaje sobie tylko głupie pytanie czemu to ja jestem taka wybrakowana... cały czas coś nie tak... Najgorsze jest to że nie mam nawet komu się wyżalić... Pewnie powiecie że nie potrzebnie i że PCO to nie koniec świata... ale ja juz przeżylam tyle końców świata że myslalam że teraz będzie już tylko lepiej... Poszłam na te badania z myślą że nie mam PCO bo na usg go nie ma kazali zbadać hormony chciałam udowodnić sobie że to odemnie zależy czy jestem gruba czy chuda że za mało sie staram skoro nie chudne no ale nie mam PCO i nie wiem jak to będzie... Wiem można mieć dziecko PCO tego nie wyklucz ale zawsze marzyłam że to bedzie spontaniczne a teraz co zanim dziecko to do lekarza po recepte... Przepraszam że tak dramatyzuje ale ja nie wiem co mam robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleńka 30
cześć właśnie wróciłam od swojego lekarza , nawet nie było tak źle jak sie spodziewałam , okazało sie że mój prawy jajnik jest policystyczny , lewy jest ok , wyniki w 5 dniu cyklu wyszły też w miarę dobrze(17-OH progesteron -0,92ng/ml i androstedion 4,1 ng/ml) wiec nie przekraczają normy a to już jakiś plus , niestety z dzidziusiem nie będzie tak prosto (chcemy sie z mężem starac o dzidziusia za 6 miesiecy ) wiec juz dostałam tabletki które mają mi w tym pomóc , w tym wszystkim , no i zeby moje cykle były owulacyjne bo na razie takie nie są . Konczę w tym miesiącu antykoncepcje i zaczynam brać siofor 500 ( podobno nie wszyscy dobrze na niego reagują )zobaczymy jak bedzie . staram sie być dobrej mysli , ale nie zawsze jest łatwo. pozdrwiam wszystkich :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzynekk
Aneczkakic my wszystkie to rozumiemy, że jest Ci ciężko i trudno sobie z tym poradzić, ale musisz wziąść sięw garść i poprostu się z tym pogodzić. Oczywiście, że to nie koniec świata bo przy dobrze dobranych lekach już w pierwszym cyklu, w którym się starasz możesz zajść w ciąże. Naprawde dobry lekarz plus leki i dwie kreseczki bedą na teście ale przede wszystkim nie możesz sie załamywać szkoda czasu na to :) Głowa do góry :) Trzymaj sie cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelain5
Mam pytanko, czy lekarz moze stwierdzic zespól polic. jajników tylko na podstawie usg jajników bez dodatkowych badań ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelain5
Mam pytanko, czy lekarz moze stwierdzic zespól polic. jajników tylko na podstawie usg jajników bez dodatkowych badań ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madleain5
Mam pytanko, czy lekarz moze stwierdzic zespól polic. jajników tylko na podstawie usg jajników bez dodatkowych badań ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelain5
Mam pytanko, czy lekarz moze stwierdzic zespól polic. jajników tylko na podstawie usg jajników bez dodatkowych badań ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelain5
Mam pytanko, czy lekarz moze stwierdzic zespól polic. jajników tylko na podstawie usg jajników bez dodatkowych badań ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelain5
mam pytanie, czy na podstawie tylko badania usg jajników lekarz moze stwierdzic zespół polic. jajników bez dodatkowych badań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelain5
mam pytanie, czy na podstawie tylko badania usg jajników lekarz moze stwierdzic zespół polic. jajników bez dodatkowych badań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelain5
mam pytanie, czy na podstawie tylko badania usg jajników lekarz moze stwierdzic zespół polic. jajników bez dodatkowych badań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelain5
Mam pytanko, czy lekarz moze stwierdzic zespól polic. jajników tylko na podstawie usg jajników bez dodatkowych badań ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×